Bitcoin Forum
May 09, 2024, 11:46:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Coin Çıkarmanın Maliyeti Nedir ?  (Read 431 times)
qazwsx1212 (OP)
Newbie
*

Activity: 229
Merit: 0

View Profile
June 07, 2018, 04:43:38 PM

Merhaba arkadaslar,

Coin çıkarmanın toplam maliyeti sizce nedir?

Illa ciddi rakamlar mi lazim ?
1715298416
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715298416
Reply with quote  #2

1715298416
Report to moderator
1715298416
Hero Member
*

Ignore
1715298416
Reply with quote  #2

1715298416
Report to moderator
The block chain is the main innovation of Bitcoin. It is the first distributed timestamping system.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715298416
Hero Member
*

Ignore
1715298416
Reply with quote  #2

1715298416
Report to moderator
1715298416
Hero Member
*

Ignore
1715298416
Reply with quote  #2

1715298416
Report to moderator
1715298416
Hero Member
*

Ignore
1715298416
Reply with quote  #2

1715298416
Report to moderator
vatalay
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
June 07, 2018, 08:55:56 PM

Acikcasi bende bu konuyu çok merak ediyorum. Çıkarmak çok maliyetli değildir ama iyi bir ekip olmasi gerekli galiba. Yani bu işten iyi anlayan bir kadro . İşin içerisine iyice girince illaki yapılması gereken masraflarda vardır
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 07, 2018, 09:18:27 PM

Olaya baya yabancısınız sanırım. Bahsettiğiniz coin çıkarma hangisi için mesela keşke önce onu söyleseydiniz! Mesele bitcoin ise madencilik cihazları epey yüksek bir maliyet olabilir. Ama diğer coinler için iş farklı. Aslında hepsi belli bir maliyet aşamasına ulaştı.

Ethereum başta olmak üzere bir çok farklı coin ve madencilik sistemi var. Konuyu daha iyi araştırmanız lazım.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
SerkanD82
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
June 07, 2018, 09:33:58 PM

Arkadaşın bahsettiği şey yeni bir proje oluşturmak b koini örneğin sıfırdan bir proje üretmek bunun maliyeti yok denecek kadar azdır fakat projenin tanıtımı aşamasında yani reklam vs gibi durumlarda bu maliyet artabilir fakat en yaygın tanıtım metodu airdrop bounty programlarıdır bundada bi maliyet yok aslında sadece projeden koin vaad etmek dışında.
Leteravian
Full Member

Activity: 322
Merit: 158

Türkçe/English/Deutsch/Earthling----@Marshal---

View Profile WWW
June 07, 2018, 09:40:32 PM

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4434621.0 bu başlığa bakabilirsin dostum token basacaksan bir maliyeti yok ama coin basacaksan mining pool oluşturup coinini kendi himayen altında tutmak istiyorsan yani başkalarına kaptırmak istemiyorsan baya bir masrafa girmen gerek

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    ●  Leteravian  ●    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
●  Merit Bekleyen Konularım  ●    ●  Diğer Üyelerin Merit Bekleyen Konuları Bu Başlık Altında  ●
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ●  İmzanız ile Merit dağıtımına destek olun  ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
June 08, 2018, 01:44:19 PM

Doların konumu,elektrik ücretleri,ülkemiz de ne kadar mantıklı olmasada yapan arkadaşlar var ama ben önermiyorum

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
qazwsx1212 (OP)
Newbie
*

Activity: 229

View Profile
June 11, 2018, 01:10:16 PM

tesekkurler arkadaslar yorumlar icin, az cok cevabi buldum sayilir.
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
June 11, 2018, 01:58:53 PM

benim bildiğim eth vs uzerınden  çok düşük meblaglara token cıkartabılırsın. Ama coin cıkartmak hakkında cok bır bılgım yok

suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
June 11, 2018, 03:08:26 PM

Ethereum için çok ciddi rakamlar lazım değil ama senin ne için çıkarttığına da bağlı bir şey eğer ciddi bir şey oluşturmak istiyorsan bir sürü işlem vs de lazım onlar için para gider yoksa kendin bile yapabilirsin aslında çok yardımcı kaynak var

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
June 11, 2018, 06:52:32 PM

Zevkine çıkaracaksan çok az bir maliyetle çok kolay bir şekilde çıkarırsın. Ama bunu blockchain teknolojisini bir sektöre uygulamak için yapacaksan baya bir giderin olur.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
June 11, 2018, 07:33:20 PM

Coin cikarmak degilde piyasada yer edinebilmesi icin en az 10btc gereklidir.  Asil sorunun cevabi Vur kac yapacaklar icinde en az 4 btc.  Bunlar 1.forumda iyi bir manager 1 btc alir.  Sizin yarattiginiz token managerler icin odeme yontemi olmaz.  Grafik tasarim web sitesi ve cuzdan (mobile web)  0.5 Btc.  Ortalama hacim olan dandik borsalarin taban fiyati 1 btc.  Coin veya toke n borsaya sokmak ise yaramaz oraya suni hacim yaratmaniz lazim.  Bunun icinde 1 btc'den fazlasi gerekir.  Tum bunlari kalem kalem toplarsan bu ise bulasmaman gerektigini anlarsin.  Ayrica bu islerin artik yasal bir boyutuda var,  kimse bilmez etmez deme nokta atisiyla bulunabilirsin.  Tazminat davalari ardi arkasina gelebilir bu da cabasi. 

Ama benim gercekten bir projem var diyorsan 10 btc'ye hersey dahil servis verenler mevcut.  Ozellikle Rusya ve Filipinlerde bu hizmet kolaylikla bulunabilir.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 11, 2018, 11:26:30 PM

Ethereum bazli 2, Waves bazli 1 coin - daha dogrusu token - cikardim ve hepsi cüzdanlarimda duruyor:) Hepsinden de 100er milyon adet cikarttim. Hepsi de bes para etmez... Önemli olan, özellikle ethereum bazli olanlarda, saglam ve ise yarayacak smart contract hazirlamak ama daha zaman bulup bu konu ile ilgili calisma yapamadim...
senfoni
Jr. Member
*

Activity: 131
Merit: 1

View Profile
June 12, 2018, 08:53:13 AM

çok komik rakamlara çıkartabilirsin çıkartmak değil bunun reklamını yapıp değerlenmesini sağlayacak gelişmeler yapmak yoksa ne önemi var.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
June 12, 2018, 01:09:13 PM

Ethereum bazli 2, Waves bazli 1 coin - daha dogrusu token - cikardim ve hepsi cüzdanlarimda duruyor:) Hepsinden de 100er milyon adet cikarttim. Hepsi de bes para etmez... Önemli olan, özellikle ethereum bazli olanlarda, saglam ve ise yarayacak smart contract hazirlamak ama daha zaman bulup bu konu ile ilgili calisma yapamadim...

Coin cikarmak degilde piyasada yer edinebilmesi icin en az 10btc gereklidir.  Asil sorunun cevabi Vur kac yapacaklar icinde en az 4 btc.  Bunlar 1.forumda iyi bir manager 1 btc alir.  Sizin yarattiginiz token managerler icin odeme yontemi olmaz.  Grafik tasarim web sitesi ve cuzdan (mobile web)  0.5 Btc.  Ortalama hacim olan dandik borsalarin taban fiyati 1 btc.  Coin veya toke n borsaya sokmak ise yaramaz oraya suni hacim yaratmaniz lazim.  Bunun icinde 1 btc'den fazlasi gerekir.  Tum bunlari kalem kalem toplarsan bu ise bulasmaman gerektigini anlarsin.  Ayrica bu islerin artik yasal bir boyutuda var,  kimse bilmez etmez deme nokta atisiyla bulunabilirsin.  Tazminat davalari ardi arkasina gelebilir bu da cabasi. 

Ama benim gercekten bir projem var diyorsan 10 btc'ye hersey dahil servis verenler mevcut.  Ozellikle Rusya ve Filipinlerde bu hizmet kolaylikla bulunabilir.

Burada iki tane bilgi var. Eğer gerçek anlamda bir coin veya token üretip piyasada dolaşmasını istiyorsanız sayın blogmanya arkadaşımızın anlattığı yoldan dürüst olanını seçip ilerlemelisiniz. Yok zevk için cüzdanımda dursun kalabalık etsin yeter diyorsanız Lydian arkadaş size daha detaylı bilgi aktarabilecektir diye düşünüyorum.
ismailtkngr
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
June 12, 2018, 09:30:42 PM

Ülkede elektrik fiyatlarını düşününce bide şuan piyasadki düşüşü düşününce şuan için pek mantıklı bir olay değil.Fakat Ukrayna gibi ülkelerde çok daha az maliyetlere bu işe girilebilir.
Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
June 12, 2018, 10:44:58 PM

Ben de merak ediyorum kaç para lan bi coin çıkartmak? bakıyoruz bize diğer coinlerden fayda yok kendi işimizi kendimiz görelim bari der gibi oldu ama yine de piyasa bu durumdayken bizim cıkardıgımız coin de bi ise yaramaz gibi
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
June 12, 2018, 10:58:12 PM

Bir proje olmadan standart kodlarla bir token çıkarmanın zorluğu yok. Burada önemli olan çıkardıktan sonra ne yapacağınız

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
June 12, 2018, 11:05:11 PM

çıkardığın altyapıya göre değişiyor bildiğim kadarıyla örneğin waves altyapısına sahip token çıkarmak çok ucuzmuş ancak pek tutulmuyor waves altyapısına sahip coinler ayrıca coin çıkarmadan önce bana göre güzel bir proje ve takım olması lazımki iş yapsın.

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
June 12, 2018, 11:13:46 PM

Mywish 1 ethereuma token yapıyor. 2.99 ethye de satış sözleşmesi hazırlıyor bildiğim kadarıyla. Sizin yapmanız gereken tek şey ödeme yapmak başka bir şey değil

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
June 12, 2018, 11:17:16 PM

bu konuyu bende merak ediyorum yazılan cevapları merakla okuyacağım önüne gelen coin çıkartıyor . böyle olmaması gerektiğini düşünüyorum. herkese bol kazançlar.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: