Bitcoin Forum
May 05, 2024, 03:25:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Dikkat!!! Phising mew  (Read 246 times)
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 239
Merit: 1

View Profile
June 02, 2018, 08:32:33 PM
Last edit: June 02, 2018, 09:49:45 PM by emrah0406

Merhaba arkadaşlar , son dönemde rastladığım airdrop kampanyalarında sıkça görür oldum , telegram kanalı açıp üye toplanıyor her zamanki gibi token verecez diye form dolduruluyor sonrasında email adresine , token transferi için kyc doldurulması isteniyor .kyc doldurulurken bi şifre isteniyor o şifre için mew adresine yönlediriliyor tabiki adress sahte. Bu konuda dikkatli olunması gerekiliyor. Adresi ve bunu yapan airdropları aşağıda paylaşacam ;
adress : https://xn--myethrwaet-inb90ca.com/signmsg.html , adrese bakınca belli oluyor ama tıklayınca açılan sayfada myetherwallet gibi görünüyor.
airdrop : https://keytron.io , flashblock.io diye iki farklı airdroptan denk geldim . Özellikle yeni arkadaşlar farkında olsun bu durum can yakıcı olabilir.

Edit : https://hizliresim.com/r1m6zm sayfanın ekran görüntüsü
1714879543
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714879543
Reply with quote  #2

1714879543
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
June 02, 2018, 08:57:41 PM

öncelikle bilgilendirme için teşekkürler emrah hocam. daha sonra airdroplar üç beş işe yaramaz token gönderecek diye kyc yapmayın biz burada büyük bounty firmalarının kampanyalarına kyc istiyor diye girmiyoruz siz airdrop için asla ASLA KYC İŞLEMİ YAPMAYIN!!! ek olarak eklemek istediğim birşey var bahsedilen formları doldururken SAKIN OLA FORUM KULLANICI ADINIZ ŞİFRENİZ YADA MEW ŞİFRENİZ FALAN AYNI GİRMEYİN !
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 02, 2018, 08:59:28 PM

Ama bu kadar bariz bir dolandırıcılığa pishing demek bile doğru değil. Pishing dolandırıcıları adresi orijinaline benzetmek için gerçekten yaratıcı yöntemler kullanıyorlar, buradaki adrese kanabilen birisi için yapılabilecek bir şey yok malesef. Hak ediyor anlamında söylemiyorum ama bundan yırtsa eninde sonunda başka bir tuzağa düşeceği kesin, kaldı ki, demin de yazdığım gibi, buna tuzak bile denilemez.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
June 02, 2018, 09:28:07 PM

Ama bu kadar bariz bir dolandırıcılığa pishing demek bile doğru değil. Pishing dolandırıcıları adresi orijinaline benzetmek için gerçekten yaratıcı yöntemler kullanıyorlar, buradaki adrese kanabilen birisi için yapılabilecek bir şey yok malesef. Hak ediyor anlamında söylemiyorum ama bundan yırtsa eninde sonunda başka bir tuzağa düşeceği kesin, kaldı ki, demin de yazdığım gibi, buna tuzak bile denilemez.

hocam aslında adresi kopyalayınca bariz bi şekillde ortaya çıkıyor yoksa zor belli oluyor, resim atayım ne demek istediğimi anlarsınız, gelen emaile tıklayınca açılan sayfanın görüntüsü mew sayfasına çok benziyor . https://hizliresim.com/r1m6zm , umarım resim  çok küçük görünmez .
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
June 02, 2018, 09:34:52 PM

öncelikle bilgilendirme için teşekkürler emrah hocam. daha sonra airdroplar üç beş işe yaramaz token gönderecek diye kyc yapmayın biz burada büyük bounty firmalarının kampanyalarına kyc istiyor diye girmiyoruz siz airdrop için asla ASLA KYC İŞLEMİ YAPMAYIN!!! ek olarak eklemek istediğim birşey var bahsedilen formları doldururken SAKIN OLA FORUM KULLANICI ADINIZ ŞİFRENİZ YADA MEW ŞİFRENİZ FALAN AYNI GİRMEYİN !
Haklsınız hocam zaten private key kesinliklikle hiç bir yere girilmemelidir , ben sadece adresimden token gönderdiğim zaman mew i kullanırım diğer şekilde etherscan üzerinden gelen tokenları kontrol edebiliyorum bu şekilde anlık bi dalgılınlıkla phising hesabının birine denk gelme ihtimalini azaltıyorum .herkese de tavsiye ederim. Sadece herhangi bir borsaya token gönderirken myetherwalleta girin tokenı ekleyin tabi ona da baya dikkat edin bi kere gitti mi dünüşü olmuyor .
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
June 02, 2018, 10:24:34 PM

bahsi geçen keytron her saat başı mail gönderiyor. Hiç bir proje size airdrop vericez diye israr etmez bu bir. ikincisi her adımı iyi irdelemek gerekiyor. Ne yaptığınızı bilerek yapmanız lazım.
Ve en önemlisi hiçbir şifrenizi birbirine benzer yapmayınız, ofline ortamda (bir kağıda yazabilirsiniz) ortamlarda saklayınız. bunun sebebi tek bir şifreniz ile birçok platforma giriş yapılabilir olmasının önüne geçmektir.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 03, 2018, 12:13:12 AM

Airdrop ya da bounty olayını yapanlar iyi bilir. Eğer bir coin ya da token senden private key istiyorsa senden eth atmani istiyorsa uzak dur. Ayrıca kyc isteyen olursa da uzak dur derim. Mesela aitheon un airdrobuna başvurdum. Benden kimlik vs istedi tabi ki yollamadim. Ya ederi ne olacak ki ben kimlik yollayayım. Borsalara zaten mecburen kimlik yüklüyoruz . Dikkatli olmak lazim
bitfather
Member
**

Activity: 98
Merit: 28

View Profile
June 03, 2018, 02:43:33 AM

ben flashblock airdropuna katılnıştım, kyc maili gelince bi bakayım dedim, meğerse pishingmiş. adamlar günde kaç kez mail gönderiyordu, unsubscribe dedim bitti.
bu piyasada mutlaka kullanılması gereken şeylerden biri de metamasktır. linke tıklayınca pishing uyarısı verdi:

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 03, 2018, 04:12:27 AM

İdexte twitter hesabından kendi isimlerine benzer sitelerin açılarak privatekey çalındığını açıkladı. Girdiğiniz siteleri doğru mu diye kontrol edin her Zaman

cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
June 03, 2018, 06:06:49 AM

Ne çok scam airdrop ve airdrop üzerinden hacker türedi valla artık airdrop yapmayı bıraktım hackerlar ve değersiz oluşları sebebiyle.Aylarca yaptım fakat 100 dolar bil gelmedi toplam.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
June 03, 2018, 08:05:31 AM

Ne çok scam airdrop ve airdrop üzerinden hacker türedi valla artık airdrop yapmayı bıraktım hackerlar ve değersiz oluşları sebebiyle.Aylarca yaptım fakat 100 dolar bil gelmedi toplam.

Malesef airdropların kazancı zaten bitti. Airdrop vb için kullanmak üzere ayrı bir mail hesabı açmanızı öneririm.
En azından size saldırı amacıyla gönderilen mailler normal posta kutunuza düşmez ve dikkatsiz bir anınıza denk gelmesini engellemiş olursunuz.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
June 03, 2018, 08:13:18 AM

ben flashblock airdropuna katılnıştım, kyc maili gelince bi bakayım dedim, meğerse pishingmiş. adamlar günde kaç kez mail gönderiyordu, unsubscribe dedim bitti.
bu piyasada mutlaka kullanılması gereken şeylerden biri de metamasktır. linke tıklayınca pishing uyarısı verdi:

matemaskın bu olayı güzelmiş yeni gördüm teşekkür ederim , myether in de artık böyle bişeyler yapması lazım.
sunistator
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 03, 2018, 08:18:35 AM

bountyler için excel takip tablosunda e-mail ve ether adreslerinin gizlenmesi gerek. en azından birkaç karakteri gizleseler bunlar pishing yapmak için millete mail göndermeleri zorlaşır. Pishinge düşmemek için adres satırını kendiniz tek tek yazın.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
June 03, 2018, 08:32:52 AM

Pishing konuları çok açılmaya başlandı. Özellikle yeni giren arkadaşlar önce işleyişi güzel bir şekilde öğrenmeliler. Özellikle videolu anlatımlara bakmalılar ki böyle tuzaklara düşmemeyi bilmeleri için. Adam myetherwalletin orijinal adresini bilmeden googleda aratıyor. Karşısına çıkan ilk linke tıklıyor sonra geçmiş olsun

Taratoor
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 251

🤖UBEX.COM 🤖

View Profile
June 03, 2018, 01:41:03 PM

benimde başıma geldide kaspersky internet security var lisanslı phising site diye uyarı verdi direk güvenlik yazılımlarınızı güncel ve lisanslı kullanmanızı öneririm.

GLOBAL DECENTRALIZED ADVERTISING EXCHANGE

Token sale: MAY 21

▄█▄       ▄█▄         
                                  █████     █████         
                         ▄██▄      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▄█▄     ▀██▀                             
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
          ▄      ▀█▀                         ▄█▄         
         ▀█▀                       ▄█▄      █████         
                         ▄██▄     █████      ▀█▀         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀                   
                 ▀█▀                                     
           ▄                       ▄█▄       ▄█▄         
          ▀█▀            ▄██▄     █████     █████         
    ██           ▄█▄     ▀██▀      ▀█▀       ▀█▀         
                 ▀█▀                                     
            ▄                       ▄█▄      ▄█▄         
           ▀█▀             ▄██▄    █████    █████         
     ██             ▄█▄    ▀██▀     ▀█▀      ▀█▀         
              ▄     ▀█▀                                   
             ▀█▀                          ▄█▄             
        ██               ▄█▄    ▄██▄     █████           
                   ▄     ▀█▀    ▀██▀      ▀█▀             
                  ▀█▀                                     
             ██                    ▄██▄                   
                     ▄      ▄█▄    ▀██▀                   
                    ▀█▀     ▀█▀                           

▄█    ▄█  ▄█         ▄█████▄    ▀█▄      ▄█▀
██    ██  ██▄▄▄▄▄   ██▀   ▀██     ▀█▄  ▄█▀
██    ██  ██▀▀▀▀██  ██▀▀▀▀▀▀▀       ████   
██    ██  ██    ██  ██▄    ▄█     ▄██▀▀██▄   
▀██████▀  ▀██████▀  ▀███████▀   ▄██▀    ▀██▄
Telegram
Facebook
ANN Thread
Youtube
LinkedIn
Twitter
Medium
Reddit
Github
hxres
Member
**

Activity: 429
Merit: 11

View Profile
June 03, 2018, 02:56:50 PM

Dün sanırım helbiz projesi içinde gelen mailler arasında bu tür fake link vardı ve myetherwallet'a yönlendiriyordu. Dikkat edilmwsi gereken yönlendirme sonrası gelen sitenin fake olup olmaması.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
June 03, 2018, 03:00:44 PM

"bobita" haklı resmen dolandırıcılık yapıyorlar. Ava giderken avlanmak çok kolaydır büyük balıkları yakalamak için oltanın ucuna yem ya da küçük balık takarsın beklersin düşmese düşen oluyor. Airdrop için ekstra çaba harcamaya değmez şartlar basitse yapar geçersin yoksa uğraşılmaz. Bounty ödülleri için bu kadar uğraşmazken dolandırıcı olup olmadığı belli olmayan airdrop için ben hiç uğraşmıyorum.
jedimindtriks
Member
**

Activity: 136
Merit: 10

View Profile
June 04, 2018, 01:29:27 PM

Bilgilendirme için teşekkürler. Umarım hala anlamayan kalmamıştır, privite key sadece ve sadece özeldir başka bir kişi veya kişiler ile paylaşmanız durumunda cüzdanınız boşaltılabilir mutlaka boşaltılacaktır..

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    delicia | delicia.io    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Decentralized Global Food Network | World's Only Solution to Food Wastage | Join Whitelist Now, Get 30% Bonus
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Whitepaper | Telegram | Medium | Twitter | FB | ANN    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
bjoern1978
Member
**

Activity: 133
Merit: 10

View Profile
June 04, 2018, 01:50:43 PM

Konu detaylı ve kilit noktayı yeni arkadaşlar için aydınlatan bir içerik olmuş teşekkür ederim ve emeklerine saglık dıyorum hocam.Yaklasık 5 aydır aırdropların ustune dusmeye basladım ıkı kez bu durumla karsılastım doldurmadım da.Dikkatli olmak lazım piyasada sahtekar çok.
emrah0406 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
June 05, 2018, 06:30:33 PM

Bilgilendirme için teşekkürler. Umarım hala anlamayan kalmamıştır, privite key sadece ve sadece özeldir başka bir kişi veya kişiler ile paylaşmanız durumunda cüzdanınız boşaltılabilir mutlaka boşaltılacaktır..
Rica ederim Smiley Umarım sıkıntı yaşayan olmaz dediğiniz gibi
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: