Bitcoin Forum
May 04, 2024, 09:41:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Filmlerde veya Tarihi olaylarda ayar olduğunuz şeyler nelerdir ?  (Read 217 times)
Leteravian (OP)
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 05, 2018, 07:51:38 PM

Mesela ben doğunun şampiyonu olarak nitelendirilen Hector gibi bir Anadolu çoğunun achilles gibi bir yunan patatesine yenilmesine hep ayar olmuşumdur...Nedenini bilmediğim bir şekilde bu yenilgiyi hazmedemiyorum... Babası Truva kralı Priam'ın mallıklarına da ayrı bir ayarım ama değinmicem şuan o konuya...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
SoneriuS
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile
June 27, 2018, 03:36:25 PM

Benim ayar olduğum konu tarihi filmlerin çoğunun kurgudan ibaret olduğunun bilinmemesi.  Çoğu sahnesi kurgu olmasına rağmen izleyicilerin onu gerçekmiş gibi zannederek tarihi okumadan bilmeden filmlerden öğrenmeleri. Bu sebeple çoğu kişi tarihini hep yanlış biliyor zaten...
Severne
Newbie
*

Activity: 111
Merit: 0

View Profile
June 27, 2018, 09:26:08 PM

Abartı.Kesinlikle ayar oluyorum.Şimdi filmi ilginç ve izlenilebilir bir hale getirmek için kurgu dahilinde yapılan şeyler vardır onlardan bahsetmiyorum.Bir olayı veya kişiyi başa koyup bütün her şeyin abartılmasına ayar oluyorum.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 27, 2018, 09:31:26 PM

Benim en uyuz olduğum şey son zamanlarda osmanlı dizilerinde ki artış ve bu dizilerdeki olayların ve kahramanların gerçeklerle uyuşmaması. Saçma sapan tarihi gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan olaylar . Çok sinir bozucu geliyor bana.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
June 28, 2018, 08:12:35 AM

Benim en çok ayar olduğum şey, tarihimizle ilgili doğru düzgün bir film çeviremedik daha. Yabancılar özellikle Amerikalılar olmayan tarihleri ile alakalı öyle abartılı filmler çeviriyorki filmlerle tarih yazıyorlar kendilerine, biz var olan tarihimizi dünyaya tanıtamıyoruz.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
June 28, 2018, 08:17:04 AM

Eternal Sunshine of the Spotless Mind dizisindeki muhabbetleri ben hiç sevmiyordum hatta millet bu saçmalığı nasıl hayranlıkla izliyor diyordum ama meğer öyle bir şey varmış.
Bunu da Merve Boluğur Neurofeedback tedavisi alıyor diye bir haber okurken öğrenmiştim. O tedavi beni hayatta en çok şaşırtan olaylardan birisi oldu  Cheesy

shldsun
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 28, 2018, 08:38:52 AM

Bu sıralarda her kes geriye dönüp dizi yapmaya başladı yalan yanlış bişeyler yapılıyor televizyonlarda reyting için pembe diziye çeviriliyor tarihimiz
metemetmem
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
June 28, 2018, 10:26:33 PM

Benim de Amerikan korku filmlerinde genel olarak işlenen konudan hoşnutsuzluğum mevcut. İki katlı bi evdesin ve tek başınasın ve alt kattan bi ses geldi... Niye bakmak için gidiyosun ki kapını kilitle önüne bişeyler koy, koşa koşa ölüme gitmek niye yani. Federalleri ara gelsinler. onlar gelene kadar da yerinden kıpırdama. Seni ölüme iten şey aşırı özgüven mi yoksa aşırı salaklık mı anlamış değilim Cheesy
Prott
Member
**

Merit: 32

View Profile WWW
June 28, 2018, 11:33:27 PM

Asıl adam/kadın/kişi/varlık vb. önce mutlaka dayak yer. Sonra rakipler siniri bozar/aşağılar/yakınlarına salça olur/biriyle göz göze gelir vs sonra sanki bi kamyon dayak yiyen o değilmiş gibi başlar hardcore dövmeye karşısındakini...

Bana bi hal geldi yerden yükseldim.

https://www.youtube.com/watch?v=pb_nr92dsL8

Varsinda
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
June 29, 2018, 01:44:41 AM

Ayar olduğum tek şey tarih boyunca hep savaşlarda kazanıp masada kaybetmemiz oldu  Sad
jednostka
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 252

View Profile
June 29, 2018, 01:22:24 PM

Seninki biraz fanatiklik gibi ama neyse Tongue Benim filmlerde en çok gıcık olduğum yabancıların kendilerini daha üstün görmesi olayları çarpıtması ama yapacak birşey yok. Piyasa onlarda.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 29, 2018, 02:15:08 PM

Bu filmlerde,
uzaylılar dünyayı istila etmek için önce niye  Amerika ya geliyor?
ve neden dünyayı hep Amerikalılar kurtarıyor?
Ulan bir günde bu uzaylılar Ankara'ya gelsinler amk.

ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196

View Profile WWW
June 29, 2018, 03:33:03 PM

dizilerdeki karakterlerin ölümsüz olmalarından rahatsız oluyorum baya baya ayar oluyorum. Mesala söz. Askerlerin hepsi ölümsüz. ellerindeki tabancarı 300 tane mermi alıyor. geçen gün arka sokakları izliyorum 4 metrede 10v10 silahlı çatışmaya giriyorlar oha kimse ne ölüyor ne yaralanıyor. Atışların hepsi ıska.
6 yıldır haftada 2 saatlik bir bölümden yılda 40'ar bölüm çekiyorsunuz şu silah tutmayı bari öğrenin.
Underreal
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
June 29, 2018, 05:37:52 PM

Hint filimlerine ''amir khan'' haricindekilere ayarım

mesela bir adam çıkıyor park diregini yerinden söküp adamları o park diregi ile dövüyor yada atla tırın altından kayarak geçilmesi hadi bunlar bi nebze anlaşılır diyelim ya Bahubali efsanesi başlı başına bir aykırılık adam koca kayayı yerinden söküp omzuna tek eli ile alıp yürüyor bize bu kadarı fazla gelir

Aenco ✚ Global HealthTech Blockchain Financial Solutions ▬▬▬▬▬ Join Now! | PRIVATE SALE IS LIVE! ● ●
lyfelinkinh
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 02, 2018, 02:42:06 AM

tabiki de sürekli iyilerin kazanması :d
thetis
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
July 02, 2018, 11:06:17 AM

Benim dizilerde ayar olduğum özellikle bitirilmeyen yerli dizilerde. Bir adamla başlarız öldürmeye diğer sezon onun üstü çıkar onu da öldürürüz sonra bir üstü daha sonra bir üstü feriştahına kadar gider bu. O da bitince sıra hayali karakterlere gelir

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
July 02, 2018, 12:42:11 PM

Bizim tarihi dizilerde sanki sadece bu kelimeler varmış gibi Tiz, payidar, tahayyül, lakin vs. bunları çok sık kullanınca kusma isteği uyandırıyor.
cagdastmr
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 02, 2018, 06:02:11 PM

Film'e nazaran COD serisinin son oyununda Canakkale Destanına karşı savaşıyorsun. Oyunda Atalarımıza sıkılmamız isteniyor ve kazanıyormusuz(Oyuncu) gibi gösteriyorlar. Ben oradan sonrasını oyun da olsa oynayamadım ama videolara baktığımda gördüm. Mesela bana çok koymultu buda
hadibeabi
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 02, 2018, 11:19:51 PM

Dünyayı hep amerikaların kurtarması bütün epik olayların amerikada yaşanması vs ...
saskinbali
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
July 03, 2018, 01:50:51 AM

Hep müslümanların hollywood yüzünden kötü gösterilmesine çok ayar oluyorum gerçekten.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: