Bitcoin Forum
June 16, 2024, 07:51:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoinin arkasında kim var Okuyun!  (Read 455 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
June 06, 2018, 07:10:50 AM
Last edit: June 06, 2018, 07:24:12 AM by anonymous3x

Bitcoinin arkasında kim var.
Geliştiricileri kimler
Bunların yerini başkası alabilir mi
Bitcoine desteklerini cekerler ise ne olur

Hemen söylüyorum
Bitcoinin arkasında temelde kimse yok. geliştiricileri bitcoinden vazgeçerse birşey olmaz yerini başka geliştiriciler alabilir ama işin püf noktası madenciler. Madencilerin tekelinde giden piyasa var madenciler bitcoinden desteğini çekerse ne olur hadi bakalım o zaman rüyadan uyanirmiyiz.

Bitcoine kim karşı
Aslında çoğu ekonomist karsi
Normal reel sektörde çalışan biri karşısında olmalidir
Kimse bitcoinin kontrolsüz büyümesini istemez

Neden istemez
Çünkü olay farklı noktaya gider
Bitcoin ana para birimi olursa bunun bedeli ağır olur
Bir çok insan kaybederken çok az insan kazanır

Olayin Enflasyon boyutu
Bitcoin 4 senede bir halving denen ödül yarilanmasi yaşıyor bitcoin tüm ekonomiyi domine ettigini varsayalım her 4 senede bir ne olur bitcoin karsisinda tüm varlıklar değer kaybeder
O zaman kimse emtialar yatırım yapmaz
Herkes bitcoin peşinde kosar

Bitcoin çöker mi
Bitcoin çokebilir cokmeyedebilir ama alternatifi için var gücüyle çalışıldığı kesin
Bu bir deney

Bitcoin neden tektir
Bitcoin tektir bu alemde tek kalacaktır
Ne kadar proje çıkarsa çıksın bitcoin cokmedikce fiyatlama onun üzerinden yapılır
1 BTC = 1 BTC dir
Taklitler aslını yaşatır

Bitcoin köleliğin önünün açılmasıdır
Fikrim şudur Bitcoin oligarsinin fedaralizm ve gerçek köleliğin önünün açılmasıdır bitcoin gelecek ise gelecekte bitcoin sahibi olanlar ve olmayanlar olarak iki sınıf öne çıkar. Feodalizm ve kapitalizmi birleştiren şey bitcoindir.
Gelecek çok karmasik

Peki ya gelecekte bitcoini olmayanlar
Eğer varsayımlar gerçekleşir bitcoin ekonomik bir varlık olarak öne çıkarsa onlar için çok geç olacak çünkü yutulan bir ekonomi var. Bitcoinin 16 milyon ama 100 milyona kadar bolenebiliyor bu tüm ekonomiyi yutacak kapasiteyi ona veriyor demektir
Gelecekte 100 satoshiyeye 1 ay çalışıldığını göreceksiniz demek oluyor

Bitcoin patlar mı
Patlar patlamaz mesele destekçileri
Bitcoin madenci ekibin kontrolünde bitcoin cash olayında catirdamayi gördük
Bitcoin catirdarsa altında yatırımcısı ezilir

Madenciler kim
Tekel oluşturmuş bir tayfa var
Kim ne oldukları önemli değil
Piyasada sözü geçen onlar
Yarın deseler ki biz bitcoinden desteği çekip şuraya gidiyoruz o zaman bu kadar yatırımcı perişan olacak herkes panikle satacak kitlesel soygun resmen

Sınırsız madenci desteği bitcoini nereye taşır
Emin olun sınırsız madenci desteği dünya için tehlikeli
Bitcoin çökertilmesi daha makul seçenek belki bir çok yatırımcı üzülecek ama bitcoin durdurulamaz noktaya geldiğinde olacaklari tahmin bile edemiyorum

Dünya kripto ile bir yola girdi sonucu ne olacak
Biri tüm piyasayı domine edecek bir şey çıkarabilir ama kripto tayfasını bitcoinden nasıl koparacaklar
İnsanlara bir hikaye çizildi ve Bitcoine guveniyorlar, ancak olayın başka boyutlarıda var. Şimdi siz çin merkez bankası ve ya Fed olsanız bitcoini istermisiniz. Hiç kimse kontrolü dışında güç istemiyor ama insanlar bitcoini istiyor çünkü kazandırıyor enflasyondan etkilenmiyor.

Neden insanlar Bitcoine aşık
Net cevap Enflasyon
Etkilenmiyor çünkü
Dünyayı geri sarıyor
Tüm emtialar 200 sene boyunca değer kazandı
Enflasyon altında insanlar ezildi
Şimdi ilk kez kazanıyorlar
Her şeyin karşısında değer kazanan varlıkları var soruyorum kim buna hayır der
1 Gr altın 1 dolar iken şimdi 40 dolara yakın 100 yılda 40 kat artan altın fiyatı olayın ekonomik boyutunu enflasyonu varın siz düşünün
Bitcoin buna set çekiyor diyor ki: ben etkilenmiyor in al beni koy kenara elbet sana kazandıracağım benim sinirim belli ve güvenli limanın hatta altının bile sınırı yokken benim belli diyor

Hem kötü hemde halkta karşılık buluyor diyorsunuz
Evet aynen onu diyorum
Bende para basma makinesi olsa bitcoinden nefret ederdim
Ama para basma makinesi yoksa bitcoini çıkış olarak görürüm. Ancak işin ucu farklı noktaya cikasiya kadar yani ekonomik tekel olduğunda bitcoin eğer bitcoin sahibi İsem dünya bana hoş değil İsem o zaman büyük sıkıntılar beni bekleyecek demektir.

Röportajın devamı için lütfen meritleyelim

shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
June 06, 2018, 10:41:21 AM

Röportaj mı? Kim kimle röportaj yapıyor? Yazının içindeki çoğu görüş de eksik. Doğru olan kısım ise zaten çoğu kişi tarafından bilinen şeyler.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
June 06, 2018, 02:33:33 PM

Valla bitcoinin arkasında kimin olu olmadığı çok da önemli değil , dünya para sisteminin başında kim var ise bitcoinin arkasında da onlar var. Bizler bu kripto piyasasının para kazanmak için giren  gönüllü denekleriyiz.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
June 06, 2018, 02:50:27 PM

Kendinle röportaj yaptın sanırım  Grin ama bence iyi yazmışsın çoğuna katılıyorum bitcoin'in dikkat çekmesinin nedeni her şeye karşı değer kazanması ama böyle devam ederse insanlar neden yatırım yapsın?

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
June 06, 2018, 02:59:46 PM

kendi ile röportaj yapan adam son cümlesi ile güldürdü..

Röportajın devamı için lütfen meritleyelim..
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
June 07, 2018, 07:27:13 PM

Son roportaji ile gonullerde taht kuran forum uyesi sende kralsin ama merite muhtacsin:)bitcoin yasatan madenciler arkasinda kimin oldugu adi olmasada bir cok para babasi balina bizde kumlarinda oynayan gecici şahıslarız

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 11:00:36 PM

bitcoinin arkasında da masonların, illuminatinin olduğu söyleniyordu ki arkadaş her gücün arkasında da bunlar mı olacak eğer öyleyse gerçekten bravo Cheesy
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
June 08, 2018, 06:24:28 AM

Sanki blockchaini parlatmak için bitcoin fiyatını gündemde tutma operasyonu gibi duruyor. 2008'de duyuruldu ve blockchain o zamanda vardı ama önemi son 1 seneden itibaren iyice arttı. arkasında satoshi nakamota ve birkaç yazılımcı olduğunu düşünmek bana hayali geliyor. dünyanın tek düşüncede olduğu kavramlar çok nadirdir. kusursuz yazılım yapıyorsun ve yazılımcısı ortaya çıkamıyor. belki kusuru var ama ilerde kendisini belli edecek.

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
June 08, 2018, 11:07:40 AM

bırak meriti , sen eksi meriti hakediyorsun. paylaşırısın linki koyarsın beğenen meriti atar zaten.
sonra türk foumunda niye kimse merit vermiyor. bu posta mı merit atıcaz. az ciddiyet lütfen
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
June 08, 2018, 12:01:34 PM

Bitcoin dünya finans ve para politikasının değişimi için blockchain teknolojisi öne sürülerek gerçekleştirilmiş büyük bir ekonomik devrimdir.Bu sistemin arkasında da daha önceki kapitalist sistemin kendisi vardır.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
zeynep.1
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 08, 2018, 04:22:44 PM

arkasında kimin olup olmadığının bir önemi olmadığını düşünüyorum.. kişiler değişir yada değişmez önemli olan sağlam bir şekilde ayakta kalabilmesi.

[www.athero.io]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution
▀▀█▄▄   A revolutionary decentralized digital economy   ▄▄█▀▀
sefurr25
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 08, 2018, 06:00:53 PM

kim olduğu  değilde blockhain teknolojisi önemli
ingiltere
Legendary
*

Activity: 3024
Merit: 1510

View Profile
June 08, 2018, 06:05:46 PM

Yazılanların büyük çoğunluğu yanlışken üstüne bir de merit dilenciliği yapılarak negative trust hak edilmiş. Smiley
Şanslısın ki DT'dekiler Türkçe bilmiyor. Kara propagandanı başka yerde yapsan daha iyi olur.
ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 08, 2018, 06:22:50 PM

Değişik bir anlatım. Keşke bize de soracak sorular bıraksaydınız. Bunlar hep Amerikan oyunu. Arkasında kim var İsrail gibi olmuş.

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
sefurr25
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 08, 2018, 06:25:11 PM

Değişik bir anlatım. Keşke bize de soracak sorular bıraksaydınız. Bunlar hep Amerikan oyunu. Arkasında kim var İsrail gibi olmuş.

Cheesy Cheesy Cheesy hep amerikanın oyunları hep
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
June 08, 2018, 07:35:06 PM

seni meritlesek de daha fazla paylaşım yapmasan mı? böyle bir dilencilik görmedim ya Cheesy Cheesy
bu kafayla o rank hiçbir zaman yükselmez. ne kaynak belli ne ne anlattığın ne de kiminle kimin röportaj yaptığı. neyseki konuyu hızlı bir şekilde okudum da zaman kaybım çok fazla olmadı Cheesy

brciso135246
Jr. Member
*

Activity: 372

View Profile
June 08, 2018, 08:26:24 PM

seni meritlesek de daha fazla paylaşım yapmasan mı? böyle bir dilencilik görmedim ya Cheesy Cheesy
bu kafayla o rank hiçbir zaman yükselmez. ne kaynak belli ne ne anlattığın ne de kiminle kimin röportaj yaptığı. neyseki konuyu hızlı bir şekilde okudum da zaman kaybım çok fazla olmadı Cheesy

Haha bu kafayla o rank hiç yukselmez 😁😁 Bu arada masonlar bu işinde arkasındaysalar vala helal olsun. Mason mu olsak nedir.
hannapulu
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

PLATIO - Smart Banking Ecosystem

View Profile
June 08, 2018, 08:43:02 PM

Şu dünya ekonomisi düşünüldüğünde çok yüksek bir hacme ulaştığı söylenemez ama daha ulaşmadan bile bu kadar maniplosyan yapılıyorsa, piyasa hacmi tavan yaptığında neler olur gerisini siz tahmin edin.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
DigiByteGalaxy
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 4

View Profile
June 08, 2018, 08:54:23 PM

Bitcoin ve Krypto Para dünyasi daha baslangicta diyor herkes, tipki 10 yil önce Akilli telefonlar ve Sosyal Medya cagi gibi, 10 yil önce varmiydi bugün ki gibi Instagramlar, Twitterler, Iphone lar Huaweilar Samsung Galaxyler, 10 yil önce Samsung telefon alacagim diyene gülüyorlardi, bence 2020'li yillarda Krypto paralar daha cok enteresan konuma gelecek ve 10 yil önce Sosyal Medya+Akilli Telefon devriminde oldugu gibi burdada yine yurt disindaki dünya bu trendi patlatacak, su an yurt disinda krypto para kabul eden mekanlar artiyor, cogaliyor, Bitcoin ile degil sadece, Litecoin'u dahil edenler var Ethereum, Monero, 10 yil sonra Nusr'et gibi mekanlarda coin ile ödeyeceksin yemegi, cikaracaksin Iphone'u cebinden coinlari aktarcan, olay bu.

10 yil sonra Nusr'et krypto para ödeme imkanini saglamazsa gülerler ona.

Su an Dünya nüfusunun %99'u krypto parayi bilmiyor fazla, sadece Bitcoin duydular ve standard medyanin "tükürdügünü" okuyorlar, "sahte para" diyen var, ya "sahte para" dedigin sey ile adam Internet'te araba satiyor, gidiyorsun adamla görüsüyorsun, arabayi bakiyorsun, deneme sürüsü, sonra anlasirsan evraklari hazirliyorsunuz ve ödeme icin bitcoin adresini veriyor.

10 yil önce Insanlari sosyallestirdiler - Sosyal Medya
bi 10 yil sonra simdi insanlarin parasinida sosyallestirmek istiyorlar - Krypto Para

Sunuda görebiliyoruz, krypto paranin dünyaya gelebilmesi icin 10 yil önceki Akilli telefonlar ve Sosyal Medya devrimi SART'TI, cünkü 10 yil önce bu devrim, bu yeni cag olmasaydi simdi krypto para devrimide baslayamazdi CÜNKÜ:

1) Ödemeler akilli telefonla, notebook veya tablet ile yapilabilmesi lazim
2) Sosyal Medya hem iletsimi hizlandiriyor hemde insanlar arasindaki ticareti, alimi satimi hizlandiriyor.

Uzun lafin kisasi, belki Bitcoin'dan önce de krypto paralar gelistirildi 90'li yillarda filan, ama 90'li yillarda daha Internet bile yaygin degildi, demek ki etap etap önce Internet gerekiyormus, sonra güzel platformlar ve internet sayfalari akliniza ne geliyorsa, ardindan akilli Telefonlar gerekiyormus, sonra bununla beraber Sosyal Medya ve hepsini bütün kategorileri faktörleri birlestirdigimizde Krypto Paranin tavan yapacagi bir cag baslatilmis oluyor.
realpseudozach
Full Member

Activity: 170
Merit: 108

View Profile WWW
June 08, 2018, 09:48:21 PM

Madenciler, kölelik ve çok az insan tarafından kontrol edilme kısımları yanlış gerisinde doğru noktalar var, okumaya ve kendi kendinle röportaja devam et, gerçeklere yakınsın anonim kardeş.

Segwit, madencilere ve büyük şirketlere karşı sıradan kendi full nodunu çalıştıran insanların zaferidir. Eğer madenciler ortalık karıştırırlarsa bir UASF (user activated soft fork) daha yerler, güzel karlarını alıp efendi gibi görevlerini yapmalılardır. Zaten geçen günlerde anons edilen japon üreticinin madenci çipi bu alandaki rekabetin dolayısıyla merkezsizleşmenin devamını gösteriyor.

Özgürlük, bitcoin şu an dünyayı ele geçiren, okyanuslarımızı plastikle dolduran tüketim kültürünün panzehiri, zengin ülkelerin %2-5'lik, bizim gibi gelişmekte olan ülkelerin %10-15'lik enflasyon ile cebinden çalınan paraların geri alınmasıdır. Kafasına göre para basan, o parayla savaş kastıran, ekonomiyi kontrol edip insanları kontrol eden beceriksiz yöneticilere karşı da özgürlüktür.

sen 100milyon satoshi dersin ama ödeme kanalları milisatoshi ile de çalışır. Yani önemli olan fungibilite (değiştirilebilirlik). 1 btc = 1 btc dediğin şey. Değer üreten karşılığını alacak, bu karşılık matematiksel olarak kanıtlanmış olacak ve hiçbir güç bunu senden alamayacak. işte bitcoinin bize verdiği şeyler bunlardır. Anlamamız uzun sürüyor daha da sürecek.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: