complexity7 (OP)
Member
Offline
Activity: 252
Merit: 10
|
|
June 06, 2018, 10:14:06 PM |
|
ne olacak bu coinlerin hali sertleşemeyen p..... gibi
|
|
|
|
yenilmez86
Member
Online
Activity: 1261
Merit: 43
|
|
June 06, 2018, 10:52:35 PM |
|
Nedense sürekli bir şekilde birileri boğadır, ayıdır kondurup gidiyor ama kimse demiyor ki 2017 bu piyasanın zirvesiydi, o zirve aynı zamanda değişimin de habercisiydi. Sonrasında gelen %65-70'lik düşüş de bunun kanıtıydı (20k baz alındığında). Artık boğa ve ayı terimleri tedavülden kalkmış gibi görünüyor. Zira 1 hafta içerisinde 2-3k artsa bile, 10 gün sonra 4k düşüş artık kimseyi şaşırtmayacaktır. 2017 gibi durmak bilmeden aylarca yükseliş bir daha olmayacak bence. Haziran'da max 9.5k olmuşsa, Temmuz'da tekrar 7k görebilecektir, çünkü artık süreklilik taşıyan alımlar ve yeni yatırımcılar yok. Daha da kötüsü vadeli işlemler artık sopayı eline almış gibi görünüyor. BTC yükselmezse, marketcap da yükselmeyeceğine göre hayırlısı olsun diyelim.
|
|
|
|
HSYNTKN
Member
Offline
Activity: 336
Merit: 17
|
|
June 06, 2018, 10:55:27 PM |
|
Yok ya geçen seneki gibi bir yükselişi kimse beklemesin kazancını sağlayan piyasadan uçtu gitti. İlk başlarda dediler Çinliler tatilde ondan dolayı para çıkışı oldu eldekileri sattılar. Sonra ha şimdi boğa sezonu ha şimdi diye diye bir türlü yükseliş gerçekleşmedi. Ayrıca marketcap ta Artes bile BTC yine yükselmesi bir türlü ben onu anlayamadım. Marketcap artınca genelde hep düşüş gerçekleşti. Ne zaman yükselmeye başladı market çap çok dusuktu. Bakalım herkes bir 6 haziran tutturmustu oda olmadı şimdi ne yapacaklar.
|
|
|
|
cyrptoturkey
|
|
June 06, 2018, 11:01:12 PM |
|
valla umut fakirin ekmeği kardeşim bizlerde bir umutla bekliyoruz işte belki birşeyler olacaktır diye, benzetmenizden yola çıkarak piyasaya doping etkisi yapacak bişeyler gerekiyor ama malesef öyle bişeyte gelecek gibi görünmüyor şimdilik.elimdeki ethleri satmak için 1k dolar hedef koydum kendime ama böyle devam ederse daha ucuza vereceğim galiba
|
|
|
|
BigRasputin
Sr. Member
Offline
Activity: 672
Merit: 253
Buy $BGL before it's too late!
|
|
June 06, 2018, 11:15:42 PM |
|
Halen sığ bir pazara sahip sıcak para ile istediğiniz şekilde yön verebiliyorsunuz, pazar daha da büyüdüğünde hacim de stabil değerleri de görmeye başlayacağız. Özetle daha emekliyoruz, bilmeyen ve sabırsız arkadaşlarımız bu dalgalanmalarda zarar edip ilerlemeyi kesiyorlar diye düşünüyorum.
vur kaç yapacağım diye dalarsanız pişman olursunuz...
|
|
|
|
elismemish
Jr. Member
Offline
Activity: 462
Merit: 4
|
|
June 06, 2018, 11:18:02 PM |
|
Bi döngü içersinde dönüp duruyor market cap bi yükseliyo bi düşüyo milleti iyi silkeliyolar iyi paralarına çöküyolar balinalar ne kadar para varsa artık katlayıp duruyolar
|
__________ BetFury __________ 🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲 https://betfury.tv/2VDCk7K
|
|
|
|
wolwoo
Legendary
Offline
Activity: 2128
Merit: 1148
|
|
June 07, 2018, 12:00:04 AM |
|
işlem hacmi hala çok düşük, birileri piyasayı yalnızlığa mahkum etti. 15 milyar dolar işlem hacmi var 11.7'si ilk 10 coin (işlem bazında), ilk 20 işlem hacmi 12.68 milyar dolar. Geriye kalanlar sinek avlıyor. cmc'de 81. sırada moac var mesela: piyasa değeri 180 milyon dolar (!) günlük hacim 40k dolar yani piyasa değerinin 4500'de 1'i komodo var örneğin bilindik bir coin: $264.631.921 dolar market değeri ama 100 btc işlem yok 38. sırada $491.836.048 USD ile maker 60 btc hacim yapmış. bittrex borsası 10k btc altında hacim var. Velhasıl top çeviriyorlar, top çeviriyorlar, top çeviriyorlar...da nereye kadar? işlem hacmi artarsa durağanlık biter, iyi-kötü hareket de başlar. Altcoinler hareketlilik yaşarsa belki btc'yi de itekler ve ya btc hareketlenirse altcoinlere canlılık gelir. Bir şekilde mutlaka ama mutlaka hareket göreceğiz, çok fazla düşeceğine prim vermiyorum demek ki yükselecek, zaten düşse de alıcı yok, büyük satışlar anında market'i %20-30 eritir. Ama illa düşecekse de bir an evvel dibi görelim de ne olacaksa olsun. Bazen dibe vurunca zeminden güç alıp daha hızlı yukarıya çıkılabilir.
|
"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
|
|
|
HighLine
Member
Offline
Activity: 380
Merit: 20
|
|
June 07, 2018, 12:13:03 AM |
|
Herkes artık düşmez..daha nereye kadar düşecek ki tarzı düşünüyor.Bu piyasada herşey olur.Herkes yükseleceğini düşünüyorsa niye yükselsin.Neden herkese para dağıtsınlar.Piyasanın uzunca bir dönem daha eski seviyesine gelebileceğini düşünmüyorum.Ne zaman herkes umudunu kaybeder o zaman yükselir.Belli olmaz belkide oyun bitmişte olabilir.
|
|
|
|
yenilmez86
Member
Online
Activity: 1261
Merit: 43
|
|
June 07, 2018, 12:50:37 AM |
|
işlem hacmi hala çok düşük, birileri piyasayı yalnızlığa mahkum etti. 15 milyar dolar işlem hacmi var 11.7'si ilk 10 coin (işlem bazında), ilk 20 işlem hacmi 12.68 milyar dolar. Geriye kalanlar sinek avlıyor. cmc'de 81. sırada moac var mesela: piyasa değeri 180 milyon dolar (!) günlük hacim 40k dolar yani piyasa değerinin 4500'de 1'i komodo var örneğin bilindik bir coin: $264.631.921 dolar market değeri ama 100 btc işlem yok 38. sırada $491.836.048 USD ile maker 60 btc hacim yapmış. bittrex borsası 10k btc altında hacim var. Velhasıl top çeviriyorlar, top çeviriyorlar, top çeviriyorlar...da nereye kadar? işlem hacmi artarsa durağanlık biter, iyi-kötü hareket de başlar. Altcoinler hareketlilik yaşarsa belki btc'yi de itekler ve ya btc hareketlenirse altcoinlere canlılık gelir. Bir şekilde mutlaka ama mutlaka hareket göreceğiz, çok fazla düşeceğine prim vermiyorum demek ki yükselecek, zaten düşse de alıcı yok, büyük satışlar anında market'i %20-30 eritir. Ama illa düşecekse de bir an evvel dibi görelim de ne olacaksa olsun. Bazen dibe vurunca zeminden güç alıp daha hızlı yukarıya çıkılabilir. Aslında bu balina diye adlandırılanlar, bilinenin aksine piyasayı hiç bir zaman yukarıya taşımadılar, onlar sadece krizleri fırsata çevirerek, küçük balıkları yiyerek belirli bir hacim oluşturdular her zaman. Birileri hala daha balinalar gelsin de piyasayı canlandırsın diye bekliyor ama onlar zaten voleyi 2017 Aralık ve 2018 Ocak'ta vurup piyasanın anasını siktiler. BTC'yi 20K yapan balinalar değil, sonunda balinalara yem olan küçük ama milyonlarca yeni yatırımcıydı. Şimdi artık onlar da gelmiyor çünkü 20K'dan 6K'ya sorgusuz ve nefessiz bir şekilde düşebilen bir oluşuma kimse kolay kolay girmez, hele ki 18-20K'lardan alıp 6-8K'larda balinalara yem olan kişiler bir daha ömür boyu girmez. E o girmez, bu girmez olunca da piyasanın hali ortada zaten. MtGox ve vadeli işlemleri daha saymadım bile. Artık bilinçsiz, balıklama atlayan yatırımcı kalmadı, işi az çok bilenler de piyasanın hali ortadayken yatırım yapacak kadar aptal değiller.
|
|
|
|
WaDa
|
|
June 07, 2018, 12:58:52 AM |
|
Kesinlikle “sürekli yükselen birşeyden korkmalıyız” hiçbir zaman tüm paramızla yatırım yapmamalıyız, devamınıda izledim paylaşım için teşekkürler
|
|
|
|
burkay
Full Member
Offline
Activity: 644
Merit: 103
CAT.EX Exchange
|
|
June 07, 2018, 05:48:48 AM |
|
Piyasaya aşırı bir para girişi olmadan marketcap ın yükselmesini beklemek elbette hayalcilik olur ama bu forumda yazan bizler dahil birçok insan marketcap a giren paranın artarak, kriptoparaların değerleneceğini umut ediyoruz, biraz zaman daha beklenen olmayabilir ama yıl sonuna kadar boğayı göreceğiz inşallah
|
|
|
|
DogTheHunter
|
|
June 07, 2018, 06:30:16 AM |
|
Bu şekilde sabit kalması düşmesinden iyidir . Bizim düşürmeyen şey güçlendirir mantığındayım şu an
|
|
|
|
jamesawyer
|
|
June 07, 2018, 06:39:21 AM |
|
sabit kalsın da düşmesin. BTC sabit kalsa aslında altlar biraz kendisini toplasa ama btc dansöz gibi bir aşaı bir yukarı yapınca altlar bişi yapamıyor
|
|
|
|
dutturu
Jr. Member
Offline
Activity: 238
Merit: 3
|
|
June 07, 2018, 06:44:59 AM |
|
Btc dominance 36-39 arasında gidip geliyor . Boğa gelecek ama daha uzun zamanı var gibi duruyor tam disbelief aşamasını yaşıyoruz . İnsanlar yılmış , icolar yatırım almıyo , piyasaya güzel haberler düşmüyor . Hayırlısı
|
|
|
|
derincold
Member
Offline
Activity: 182
Merit: 10
|
|
June 07, 2018, 08:26:23 AM |
|
Tam yükselecek derken bir haber geliyor tepetaklak geldiği yere geri dönüyor. Yani kısacası birisi veya birileri yükselmemesi için el atıyor. Balinalar bitcoini ayakta tutuyorlar şu anda yoksa 3-4 bin $ civarlarına çoktan gelmiştik. Ama sorun yok bekliyoruz illaki o boğa tekrar sahneye çıkacak.
|
|
|
|
primeer
|
|
June 07, 2018, 08:29:26 AM |
|
o kadar kötü sayılmaz nisan ayında 250 milyar dolar seviyelerine düşmüştü market cap şimdi ise 350 milyar dolar. yavaş yavaş yükselmesi benim için yeterli.
|
|
|
|
CoinMegaStock
Member
Offline
Activity: 630
Merit: 12
Stock
|
|
June 07, 2018, 09:19:20 AM |
|
son 1-2 aydır zaten bayağı düştü ve belli seviyeleri koruyor.buda demek oluyorki balinalarda çok düşmesini istemiyor.aralıkda günlük hacm 40-50-60 milyar usd idi şimdi ise 15-20 milyar usd işte nezaman 40-50 milyar usd olupta bu rakam 1 ay sürerse o zmaan boğa olur ve fiyatlar çıakr ama 40-50 3-5 gün olupta gene 15-20 ye çekilirse o zaman fiyatlar az çıkar ama hemen gene geri döner......mesele piyasaya taze para girşinin olması ve devamlılık arz etmesi olayı....
|
Bitcoin
|
|
|
mcnncnr
Jr. Member
Offline
Activity: 546
Merit: 2
|
|
June 07, 2018, 10:56:56 AM |
|
Ayı sezonu da boğa sezonu da tekrar yaşanacak bu her borsa her piyasa için geçerli. Ama geç gelebilir güçlü olmayabilir uzun sürmeyebilir bunlar farklı konular. Tekrar tekrar ayı da boğa da yaşayacağımız kesin.
|
lucky.io [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
|
|
|
cacoin
|
|
June 07, 2018, 12:32:43 PM |
|
haha benzetme iyi olmuş kardeşim ama tam tersi bence şuan kaldırmış durumda bizi zikmekle meşgul o pipi içimizde hissediyoruz yani o derece bunalttı artık piyasa bizi.ocaktan beri her sonraki ay daha iyi olacak hayalleri kurarken her ay biraz daha girdi öyle ki zevk alma aşamasına geleceğiz eğer biraz daha böyle devam ederse.dar alanda kısa paslaşmalarla günü kotarıyoruz işte
|
|
|
|
|