Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:45:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ‘Bitcoin iki haftadır konsolide oldu, kopuş yakın’  (Read 197 times)
pancupan1903 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 5

View Profile WWW
June 08, 2018, 06:21:22 PM

Forbes’ta yer alan habere göre, hükümetlerin kripto paralarla ilgili yapacağı düzenlemeler konusundaki yaygın belirsizlik, Bitcoin ticaretinin önüne geçerek hacimleri azalttı ve volatilitenin düşmesine neden oldu.

Swatt Exchange’in kurucusu ve başkanı Marshall Swatt, dijital token satışlarında da aynı durumun yaşandığını vurgulayarak “Birçok aktivitenin bastırıldığı görülüyor.” dedi.

Sosyal ticaret platformu eToro’nun kıdemli piyasa analisti olan Matti Greenspan ise kaldıraçlı ticaretin son zamanlarda düştüğüne dikkat çekti.

Dijital para yatırımcısı Marius Rupsys, durumu biraz daha farklı bir şekilde ele aldı. Rupsys, “Bazı yatırımcılar yasal düzenlemelerin netleşmesini bekliyor.” dedi. Bununla birlikte Rupsys, SEC Başkanı Jay Clayton tarafından yapılan “Bitcoin bir menkul kıymet değildir.” açıklamasını ve kurumun bir kripto danışman atama kararını çok olumlu gelişmeler olarak nitelendirdi.

Dahası Rupsys’e göre SEC, satışlar yoluyla çıkarılan token’ların çoğunun menkul kıymet olduğunu belirterek ICO’lara ilişkin konumunu netleştirdiğini söyledi. Rupsys, sözlerinin devamında SEC’in kripto varlıklara ilişkin pozisyonlarını ifade etmede açık olmasının güven verdiğini söyledi ve “Bunları çok olumlu haberler olarak görüyorum.” dedi.

Bitcoin’in potansiyel patlaması
Bitcoin’in son fiyat hareketleri hakkında konuşan çok sayıda teknik analist, dünyanın en büyük dijital para birimi için potansiyel bir patlamadan söz etti.

Cryptopatterns e-bülteninin yayıncısı John Pearlstone, “Kripto tüccarlar ‘bekle ve gör’ tutumunu alırken Bitcoin, geçtiğimiz hafta alışılmadık bir şekilde düşük hacimle 7000 doların ortalarında seyretti. Bu dar aralık durumu, genellikle fiyatın yukarı ya da aşağı yönde patlama yapmasıyla sonuçlanır. Mevcut durumda güçlü hacimle birlikte 8400’lük seviyenin üzerinde yaşanacak bir kırılma, bizi 10.000 dolara götürmelidir. Eğer 7000 dolar civarını görürsek büyük olasılıkla 6000’e gideceğiz.” şeklinde konuştu.

Kripto görev platformu Latium’un CEO’su David Johnson ise “SEC’in sağladığı netlik kesinlikle Bitcoin için olumlu ve daha fazla satın alma desteği sağlamalı. Bitcoin son iki hafta boyunca konsolide oldu ve bence bir patlamaya doğru gidiyor. Şu anda 7000 dolar önemli bir destek seviyesi ve eğer burası kırılırsa çok hızlı bir şekilde 6600’e gidebiliriz. 8000’in üzerinde bir fiyat ise bizi 9000’e götürebilir.” dedi.

Haber linki : https://uzmancoin.com/bitcoin-konsolide-kopus/

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
June 08, 2018, 06:22:13 PM

Düşük volatilenin ralli getireceğini de söylüyorlar . Çok da mantıklı bulmuyorum .
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
June 09, 2018, 05:14:15 AM

gazlama operasyonu. kopuş yakın demek kopuşun ne zaman olduğunu bilmemek demek. onlara göre "yakın" ifadesi 1 ay 3 ay da olabilir. ki garantisi yok. 10 bine dayanan bitcoin eğer geçip 12 bine ulaşsaydı örneğin şu an 15 binleri konuşuyorduk bunlar hep danışıklı dövüş.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 09, 2018, 06:04:17 AM

7000-8000 arasında sıkışıp kaldık zaten. Hangi tarafa kıracak kimsenin tahmin edemiyor olması çok sinir bozucu.
Tüm iyi niyetimizle bir çıkış serisi beklememiz dışında sanırım yapabileceğimiz bir şey yok  Undecided

tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
June 09, 2018, 06:39:13 AM

Tamam çok güzel de kopuş ne tarafa olacak. Sanırım baraj çoğu kişiye göre 8000 dolar. Eğer bunun üzerine çıkarsa yukarı yönde ralli başlayacak. Hadi bakalım hayırlısı sabırla bekliyoruz.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
June 09, 2018, 08:40:28 AM

Bu haberlere pek inanmıyorum, haftalardır ufak ufak hareketlerle 7-8kusd seviyesinde geziniyor, analistler yıl sonu beklentilerini dusurmeye basladı, bu bir etki yaratacktır piyasada asagı yonlu diye dusunuyorum.

koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 09, 2018, 10:01:46 AM

Birçok yerde olumlu haberler varken fiyat yükselmedi aksine düşüş trendi içine girdi. Tekrar yukarıya doğru ne zaman döner bilmiyorum ama bence de bir yukarı kırılma gelecek gibi.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
June 09, 2018, 10:07:34 AM

2018 için umutlarını yitirenler arasına bende girdim.Sanırım 2018 senesinde herkesi bıktırıp ellerindekileri topladıktan sonra 2019 da 50 bin dolara doğru bi yolculuk başlayacak gibi duruyor.şimdi 50 bin deriz 100 bin olur Cheesy millet 50 binden almadık bakın 100 oldu diye yakınır  bu seferde
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 09, 2018, 10:09:48 AM

2018 için umutlarını yitirenler arasına bende girdim.Sanırım 2018 senesinde herkesi bıktırıp ellerindekileri topladıktan sonra 2019 da 50 bin dolara doğru bi yolculuk başlayacak gibi duruyor.şimdi 50 bin deriz 100 bin olur Cheesy millet 50 binden almadık bakın 100 oldu diye yakınır  bu seferde

Bende aynısını düşünüyorum bu yıl herhangi bir yükseliş olmayacak gibi. Beklentiler hep olacağı yönünde bende bir yükseliş bekliyorum ama bu yıl 50K falan gibi rakamlar olmayacak gibi. 15-16K gibi rakamlar iyi sayılabilir bu yıl.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
jeks
Hero Member

Activity: 698
Merit: 506

View Profile
June 09, 2018, 11:27:36 AM

2018'den umutlarımı henüz yitirmedim genelde ilk 6 ay böyle geçiyor hazirandan sonra yükseliş gelecek diye düşünenlerdenim hemen umudunuzu yitirmeyin az daha sabır.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 09, 2018, 11:39:05 AM

Yükselme mi yoksa düşüş mü olacağını kestirenler yine zengin olacak, benim gibiler yine bakınacak Cheesy en iyisi yükselsinde hepimiz sevinelim. İşin ilginç tarıfıda analizcilerin hiç biri kesin yükselecek yada düşecek demiyor. Herkes ortaya konuşuyor.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
June 09, 2018, 12:26:30 PM

Kripto paralardaki bu gizem beni deli etmeye başladı. Onca zaman oynak bir piyasa izleyip aylardır yerimizde sayınca gerçek afalladım piyasa yüzünden  Smiley

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
SuperBird75
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
June 09, 2018, 12:45:58 PM

Bende bu görüşe katılıyorum. Geçtiğimiz iki hafta toplama dönemiydi sanki. Bant iyice daraldı, yükseliş başlayabilir.
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
June 09, 2018, 12:51:02 PM

Bitcoin fiyatın dahada aşağı kırma yani 7200 dolar seviyesinin altına inmesi gibi bir durumun yaşnams olasılığı bulunmuyor ,büyük ihtimal yukarı yönlü bi patlama gerçekleşecek ve fiyat 9 bin dolar seviyelerine gelecektir.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
FlashPeakUp
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
June 09, 2018, 12:53:22 PM

Yükseliş başlayacaksa medyada üst üste bitcoin ile ilgili olumlu haberler yayınlanır. Trene buradan binip uygun bir yerde inmek lazım.
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
June 09, 2018, 01:29:28 PM

Bitcoin fiyatın dahada aşağı kırma yani 7200 dolar seviyesinin altına inmesi gibi bir durumun yaşnams olasılığı bulunmuyor ,büyük ihtimal yukarı yönlü bi patlama gerçekleşecek ve fiyat 9 bin dolar seviyelerine gelecektir.

Neden böyle bir olasılık bulunmuyormuş? Ben şu an bitcoinin 2000 doların altına da düşebileceğini düşünüyorum.  Fiyatın düşmemesi için hiçbir sebep yok, 1 yıl sonra bitcoinin 1000 dolar olduğunu da görebiliriz. Herkes yükselecek diyor diye yükselmez.
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
June 09, 2018, 02:09:20 PM

Bu kadar düşük işlem hacmi ve marketin bu kadar düşük olduğu bir dönem de yükselişten daha çok mevcudu koruyor gibi görünüyor. 
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
June 09, 2018, 02:21:55 PM

Kripto piyasası yaklaşık 2 haftadır durumunu koruyor , bu durum 2 hafta daha sürece arkasından yavaş yavaş bitcoin yükselişi 1 ay kadar daha sonrasında ise gerçek boğa piyasasına giriş diyebiliriz .
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
June 09, 2018, 02:57:58 PM

yani bazı yatırımcıların özellikle büyük miktarlara sahip olanların bu tereddütlerini anlarım ama küçük yatırımcı neyi bekliyor anlamış değilim
feyd
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
June 09, 2018, 08:20:03 PM

Bir yöne doğru kopuş olacağı kesin. Bana göre aşağı doğru gitmeden yukarıya doğru kopması mümkün değil.
5-4k arası bir düşüş sonrası sert bir yükseliş olabileceğini düşünüyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: