Bitcoin Forum
June 17, 2024, 12:22:21 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Alkolizmden nasıl kurtulabilirim?  (Read 509 times)
salinizm (OP)
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 05, 2018, 10:53:08 AM

Merhabalar, amateme falan yatmadan bu alışkanlığımdan nasıl kurtulabilirim. İçmeden duramıyorum. Ve mutlu olamıyorum. Tavsiyeleriniz nelerdir. Teşekkürler.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
Rasta.modeli
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 05, 2018, 12:38:46 PM

Gercekten buyuk bir bagimliliksa eger bunu tek basina asman oldukca zor bir olay ve kesinlikle yardim almalisin. Kendi kendine bunun ustesinden gelmen icin buyuk bir irade gucune ihtiyacin var.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 05, 2018, 12:40:56 PM

Öncelikle şunu sormak istiyorum alkolü hangi sebeple tüketiyorsun yani tamam bizde içiyoruz ara sıra da seni bu denli sürekli içmeye teşvik eden ne keyf mi kedermi tadını mı seviyorsun kafanın kıyak olmasını mı yada beraber içtiğin kişiler varsa onlarla bu süreçte sohbet etmekten mi hoşlanıyorsun tam olarak nedir dostum ?

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
June 05, 2018, 12:44:20 PM

Kendini icmeden mutlu olamiyorum seklinde şartlama bence asıl problem bu olabilir. Etrafına bak ve yaşamayı dene bir fırsat ver kendine emin ol seni çok daha mutlu edecek şeyler olduğunu göreceksin ve geçici bir mutluluk değil alkoldeki gibi.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
June 05, 2018, 12:55:00 PM
Merited by bobita (1)

sigara, uyku, sex, alkol, uyuşturucu hepsi bağımlılıktır. Ben birisinden birisini farklı görmem. Hepsi kafada başlar kafada biter fakat bitirilemediği taktirde kesinlikle profesyonel destek alınmalıdır.

çünkü bu yolda yapılan yanlış denemeler yarardan çok zarar getirebilir. İnsan psikolojisinde öğrenilmiş çaresizlik diye bir durum var ve bunu yıkmak o alkolden, sigaradan veya uyuşturucudan kurtulmaktan daha zor olabilir.

Bırakamıyorum anasını sattımın sigarasını zaten diyerek daha fazla içebilirsiniz mesala. Birde ona dertlenerek hemde.

diğer taraftan bakarsak da öncelikle olayın köküne inmek gerekir. Neden içiyorsun? Hangi ruh halindeyken içmek istiyorsun? Hangi ortamlarda içiyorsun?
Axmo
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
June 05, 2018, 12:58:46 PM

Bir psikolog olarak söylemeliyim ki, ne yazık ki alışkanlık ve bağımlılık durumu oluştuysa profesyonel bir destek almanız önem taşıyor. Bağımlılık sadece biyolojik değil psikolojik ve sosyal sebepleri de olan bir olgu. Kendi başınıza baş etmeniz inanın hiç kolay değil.
efeeyll
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
June 05, 2018, 01:38:47 PM

anlattıgın gıbı bır alıskanlıgın varsa eger bunu tek basına asamazsın yardım alman gerkıyor
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
June 05, 2018, 01:41:20 PM

Sigaradaki gibi bir anda birakilabilecek birsey degil alkol. Cunku yoksunluk doneminde ölümcül olabiliyor. Bu yuzden yavas yavas azaltip birakmalisin. Kendine farkli aktiviteler bulman yararli olacaktir.
B.aksoy
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
June 05, 2018, 01:43:25 PM

Biz Türk insanı severiz ya ben hallederim veya bizim komşunun damadının eniştesinde de aynı problem varmış o şu şekilde çözmüş gibi konuşmalar yaygındır. Fakat böyle durumlarda kendi başına uğraşma profesyonel destek şart.
ht_turk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile WWW
June 05, 2018, 02:31:11 PM

Kendi basina halletmeye kalkarsan cok zorlanirsin ve senin icin daha yipratici olabilir bence kesinlikle bir profesyonel yardim almalisin baska turlu isler iyice zorlasir.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 05, 2018, 09:40:22 PM

bırakacağını düşünme.azaltacağını düşün.kendine yasak koyma sadece sınır koy işe burdan başla.bundan sonra bırakıp bırakmayacağına karar verebilirsin.
saskinbali
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 19, 2018, 12:03:23 AM

yasak değil sınır koymak gerçekten en büyük adım bu konuda bnde yaşadım öyle bir dönem avuç içlerim terliyor yemek falan yiyemiyordum birtane bira içtimmi herşey yoluna giriyodu
yussuzc1
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
June 19, 2018, 12:09:08 AM

Destek alırsan daha iyi olur kardeşim , tek başına savaşmak zorunda değilsin Smiley
AstraSedan
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 25, 2018, 05:42:25 PM

Alkol sana ne kazandırıyor, ne kaybettiriyor? Bunları muhasebesini yaparsan bırakmanın da ne kadar kolay olduğunu göreceksin. Alkolün senden aldıkları sana verdiklerinden çooooooooooooook azzzzzz.. Az bir menfaatmi yoksa ömür boyu rahat bir hayatımı tercih edersin?
kavalyeci
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
June 25, 2018, 06:01:54 PM

Eğer dini yönden maneviyatın biraz varsa biraz o tarafa yönelebilirsin hocam iyi gelecektir.
hocaiscomen
Newbie
*

View Profile
June 25, 2018, 08:36:13 PM

Alkolü tamamen kesmeni tavsiye etmem sadece kendine limit koy asla içmicem dersen daha kötüye gidebilirsin bnm görüşüm ^^
ellerinden
Newbie
*

View Profile
June 25, 2018, 09:06:27 PM

Gerçekten muhabbetini sevdiğin bir arkadaşınla geçir vaktini mümkünse alkol içmesin farklı ortamlar uzaklaştırır
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
June 25, 2018, 11:11:03 PM

Bu taniyi kendi kendine mi koydun yoksa hastaneye basvurman sonucu koyulmus bir tani mi. Cunku alkolik olmak basit bir tani degil. Destek sart.
Fittinya12
Jr. Member
*

Activity: 138

View Profile
June 26, 2018, 07:29:05 AM

profesyonel destek alman lazım hem mental hem fiziksel olarak olmalı bu destek en başta sadece mental yolu seçebilirsin.
KriptoKamil
Newbie
*

Activity: 66

View Profile
June 26, 2018, 08:33:01 AM

Tıbbi yardımla bırakabileceğini duymuştum.  Yatarak tedaviden ince ilaçlı tedavi denenebilir.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: