Bitcoin Forum
June 20, 2024, 09:59:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bence herkes 4 çocuk yapmalı  (Read 401 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
June 07, 2018, 03:39:13 PM

Bence aile dediğin 4 çocuklu olur. 1 çocuk yapmak nedir o da hayırsız çıkarsa ne olacak hem. Yapa yalnız göçüp gideceğiz ben en az 4 çocuk diyorum. Güçlü bir aile yapısı 4 çocukla hem neslin devamı için önemli hem de aile duygularını içten içe yaşamak hayatınıza amaç katmak için önemlidir .

Robotlardan farkınız olsun biraz.
mkixmax
Newbie
*

Activity: 28
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 04:19:58 PM

Çok doğru söylemişin  benim müdürüm 20.000 tl maaş alıyor karısıda prof. sadece bir çocuk var  kızı alan yaşadı
zeynep.1
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 07, 2018, 04:35:02 PM

sanırım mesaj sayısını artırmak için açıldı bu konu.. Grin

[www.athero.io]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution
▀▀█▄▄   A revolutionary decentralized digital economy   ▄▄█▀▀
hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
June 07, 2018, 04:52:04 PM

Her cocuk yaninda rizkini getirir tamam ama bu donemde cocuk bakmak gercekten kolay is degil. Tamamen bos konusmussunuz.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
canpare
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 3

View Profile WWW
June 07, 2018, 04:57:05 PM

Adam sirf imza kasmak icin post atmis gibi gorunuyor. Tamamen bos bir baslik olmus bence boylelerinden arinmali bu form.
karl.bomonti
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 2

View Profile WWW
June 07, 2018, 04:57:29 PM

Her cocuk yaninda rizkini getirir tamam ama bu donemde cocuk bakmak gercekten kolay is degil. Tamamen bos konusmussunuz.

evet rızkıyla doğar. eski dönemlerde olmuş olsa çekirdek aile yok büyük aileler var. hepsi beraber yaşıyor. hayat pahalı değil geçim çoğunlukla tarım ve hayvancılığa dayalı. masraflar düşmüş oluyor ve şimdiki gibi kreş, özel okul, dershane, üniversite gibi masraflar yok.
şimdi öyle değil daha doğduğu gibi büyük bir masraf ile geliyor ve bu masraf 23 24 yaşına kadar devam ediyor.

ha başlık boş o konuda bir şey diyemem hatta başlık bom boş :d
ront
Newbie
*

View Profile WWW
June 07, 2018, 05:40:42 PM

Eskidenmis kardesim o is. Artik kolay degil o isler. O kadar cocuga 24 25 yasina kadar bakmak kolay degil ha durumu vardir o ayri o yapsin fakat sen asgari ucretle calisan bir babaya 4 cocuk yap diyemezsin.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 07, 2018, 05:48:28 PM

Suriye vatandaşlığına geçip Türkiye de mülteci olarak kalıp yapabilirim hatta 4 değil 44 tane yaparım yeter ki sen iste kardeş mükemmel bir destek alıyorlar devletten  Wink

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
June 07, 2018, 06:05:55 PM

Post kasmak için değil gayet doğru olan önerme. Bakın çocuğa bakamam diyenlerin çoğu kendinden başkasını görmeyen olarak ne yazık ki bencil büyüyen kapitalizmin ona biçtiği elbiseyi giymiş robot insanlar.

4 çocuk gayet makul seçenek geniş bir aileye sahip olmak hep hayalimdir. Tek çocukla gidilen piknik yerine 4 çocukla gideceğim pikniğin tadı başka olur.
4 çocukla geçirilen bir ömrün 1 çocukla geçen ömürden dağlar kadar farkı vardırr

CAH
Newbie
*

Activity: 103

View Profile WWW
June 07, 2018, 06:06:20 PM

Suriye vatandaşlığına geçip Türkiye de mülteci olarak kalıp yapabilirim hatta 4 değil 44 tane yaparım yeter ki sen iste kardeş mükemmel bir destek alıyorlar devletten  Wink

onlarda bunun farkında zaten. tavşan gibi üremekteler. zaten buraya 3-5 çocukla geldiler geldikleri gibi burada da yapmaya başladılar.
anonymous3x (OP)
Sr. Member

View Profile
June 07, 2018, 06:10:53 PM

hiçte bile zeynep hanım. tek çocuk 2 çocuk pek sarmıyor beni. bir erkek olarak 4 çocuk hedefim var o yüzden 25yaşımda evlenim 40 yaşıma kadar 4. çocuğumu yapmış olacağım. Hepsine en doğru şekilde eğitim vereceğim ailede kazandıklarını okulda pekiştirecekler. Mutlu mesut bir aile ortamında arada gürültü patırtı hoş kavgalar mutlu mesut bir aile tablosu çizeceğim.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
June 07, 2018, 08:33:55 PM

hiçte bile zeynep hanım. tek çocuk 2 çocuk pek sarmıyor beni. bir erkek olarak 4 çocuk hedefim var o yüzden 25yaşımda evlenim 40 yaşıma kadar 4. çocuğumu yapmış olacağım. Hepsine en doğru şekilde eğitim vereceğim ailede kazandıklarını okulda pekiştirecekler. Mutlu mesut bir aile ortamında arada gürültü patırtı hoş kavgalar mutlu mesut bir aile tablosu çizeceğim.

Hocam güzel demişsiniz lakin öncelikle şunu hatırlatmak lazım hesaplarıniza göre ortalama her çocuk arası 4 yaş olacak. En büyük üniversiteye gittiği zaman diğerleri lise ortaokul ilkokula filan gitmiş olacak. Tüm bunların eğitim masrafı bile dudak uçuklatan tipte olacaktır.
Ayrıca demişsiniz ki tek çocuk olur da hayırsız çıkarsa diye. 4 çocuğun oldugu zaman birisi hayırsız olursa sen onu dislayacak misin yani ? Bu konudan bakınca birazcık mantıksız oldu sanki. Fazla olumlu şekilde hepsini mükemmel yetiştirme moduna girmissiniz. Bunu tek çocukta da yapabilirsiniz.
En ufak çocuğunuz doğduğu zaman 40 yaşında olacaksınız. Çocuk evlenecek olduğu zaman 65 yaşlarında olacaksınız. Bu yaşlarda iken çocuk ile ne kadar nasıl ilgilenebileceksiniz. 30 yaşında bir çocuk ile ilgilenmek ile 60 yaşında ilgilenmek arasında dağlar kadar fark var. Bu durum kötü etkileyebilir.

İyi yönüyle bakarsak eğer çok çocuklu bir aile daha şen ve eğlenceli ve samimi olur. Çocuklar abileri ablaları sayesinde gelecekti olası durumları görüp daha avantajlı olacaktir. Dışarıdsn insana gerek yok ailesi ona birçok alanda destek sağlayacaktır.
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
June 07, 2018, 10:17:50 PM

Ekonomik seviyem iyi olsa güvencem olsa, Çocuklarımın hepsine güzel bir hayat yaşatabilecek gücüm olsa bende isterim 4 çocuk yapmayı. Ama kısıtlayan bazı özel durumlar var.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
June 08, 2018, 07:33:42 AM

yallah arabistan'a

bitmedi şu yobazların, çomarların mal beyanları.. reyizlerinden alıyorlar gazıda akıl basmıyor 4 çocuk yaptında 4 çocuğa bu ülkede nasıl bakacaksın? tabii bu şahıslar devletten bizim vergilerimizle geçindikleri için geçim derdi, gelecek dertleri yok.
hassangunduz
Newbie
*

View Profile
June 08, 2018, 11:10:42 AM

çok güzel söylüyorsunda bu türkiye şartlarında 4 çocuğa bakmak kolay birşey değil diye düşünüyorum ailenin çöküşü olur Cheesy
Coin.milyarderi
Jr. Member
*

Merit: 3

View Profile WWW
June 08, 2018, 12:47:14 PM

Herkes bakabileceği iyi bir şekilde eğitebileceği kadar çocuk yapmalı sadece. Aksi takdirde o sağlıksız yetişen çocuklar büyüyüp birer patalojik bireye dönüşüyorlar ve hayatımızın her yerinde sorunlu bir şekilde karşımıza çıkabiliyorlar.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
June 08, 2018, 12:54:59 PM

kaç tane çocuğunuza kaliteli eğitim verebiliyorsanız o kadar yapınız efendim.

yaşamanız dediğin şey sadece ve sadece karnınızı  doyurmak değildir. yaşamanın içerisinde kültürel gelişim, eğitim, spor,  sinema tiyatro, gibi birçok etken vardır. bunları karşılayabilecek ekonomik gücünüz varsa 4 değil 44 yapın hocam ancak ben bunları tam olarak sunamam diyorsanız doğacak çocuğun değil onun birçok neslininde sıkıntılı olarak yaşamasına sebep olursunuz.

ülkemizde geçimsizlik, şiddet, sağlık problemlerinin oluşmasınnın en büyük sebebi maddi konulardan gelmektedir. daha 2-3 kişilik aile asgari ücretle geçinmekte zorlanırken 4 +2 inanılır gibi değil her birinin 15+ yasında oldugunu dusunursenız sadece 6 kişinin telefon masrafı 25tlden 150 tl yapacaktır ki diğer masraflar da eklendiğinde malesef dediğinizi yapmak imkansız olacaktır.
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
June 08, 2018, 01:38:34 PM

Hadi yapti butun aileler kim bakacak peki o kadar cocugu. Biliyorsunuz ki tek sorun maddi degil. Butun aileler gercekten hazir mi sence cocuk bakmaya ya da o kadar cocuga bakmaya. Kolay degil dostum bahsettigin olay.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 08, 2018, 01:48:13 PM

Neslin devamı için diyorsun da ben bu nesle her allahın günü lanet ettiğim için dünyaya çocuk getirtmeyi düşünmüyorum. Acaba hangimiz sağlıklı düşünüyoruz  Cheesy

bhu11
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
June 08, 2018, 01:51:41 PM

Çocuk yapmak bu kadar basite indirgenemez bence bir cocuk bir hayat demek ve ebeveynlerin yön vereceği buyuk oranda sekillendirecegi bir hayat. 4 cocugun dördüyle de ilgilenip en guzel sekilde yetistirebileceklerse yapsinlar tabii ama yapıp salıvermekle olmuyor ne yazik ki.

FiiiCoin     |    Decrypting Cryptocurrencies
https://fiii.io/
[           PRIVATE SALE STARTED!           ]
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: