Bitcoin Forum
May 03, 2024, 03:41:18 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [SATILIK] Bilgisayar, 3 x R9 280X  (Read 2485 times)
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
January 31, 2014, 09:50:35 AM
Last edit: January 31, 2014, 08:05:22 PM by MorpheWQ

Gigabyte 990FXA-UD5
AMD FX8350 İşlemci
4 GB RAM
1100W High Power %80 Plus Silver PSU
EuroCool Strike-X GT+ Kasa
500 GB HDD
2 adet Sapphire R9280X
1 adet Gigabyte R9280X

Ekstra fanlarıyla beraber.

2300 Dolar veya BTC-e kuruyla BTC olarak tahsil edebilirim.

İstanbul için elden teslim.

Kasada soğutma problemi var. Ben çözemedim.

Edit:

Anladığım kadarıyla herkes çok akıllı, en akıllının da satışı yapan kişi olduğunu düşünüyor, hemen bulunduğu topluluğu koruma girişiminde bulunuyor aklınca. Karşılıklı diyaloğun bu kadar zayıf ve yönlü olduğu ortamlarda bulunmak, kişinin kendini ifade etme isteğini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda topluluğa saygısının da azalmasına sebep oluyor.

10 tane kablo alıp, 5 tanesini kullanıp 5 tanesini de 10 tanesinin maliyetine satıldığı bir satış ilanına mı benziyor bu ilan?
Yoksa olmayanı gösterip birilerini aldatmaya mı yönelik?
Veya karşınıza çıkan her insana (evet bu cümleleri yazan bir insan, farketmediyseniz eğer) üç kağıtçı gözüyle bakmak nasıl bir kültürün eseri?

Yukarıda gördüğünüz fiyat, ürünlerin bana olan maliyeti. Üzerine eklediğim 1 dolar dahi yok. Yaklaşık 1 ay kullandım. Kutusundan çıktığı andan itibaren verdiği verimle bugünkü arasında herhangi bir fark yok. Yani gidip bir mağazadan alan adamın alacağı verimle bu kartlar arasında bir fark yok. O mağazanın bir maliyeti var ve üstüne koyduğu bir kar. Benim de bir maliyetim var ve yukarıda gördüğünüz rakamlar. Üzerine koyduğum kar ise kazdığım 3-5 doge olabilir belki.

Evet her şeyin kurallarını belirleyenler, siz söyleyin nedir bu şartlardaki ürünün olması gereken satış fiyatı? Gerçekten merak ediyorum.
1714750878
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714750878
Reply with quote  #2

1714750878
Report to moderator
1714750878
Hero Member
*

Ignore
1714750878
Reply with quote  #2

1714750878
Report to moderator
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714750878
Hero Member
*

Ignore
1714750878
Reply with quote  #2

1714750878
Report to moderator
1714750878
Hero Member
*

Ignore
1714750878
Reply with quote  #2

1714750878
Report to moderator
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
January 31, 2014, 10:43:21 AM

Ekran kartları tek satış varmı?
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
January 31, 2014, 11:07:34 AM

Ekran kartları tek satış varmı?

Tanesi 473 dolar yada BTCe kuru ile BTC.
Önce Gigabyte'ı veririm.
Ufkabakan
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
January 31, 2014, 06:50:42 PM

Amerikan DOları mı bu fiyat? Öyle ise 2. el ürün için 1085~ TL den mi satamaya çalışıyor sunuz?

Sokta yok karaborsa bunlar vs mi dediler size? SIfırından pahalıya satıyorsunuz çünkü...
http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=9388

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11221-01-40g-r9-280x-toxic-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71324
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
January 31, 2014, 07:34:36 PM

ben de bir başlık açacam vatanbilgisayardaki ürünler %10 komisyonla sorunsuz temin edilir  Grin
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
January 31, 2014, 07:40:48 PM

Gigabyte R9280X kaç kh/s ile mining yapıyor? Sistem toplam kaç yapıyor, stabil mi?

Gigabyte 717, Sapphire'ler 732 stabil.
Toplamda 2180 kHash.

Tüm sistem stabil değil. Soğutamıyorum kapalı kasayı. Bu sebeple bir kartı ayırdım.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
January 31, 2014, 07:43:27 PM

Amerikan DOları mı bu fiyat? Öyle ise 2. el ürün için 1085~ TL den mi satamaya çalışıyor sunuz?

Sokta yok karaborsa bunlar vs mi dediler size? SIfırından pahalıya satıyorsunuz çünkü...

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/sapphire-11221-01-40g-r9-280x-toxic-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=71324

Hayır öyle bir şey demediler. Linkler için teşekkürler.

ben de bir başlık açacam vatanbilgisayardaki ürünler %10 komisyonla sorunsuz temin edilir  Grin

Neden?
ballot
Hero Member

Activity: 969
Merit: 1000

View Profile
January 31, 2014, 07:47:16 PM

Neden?

burda 2.el başlık açanların çoğu sıfır fiyatında veya üstünde satıyor Grin piyasa böyleyse bende kredi kartımla vatanbilgisayardan alıp komisyon ekleyip satabilirim yani
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
January 31, 2014, 07:49:07 PM

Neden?

burda 2.el başlık açanların çoğu sıfır fiyatında veya üstünde satıyor Grin piyasa böyleyse bende kredi kartımla vatanbilgisayardan alıp komisyon ekleyip satabilirim yani

Detaylı açıklama için teşekkürler.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
January 31, 2014, 08:04:40 PM

Konu içeriğine ekledim:

Anladığım kadarıyla herkes çok akıllı, en akıllının da satışı yapan kişi olduğunu düşünüyor, hemen bulunduğu topluluğu koruma girişiminde bulunuyor aklınca. Karşılıklı diyaloğun bu kadar zayıf ve yönlü olduğu ortamlarda bulunmak, kişinin kendini ifade etme isteğini azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda topluluğa saygısının da azalmasına sebep oluyor.

10 tane kablo alıp, 5 tanesini kullanıp 5 tanesini de 10 tanesinin maliyetine satıldığı bir satış ilanına mı benziyor bu ilan?
Yoksa olmayanı gösterip birilerini aldatmaya mı yönelik?
Veya karşınıza çıkan her insana (evet bu cümleleri yazan bir insan, farketmediyseniz eğer) üç kağıtçı gözüyle bakmak nasıl bir kültürün eseri?

Yukarıda gördüğünüz fiyat, ürünlerin bana olan maliyeti. Üzerine eklediğim 1 dolar dahi yok. Yaklaşık 1 ay kullandım. Kutusundan çıktığı andan itibaren verdiği verimle bugünkü arasında herhangi bir fark yok. Yani gidip bir mağazadan alan adamın alacağı verimle bu kartlar arasında bir fark yok. O mağazanın bir maliyeti var ve üstüne koyduğu bir kar. Benim de bir maliyetim var ve yukarıda gördüğünüz rakamlar. Üzerine koyduğum kar ise kazdığım 3-5 doge olabilir belki.

Evet her şeyin kurallarını belirleyenler, siz söyleyin nedir bu şartlardaki ürünün olması gereken satış fiyatı? Gerçekten merak ediyorum.
eviltamer
Full Member

Activity: 378

View Profile
January 31, 2014, 08:11:51 PM

fiyatlar gayet uygun dostum 2.el diye insanlar üzerinde tepindiğini sanıyorlar herhalde. he evet ben yaptım vatandan aldığım 0 ürünü 50 60 tl kar ile satıyorum piayasa bulup alabilecek arkadaş varsa buyursun alsın ben alana karışmıyorum kimseyede silah tutmuyoruz, adı üstünde ticaret!
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
January 31, 2014, 08:30:45 PM
Last edit: January 31, 2014, 10:51:57 PM by MorpheWQ

fiyatlar gayet uygun dostum 2.el diye insanlar üzerinde tepindiğini sanıyorlar herhalde. he evet ben yaptım vatandan aldığım 0 ürünü 50 60 tl kar ile satıyorum piayasa bulup alabilecek arkadaş varsa buyursun alsın ben alana karışmıyorum kimseyede silah tutmuyoruz, adı üstünde ticaret!

Ben insaların birbirine destek olması taraftarıyım Tamer. Eğer senin 50 TL fazlaya sattığın kart bana o an için karlı geliyorsa neden vermeyeyim? Öte taraftan istemiyorsam da vermem. Bu senin yaptığın şeyin kötü olduğu anlamına gelmez. Benim sorgulamam gereken şey kendi kararımdır. Sıkıntı da burada zaten. Benim seni sorguladığım noktada problem başlıyor. Bunun sonu paradoks.

Shakespeare’in On İkinci Gece oyununu bilenler bilir. Tam bir yanlışlıklar komedisidir. Viola yani oyunun kadın kahramanı ve ikiz kardeşine ait olan gemi batar. Viola erkek kılığına girer ve ülkenin yöneticilerinden birinin yanında çalışmaya başlar. Kaybolan erkek kardeş de bir denizci ile birlikte Viola’yı aramaya başlar. Viola erkek kılığındayken Dük’e aşık olur. Kardeşinin aşık olduğu kontes de bu arada erkek kılığındaki Viola’ya aşık olur. İşte böyle bir yanlışlıklar komesi içindeyiz. Ama bizim beslediğimiz duygular aşk değil malesef. Ne olduğunu telaffuz bile etmek istemiyorum.

Ve yukarıdaki arkadaşlar, sanmayın ki bu sözlerim size. Siz de nacizane kendinizi ifade etmişsiniz. Genel bir his bu benimki….
eviltamer
Full Member

Activity: 378

View Profile
January 31, 2014, 11:03:01 PM

Ben insaların birbirine destek olması taraftarıyım Tamer. Eğer senin 50 TL fazlaya sattığın kart bana o an için karlı geliyorsa neden vermeyeyim? Öte taraftan istemiyorsam da vermem. Bu senin yaptığın şeyin kötü olduğu anlamına gelmez. Benim sorgulamam gereken şey kendi kararımdır. Sıkıntı da burada zaten. Benim seni sorguladığım noktada problem başlıyor. Bunun sonu paradoks.

Shakespeare’in On İkinci Gece oyununu bilenler bilir. Tam bir yanlışlıklar komedisidir. Viola yani oyunun kadın kahramanı ve ikiz kardeşine ait olan gemi batar. Viola erkek kılığına girer ve ülkenin yöneticilerinden birinin yanında çalışmaya başlar. Kaybolan erkek kardeş de bir denizci ile birlikte Viola’yı aramaya başlar. Viola erkek kılığındayken Dük’e aşık olur. Kardeşinin aşık olduğu kontes de bu arada erkek kılığındaki Viola’ya aşık olur. İşte böyle bir yanlışlıklar komesi içindeyiz. Ama bizim beslediğimiz duygular aşk değil malesef. Ne olduğunu telaffuz bile etmek istemiyorum.

Ve yukarıdaki arkadaşlar, sanmayın ki bu sözlerim size. Siz de nacizane kendinizi ifade etmişsiniz. Genel bir his bu benimki….

aynen öyle yorum yapmak ayrı eleştirilerle bombalamak ayrı,insanların kötü bir şey yapıp dolandırıcıymışız gibi yada dolandırıcılar gibi davranılması biraz hakaret oluyor o yüzden yorum yazacak arkadaşlar evet yorumlarınızı yapın varsa bir yanlışımız görelim ama öte yandan düşüncelerinizi ok gibi saplamanın bir anlamı yok. benim param çoksa aciliyetim varsa stokta yoksa 200 lira fazlasınıda verebilirim bu alacak kişinin kararı.. biz kimsenin kararını etkilemiyoruz elimizdeki imkanı sunuyoruz faydalanmak isteyen buyursun.
mrk38
Newbie
*

Activity: 20
Merit: 0

View Profile
February 01, 2014, 08:30:25 AM

Ben sunu anlarım sıfır alırsınız paketi hiç açmadan biraz karla satarsınız bu ticaret tamam. Ama bi kartı alıp kullanıp kullanıp da sıfırından pahalıya satmaya calısmak ...

ben 10 gün önce bu kartların tanesini 870tl den aldım gold dan sıfır adıma faturalı.Gönlümde isterki tanesini 8bin lirdan satayım  Roll Eyes

Ne olursa olsun 2. el fiyatı  o anki piyasa şartlarına göre sıfırından biraz cazip olmalı senin kaça aldıgın kimseyi ilgilendirmez her kes o anki piyasa fiyatına bakar
medoka
Full Member

Activity: 154

View Profile
February 01, 2014, 02:44:32 PM

yahu adam fiyatı vermiş, fazla geldiyse özelden şu fiyat olurmu dersin lursa satar, olmazsa satmaz, basit bir satış ilanını amma karıştırmışsınız.
dalutz
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
February 03, 2014, 05:16:32 AM

yahu adam fiyatı vermiş, fazla geldiyse özelden şu fiyat olurmu dersin lursa satar, olmazsa satmaz, basit bir satış ilanını amma karıştırmışsınız.

bu bizim klasik bir hastalığımız, ağzı olan konuşuyor. ortalığı bulandırıyor. o yüzden ülke olarak hep yerimizde sayıyoruz zaten Smiley

valla şu ilan altlarındaki yorumları görünce insanın ilan koyası gelmiyor Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: