Bitcoin Forum
July 04, 2024, 11:13:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto parada cikip Amerikan Devlet Tahviline gecenler  (Read 265 times)
KoinGuru17 (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
June 09, 2018, 04:46:19 PM

Amerikan hukumetinin devlet tahvili faizlerini eskisine nazaran arttirmasiyla kriptopara uzerinde yuksek yatirimi olan pek cok balinanin paralarini cekip dunyanin en guvenli kagidi olarak dusunulen Amerikan Devlet tahvillerinden aldigini dusunuyorum. Bu sebepten de kripto piyasasi dusus icerisinde olabilir. USD nin degerinin artmasin da bu faiz arttiriminin payi buyuk.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
June 09, 2018, 05:06:31 PM

Nedenlerden biri olabilir ama tek bir nedeni olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Hatta en absürt nedeni işid terör örgütünün elindeki petrol kuyularını kaybetmesi bile olabilir. Örgütün tüm transferi kripto para ile yaptığı söyleniyor. Bir başka neden de vadeli işlemlerle artık alınan pozisyona göre yalnızca yükseliş değil, düşüşlerde de kazanç sağlıyor. Düşürmek yükseltmekten daha kolay olduğu için de herkes düşüşe oynuyor. Sonuçta bu piyasada bir asparagas haber yay, bir saatte düşüşü başlatırsın.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
June 09, 2018, 05:28:06 PM

Ben en büyük sebebin vadeli işlemler olduğunu düşünüyorum. Vadeli işlemler yokken nasıldı bilmiyorum o zaman sadece uzaktan izliyordum fakat vadeli işlemler döngüleri bile bozdu.
Gocu
Member
**

Activity: 302
Merit: 12

View Profile
June 09, 2018, 05:53:35 PM

Hiç bu açıdan düşünmemiştim.Bildiğiniz gibi gelişen piyasalardan doları çekilmesi ile bizim ülkemiz de dahil çok sıkıntı yaşıyor.Umarım bu durum en kısa zamanda düzelir.
instr_3535
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
June 09, 2018, 07:04:18 PM

Yani onun da kendi içinde mantığı var kazançlı vesair ama yüklü girebileceksen yapılacak iş bu, iyi sermaye ister.
usakli64
Full Member

Activity: 1022
Merit: 152

View Profile WWW
June 09, 2018, 10:01:38 PM

Benim gorusum kripto para yatirimcisi daha spesifik bir yatirimci grubu.  Daha cok yenilige acik yatirimci kitlesi.  Bu tur eski yatirim araclarini kullanan varlikli kisilerin kripto paralar icin yatirim yaptigini dusunmuyorum.  Daha cok facebook ikizleri gibi veya Tom Lee gibi yatirimci portfoyune sahip bir piyasa olarak tanimlanabilir.  Ornek vermek gerekirse bizdeki klasik forex,  menkul kiymetler borsasi veya doviz yatirimcisinin kriptolara bakis acilarini bir dusunun.  Dunyada da bu durum farksiz.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
Notcoini kacirdiysaniz Time oyununu şiddetle tavsiye ediyorum.
https://t.me/TimeFarmCryptoBot?start=GMlVFAxvqLOnjyWv
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
June 09, 2018, 10:04:27 PM

Tabiki doğru bunu söyle düşünüyoum şimdi finansbank diyorki bana paranı ver sana ayda %10kar. Tabiki kriptodan cıkar oraya gecerim çünki garanti para.
zokora
Sr. Member

Activity: 532
Merit: 251

View Profile
June 09, 2018, 10:37:25 PM

bir kısmı yükselen bitcoin fiyatını bahane ederek karlarını aldılar bitcoinden, şimdi kenara çekildiler ve tahvilde tutanlar var elbette. ancak kriptoparalarda yeni olumlu gelişmeler olursa tekrar paralarını buraya taşıyacaklardır. 2 senede 100 kat para kazandılar en az, biraz dışardan seyretmeleri normal bence
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
June 10, 2018, 07:50:38 AM

mantıklı olabilir açıkçası artık bitcoini her yeni haber çakıyor. eskiden daha sağlam ve kolay kolay etkilenmezdi ama şimdi neredeyse rüzgar esse piyasa çakılıyor. acemilerin sayısındaki artışda buna neden oluyor olabilir bence.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 10, 2018, 07:59:27 AM

Belli ki balinaların beklediği bir nokta var ve o noktaya düşüldüğünde tekrar dehşet bir yatırım gelecek.
Bu da bizlere beklediğimiz yükselişi yaşamak için biraz daha sabretmemiz gerektiğini gösteriyor.

neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 10, 2018, 08:01:40 AM

sebeplerinden bir tanesi olabilir. ama bir yere kadar devam eder. kriptolar, abd tahvilinden çok fazla kazandırıyor. bence balinalar için bu durum çok cezbedici değil. abd faizleri rekora bile getirse kriptolar çakılacak mı? farklı sebepleri var gibi.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
June 10, 2018, 08:11:22 AM

İnsanlar yatırımlarını en doğru şekilde yönetme hakkına sahipler. Ben şu tabloda kripto paralarla arasına mesafe koyanları anlayışla karşılarım  Undecided

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
June 10, 2018, 08:44:30 AM

güvenli liman arayışı kişiden kişiye değişir. abd faizleri kimisine cazip gelir, kimisine Japon tahvilleri. %20'ye ramak kalmış ülkemizde bizim tahvillere olan iştahın fazla olduğunu sanmam. kriptolardan tamamen çıktıklarını da düşünmüyorum. bazıları yapmıştır ancak.
instr_35
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
June 10, 2018, 08:56:12 AM

bu konuda bilgim yoktu fakat gayet geçerli bir sebep olabilir.  Ben de daha çok uzun vadeli yapılan yatırımlar olduğunu düşünüyordum ama hiçbir zaman tek bir sebep olmuyor çok fazla şey etkiliyor 
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 10, 2018, 10:10:07 AM

Olaya sadece balinalar olarak bakmamak gerekiyor, riski sevmeyen garantici küçük yatırımcılarda bu yolu tercih etmiş olabilir.
withche.07
Sr. Member

Activity: 549
Merit: 259

Blockchain with solar energy

View Profile
June 10, 2018, 10:35:23 AM

Kripto para yatırımı olanların stabilite ve güvenliğe öyle çok önem verdiğine inanmıyorum. Emin olun kriptoparaya yatırım yapanlar ya ilerici insanlar ya açgözlü/para peşinde insanlar ya da kumarbazlar Cheesy Daha farklı değil.

[]
▄▄▄████████▄▄▄
▄▄██████████████████▄▄
▄████████████████████████▄
▄███████▀               █████▄
▄██████▀       ▀███████   █████▄
▄█████▀  ▄    █▄   ▀██▀  ▄  █████▄
████▀  ▄██  █  ███▄    ▄███  █████
▄███  ▄████ ███  ██▀     ▀███  ████▄
███         ▀███    ▄███▄   ▀█  ████
███  ████▄            ▀▀▀██▄     ███
████  ████ ████▀    █▄▄▄         ███
▀████  ██  ██▀  ▄██  ███▀▀      ███▀
█████  █  ▀  ▄████▀    ▄██▀  ▄████
▀█████     ▄█▀▀    ▄  ██▀  ▄█████▀
▀█████       ▄▄█████    ▄██████▀
▀█████               ▄███████▀
▀████████████████████████▀
▀▀██████████████████▀▀
▀▀▀████████▀▀▀
▄▄▄████████▄▄▄
▄▄██████████████████▄▄
▄████████████████████████▄
▄███████▀               █████▄
▄██████▀       ▀███████   █████▄
▄█████▀  ▄    █▄   ▀██▀  ▄  █████▄
████▀  ▄██  █  ███▄    ▄███  █████
▄███  ▄████ ███  ██▀     ▀███  ████▄
███         ▀███    ▄███▄   ▀█  ████
███  ████▄            ▀▀▀██▄     ███
████  ████ ████▀    █▄▄▄         ███
▀████  ██  ██▀  ▄██  ███▀▀      ███▀
█████  █  ▀  ▄████▀    ▄██▀  ▄████
▀█████     ▄█▀▀    ▄  ██▀  ▄█████▀
▀█████       ▄▄█████    ▄██████▀
▀█████               ▄███████▀
▀████████████████████████▀
▀▀██████████████████▀▀
▀▀▀████████▀▀▀
[|]
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 10, 2018, 10:39:02 AM

Sebebin tam olarak ne olduğu belli değil, ama ortada bir gerçek var ki kripto para piyasasından yüklü miktarda yatırım çekildi, piyasa toparlanacak diye bakarken her geçen gün dahada sorunla karşılaşıyor, umarım artık sağlam bir toparlanma dönemine girer.

zonefloor
Hero Member

Activity: 1876
Merit: 524

View Profile
June 10, 2018, 11:08:11 AM

vadeli işlemler ve icolar bana göre piyasanın şu an ki halinin tek sebebi. yinede güzel günler göreceğimize inanıyorum.
Devil Investor
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
June 10, 2018, 11:10:12 AM

Amerikan hukumetinin devlet tahvili faizlerini eskisine nazaran arttirmasiyla kriptopara uzerinde yuksek yatirimi olan pek cok balinanin paralarini cekip dunyanin en guvenli kagidi olarak dusunulen Amerikan Devlet tahvillerinden aldigini dusunuyorum. Bu sebepten de kripto piyasasi dusus icerisinde olabilir. USD nin degerinin artmasin da bu faiz arttiriminin payi buyuk.

Bende aynı şeyi düşünüyorum, ne forumda ne twitterde pek paylaşan yok. Elvan Aktaş'ın bununla ilgili bir yorumu vardı sadece.
KoinGuru17 (OP)
Member
**

Activity: 294

View Profile
June 10, 2018, 08:06:03 PM

Bu hafta icerisinde ard arda hem Amerikan merkez bankasi, Hem Avrupa Birligi Merkez bankasi ve sonrasinda japonya Merkez Bankasi faiz oranlarini aciklayacak. Beklenen Fed yani Amerikan merkez bankasinin tekrardan bir faiz arttirimina gitmesi. Bu durumun kripto marketine olumlu yansimayacagini dusunuyorum. Umarim yanilirim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: