Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:51:23 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin, Litecoin ve Stellar’a büyük NASDAQ desteği!!!!!!  (Read 302 times)
meco186 (OP)
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
May 31, 2018, 01:17:20 PM

NASDAQ; Bitcoin, Litecoin ve Stellar Lumens’e destek verecek. Şirket, yeni kuracağı dijital ürün piyasası için çalışmalarına devam ederken, Nasdaq’ın kripto para borsası açmadan önce bu sektörü; bu iş ile denemek istediği iddia ediiyor. NASDAQ Amerikanın ilk lisanslı cyrpto borsası GEMİNİ ile ortak çalışacakmış.
Bitcoin, Litecoin, Stellar için çok güzel bir gelişme olacak. Dünya bu piyasalara ayak uydurmaya devam ediyor ve edecekte...
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 31, 2018, 01:22:09 PM

Bu konuda haber linki var mı? Bu gerçekten önemli bir gelişme. Eğer doğruysa piyasanın geleceği açısından büyük bir pozitif etki sağlayacağını düşünmek ve ona göre hareket tarzı belirlemek gerek.
crimsongoth
Member
**

View Profile WWW
May 31, 2018, 01:29:11 PM
Merited by MorpheWQ (1)

Bu konuda haber linki var mı? Bu gerçekten önemli bir gelişme. Eğer doğruysa piyasanın geleceği açısından büyük bir pozitif etki sağlayacağını düşünmek ve ona göre hareket tarzı belirlemek gerek.

https://www.coindesk.com/crypto-exchange-gemini-monitor-trading-using-nasdaq-tech/

Linkten okunacağı üzere başlığı açan arkadaş ilgi çekmek için olayı olduğundan farklı bir yere çekmiş. Nasdaq'ın bir ortaklık kurduğu sadece abartmadan ibaret. Gemini kötü amaçlı hareket manipilasyonlarını izlemek için Nasdaq'ın SMARTS pazar gözetim takip sistemini kendi borsasında kullanacak. Yani bir know-how hizmeti satın almasına ne kadar ortaklık denebilirse buda ancak o kadar ortaklıktır.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 31, 2018, 02:51:24 PM

~snip
Yani bir know-how hizmeti satın almasına ne kadar ortaklık denebilirse buda ancak o kadar ortaklıktır.

Araştırmacı olmak işin ana fikirlerinden biri.
Körü körüne olaya atlamamakla kalmayıp sonuçları paylaştığınız için teşekkür ederim.  Smiley
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
May 31, 2018, 05:35:03 PM

İyi olur ama artık olsun ya şu piyasayı toplasınlar abi mgoxunda sahibinimi öldürsünler artık bişey yapsınlar piyasa kendine gelemedi bir türlü yapılacak birşey yok ya steallarda vardı elimde azda olsa hadi hayırlısı
meco186 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 01, 2018, 08:21:23 AM

https://www.coindesk.com/crypto-exchange-gemini-monitor-trading-using-nasdaq-tech/

Linkten okunacağı üzere başlığı açan arkadaş ilgi çekmek için olayı olduğundan farklı bir yere çekmiş. Nasdaq'ın bir ortaklık kurduğu sadece abartmadan ibaret. Gemini kötü amaçlı hareket manipilasyonlarını izlemek için Nasdaq'ın SMARTS pazar gözetim takip sistemini kendi borsasında kullanacak. Yani bir know-how hizmeti satın almasına ne kadar ortaklık denebilirse buda ancak o kadar ortaklıktır.

Hocam ben okuduğum haberi paylaştım. Olayı farklı yere çekmedim. Linki paylaşayım.
https://koinbulteni.com/nasdaq-bitcoin-litecoin-ve-stellara-destek-mi-olacak-19428.html
crimsongoth
Member
**

View Profile WWW
June 01, 2018, 10:07:15 AM
Last edit: June 01, 2018, 11:40:13 AM by crimsongoth

~snip
Yani bir know-how hizmeti satın almasına ne kadar ortaklık denebilirse buda ancak o kadar ortaklıktır.

Araştırmacı olmak işin ana fikirlerinden biri.
Körü körüne olaya atlamamakla kalmayıp sonuçları paylaştığınız için teşekkür ederim.  Smiley

Teşekkür ederim. Yabancı kaynaklardan kontrol etmeden bu tarz haberlerin paylaşılmasına karşıyım. Geçende Çin Sanayi ve Bilgi Bakanlığının kripto para için yeni sıralaması diye bir başlık açılmış herkes ne kadar güzel ama sıralamaya şunuda katsalardı iyi olurdu veya bu nasıl girmiş sıralamaya gibi yorumlarla olayı hiç sorgulamadan inanmayı seçtikleri için kaynak istedim. Herhangi bir kaynak sunulmadığı gibi bana karşı çıkışanlar oldu. Bu tarz manipulasyonlara karşı dikkatli olmak ve öncelikle sorgulayıcı olmak gerektiğini düşünüyorum.
crimsongoth
Member
**

View Profile WWW
June 01, 2018, 10:29:19 AM
Last edit: June 01, 2018, 07:59:08 PM by crimsongoth

Hocam ben okuduğum haberi paylaştım. Olayı farklı yere çekmedim. Linki paylaşayım.
https://koinbulteni.com/nasdaq-bitcoin-litecoin-ve-stellara-destek-mi-olacak-19428.html

Kontrol ettim kaynakları senin bir çarpıtman yok doğru söylüyorsun, ama ortada bu kadar manipülatör varken link koymadan paylaşım yapmamanı öneririm. Maksadım senin başın ağrımasın.

Yalnız çarpıtma bu Ambcrypto'dan kaynaklı. Ana haberde böyle bir desteğin esamesi okunmuyor.

https://ambcrypto.com/nasdaq-ceo-become-a-crypto-exchange/

Yalnız bu linkte böyle bir konu hakkında haber geçilmiş ama bununda hiçbir dayanağı yok.

https://ambcrypto.com/bitcoin-btc-litecoin-ltc-stellar-lumens-fuel-nasdaq-support/

Aşağıda geçen CNBC haberi 1 demiş bunlar 1'i 5'e koyup katlayarak 1000 yapmışlar.

https://www.cnbc.com/2018/04/25/nasdaq-is-open-to-becoming-cryptocurrency-exchange-ceo-says.html

Aslında güzel bir fikir ama gerçek resmiyette kurulan bir borsa veya ortaklık yok. Ambcrypto'nun çarpıtması buraya kadar gelmiş. Şu piyasanın dünya genelindeki algısı için zaten zor güven kuruluyor. Birde bunlar çıkıp olayı iyice çığrından çıkarıyorlar. Eğer Nasdaq gibi bir OTC piyasası bu işe girerse kripto para piyasasında yer yerinden oynar buna emin olabiliriz sanırım.
meco186 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 01, 2018, 01:08:50 PM

Hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için. Maksadım okuduğum bir haberi buradaki arkadaşlara duyurmak. Yayınlanan haberler mutlak gerçeği yansıtıyor diye bir algı her platformda kaybettirir. Ben dikkat ederim insanları doğruya yönlendirmek noktasında. İnsanlar başka kaynaklarıda araştırmalı. Neticede insanım bende yanılabilirim.
crimsongoth
Member
**

View Profile WWW
June 01, 2018, 07:57:05 PM
Last edit: June 01, 2018, 08:37:30 PM by crimsongoth

Hocam teşekkür ederim tavsiyeniz için. Maksadım okuduğum bir haberi buradaki arkadaşlara duyurmak. Yayınlanan haberler mutlak gerçeği yansıtıyor diye bir algı her platformda kaybettirir. Ben dikkat ederim insanları doğruya yönlendirmek noktasında. İnsanlar başka kaynaklarıda araştırmalı. Neticede insanım bende yanılabilirim.

Hepimiz zamanla öğreniyoruz. Elindeki bilgileri hep bu şekilde paylaşmaya devam et. Kaynak göstermek ve o kaynağı kontrol etmek önemli. Piyasada çok fazla yalan haber dolanıyor ve buda piyasanın prestijine zarar veriyor. Seninle ilgili değil, genelde oluşan bir durum bu... Başarılar.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
June 02, 2018, 12:49:36 AM

Şimdiki borsaların papubucu dama atılacak gibi görünüyor. NASDAQ coinleri de listelerse çok büyük yatırımlar fiyatları şimdikinin üstüne rahatlıkla taşır
melihce
Jr. Member
*

Activity: 124
Merit: 2

View Profile
June 26, 2018, 02:58:00 PM

Valla Şu ölü piyasayada iyi olur. Nerden baksanız bunların bir tanesi çogu insanda vardır zaten. Artık piyasanın bir hareketlenmesi gerekiyor. Güven kazanması gerekiyor.
crimsongoth
Member
**

View Profile WWW
June 27, 2018, 08:18:04 PM

Bu iddianın doğru olmadığını internette ilk makaleyi yazanın olayı farklı yorumladığını daha önce belirtmiştik. Ama yazılanları okumadan sırf yorum yapmak için yapanlar sağ olsunlar olay gerçek gibi yorumlamaya devam ediyorlar. Sonrada gören haberin gerçek olduğunu sanacak.
DemirelEylul
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 28, 2018, 10:04:43 AM

Çok garantici davranmışlar mesela Ethereumu da bu listeye ekleyebilirlerdi ama Stellar daha durgun gelmiş olabilir Bitcoin ve Litecoin zaten en eskileri eğer bu piyasa bitecek olsa bile en sona onların kalacağı kesin
alfredobitcoin11
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 2

View Profile
June 28, 2018, 10:10:09 AM

Şuan NASDAQin vadeli işlemleri yüzünden bu haldeyiz balinaları kendine çekti bir reel borsa açsa daha çok kar edicek ama işine mi gelmiyor anlamış değilim
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
June 28, 2018, 02:34:34 PM

Başlığa ve ilk mesaja bakılınca büyük bir haber gibi duruyor ama konu hakkında bilgili arkadaşlar sağolsunlar açıklamışlar durumun ne olduğunu. Foruma bir haberi taşırken düzgün anlamaya ve doğru aktarmaya özen gösterirsek bu tarz yanıltıcı bilgilendirmelerden kaçınmış oluruz.
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
June 29, 2018, 06:50:33 PM

Ortada ciddi bir durum yok. Ama gerçekten böyle bir ortaklık kurulsaydı kripto para dünyası büyük bir dalgalanma yaşardı sanırım. Ama ileride bu tarz haberlerin duyulmasıda imkansız değildir sanırım
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 30, 2018, 08:35:55 PM

Zamanla tamamen ayak uydurup itibari para yerine geçeceğini artık herkes görebiliyor. Zamanla bu desteğin fiyatı çok iyi yerlere getireceği de kesin
Ferhan
Full Member

Activity: 280
Merit: 106

View Profile
July 01, 2018, 05:00:35 AM

Arkadaşlar hep söylentiler çıkıyor da icraat yok. BTC'yi indirdiler 6K $ seviyesine bakalım daha nereleri görecek. BTC'ye itibar vermesinler para versinler.
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 01, 2018, 08:28:29 PM

Büyük yatırımlar ve destekler var ama bunların etkisini hemen bir günde görmeyi beklememek lazım. Bir iki yıla kadar çok farklı yerlerde olacağımız kesin
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: