Bitcoin Forum
June 25, 2024, 12:53:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Dünya Ekonomi Forumunda Türkiye 48. Oldu  (Read 401 times)
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
July 04, 2018, 11:40:00 AM

Biz bu düşünce yapısıyla 48. falan da olamayız. Singapur'un 1. olmasına çok şaşırmadım sonuçta nüfusları az, refah düzeyleri iyi ve insanları bilinçli.
Bu konuda yapılacak tam detaylı bir araştırmanın sonucu Türkiye'nin ilk 70'te olmaması ile sonuçlanır bence. Geri kalan kısım da Müslüman ülkeler ve Afrika ülkeleri olur zaten  Smiley

unutbunudostum
Newbie
*

Activity: 70
Merit: 0

View Profile
July 07, 2018, 05:36:24 PM

Ülke olarak daha üst sıralarda yer almamız gerekiyor. aynen bende buna katılıyorum , ancak bunun için devletimizin biraz destelemesi gerekiyor bu teknolojiyi sadece girişimciler ile olacak bir şey değil bence.
ntok
Newbie
*

Activity: 77

View Profile WWW
July 07, 2018, 06:07:59 PM

Biz büyük ihtimalle teknolojinin sosyo ekonomik etkilerinden sınıfta kalmışızdır. Herşey online artık, herkesin elinde akıllı telefonlar var herkes internete bağlı durumda ama biz resim çekinip paylaşmaktan ileri gidemedik
gulypz
Member
**

Activity: 476

View Profile
July 07, 2018, 09:06:40 PM

Ekonomi her geçen gün daha kötü gidiyor hayalci olmanın alemi yok krediye ihtiyacınız yani mecburiyetiniz yoksa girmeyin lüksler mecburiyet değildir.
chillchelee
Newbie
*

Activity: 71

View Profile
July 08, 2018, 12:39:05 PM

Gulsemmi aglasammi bilemedim
skaynar
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 08, 2018, 08:42:14 PM

Zamanla millet ilerler sıralamasını arttırır biz nasıl oluyor da herşeyde daha geriye gitmeyi başarıyoruz aklım almıyor.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 08, 2018, 08:59:36 PM

Bilişim konusunda zamanı tam yakalayamamış olsak bile yine de iyi bir ilerleme gösterdiğimizi düşünüyorum. Ekonomik olarak rahatladığımızda daha da ilerleyebiliriz
KalfaCrak
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 11, 2018, 06:28:07 PM

Muharrem İnce demişti ya ne arabasından bahsediyorsun. Ben o arabayı değil arabanın kontrolünü sağlayan üniteyi devreleri üreteceğim. Araba üretmek 100 yıl öncede kaldı diye. Yani kısacası güncel bilişim ve teknoloji alanlarında eğer ki yatırım planlarımız olursa, kurumlarımız devlet tarafından desteklenirse bence bir sonraki listede adımız çok daha iyi yerlerde olabilir. Temennim bu yönde..
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
August 02, 2018, 10:57:17 PM

Teknolojiye yatırım yapan eğitimi modern seviyeye çeken ülkeler liderlikte başat rol oynar. Türkiye'nin geldiği nokta bu kuralların dışında. Bilişim alanında uzman sayımız yüksek olmasına rağmen ortaya konan projelerin cılız olması düşündürücü bir tespit.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
heronesle
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
August 03, 2018, 02:35:03 PM

diyanete ayırdığımız bütçenin yarısını bilişime, ar-ge'ye harcamış olsaydık bugün çok daha farklı bir konumda olabilirdik. umarım çok geç olmadan bu tercih edilir.
Internet Explorer
Member
**

Activity: 208

View Profile
August 04, 2018, 12:55:49 PM

Büyük reformlar olmadan öncü sıraları görmeyi unutalım gerçekler acıdır. PISA Testinin rezalet sonuçları, tutuklu olan gazeteci sayısının yüksek oluşu, dünya demokrasi sıralamasında çok vahim durumda olmamız ve daha bir çok sebep bizi buralara getirdi.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
August 04, 2018, 04:02:10 PM

Bir g 20 ülkesi için cidden cok kötü bir sonuç ancak ülkemizin son zamanlardaki ekonomik cöküsünü ele alacak olursak ilk 50 de olmamız hala başarı sayılabilir.
Turbolinea
Member
**

Activity: 560
Merit: 57

View Profile
August 04, 2018, 04:02:56 PM

Büyük reformlar olmadan öncü sıraları görmeyi unutalım gerçekler acıdır. PISA Testinin rezalet sonuçları, tutuklu olan gazeteci sayısının yüksek oluşu, dünya demokrasi sıralamasında çok vahim durumda olmamız ve daha bir çok sebep bizi buralara getirdi.
Bende katılıyorum Bazı yanlışlar düzelmeden bazı yerlere gelmek ne yazık ki mümkün değil göstere göstere gazeteci tutuklamak doğru değill bana kalırsa.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
August 04, 2018, 04:16:26 PM

özgür demirtaş bu konuda gayet iyi açıklamalarda bulunuyor. Yapısal uzun vadede reformlar yapılmalı. Durum kötü evet ama düzeltilebilir yeter ki istenilsin.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
August 04, 2018, 05:31:23 PM

48 demek baya hiçbir şey yapmıyoruz demek.ondan sonra dolar neden bu kadar yükseliyor.biz başka şeylerle uğraşırken dünya başka şeylerle uğraşıyor..
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
August 04, 2018, 06:14:04 PM

bizde teknolojiyi kullanma üst düzeyde ama teknoloji üretme yerlerde.bunun aynı oranda tam tersi olsa süper güç oluruz.
crayonhippoi
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 25, 2018, 03:40:36 AM

paylaşım için teşekkürler zeynep hanım 300 ülke içinde 48 yine hiç yoktan iyi
chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
August 25, 2018, 06:35:21 AM

Bence 48. sıra bile çok bu ülkeye . Çünkü herkes bir garip üretme diye bir şey yok tüketmede belkide dünya birincisiyiz. Üretimi yapacak kapasitede olanlarda bu kapasitelerini memleket için kullanmaktansa yurt dışına kaçarak üç beş kuruş daha fazla paraya tamah ederek bilgi birikimlerini başka ülkeler için kullandıkları için maalesef bu durumlara düşüyoruz. Tabii onlar da tamamen haksız diyemeyeceğim onlara da gereken miktarda ücret verilmiyor olabilir beyni 3 gram eden insanlara on lira verirken beyni on gram eden insanlara üç lira verirsen kayırmacılık yaparsan olacağı bu hani adalet eşitlik nerede.......

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
bychemist32
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
August 25, 2018, 08:19:19 AM

İlk 48 bile iyi.Ben sonlara diye düşünüyordum.Benzinin 7 tl olup,asgeri ücretin 1600 tl olduğu bir ülkede ekonomiden bahsetmek çok tuhaf..İnsanlar evine ekmek götüremiyor. Ekonomide ne 48'i,Son sırada bile olsak yeridir bence.Bu ülke adam olmaz..

▔▔▔▔▔
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
August 25, 2018, 10:18:20 AM

İlk 48 bile iyi.Ben sonlara diye düşünüyordum.Benzinin 7 tl olup,asgeri ücretin 1600 tl olduğu bir ülkede ekonomiden bahsetmek çok tuhaf..İnsanlar evine ekmek götüremiyor. Ekonomide ne 48'i,Son sırada bile olsak yeridir bence.Bu ülke adam olmaz..

Burada değişkenler sadece halkın alt tabakası olarak değerlendireceğimiz düşük sosyoekonomik düzeydeki bireylerden oluşmuyor. Bu şekilde değerlendirilmediği için ekonomimiz olduğundan daha güçlü gibi algılanıyor.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: