Bitcoin Forum
June 22, 2024, 04:46:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Norveç'in güçlü finansal grubu ile IOTA Foundation mutabakat imzaladı  (Read 333 times)
meco186 (OP)
Newbie
*

Activity: 53
Merit: 0

View Profile
June 01, 2018, 08:32:56 AM

Norveç’in en büyük finansal hizmetler grubu DNB ASA (Den Norske Bank), ve IOTA Foundation  mutabakat anlaşması imzaladı. DNB ve IOTA bundan itibaren beraber bir şekilde ”üçüncü-nesil” dağınık cüzdan teknolojisi (DLT) olan IOTA Tangle‘ın uygulamalarını keşfedecek.
  Dünya çapındaki finansal kurumların çoğu şu sıralar blockchain teknolojisinin kendi alanlarındaki kullanımını keşfetmekte. Kanada’nın merkez bankası, Toronto Stock Exchange işletmecisi TMX Group, ve kar amacı gütmeyen Payment Canada organizasyonu yakın bir zamanda blockchain teknolojisinin anlık tahvil anlaşmaları için çok verimli bir teknoloji olduğunu gösteren testleri tamamlamışlardı.
Nomad88
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1268

View Profile WWW
June 01, 2018, 11:07:18 AM
Merited by teramit (3)

Norveç’in en büyük finansal hizmetler grubu DNB ASA (Den Norske Bank), ve IOTA Foundation  mutabakat anlaşması imzaladı. DNB ve IOTA bundan itibaren beraber bir şekilde ”üçüncü-nesil” dağınık cüzdan teknolojisi (DLT) olan IOTA Tangle‘ın uygulamalarını keşfedecek.
  Dünya çapındaki finansal kurumların çoğu şu sıralar blockchain teknolojisinin kendi alanlarındaki kullanımını keşfetmekte. Kanada’nın merkez bankası, Toronto Stock Exchange işletmecisi TMX Group, ve kar amacı gütmeyen Payment Canada organizasyonu yakın bir zamanda blockchain teknolojisinin anlık tahvil anlaşmaları için çok verimli bir teknoloji olduğunu gösteren testleri tamamlamışlardı.

Bu tarz bilgiler paylaşırken daha derin araştırmalar yapın lütfen, zira insanlara zarar verebiliyor. IOTA konusunda çok kişinin canı yandı, bu sebeple zaten hassas bir konu.

DNB teknoloji öğrenmek için her yıl milyonlarca kron saçmaktan çekinmeyen bir şirkettir. Norveç'in en büyük özel bankası olmasına rağmen halkın büyük bir çoğunluğunda kötü bir imaja da sahiptir, çünkü Nordea ve Sparebanken 1 gibi rakiplerine nazaran müterilerini her anlamda "soymaya" çalışmaktadır.

IOTA için anlatmaya çalıştığınıza gelince: Kriptoparalar ile ilgilenmiyoruz IOT teknolojisi ve teknoloji transferi almak için IOTA ekibi ile görüşüyoruz diyorlar. Norveççe bilenler için ülkenin en prestijli ekonomi gazetelerinden birinin yazısını ve ropörtajını aşağıya bırakıyorum.

https://e24.no/boers-og-finans/dnb/dnb-samarbeider-med-kryptoselskapet-iota-kunne-ikke-la-muligheten-gaa-fra-oss/24346662

Bu arada IOTA hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için "Kripto para spekülatörlerinin yeni favorisi: IOTA" yazımın linkini de buraya bırakıyorum.

https://steemit.com/tr/@nomad88/kripto-para-spekuelatoerlerin-yeni-favorisi-iota

Marginatus
Member
**

Activity: 152
Merit: 11

View Profile
June 01, 2018, 03:02:35 PM

guzel haber ama su ıota bı bekledıgımız fırlamayı yapamadı, 8 ay once falan bı carpı 6 yaptı sonra gene cakıldı, eos aldı basını gitti ıotadan da beklıyoruz aynı performansı yakın zamanda  ıns
Bugraaydin
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 01, 2018, 04:55:36 PM

zaman olarak çok güzel bir zaman. "yeşillik" dönemine denk getirdiler ve yaz sonuna kadar da yükselir. xrp de yapmak istedi 10x yaptı ama hesap edemedi çünkü "kırmızı" döneme denk gelmişti.
tursucutembelvampir
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
June 01, 2018, 08:56:30 PM

valla bana kalırsa iota dan hiç bir şey olmayacak tamamen reklam bir koin, ben nedense hiç bir şekilde sevmiyorum bu koini, bir de baktığınız zaman şöyle bir şey var, çok fazla insan para kaybetti bu koinde
tanatoid
Jr. Member
*

Activity: 157
Merit: 3

View Profile WWW
June 01, 2018, 09:07:57 PM

Iota yı hiç takibe almadım ama çevremde çok güzel kazananlar olduğu gibi çok büyük zararlara ugrayanlarıda gördüm.Nedense içime hiç sinmedi bu iota.

korona ♛ CROWN YOUR LIFE! ♛ Be always in control with the Korona Coin.
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
June 01, 2018, 11:16:50 PM

IOTA tamamen nesnelerin internetine yönelik geliştirilmiş bir sistem, bir bankanın bununla ilgilenmesi bana saçma geldi, güya Ripple gibi daha az masrafla entegre edecekleri para transfer sisteminde kolayca kullanabilecekleri bir sistem var. Tabi böyle bir anlaşma gerçekleşirse bu her yönde IOTA'nın gelişimine katkı sağlar
gecenintenhasi
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
June 02, 2018, 02:15:23 AM

IOTA benim nerede ise hiç güvenmediğim bir koin, resmen adamlar türlü türlü ısmarlama reklam haberler bir yerlere geldiler, bana kalırsa daha da bir ilerleme olmaz iotada
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 02, 2018, 07:30:43 AM

IOTA sürekli bir anlaşma imzalama arayışında ama teknolojik ve fiyat ilerlemesi hakkında bir gelişme yaşayamıyor. Wolksvagen ile de ortaklığı vardı sanırım ama bu tarz ortaklıkların getirdiği artışı yansıtmadı hiç. Hala fiyatı vaat ettiklerinin çok altında.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
June 02, 2018, 06:15:41 PM

Norveç’in en büyük finansal hizmetler grubu DNB ASA (Den Norske Bank), ve IOTA Foundation  mutabakat anlaşması imzaladı. DNB ve IOTA bundan itibaren beraber bir şekilde ”üçüncü-nesil” dağınık cüzdan teknolojisi (DLT) olan IOTA Tangle‘ın uygulamalarını keşfedecek.

Bu tarz bilgiler paylaşırken daha derin araştırmalar yapın lütfen, zira insanlara zarar verebiliyor. IOTA konusunda çok kişinin canı yandı, bu sebeple zaten hassas bir konu.

DNB teknoloji öğrenmek için her yıl milyonlarca kron saçmaktan çekinmeyen bir şirkettir. Norveç'in en büyük özel bankası olmasına rağmen halkın büyük bir çoğunluğunda kötü bir imaja da sahiptir, çünkü Nordea ve Sparebanken 1 gibi rakiplerine nazaran müterilerini her anlamda "soymaya" çalışmaktadır.

IOTA için anlatmaya çalıştığınıza gelince: Kriptoparalar ile ilgilenmiyoruz IOT teknolojisi ve teknoloji transferi almak için IOTA ekibi ile görüşüyoruz diyorlar. Norveççe bilenler için ülkenin en prestijli ekonomi gazetelerinden birinin yazısını ve ropörtajını aşağıya bırakıyorum.

https://e24.no/boers-og-finans/dnb/dnb-samarbeider-med-kryptoselskapet-iota-kunne-ikke-la-muligheten-gaa-fra-oss/24346662

Bu arada IOTA hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isteyenler için "Kripto para spekülatörlerinin yeni favorisi: IOTA" yazımın linkini de buraya bırakıyorum.

https://steemit.com/tr/@nomad88/kripto-para-spekuelatoerlerin-yeni-favorisi-iota

Tam ben araştırma yapacaktım ki sen benden hızlı davranmışsın kardeşim. Geçen bir kaç habere daha ben benzer yorumlar yazdım. Ne kaynak gösteriyorlar. Ne açıklamanın dayanağı. Arkadaşlar bir okuyun yazılanları. Haberin aksettirilmesinde hata var. Know-how ortaklık değildir. Adamlar açıkça yazmış "cooperation agreement" işbirliği anlaşması. Birde arkadaşların haklı olduğu bir nokta var Iota hakkında. Hadi Bosch ve Wolksvagen ile anlaşma imzalamayı anladık diyelim. Bir bankayla neyin araştırmasını yapacaksınız. Cüzdan teknolojisi mi? Bu iota iyice kabak tadı verdi. Önüne gelenle bir şeyler imzalıyorlar. Umarım gerçekten işe yarar bir şey ortaya koymayı başarırlar.

https://blog.iota.org/dnb-teams-up-with-iota-to-explore-the-economy-of-things-and-mydata-gdpr-as-an-opportunity-20c41461e3f5

https://cointelegraph.com/news/norways-largest-bank-to-explore-applications-for-iotas-distributed-ledger-technology

Ayrıca açılan başlıklar için belirli standartlar getirilip bu oluşan bilgi kirliliğini engellemenin bir yolunun bulunması gerek artık.
sanjimor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 03, 2018, 02:08:58 AM

iotaya hiç güvenim yok nedense garip bir güvensizliği var bende.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 03, 2018, 09:36:11 AM

iotaya hiç güvenim yok nedense garip bir güvensizliği var bende.

Ben bir dönem okuduklarıma karşılık inanmaya başlamıştım. Sanırım tecrübe etmeyen kimse IOTA'dan umudunu kesmiyor. Şu an bende aynı sizin gibi düşünüyorum.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 04, 2018, 03:10:07 PM

Biz bankaların kendi coin lerini çıkartmalarını beklerken gidip mevcut coinler ile anlaşma yapmaları bana göre aslında hiç de iyi bir durum değil...

Tüm bankalar mevcut coinler ile anlaşırsa tahminimce olabilecek durumlar ;

1. Coinlere karşı güvenilirlik seviyesi stabil kalacak
2. Bankaların personel ihtiyacları minimum seviyede kalacağı için personel istihdamında kripto paralardan anlayanlara yeni iş alanları açılmayacak (ki uzun zamandır beklediğim bir şey bu)
3. İki ortak olacağı için yatırımcının kazancı minimuma indirgenecek

Benim düşüncelerim bu yönde umarım tahmin ettiğim doğrultuda yol almaz gelişmeler...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
June 05, 2018, 12:24:52 PM

IOTA da bu aralar güzel haberler var Q Project vb fakat piyasanın durumundan dolayı bir türlü yükselme gösteremedi. IOTA projelerini hayata geçirebilirse ilk 5'e çok rahat girebilecek bir proje.
boorocktworule
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
June 05, 2018, 01:36:33 PM

IOTA yazılımcıları ısrarla paranın değerinin yüksek olması ya da para piyasasını manipüle etme hedefi taşımadıklarını belirtiyorlar.

Değerinin dolar karşısında stabil olması ve teknolojiler arası kullanımda olmasının öncelikleri olduğunu söylüyorlar.

Bence değer ürettikleri için doların değeri düşse bile değerini koruyabilecek bir para birimi IOTA. Bilhassa Bitcoin transaction'ları çok masraflı ve yavaş olduğu için, 2-3 yıl gibi ileri bir zamanda pazar hacmi çok daha yüksek olacaktır.

Basılan coin miktarına da bakılırsa fiyatının 10$'ı hiçbir zaman geçmesini beklemiyorum.
crimsongoth
Member
**

View Profile WWW
June 05, 2018, 07:38:44 PM

Iota'ya karşı çok büyük beklentiler vardı, ama beklentiler teknolojik gelişim ve vadettikleri interten of things teknolojileri hakkında projeler üretilmesiydi. Şu an için o şirket senin bu şirket benim anlaşma imzalamanın peşine düşmüşler. Kimse onlardan bankalarla protok yapmasını beklemiyor. Misal ben Bosch anlaşması yapmalarını çok olumlu bulmuş ve iota hakkında daha olumlu düşünmeye başlamıştım. Ne yazık ki tekrardan kafamda soru işareti oluşturmaktan başka bir şey yapmadılar.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
June 06, 2018, 05:15:15 PM

Iota adi duyuldugundan beri insanlarda cok buyuk beklenti olustu. Artik bu tur anlasmalar yerine elle tutulur seyler gormek istiyor insanlar. Bekliyoruz bakalim neler olacak
crimsongoth
Member
**

View Profile WWW
June 06, 2018, 08:09:38 PM

Iota adi duyuldugundan beri insanlarda cok buyuk beklenti olustu. Artik bu tur anlasmalar yerine elle tutulur seyler gormek istiyor insanlar. Bekliyoruz bakalim neler olacak

Şu ana kadar yapılan şeyler genel olarak büyük bir hayal kırıklığından öteye götürmedi bizi. Yapılan şeyler daha çok marka değerini arttırmaya yönelik anlaşmalardan ibaret. Kimse bunların kötü olduğunu söylemiyor. Fakat asıl ilgilenmeleri ve beklentiyi oluşturan IOT teknolojileri hakkında bir adım atmaları gerek. Ben pek umutlu değilim açıkçası.
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
June 07, 2018, 10:43:52 AM

Tangle gleceği çok parlak bir teknoloji, daha bir sürü geliştirme anlaşmaları yapacağını düşünüyorum. Uzun vadeli alıp beklettiğim sayılı coinlerden biri IOTA

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 07, 2018, 03:13:34 PM

Büyük bankalar birer birer ortaklıklar kurup blok zincirine yöneliyorlar. Fiyatlara şu anlık etkilerini göremiyoruz ama defterlere hepsi mutlaka kaydoluyor..

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: