Bitcoin Forum
May 11, 2024, 08:53:58 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: BOUNTY KAMPANYALARINDA SAHTEKARLARA DİKKAT  (Read 508 times)
hasyurt (OP)
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
May 31, 2018, 08:47:32 PM

biraz önce peru coin in bountylerine katıldım. daha sonra spreadsheeti kontrol edeyim istedim. control F yaptım (belki bilmeyenler olur adını o kadar kişi içinden bulması kolay olsun diye yazdım) bir de ne göreyim daha önce benim forum kullanıcı adım ile başka birisi kayıt olmuş. kontrol ettim bir tane zenci piç (küfür için kusura bakmayın) hatta bununla yetinmemiş benim telegram kullanıcı adımı bile kullanmış ve twitter bounty sine katılmış. bir başka kullacını da telegram bountysine katılmış  o da başka kişi. forum direkt mesaj ile yönetici arkadaşa mesaj attım. tabi çeviri kullandım umarım sonuca ulaşabilirim. belki sizinde başınıza gelebilir. dikkatli olun. herkese bereketli kazançlar dilerim
1715460838
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715460838
Reply with quote  #2

1715460838
Report to moderator
1715460838
Hero Member
*

Ignore
1715460838
Reply with quote  #2

1715460838
Report to moderator
1715460838
Hero Member
*

Ignore
1715460838
Reply with quote  #2

1715460838
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715460838
Hero Member
*

Ignore
1715460838
Reply with quote  #2

1715460838
Report to moderator
1715460838
Hero Member
*

Ignore
1715460838
Reply with quote  #2

1715460838
Report to moderator
1715460838
Hero Member
*

Ignore
1715460838
Reply with quote  #2

1715460838
Report to moderator
mustafa1876
Newbie
*

Activity: 191
Merit: 0

View Profile
May 31, 2018, 08:50:25 PM

Ben de airdroplara katılmaya başladığımda mailimi telegramımı twitterımı o kadar çok yere verdimki araştırsam kesin böyle bir şeye denk gelirim.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
May 31, 2018, 08:54:47 PM

Bu durum sık yaşanan bir durum malesef. Araştırsak hepimizin kullanıcı adını kullanan birileri vardır. Forumdan kullanıcı adlarını seçiyorlarmış. Şikayet ederek iyi etmişsin, umarım ilgilenirler.
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
May 31, 2018, 09:01:47 PM

Hasyurt arkadaşım 2 ay önce bu konuyu dile getirip herkesi uyarmıştım.Bu tür sahtekarlıkların kralı dönüyor. Hem airdrop hem de bounty kampanyalarında. Bounty yönetici ile de görüştüm cevap bile vermedi.. EFS ye de yazdım bununla baş etmek imkansız dedi.
Başlık burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3251480.60

hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
May 31, 2018, 09:38:13 PM

Hasyurt arkadaşım 2 ay önce bu konuyu dile getirip herkesi uyarmıştım.Bu tür sahtekarlıkların kralı dönüyor. Hem airdrop hem de bounty kampanyalarında. Bounty yönetici ile de görüştüm cevap bile vermedi.. EFS ye de yazdım bununla baş etmek imkansız dedi.
Başlık burada: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3251480.60

evet daha önce bende bu arkadaşın başlık açtığını biliyorum. bu tarz durumları ancak bounty yi yöneten kişiye şikayet edince çözüm olur. eğer imkan varsa bu tarz kişileri bloklamak lazım ki forumu kirletmesinler. zaten bu ibneliği yapanın en az 3-5 tane multi hesabı vardır zaten. umarım başlığı açan arkadaş çözüm bulabilir...

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 31, 2018, 09:45:20 PM

Benimde geçen öyle birşey başıma geldi.Airdropa gireyim derken başkası tarafından kullanılıyor dedi.Bende çaktım durumu.Ondan sonra girdiğim her bounthy ve airdropun kalitesini kontrol etmeye başladım.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
May 31, 2018, 10:00:27 PM

Bu durumun kralını rastgele bir spreedsheette farkettim şuanda gözüme en çok çarpanda bu oldu ubiatar listesi dileyen bakabilir https://docs.google.com/spreadsheets/d/1yEQ09u_0SL0sxq_UOLEXZSg2CqKLFyW6l-WrpEanraM/edit#gid=144729219
ayrıca şuanda bulunduğum kampanyada da sık sık başkasının adına tekrar listeye isimler yazılıyor, özellikle yüksek rütbeli hesaplar için yapılıyor bu olurda managerin gözünden kaçarsa bedevadan token alacaklar akıllılar
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1VQW8lAIOOGC9hjyN_KPc2MSwdo-T3j_D6DwkffwGv5s/edit#gid=767620292
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
May 31, 2018, 10:06:01 PM

Bu işin çözümü bounty yönetcilerinin Proof of Authentication mesajı getirmesi.
Twitter, telegram, facebook gibi etkinliklere katılmak isteyen kendi kullanıcı adı ile mesaj atacak bu kadar basit.

bileq
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
May 31, 2018, 10:06:15 PM

sahtekarlik degil kalpazanlik bu yapilan. seni dolandiran bir durum yok ortada. kalkip da her bounty listesini kontrol etmek gibi bir imkanimiz da yok bitcointalk kullanicilari olarak.
guvenilir bounty manager lar bu tip telegram twitter gibi kampanyalara uye alimi yaparken forum kullanicisindan bir kanit mesaji istiyor. sylon tum kampanyalari icin proof of authentication post istiyor kampanya basligi altinda. boyle olunca da kampanyaya katilanlar haksiz katilim ya da kalpazanlik yapamiyor.

ben ismimi kullandirtmam diyeceksen buyuk issiz olman lazim. tum listeleri tum kampanyalari takip etmek buyuk issizlik ornegi.

Twitter, telegram, facebook gibi etkinliklere katılmak isteyen kendi kullanıcı adı ile mesaj atacak bu kadar basit.
ayni seyleri yazmisiz ayni anda Smiley
skywalker67
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
May 31, 2018, 10:42:32 PM

Bu tarz kişiler baya var bu sıralarda Datareum signatureda 6 kişiyi tespit ettim başkasının profilini kopyalayan 2-3 tanesini sildiler kalanlar stake hesabı yapıldı bekliyorlar, insanların hakkına giriyorlar.Genelde yüksek rütbelilerin profilini kullanıyorlar.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
May 31, 2018, 10:54:59 PM

Bana sürekli oluyor. makale yazıyorum genelde tabloda incelediğimde benim yazımın linkini alıp kendi linki gibi paylaşmış. Eth adresi kendininkini vermiş. bende kazanmışım benim yazdığım yazı ile ola token kazanmış. Hem de aynı projede 3 kişi linkimi almış.Garip olan yazıyı tıklayınca orada yazıyor btt profil adım ama inceleyenler neye göre inceliyor anlamış değilim.  Proje yöneticisine yazdım durumu madem öyle incelemiyorsanız biz niye uğraşıyoruz dedim bizde başkaların linkini alıp göndeririz. Tabi ben onu yapmam başkalarının hakkına girmek istemem ama başkaları da benim yazımı almasın. Sonuç cevap gelmedi. İşlerine geldikleri gibi yapıyorlar. Ve bu sürekli oluyor.
sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
May 31, 2018, 11:00:10 PM

bana belki 10 sefer oldu bu dediğiniz şey, isim aynı, telegram adresi aynı ama ethereum adresi değişik oluyor demekki bu çakallar böyle birşeyler kazanıyor ki sürekli yapmaya devam ediyorlar.

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
May 31, 2018, 11:09:32 PM

Evet maalesef bu sıkça karşılaşılan bir sorun başkası adına verilen adresler bu durumda girdiğiniz her spreadsheeti kontrol etmeniz gerekiyor ben kontrol etmeden edemiyorum girdiğim kampanyalardan . Birkaç sahtekara denk geldim bildirdim silindi ve ban yediler o bounty manager tarafından

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
May 31, 2018, 11:48:29 PM

sahtekarlik degil kalpazanlik bu yapilan. seni dolandiran bir durum yok ortada. kalkip da her bounty listesini kontrol etmek gibi bir imkanimiz da yok bitcointalk kullanicilari olarak.
guvenilir bounty manager lar bu tip telegram twitter gibi kampanyalara uye alimi yaparken forum kullanicisindan bir kanit mesaji istiyor. sylon tum kampanyalari icin proof of authentication post istiyor kampanya basligi altinda. boyle olunca da kampanyaya katilanlar haksiz katilim ya da kalpazanlik yapamiyor.

ben ismimi kullandirtmam diyeceksen buyuk issiz olman lazim. tum listeleri tum kampanyalari takip etmek buyuk issizlik ornegi.

ayni seyleri yazmisiz ayni anda Smiley

hocam kalpazanlık var sahtekarlık yok demişsiniz ama;

sizin adınızla 50 tane böyle bounty e girip saçma sapan iş yaparlarsa black liste çakartlar nick'i nizi, sonra gene siz uğraşırsınız o ben değilim diye,  manager şikayet etse abusing diye, negatif bile atıyorlar.

endonezyalı singapurlu tayfa da aynı, türk gibi katılıyorlar milletin adıyla
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
May 31, 2018, 11:48:50 PM

Bir dönem hatırlıyorum AirDrop furyası vardı sanırım ekim kasım gibi inanılmaz sahtekarlıklar dönüyordu o zamanlar şimdi de ufak tefek eskiye nazaran yine var önemli olan bunları engellemek bunların önüne geçmek arkadaşlar görünce şikayet edin
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
June 01, 2018, 05:38:18 AM

En güzeli tespit ettiklerinizi şikayet etmeniz olacaktır. Tabi dikkate alirlarsa? Yukarıda bı arkadasinda belirttiği gibi. Demek ki kampanyayı yönetenler işini iyi yapsa adam gibi kontrol etseler böyle sahtekarlar olmaz. Ben genelde yüksek rütbeli kişilerin yönettiği kampanyaya katılıyorum. Önüne gelen kampanya yöneticisi olmuş. Adam newbie , kampanyayi yönetiyor!
rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
June 01, 2018, 05:49:23 AM

genelde rütbesi yüksek olan arkadaşları hedef alıyorlar . malum getirisi daha yüksek. onun için baya bir dikkatlı olmak gerekiyor.
prrlc
Member
**

Activity: 196

View Profile
June 01, 2018, 06:37:21 AM

Arada bir kontrol etmek lazim demekki. Gerci benim profili falan kimse kopyalamaz ama forumdaki yuksek rutbelerin cok dikkat etmesi lazim. Cunku dublicate diye butun kazanc iptal edilebilir

hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 01, 2018, 07:06:18 AM

Bunları sürekli yapıyorlar artık envion imzasına girmiştim baktım ben hariç 6 kopyam daha vardı aradı bir harfi degiştiriyorlar veya boşluk bırakıyorlar, daha sonra şimdiki imzadada oldu artık farkettiğimde telegramdan yöneticiye yazıyor veya pm atıyorum
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
June 01, 2018, 07:26:43 AM

Hocam bende şüphelendim şimdi yukarıda paylaşılan listelere baktım ama göremedim. Buna ciddi olarak bir önlem alınması lazım doğru söylüyorsunuz. Biz burada emek verip paylaşım yapalım adam hiç yoktan yere gelsin bizim postlardan toplasın tokenleri güzel iş bedavadan tokenleri toplasın.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: