Bitcoin Forum
May 08, 2024, 10:56:51 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tom Lee: “Bitcoin fiyatı çıkabilir ama düşmez!  (Read 504 times)
seje (OP)
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
June 06, 2018, 08:57:32 PM

Fundstrat Global‘in Araştırma Bölümü Başkanı ve Yönetici Ortağı olan Wall Street analisti Tom Lee, CNBC’nin Fast Money programına, son aylarda kripto paraların durgun fiyat performansına ilişkin görüşlerini bildirmek için katıldı. Kripto paraların en değerlisi Bitcoin (BTC)’in değer kaybetmesi domino etkisiyle, piyasalarda fiyat düşüşüne sebep oluyor. Yazım sırasında Bitcoin, 7.597 dolar seviyesinden işlem görürken en yüksek değerine ulaştığı Aralık ayından bu yana %60 oranından fazla değer kaybetti.

Wall Street analisti Tom Lee: “Bitcoin aramalarındaki düşüş bir şey ifade etmiyor.”
Fast Money sunucusu Melissa, Google’da “Bitcoin” aramalarında %75 düşüş olduğunu ve piyasa hacmininde buna benzer bir şekilde düşerek Bitcoin’in 10.000 dolar seviyelerini geçemediğini söyledi. Her şey Bitcoin aleyhine gözükse de Wall Street analisti Tom Lee, Google aramalarının Bitcoin için öncü gösterge olmadığını küçük bir rastlantı olduğunu söyledi. Kripto para piyasası işlem hacminin Aralık ayı sonlarından bu yana yaklaşık yüzde 80 düştüğünü itiraf ederken Tom Lee, yatırımcıların Aralık ayının Bitcoin için parabolik patlama potansiyeline sahip olduğunu unutmaması gerektiği konusunuda vurguladı.

Tom Lee’ye göre, Bitcoin ve kripto para birimleri, kısa süre içindeki piyasa hacim değişiklikleri ile benzeri görülmemiş bir ticaret faaliyeti dönemi yaşıyor. Ticaret hacmini böyle çılgınca bir zamana göre ölçmek, kripto hareketinin son bir yılda ne kadar ilerlediğini doğru bir şekilde göstermiyor. Geçen yılın sadece ikinci yarısına kıyasla, Bitcoin miktarları yüzde 40 arttı. Ve bir yıl öncesine göre, aynı döneme bakılacak olursa, Bitcoin hacmi yüzde dokuz oranında artmış görünüyor.

“Madencilik maliyetleri Bitcoin fiyat tabanını oluşturuyor.”
Tom Lee ayrıca, Fast Money programında, Bitcoin madencilik maliyetlerinin BTC’nin fiyatında ana unsur olarak kabul edilmesini gerektiğini söyleyerek gerekçelerini şöyle açıkladı:

Bitcoin fiyat tabanını belirlenmek için madencilik maliyetlerine bakmak gerekir. Aralık 2013’ten Ocak 2015’e kadar, ayı piyasasında bulunan Bitcoin için madencilik maliyetleri düşüktü. Fundstrat Global analisti Sam Doctor tarafından yapılan araştırmada, Bitcoin madenciliği maliyet hesaplamasına bakacak olursak, bir Bitcoin’in toplam maliyeti 6.000 ABD doları civarında. Maliyet teorisini uygularsak 6.000 doların Bitcoin için taban fiyat olması gerekir.

https://kriptoparahaber.com/wall-street-analisti-tom-lee-bitcoin-fiyati-cikabilir-ama-dusmez.html
1715209011
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715209011
Reply with quote  #2

1715209011
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
June 06, 2018, 10:34:20 PM

Bitcoinin fiyatı arama motorlarında ki arama oranına göre belirlenirse bitcoinin gerçek fiyatı hiçbir zaman hesaplanamaz. Ama haberin sonundaki gibi madencilik maliyetinden yola çıkılırsa gerçek değeri bulunur. Oda şuan 6000 dolar üretim maliyeti.

[/center]
panteraforlife
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
June 06, 2018, 10:44:52 PM

Wall Street analisti Tom Lee'ye bir noktada kesinlikle katılıyorum, google'da Bitcoin aramalarındaki düşüş bir şey ifade etmiyor demiş, bence de öyle. Bu aramalar Bitcoin fiyatı ile ilgili ilk ve en önemli veri olamaz.
ersmny1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
June 06, 2018, 10:55:16 PM

nasıl düşmez ya?daha ne kadar düşecek?şu rakamın altına düşmez dese anlayacağım.ben faydalı bir açıklama olarak göremedim.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
June 06, 2018, 10:56:33 PM

Madencilik maliyetlerini yakından takip eder iseniz bitcoinin taban fiyatını az çok tahmin etmiş olursunuz. Tom lee de bunu yapmış. 6 bin doların altına düşmesi imkansız artık düşerse çok fazla orada duramaz tekrar 6 bin üzerine çıkar.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 06, 2018, 11:24:12 PM

Madencilik maliyetlerini yakından takip eder iseniz bitcoinin taban fiyatını az çok tahmin etmiş olursunuz. Tom lee de bunu yapmış. 6 bin doların altına düşmesi imkansız artık düşerse çok fazla orada duramaz tekrar 6 bin üzerine çıkar.

Anlık krizlerle düşebilir ama problem çözüldüğünde rahatlıkla toplayacağını düşünüyorum. Ağdaki bir sıkıntı, büyük bir borsanın yaşayacağı sıkıntı, tether sıkıntısı gibi bir çok sebep olabilir.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
pokerjet
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
June 06, 2018, 11:44:16 PM

Bitcoin denince akla volatilite gelir, risk büyük kazanç aynı oranda büyük, düşüş yaşanabilir bence buda bir fırsat olur adet artırmak adına, sonrasında yeniden yükselecektir sabır edeceğiz, kazanacağız.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
June 06, 2018, 11:51:21 PM

Bitcoin madenciliği nin maliyeti taban fiyatı oluşturduğunu düşünürsek bilgisayar parçaları üretimi yazılımı yapan firmalarının ve elektrik üretimi yapan şirketlerin eline bakıyor o zaman bitcoin in geleceği yatırımcıların bu konuya yoğunlaşması gerekiyor anlaşılan işin özü bu kısaca
Eron
Sr. Member

Activity: 735
Merit: 251

View Profile
June 06, 2018, 11:54:51 PM

Sam Doctor’un ileri sürdüğü maliyet teorisine dayanarak Bitcoin taban fiyatının 6000Dolar olması gerektiği konusundaki açıklamasına katılıyorum. Tom Lee daima Bitcoini destekleyen açıklamalar yapıyor ve Bitcoinin potansiyeline olan inancını yinelemiş.
Hot Coin
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
June 07, 2018, 12:42:50 AM

Yüzde 14 lük zorluk artışı ile venezuela gibi ülkeler hariç 1 bitcoin maliyeti 5500-6000 dolar seviyelerine yaklaştı sanırım. Bu fiyatlar dip sayılır.
internaldr
Full Member

Activity: 378

View Profile
June 07, 2018, 03:39:00 AM

Yüzde 14 lük zorluk artışı ile venezuela gibi ülkeler hariç 1 bitcoin maliyeti 5500-6000 dolar seviyelerine yaklaştı sanırım. Bu fiyatlar dip sayılır.

Aynen madenciler üretim maliyetinden daha düşük değerlere satış yapmazlar. Bu nedenle bundan daha düşük değerlere gerileme olmaz bencede.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
June 07, 2018, 06:54:28 AM

6'nın altına gelmediği sürece panik yapmayın. 6'yı da kırarsa 5'de süper desteği var. adamların istediği panikletmek ve çoğu kişi teknik meknik dinlemiyor. borsaya aktardığı para ile hemen satın almak isteyenlerle dolu. bunlar olmasaydı piyasa bu kadar hareketli de olmayacaktı.
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
June 07, 2018, 08:19:48 AM

Tamamen güzel bir şekilde açıklamış beden baz fiyatının 6000 dolar olduğunu. Bu fiyatın altına düşmeyeceği kanaatindeyim ama bu piyasada hiçbirseyin garantisi yok inşallah en kısa zamanda tekrar yeşillenir
kaysersozee
Full Member

Activity: 367

View Profile WWW
June 07, 2018, 08:26:38 AM

Sözlerinden çok yaptıklarına bakmak daha iyi, büyük düşüşten önce kendi Litecoinlerini satmıştı şimdi de bitcoin alıyorsa yükseleceğini düşündüğü anlamına gelir benim için

Sectant
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile
June 07, 2018, 09:13:46 AM

Tom Lee bilgili bir adam umarım dedikleri gibi olur
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
June 07, 2018, 09:27:23 AM

Arkadaşa bende katılıyorum, maliyet  bu seviyelerde oldugu zaman 1btc de ona tekabül eder! İnsanlari panikletmek bu işin raconunda var zaten daha da aşşağı düşemiyeceğine göre panik satışına dikkat edelim ve yükselmesini keyifle seyredelim.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
June 07, 2018, 09:37:34 AM

Zaten artik dusmesin bi zahmet. Bundan sonra yatirimci bu dususu kaldiramaz. Artik yukselis zamani geliyor bence. Cok uzak degil bence.
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
June 07, 2018, 09:49:37 AM

Yaklaşıma ben de katılıyorum, ortalama madencilik faaliyetleri nin altındaki seviyeler piyasayı zora sokacağından buna müsade edilebileceğini düşünmüyorum. Bu tarz bir değişim madencileri farklı kripto paralara yönlendirebilir.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
June 07, 2018, 10:40:45 AM

Adam akıllı yalan yok.

20 Aralıkta tüm litecoinlerini satıyor ve aradan 10 gün geçiyor ve piyasa çöküyor şimdi alım yapıyorsa yükselecektir diye düşünüyorum ve bende alıyorum.
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210

View Profile WWW
June 07, 2018, 11:01:34 AM

Agzindan bal damliyor adamin ya. Dusmez zaten bundan sonra, cikis ne zaman baslar acaba. Uzun zamandir bekliyoruz ve biraz daha bekleyecek gibiyiz.
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: