Bitcoin Forum
May 11, 2024, 06:38:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Çatlasın herkes, IMF'ye borcumuz yok  (Read 253 times)
bobita (OP)
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1299

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 01, 2018, 09:02:39 PM

Fitch 25 (yirmibeş) Türk bankasını negatif izlemeye aldı,
Dolar  4.5 TL'ye inse zaten şenlik yapılıyor,
Dış borç stoğu 412 milyar Dolar,
İhracatın ithalatı karşılama oranı % 69

Ama IMF'ye borcumuz yok, Hülooğğğ

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
1715452680
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715452680
Reply with quote  #2

1715452680
Report to moderator
1715452680
Hero Member
*

Ignore
1715452680
Reply with quote  #2

1715452680
Report to moderator
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715452680
Hero Member
*

Ignore
1715452680
Reply with quote  #2

1715452680
Report to moderator
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
June 01, 2018, 09:53:39 PM

Yalan yok vallahi İMF'ye borcumuz falan yok. Peki ya diğerleri? Onlar kimin umrunda. İMF'ye borcumuz yok hüloooggg.

problemde burada zaten onu duydular ve sadece ona inanıyorlar. hiç birisi sormuyor lan imf'ye borcumuz yok da bangır bangır bağırıyorlar bu kadar dış borcumuz varmış nerelere diye. zaten sorsalar sorgularlar. sorgularlarsa farkına varırlar. ama nerede

alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
June 01, 2018, 11:36:26 PM

Aylık borcumuzun 20 Milyar dolar civarında olduğunu duydum, pek bilinçli takip edemediğimden yanlışım varsa düzeltin lütfen. Bunu da destekleyebilecek çok az ükeden biri İngiltere, sözde faiz arttırma sözü verip kredi alınmış. Şu aralar doların biraz düşmesi de buna bağlanıyor.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 02, 2018, 06:51:12 AM

IMF'ye bu iktidarın ödediği borçla Suriyelilere harcanan para yan yan getirilse hangisi ağır basar acaba onu merak ediyorum ben. Tahminim ikinci seçenek daha önde gelir  Smiley

civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
June 02, 2018, 09:48:24 AM

Aylık borcumuzun 20 Milyar dolar civarında olduğunu duydum, pek bilinçli takip edemediğimden yanlışım varsa düzeltin lütfen. Bunu da destekleyebilecek çok az ükeden biri İngiltere, sözde faiz arttırma sözü verip kredi alınmış. Şu aralar doların biraz düşmesi de buna bağlanıyor.

bildiğim kadarıyla ödemeler yıllık yapılıyor 2018 yılının sonunda da 9.5 milyar$'ı faiz olmak üzere toplamda 65 milyar$ borç ödenecek.

Bunun üstüne herhangi bir borç alınmazsa bile her yıl bu şekilde ödemeler devam edecek.

2022 yılından sonra ise toplamda 48 milyar $'ı faiz olmak üzere toplamda 188 milyar$ 'lık borç bekliyor bizi.
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
June 02, 2018, 11:43:49 AM

Merkez Bankası'nda para kalmamış ve bir yerlerden 200-300 milyon dolar civarlarında para bulmamız gerektiğini duymuştum hatta. Hala borcumuzun olmadığına inananlar var ise vay onların haline ne diyeyim ki.

a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
June 02, 2018, 12:04:09 PM

Merkez Bankası'nda para kalmamış ve bir yerlerden 200-300 milyon dolar civarlarında para bulmamız gerektiğini duymuştum hatta. Hala borcumuzun olmadığına inananlar var ise vay onların haline ne diyeyim ki.

200 - 300 milyon dolar olsa yine iyi. hemen önümüzdeki 10 12 gün içinde emeklilere dağıtılacak 1000 lira var. yaklaşık 10 milyon emekliye 10 milyar lira para yapıyor bu. bütçe hazırlanırken hesapta olmayan bir paraydı bu. bütçemiz her yıl fazla vermiyor ki bir anda çıkartıp versin. kim bilir hangi fondan karşılanacak bunlar.
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
June 02, 2018, 01:11:30 PM

aynen durum öyle. bir insanın a bankasına borcu yok ama b, c, d, e, f, g.... bankalarına dünyanın borcu var durumu.
halcoseal
Newbie
*

Activity: 45

View Profile
June 02, 2018, 03:29:21 PM

Çok güzel bir başlık olmuş. Ülke batmış durumda. Af üstüne af adı altında para toplamaya çalışan bir hükümet var. Ama hala ımf e borcumuz yok diyor. Ula borcun yok da bunu söylerken bi baksa götde don da yok
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
June 02, 2018, 04:14:44 PM

IMF ye borçların nasıl kapatıldığını da biliyoruz, satılan yerleri buraya yapıştırsam bitcointalk'ın veritabanı dolar amk.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336

View Profile
June 02, 2018, 05:31:04 PM

İMF'ye borcun yokta bu yıl sonu özel sektör dış borcunu nasıl ödeyecek? devlet garantisi olan borçlar nasıl ödenecek.
2018 başında 3.75 tl olan dolar daha şimdiden 4.5-5 lirayı gördü. yıl sonunu düşünemiyorum bile. daha şimdiden borcu %20 arttı. bu şirketler ne kar ediyordu bu dolar yüzünden artan borcu ödeyecek
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 02, 2018, 06:06:17 PM

Cuma gunu verdiler ayari hem dolara hem borsaya. Borsanin artik asagi kirdogini dusunuyorum. Rekor dususler gorulebilir
gecenintenhasi
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
June 02, 2018, 06:14:43 PM

ben şimdi şunu anlamıyorum,  bir insan vatanına milletine düşman değilse,   neden dolar ve euronunun fırlamasına sevinir ?   Türkiyeye ayar verdiler diye kıvanç duyar ?

beyler sizi garanti ederim ki, bunun için insanın vatana kin beslemesi gerekir
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 02, 2018, 07:13:06 PM

ben şimdi şunu anlamıyorum,  bir insan vatanına milletine düşman değilse,   neden dolar ve euronunun fırlamasına sevinir ?   Türkiyeye ayar verdiler diye kıvanç duyar ?

Burda dolar tl ile islem yapan insanlar olarak dolarin yukselmesiyle sevinecek cahillikte kimse yok. Sonucta kimsede limitsiz dolar kaynagi yok gun sonunda tl ile islem yapiyoruz sokakta. Ayar verilince seviniyormu saniyorsunuz. Ne diyelim adamlarin hareketine? Vah vah dolari cikardilar yine mi? Turkiye yabanci finansla ayakta olan bir ulke. Borsada bir haftada komple borsayi sifirlayabilecek gucteler (bunu yaparlarsa kendi paralarida batar) sen tum finans sistemini yabanci sicak para kaynaklarina baglarsan elin adamida istedigi zaman gelir ayari ceker.
proof_seeker
Member
**

Activity: 336

View Profile
June 02, 2018, 07:49:44 PM

doların yükselmesinden mutluluk duyan namussuzdur şerefsizdir. Tek kelimeyle vatan hainidir.
Burada herhangi birisinin doların euronun yükselmesinden sevindiği falan yok. dolar neden yükseliyor nasıl yükseliyor o konuşuluyor. doların yükselmesinin sebebinin dış güçlere bağlanmasının saçmalığı konuşuluyor.

Türkiye'ye ayar verdikleri falan yok. o ayarı biz istedik. o borçlar dolar cinsinden alındı. kimse zorla bize para vermedi. Al abi borç al sana borç veriyoruz demedi biz gittik o borcu aldık o ayarı biz kendimiz istedik zaten.
kimse kalkıp şuursuz projeler için bizi zorlamadı. biz aldığımız o paraları uçağa, saraya ve saçma sapan projelere gömerek biz kendimiz istedik o ayarı.
o şuursuz harcamalar, israflar, yolsuzluklar yüzünden cari açık veriyoruz zaten. o cari açık yüzünden dolar yükseliyor.
sen kalkıp şirketlerine yargıyı eğip bükerek el koyarsan insanlar parayı kaçırır. o ayarı bu şekilde yaparsak kucağımıza oturturlar işte.

sen bankadan kredi çekip o kredi ile işlerini geliştirmek yerine o parayı pavyonda yersen kalkıp banka beni batırıyor bana ayar çekiyor diyebilir misin? sen kendin yedin o boku.
hotkhotk
Newbie
*

Activity: 74

View Profile WWW
June 02, 2018, 08:04:25 PM

IMF'den borc para almiyoruz ama cok daha yuksek faiz tutarlarindan hukumet, tefecilerden para aliyor ekonomiyi dondurebilmek icin. Yurdum insani da diyor ki IMF'e borclanmiyoruz ne guzel. Saka gibi.
diderdrogba
Member
**

Activity: 406
Merit: 47

View Profile
June 02, 2018, 08:37:19 PM

Şu oyuna kananlar var ya daha ne diyiyim ya gururla IMF bizden borç istedi nereden nereye geldik muhabbetini utanmadan sıkılmadan hala yapıyorlar.

pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
June 02, 2018, 08:57:29 PM

IMF'ye borcumuz yok ama IMF dışındada borçsuz olduğumuz yer  yok. Borcu borçla, krediyi kredi ile kapatan bir yönetim anlayışımız var.

Yani susuzluğunu idrar içerek geçiriyor.
hardline
Jr. Member
*

Activity: 80
Merit: 4

Sovryn - Brings DeFi to Bitcoin

View Profile
June 02, 2018, 08:58:50 PM

Ekonomi profesörleri şuanki durumu iflas olarak nitelendirirken vatandaşın ve siyasetçilerin durumu ABD oyunu diye nitelendirmesi  Undecided

/ / / / / / / /          SOVRYN.app          \ \ \ \ \ \ \ \
#1 DeFi for Bitcoin Platform     [     Join Origin Pre-Sale     ]
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
June 02, 2018, 09:36:09 PM

Ekonomi profesörleri şuanki durumu iflas olarak nitelendirirken vatandaşın ve siyasetçilerin durumu ABD oyunu diye nitelendirmesi  Undecided

profesörler ne anlasın onların hepsi aydın görünümlü terörist. onlar Türkiye'nin süper güç olduğunu göremeyecek kadar gözlerini kapatmışlar. Amerikanın kuklası olmuş onların hepsi  Grin
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: