Bitcoin Forum
May 07, 2024, 05:53:32 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Neden 308 milyon 318 bin 160 tane oy pusulası basılıyor?  (Read 247 times)
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
June 06, 2018, 02:15:47 PM

Ülkemizde belli taş çatlasın 60milyon tane seçmenimiz var. cumhurbaşkanlığı ve milletvekili için 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası, milletvekilliği genel seçimi için de 77 milyon 79 bin 540 adet olmak üzere toplam 154 milyon 159 bin 80 oy pusulası basılacak.

Eğer seçim ikinci tura kalırsa diye;

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması halinde, ikinci oylamada kullanılmak üzere 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması ve referandum şeklinde yapılması halinde ise referandumda kullanılmak üzere de 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası basılacak.

bu ne demek oluyor şimdi? ikinci tura kalırsa 77 milyon ve referandum şeklinde yapılması halinde 77 milyon tane oy pusulası basılacak.

aklımda ki sorular;
soru 1. seçmen sayısı 57 milyon falan hadi 60 milyon diyelim. sen 77 milyon tane basıyorsun. fazladan 17 milyon pusula demek. Her 10 pusula için 3 tane de yedek pusula basıyorsun. Her 13 oydan 3 tanesi yırtılacak mı sanki de bu kadar pusula basılıyor?

soru 2. referandum şeklinde yapılması ne demek oluyor olabilir? nasıl yani neyin referandumu? ortada bir referandum var da biz mi bilmiyoruz? ikinci tur olursa 2 tane aday olacak o iki adayın resmi altına da adı yazılacak. nasıl bir referandum olacak? böyle bir referandum olma ihtimali mi var?

kaynak: http://www.mynet.com/haber/secim/24-haziran-icin-154-milyon-oy-pusulasi-basilacak-4098184-1

edit: konuyu da oylar çalınacak falan diye açmadım. Aktroller gelip de konuyu pislemesin gerçekten merak ettiğim için açtım.
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
June 07, 2018, 09:36:20 AM
Merited by WaDa (2)

nedeni belli akp'nin yıllardır oy pusulalarını fazla fazla basmasının sebebi dalavere çevirmelerindendir. 80m nüfus yurt dışındakileride say en fazla 85-86 olsun sende bu pusulaların yediği diye bassan bassan en fazla 100m basarsın. ulan yazık günah bu kadar masrafa ki dalaverelere..
gileri (OP)
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
June 07, 2018, 10:13:47 AM

nedeni belli akp'nin yıllardır oy pusulalarını fazla fazla basmasının sebebi dalavere çevirmelerindendir. 80m nüfus yurt dışındakileride say en fazla 85-86 olsun sende bu pusulaların yediği diye bassan bassan en fazla 100m basarsın. ulan yazık günah bu kadar masrafa ki dalaverelere..

sadece başlığa göre yorum yapmasaydınız keşke. 2017 seçimlerinde 57milyon seçmen vardı. bu yılda en fazla 60 milyona çıkmış olsun. 2 farklı seçim var ve birisinin 2. tur ihtimalide var.
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 07, 2018, 11:23:07 AM

Ülkemizde belli taş çatlasın 60milyon tane seçmenimiz var. cumhurbaşkanlığı ve milletvekili için 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası, milletvekilliği genel seçimi için de 77 milyon 79 bin 540 adet olmak üzere toplam 154 milyon 159 bin 80 oy pusulası basılacak.

Eğer seçim ikinci tura kalırsa diye;

Cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması halinde, ikinci oylamada kullanılmak üzere 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası, cumhurbaşkanı seçiminin ikinci oylamaya kalması ve referandum şeklinde yapılması halinde ise referandumda kullanılmak üzere de 77 milyon 79 bin 540 adet oy pusulası basılacak.

bu ne demek oluyor şimdi? ikinci tura kalırsa 77 milyon ve referandum şeklinde yapılması halinde 77 milyon tane oy pusulası basılacak.

aklımda ki sorular;
soru 1. seçmen sayısı 57 milyon falan hadi 60 milyon diyelim. sen 77 milyon tane basıyorsun. fazladan 17 milyon pusula demek. Her 10 pusula için 3 tane de yedek pusula basıyorsun. Her 13 oydan 3 tanesi yırtılacak mı sanki de bu kadar pusula basılıyor?

soru 2. referandum şeklinde yapılması ne demek oluyor olabilir? nasıl yani neyin referandumu? ortada bir referandum var da biz mi bilmiyoruz? ikinci tur olursa 2 tane aday olacak o iki adayın resmi altına da adı yazılacak. nasıl bir referandum olacak? böyle bir referandum olma ihtimali mi var?

kaynak: http://www.mynet.com/haber/secim/24-haziran-icin-154-milyon-oy-pusulasi-basilacak-4098184-1

edit: konuyu da oylar çalınacak falan diye açmadım. Aktroller gelip de konuyu pislemesin gerçekten merak ettiğim için açtım.

İyi de çalacak şerefsizler, 2+2=4

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
June 07, 2018, 11:24:20 AM

Oylar akp ye oylar akp ye kime ne istersek 500milyon basarız herkes işine baksın.
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
June 07, 2018, 11:41:58 AM

bu haberi gördükten sonra ysk ile görüşmeye gelen agit haberini okumuştum. ysk agit ile bile görüşmemiş. sermaye sahipleri dönüp bakmaz mı ulan seçmen belli bastıkları oy pusulası belli, agit gidiyor onlarla görüşmüyorlar. benim ne işim var bu ülkede. nasıl yönetildiği belli.
sonra vay efendim yatırımcı gelmiyor sorumlusu eyy chp.
gecenintenhasi
Newbie
*

Activity: 59
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 12:13:56 PM

oyların çalındığına dair bir tane kanıt yok, tamamen bay kemalin,  fetöcü teröristlerin,  demirtaşçı cihangirlilerin uydurduğu bir olay. bu millet bunlara kanmaz hocam
tigoes
Member
**

Merit: 11

View Profile
June 07, 2018, 12:39:32 PM

oyların çalındığına dair bir tane kanıt yok, tamamen bay kemalin,  fetöcü teröristlerin,  demirtaşçı cihangirlilerin uydurduğu bir olay. bu millet bunlara kanmaz hocam

batan ekonomiyi göremeyerek, dünyanın en fazla büyüyen ülkesi olduğumuza inananların buna inanmaması gayet normal.
aynı kafa 2014 yılından beri yerli uçaklarımızın göklerde olduğuna da inanır.

https://www.youtube.com/watch?v=fRifUVjqE5w  ulan fetö 2015 yılında ne tezgah kurmuşsun.

https://www.youtube.com/watch?v=REl-GUZBbSw bu elektrikler neden kesilir devamlı

ne anlatsak boş görseniz de görmezden gelirsiniz zaten.
gecenintenhasi
Newbie
*

View Profile
June 07, 2018, 12:45:41 PM

oyların çalındığına dair bir tane kanıt yok, tamamen bay kemalin,  fetöcü teröristlerin,  demirtaşçı cihangirlilerin uydurduğu bir olay. bu millet bunlara kanmaz hocam

batan ekonomiyi göremeyerek, dünyanın en fazla büyüyen ülkesi olduğumuza inananların buna inanmaması gayet normal.

https://www.youtube.com/watch?v=fRifUVjqE5w  ulan fetö 2015 yılında ne tezgah kurmuşsun.

https://www.youtube.com/watch?v=REl-GUZBbSw bu elektrikler neden kesilir devamlı

hocam 1. videoda adam mühür vuruyor,  akp li de olabilir mhp li de, chp li de olabilir, hdp li de olabilir, bu kanıt değil,

2. si zaten şu an MÜHÜRSÜZ oy pusulaları geçerli sayılıyor.   Bu mühür işi   Başkanlık referandumu hayır çıksın diye,  eski kalan statükocu ,eski kafalı bürokratların, milletin iradesi geç tecelli etsin diye uygulamaya çalıştığı bir şeydi. ama artık eski türkiye yok. artık postallar yok. postal yalayanlarda artık yalamıyor

fakat bu problem  milletin iradesine saygılı ysk tarafından ber taraf edildi ve milletin iradesi geçerli sayıldı ve demokrasi tecelli etti.

yani o 1. videoda adam mühür bassa da basmasada o oylar zaten GEÇERLİ OY.  yani sen sevmeye bilirsin, ama o oylar YASAL olarak geçerli zaten.
tigoes
Member
**

View Profile
June 07, 2018, 12:58:03 PM

hocam 1. videoda adam mühür vuruyor,  akp li de olabilir mhp li de, chp li de olabilir, hdp li de olabilir, bu kanıt değil,

2. si zaten şu an MÜHÜRSÜZ oy pusulaları geçerli sayılıyor.   Bu mühür işi   Başkanlık referandumu hayır çıksın diye,  eski kalan statükocu ,eski kafalı bürokratların, milletin iradesi geç tecelli etsin diye uygulamaya çalıştığı bir şeydi. ama artık eski türkiye yok. artık postallar yok. postal yalayanlarda artık yalamıyor

fakat bu problem  milletin iradesine saygılı ysk tarafından ber taraf edildi ve milletin iradesi geçerli sayıldı ve demokrasi tecelli etti.

yani o 1. videoda adam mühür bassa da basmasada o oylar zaten GEÇERLİ OY.  yani sen sevmeye bilirsin, ama o oylar YASAL olarak geçerli zaten.

mühürsüz oylar tamamen geçerli sayılmaz. tutanakta pusulalar mühürlenmiştir yazılıp imzalanmışsa mühürsüz oylar sayıma dahil edilemez. pusulalar mühürlendikten sonra mühürler poşete konur mühürlenir ve çuvala konur. bir daha da çıkarılamaz. sandık açıldıktan sonra mühür vurulamaz.
yasal hak falan değil bu. televizyondan mühürsüz oylar geçerli haberini gördükten sonra burada ders verme.
aynı şekilde bir sandıkta hem mühürlü hem de mühürsüz oy pusulası olmaz. ya tamamen mühürlüdür ya tamamen mühürsüzdür.

neyse kolay gelsin. her şey ortada ama senin dediğin gibi olsun.
gecenintenhasi
Newbie
*

View Profile
June 07, 2018, 01:25:40 PM

mühürsüz oylar tamamen geçerli sayılmaz. tutanakta pusulalar mühürlenmiştir yazılıp imzalanmışsa mühürsüz oylar sayıma dahil edilemez. pusulalar mühürlendikten sonra mühürler poşete konur mühürlenir ve çuvala konur. bir daha da çıkarılamaz. sandık açıldıktan sonra mühür vurulamaz.
yasal hak falan değil bu. televizyondan mühürsüz oylar geçerli haberini gördükten sonra burada ders verme.
aynı şekilde bir sandıkta hem mühürlü hem de mühürsüz oy pusulası olmaz. ya tamamen mühürlüdür ya tamamen mühürsüzdür.

neyse kolay gelsin. her şey ortada ama senin dediğin gibi olsun.

hocam o videodaki chp li de olabalir hdp li de, ne biliyorsun akp li olduğunu,  benim videoya bir şey dediğim yok. ben onu demiyorum.

ben diyorum ki, YSK mühürsüz oyları sayıyor, yani mühür goy goyu yapmaya gerek yok.  Mühürsüz oylar YASAL dır şu an türkiyede, işte o kadar.
tigoes
Member
**

View Profile
June 07, 2018, 01:41:39 PM

okuduğunuzu anlayamamak gibi bir probleminiz mi var? şu yasaları eğip bükmeyi bir bırakın artık. mühürsüz oylar geçersizdir. son seçimde ysk başkanı yasayı eğip büktüğü için kendi kıçından değiştirmiştir. dışardan getirdiği kanıtlanmadığı müddetçe oylar sayılır. sandık başkanı unutmuş olabilir.

MADDE 103/4 Arkasında sandık kurulu başkanlığının mühürü bulunmayan birleşik oy puslaları muteber değildir. (yani sayılmaz)

kaynak: http://www.anayasa.gen.tr/298sk.htm

bende diyorum ki YSK götünden element uydurmuştur.
gecenintenhasi
Newbie
*

View Profile
June 07, 2018, 02:05:39 PM

mühürsüz oylar geçersizdir.

tamam kardeşim he geçersiz, sen hayallerde yaşamaya devam et.
tigoes
Member
**

View Profile
June 07, 2018, 02:16:00 PM

mühürsüz oylar geçersizdir.

tamam kardeşim he geçersiz, sen hayallerde yaşamaya devam et.

anayasa maddesini önüne atıyorum hala hayal mi diyorsun? anayasa bu diyorsun ya daha çok demokrasi işte o demokrasinin kitabı bu anayasa. ysk başkanı anayasa maddesini kendi çıkarları doğrultusunda eğip bükmüştür.

neyse en iyi çözüm ignore

Hadi Allah'a emanetsin.
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 07, 2018, 02:43:40 PM

oyların çalındığına dair bir tane kanıt yok, tamamen bay kemalin,  fetöcü teröristlerin,  demirtaşçı cihangirlilerin uydurduğu bir olay. bu millet bunlara kanmaz hocam
evet oyların calındıgının kanıtı yok eywallah. pekı gecen 2 secımde Anadolu ajansı denen yavsak hukumet yalaması haber ajansı oylar acıklanmay abaslandıgında %75 le erdoganı acıp sayım bıtımıne kadar %50 kusurlere ındırmesının sebeplerı nelerdır. nasılsa erdogan kazandı mantıgını yayıp sandıkları bırakanların oylarını degıstırıp fazladan basılan oy pusulaları sayesınde hırsızlar kazanıyor.yada kedıcıkler gırıyor elektrık santralıne. bu akepelılerde harbıden beyın yok amk salakları
gecenintenhasi
Newbie
*

View Profile
June 07, 2018, 03:34:59 PM

evet oyların calındıgının kanıtı yok eywallah. pekı gecen 2 secımde Anadolu ajansı denen yavsak hukumet yalaması haber ajansı oylar acıklanmay abaslandıgında %75 le erdoganı acıp sayım bıtımıne kadar %50 kusurlere ındırmesının sebeplerı nelerdır. nasılsa erdogan kazandı mantıgını yayıp sandıkları bırakanların oylarını degıstırıp fazladan basılan oy pusulaları sayesınde hırsızlar kazanıyor.yada kedıcıkler gırıyor elektrık santralıne. bu akepelılerde harbıden beyın yok amk salakları

hocam sandıklara sürekli müşahit gidiyor, oylar herkesin huzurunda açılıyor,  yani yenilince mızıkçılık gibi geliyor bana bu oy çaldılar muhabbeti,

ya sokağa çıkın bakın sorun, %50 den fazlası sn.Recep Tayyip Erdoğana veriyor oyunu bu milletin, bunun adı demokrasidir. yani öyle bir deniyor ki sanki bu millet hep chp- hdp ye oy veriyor
gecenintenhasi
Newbie
*

View Profile
June 07, 2018, 03:41:57 PM

bakın hocam anadolu ajansının yüklediği videodaki yorumlara,  buradaki yorumları okuyun bir, Resmi devlet kurumunun youtube sayfası bu, orada da mı oylar çalınıyor ?  ;

https://www.youtube.com/watch?v=mtKWWcg60qE&
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
June 07, 2018, 03:47:57 PM

bakın hocam anadolu ajansının yüklediği videodaki yorumlara,  buradaki yorumları okuyun bir, Resmi devlet kurumunun youtube sayfası bu, orada da mı oylar çalınıyor ?  ;

https://www.youtube.com/watch?v=mtKWWcg60qE&

hangi youtube sayfası resmi devlet kurumunun youtube sayfası ben pek anlayamadım açıkçası?

anadolu ajansı resmi devlet kuruluşu mu?
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 07, 2018, 05:21:38 PM

Bu konunun tek mantıklı cevabı var. Oda akp'nin seçimde hile yapacağını aleni bir şekilde ilan etmesidir. Bu kadar oy pusulasına ne gerek var. Tayyip Erdoğan iktidarın ellerinden kaydığını gördükçe her türlü kirli oyuna başvuracaktır.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
gecenintenhasi
Newbie
*

View Profile
June 07, 2018, 05:26:38 PM

Bu konunun tek mantıklı cevabı var. Oda akp'nin seçimde hile yapacağını aleni bir şekilde ilan etmesidir. Bu kadar oy pusulasına ne gerek var. Tayyip Erdoğan iktidarın ellerinden kaydığını gördükçe her türlü kirli oyuna başvuracaktır.

Bence Başkomutan Gazi Sn. Recep Tayyip Erdoğanın elinden iktidar düşmez, çünkü bu millet onunla, onu bu millet başının üzerinde taşıyor, onun ayağını kaydırmak isteyenlerin kimler olduğunu ve emellerini bu millet çok iyi biliyor.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: