Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:40:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ANN][MTR] Metro – Merkezi Olmayan Borsa [AIRDROP] [POW/POS][GPU Mining]  (Read 172 times)
enfarktus (OP)
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
June 02, 2018, 08:04:25 PM
Last edit: June 17, 2018, 01:41:37 PM by enfarktus

Metro – Merkezi Olmayan Borsa

Giriş

Bitcoin ve onu takip eden diğer kripto para birimleri, ödemeler için üçüncü taraf sorununu çözmüştür. Bu coinler her iki istekli tarafın, güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan doğrudan birbirleriyle işlem yapmasına izin veriyorlar. Bu çözüm, dikkat çekici bir şekilde yeni bir ekonomi varlığı-merkeziyetçi olmayan şirketleri ortaya çıkardı. Her kripto para birimi, merkezi olmayan şirketin bir değeridir. Ve şimdi yeni bir üçüncü taraf sorunumuz var.
Bir üçüncü tarafın katılımı olmadan merkezi bir kripto para borsasından merkezi olmayan kripto para borsasına değerimizi taşımak için uygun bir yolumuz yok.  Atomik takas olarak bilinen güvenilir çapraz zincir ticareti problemi çözmek için ilk adımdır. Ancak bu yöntemin de iki dezavantajı vardır: Birincisi, oldukça yavaş; İkincisi, tarafların anlaşmaya varmasından sonra süreç devam ederken işlemin gerçekleşmeden önce iptal edilebileceği. Merkezi borsalardan daha düşük olmayan bir kullanıcı deneyimi sağlayan çapraz zincir takasına  ihtiyacımız var.

Proje hedefleri:
-  Popüler NXT teknolojisine ve kod tabanına dayalı olan halka açık bir blok zincir sağlarken, ilk belirteç dağıtımını madancilik aracılığıyla iyileştirmek.
- Yerleşik NXT varlıkları (renkli madeni paralar) arasında değiş tokuş yaparken, diğer blok zincirlerden güvenilir bir şekilde para yatırma/çekme işlemi yapmak.
- Gerçek zamanlı ticarete yakın bir seviyede kullanıcı deneyimi sağlamak.

Kısa teknik özeti

- Metro, NXT(Next)'e dayalı Proof-of-Stake kanıtı ile Bitcoin kaynaklı Proof-of-Work'un modifiye edilmiş hali olan Dark Gravity Wave güçlük formülüne dayanan bir hibriddir.
- Maksimum Sirkülasyon Miktarı: 1,000,000,000 MTR
POW Bloklar:
Algo: keccak256
Frequency: 10 dakikada 1
Block reward: 2,000 MTR
Block reward halving: Her 200,000 blok(3 yıl 10 ay)
POS Bloklar:
Algo: Blind shooting (ARDOR, NXT)
Frequency: 3 saniyede 1
Block reward source: İşlem ücreti, alış-satış ücreti(4. aşamada uygulanacak)

Yol Haritası:

TEMMUZ 2017 - Kavram ve Araştırma. (Tamamlandı)
OCAK 2018 - Geliştirme başlangıcı. (Tamamlandı)
MAYIS 2018 - Beyaz kağıt, duyuru (Tamamlandı)
HAZİRAN 2018 - Aşama 1: Hibrid POW / POS blockchain uygulaması. Açık kaynak kodu. (Çok yakında)
TEMMUZ 2018 - Blockchain başlangıç. Airdrop.
EYLÜL 2018 - Aşama 2: Aktarım merkezleri.
ARALIK 2018 - Aşama 3: Gerçek zamanlı işlem platformu.
MART 2019 - Aşama 4: Ethereum Classic ile iki tarafı sabitleme.

Aşamalar:

Aşama 1: Hibrid POW / POS blok zincir uygulaması: Kullanıcıya gerçek zamanlı ticaret deneyimi yaşatmak için hızlı bloklara ihtiyacımız var. Proof-of-Stake bize böyle bir yetenek kazandırır. Proof-of-work, proof-of-stake üzerinde bir avantaj sunar - bir blok salınımının uygunluğunu kontrol etmek ve blok zincirinin dışından en uzun zinciri belirlemek için ilave veriye ihtiyaç yoktur. Blok zinciri sabitlemek için bu özelliğe ihtiyacımız var. Ayrıca Proof-of-Stake, bize yüzde 51'lik bir saldırıya karşı koruma sağlıyor. Yani, hibrid bir blok zincirine ihtiyacımız var.

Aşama 2: Verici Merkezler: Eşler arası ağın boyutu ne kadar büyükse, işlemlerin bloğun üzerine dağıtılması o kadar uzun sürer. En yüksek blok dağıtımı hızı, Temsilci POS blokları tarafından gösterilir. Delegeler blokların oluşturulmasını ve yayılmasını sağlama görevindedir. DPOS'dan farklı olarak, blok üretme fonksiyonunu ve blok yayılım fonksiyonunu paylaşırız. Geleneksel olarak, blok üretimi işlevi madenciler tarafından gerçekleştirilir ve aktarma merkezleri sadece tüm ağ katılımcılarına hızlı teslimatlardan sorumludur.

Aşama 3: Gerçek zamanlı işlem platformu: Merkezi borsalardan daha aşağı olmayan bir seviyede kullanıcı deneyimi sunmayı planlıyoruz.

Aşama 4: Ethereum Classic ile iki taraflı peg: Ethereum Classic, POW konsensüsü ve Turing-complete akıllı sözleşmelere sahip olduğu için, Metro ile iki taraflı sabitlenen ilk kripto para birimi olacak. Yani değişimin ilk çifti MTR/ETC olacaktır.

İleri aşamalar: Benimsenme sürecinden sonra başka kripto paralar eklemeye devam edeceğiz.

Airdrop

NXT topluluğuna 100.000.000 MTR ya da maksimum sirkülasyonun % 10'u dağıtılacaktır. Ağdan alınacak snapshot ile cüzdanınızdaki her 10 NXT için 1 MTR elde edersiniz.
Ağdan alınacak snapshot 22 Haziran'da planlanıyor. NXT snapshot bloğu: 1894000
Diğer 100.000.000 MTR geliştirme ekibine gidiyor.
Airdrop yoluyla dağıtılan MTR'ler blok zinciri başlangıcında kilitlenecek. Her blok 1/200.000 oranında coinin kilidini açacaktır. Böylece her bir blok ile başlangıçta  dağıtılmış yaklaşık 1000 MTR'nin kilidi açılır. Madenciler 400.000.000 MTR aldığında ilk dağıtılmış hissenin tamamı açılacaktır.

Bizimle iletişime geçin:
Site: http://metrodex.org/
Whitepaper: http://metrodex.org/whitepaper.pdf
Twitter: https://twitter.com/metro_software
Discord: https://discord.gg/XynvV9Y
1714056040
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714056040
Reply with quote  #2

1714056040
Report to moderator
1714056040
Hero Member
*

Ignore
1714056040
Reply with quote  #2

1714056040
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714056040
Hero Member
*

Ignore
1714056040
Reply with quote  #2

1714056040
Report to moderator
1714056040
Hero Member
*

Ignore
1714056040
Reply with quote  #2

1714056040
Report to moderator
1714056040
Hero Member
*

Ignore
1714056040
Reply with quote  #2

1714056040
Report to moderator
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
June 02, 2018, 08:26:56 PM

Klasik " Scam diyin bana " projesi. Siteye girip ekibe bakayım dedim,bir insan resmi yok her zamanki gibi. Bu şekilde hiçbir proje ilerlemez. Bakınız BTW. O kadar takipçisi olmasına karşın hiçbir şekilde ilerleyemiyor. Umarım yanılırım ama az çok tecrübem bana bu projenin scam olduğunu söylüyor.
enfarktus (OP)
Full Member

View Profile
June 02, 2018, 09:05:49 PM

Klasik " Scam diyin bana " projesi. Siteye girip ekibe bakayım dedim,bir insan resmi yok her zamanki gibi. Bu şekilde hiçbir proje ilerlemez. Bakınız BTW. O kadar takipçisi olmasına karşın hiçbir şekilde ilerleyemiyor. Umarım yanılırım ama az çok tecrübem bana bu projenin scam olduğunu söylüyor.

Ekip üyelerinin ortada olmaması Nxt altyapısını kullanan projelerin genel özelliği gibi. Bir yönüyle haklısınız tabi. Eğer bu konuda en ufak bir şüphe varsa sorumluluk Nxt ekibinde olmalı, ağındaki bu tip bir olumsuzluk onu da etkileyecektir.

enfarktus (OP)
Full Member

View Profile
June 17, 2018, 01:44:38 PM

Metro, Discord kanalı üzerinden yeni bir tanıtım kampanyası başlattı. Düzenlenen etkinlikle 5000 MTR'ye kadar kazanma şansınız var. İlgilenen arkadaşlar için Discord davet linki: https://discord.gg/XynvV9Y

Yapmanız gereken https://discord.gg/XynvV9Y linki üzerinden Metro Discord kanalına katılıp, Metro kanal simgesini sağ tıklayın ve menüden "Kişileri Davet Et'i" seçin.
Açılan pencerede davet bağlantısını kopyalayın ve arkadaşlarınızla paylaşın. Davetiniz karşılığı üye olan kişilere göre ödül miktarı artıyor. Ödüllendirme ise şu şekilde:

rank 0: 5 invited users - 100 MTR reward;
rank 1: 10 invited users - 200 MTR reward;
rank 2: 25 invited users - 500 MTR reward;
rank 3: 50 invited users - 1,000 MTR reward;
rank 4: 100 invited users - 2,000 MTR reward;
rank 5: 250 invited users - 5,000 MTR reward.

Discord: https://discord.gg/XynvV9Y
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
June 17, 2018, 10:51:36 PM

şu sıralar bir çok merkezi olmayan borsa yani dex projesi var, bakalım ileride ne olacak bu proje tutacak mı merak ediyorum
metro.software
Jr. Member
*

Activity: 75
Merit: 1

View Profile
June 27, 2018, 10:41:34 AM

Hiç Satoshi yüzünü gördün mü?
Have you ever see Satoshi face?
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
June 27, 2018, 07:04:36 PM

Piyasada bir çok borsa projesi var. Borsaların çoğu zaten ciddi hacim sıkıntısı yaşıyor. Her gün gelen borsa hack haberlerinden sonra yakın zamanda merkezsiz borsaların çok daha önem kazanacağını düşünüyorum. Projenin scam olma ihtimaline karşı da yatırım yapılmadan önce  iyi bir şekilde araştırılması gerekiyor. Bu piyasada ne scam projeler gördük, dikkatli olmakta fayda var.
tonidin
Full Member

Activity: 361
Merit: 100

View Profile
June 27, 2018, 07:13:06 PM

Bu projeye benzer ama daha iyi olduğunu düşündüğüm için kendi fikrim şuan imzasını taşıdığım kryptobits . Merkezi olmayan banka aslında çok iyi ama insanların aldatılma korkusuna karşılık tüm güveni karşı tarafa yansıtabilmeliler. Yatırım yapanlar paralarının çöpe gitme korkusunu bounty e katılanlarda ödül alabilme korkusunu her an yaşıyorlar tabi ki bu metro ekibini suçlama değildir. BTW yi de bu şekilde gördüm ekip kendisini açıklamadı ama hala karınca gibi çalışıyorlar.  Umarım başarılı olurlar. Katılan herkese de başarılar dilerim Smiley
metro.software
Jr. Member
*

Activity: 75

View Profile
August 31, 2018, 03:10:27 PM

DİKKAT! Anahtar blok 4000 üzerindeki hardfork. Herkesin bu bloktan önce cüzdanını güncellemesi gerekiyor. stratum uyumluluğu uyguluyoruz. Bu, havuzu uygulamak için bize izin verecektir.
ibram211
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile
August 31, 2018, 04:45:17 PM

Hocam çeviri için teşekkürler son zamanlarda birçok borsa projeleri türedi haliyle birbirinden başarılı projeler üretiliyor bu proje eksiklikleri var ekip mesela daha da geliştirilirse iyi yatırım alır diye tahmin ediyorum emeğinize sağlık
enfarktus (OP)
Full Member

View Profile
September 01, 2018, 12:54:23 PM

Hocam çeviri için teşekkürler son zamanlarda birçok borsa projeleri türedi haliyle birbirinden başarılı projeler üretiliyor bu proje eksiklikleri var ekip mesela daha da geliştirilirse iyi yatırım alır diye tahmin ediyorum emeğinize sağlık

Geri bildirim için ben teşekkür ederim. Süreçte benim dikkatimi çeken noktası merkezsiz olması. Güvenlik sorunlarından dolayı merkezi olan borsalar zamanla piyasadan kaybolacak gibi. Bu arada Metro cüzdanı bir türlü çalıştıramayınca ekiple bağlantı kurdum, hatayı incelediler. Meğerse Java'da Türkiye'ye özgü bir sorun varmış, Türk kullanıcılar için bir güncelleme yayınladılar; yeni cüzdan sorunsuz çalışıyor. (Merak edenler için Java ile ilgili olan sorun burada anlatılmış: https://garygregory.wordpress.com/2015/11/03/java-lowercase-conversion-turkey/
Pages: [1]
  Print  

Jump to: