Bitcoin Forum
June 14, 2024, 04:27:22 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 2018-06-10 BABACOIN: Kripto Farkındalığını Yaymak için Comic Book Serisi Çıktı!  (Read 104 times)
ahmetcem (OP)
Jr. Member
*

Activity: 74
Merit: 3

babacoin.online

View Profile WWW
June 10, 2018, 07:14:20 PM

Shonen Crypto – Kripto Para Farkındalığını Yaymak için Comic Book Serisi

Shonen Crypto adında bir kripto çizgi roman serisinin ilk sayısı yayınlandı. Okuyucular, kripto para birimlerinin çeşitli yönlerini öğrenebilirler. Çünkü bu mangadaki karakterler hem eğitici hem de eğlenceli olmayı amaçlar.

Shonen Crypto, her üç haftada bir veya bir ayda yayınlanacak ve kripto paralara odaklanan ilk çizgi roman serisidir. Taro(Çizgi Roman editörü), “Kripto hakkında başka bir çizgi roman olduğunu hiç duymadım” diye iddia ediyor.

Şu anda, dizi sadece online olarak kullanılabilir ancak Taro, gelecekte fiziksel kitaplar olarak yayınlanacağını umuyor. “İnsanların kafelerde ya da birçok kripto para etkinliklerinde okumasını istiyorum.” şeklinde açıklamada bulundu. Bu yazı yazıldığı sırada ilk sayı kısmen Japonca’dan İngilizce’ye çevrildi ve kripto konulu dergi için müzik ve müzik videoları üretme planları da var.

Başlangıçta, bu manga üzerinde çalışan 10 kişi vardı ve ilk sayıyı oluşturdular. Şimdi farklı roller gerçekleştiren 20 üye var. Birisi resim çizebiliyor, biri kötü kripto paralarla ilgili bilgi toplayabiliyor, biri şarkı oluşturabiliyor ve biri de video üretebiliyor. Taro diziyi başlatma nedenlerini detaylandırdı ve açıkladı:

“Herkesin kripto ve potansiyelini bilmesini istiyorum. Son zamanlarda, kripto aktif kullanıcı sayısının azaldığını hissediyorum ve sık sık kripto hakkında şüpheler duyuyorum.”

Kaynak ve Comic Book hakkında daha fazla bilgi: https://babacoin.online/shonen-crypto-kripto-para-farkindaligini-yaymak-icin-comic-book-serisi.html

Zerrece tamahım yoktur şu dünya varına
Rızkımı veren Hüda'dır kula minnet eylemem
yasvural
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
June 10, 2018, 10:44:11 PM

Çok güzel bir dizi olacağı kesin, İngilizce de anlamam zor Türkçeye çevrildiğinde ilk alıcılardan biri olurum
adrenal09
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile WWW
June 11, 2018, 05:33:08 AM

tanıtım için çok iyi düşünmüşler. umarım keyifli olur. hem eğlence hem eğitim bir arada olursa öğrenmek daha kolay olur. kripto paraya karşı sempatinin artması açısından olumlu bir gelişme

geeba  |  A NEW ERA OF DELIVERY SERVICE THROUGH
ROBOTS, BLOCKCHAIN AND THE COMMUNITY
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 11, 2018, 06:42:28 AM

İnşallah türkçeye çevirecek bir babayiğit çıkar.
Sabırsızlıkla bekliyorum açıkçası.
Kripto paralar her alanda olmalı yavaş yavaş gerçekleşmeli bu devrim
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
June 11, 2018, 06:59:45 AM

Çok faydalı bir çalışma.Bilakis piyasaya yeni girenlerin anlamakta güçlük çektiği teknik tabirler üzerine de değinilecek olması kripto dünyasının önemli kaynakları arasında yer almasına vesile olacaktır.Güzel,akıcı çeviriler yapan arkadaşlar var.Buna da el atacaklarını umuyorum tez zamanda.
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
June 11, 2018, 07:02:07 AM

Bilmeyenler için farkındalık yaratmasi açısından iyi olmuş. Ama ben olaya başka bir yönden bakmak istiyorum.
 Acaba bilinirligin bu piyasaya gerçekten faydası olacak mı?
Bunu soylememdeki gaye;  bilinirlik piyasanın üzerindeki tehditleri ve olumsuzlukları arttırabilir. Yaklaşık 9 yıldır kendi yağında kavrulan ve kendi kendine yetebilen bir sistemken mevcut düzene başkaldıran bir piyasanın büyümesini merkezi otoritenin aktörleri sizce isterler mi?
Bence bırakın bizim boyumuz bize yeter, biz kendi yapımızda böylece kavrulalim.
kardil
Newbie
*

View Profile WWW
June 11, 2018, 02:15:33 PM

Eğlenceli bir seri olacağı kesin İngilizce çeviri tamamlansın temin edelim. Hatta ilerde animesi bile iyi izlenir başlamışken bu işe de el atsınlar
cabbarhasan
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
June 11, 2018, 02:50:51 PM

Harika bir seri olacak gibi gorunuyor. Bence oldukca eglenceli ve yararli olacaktir. Umarim turkceye cevrilir cunku ingilizce anlamak kolay olmayacak.
Koin Defteri
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
June 11, 2018, 06:23:21 PM

Çok güzel bir haber, hem bilinilirliği arttırmak hemde kripto geek leri oluşturmak için bu tarz şeyler lazım.

[  waves   ]       Join The Waves Community       [  waves   ]
◆ Smart Contract       ◆ No Gas       ◆ High Speed
frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
June 11, 2018, 07:49:04 PM

Günün sonunda Cryptocurrency’ler bu dünyanın bir getçeği, bence çok geç kalınmış bir hamle çünkü sana bana yada başka birine hatta piyasaya kesinlikle yararı olacağını düşünüyorum.
nesso
Sr. Member

Activity: 638
Merit: 259

View Profile
June 11, 2018, 09:21:57 PM

insanların fazla sözcük okuyacak durumu kalmadı fikrine katılıyorum ve bunu cizgi roman olarak yayınlamakta iyibir fikir olmus suan sadece dizisi varmıs ama nereden nasil ? bilen varsa paylasabilirmi? Bunun yani sira kripto kahramanı kelimeside cok ilgi cekici geldi bana. "USD, JPY ve EUR" bu tarz işler farkındalık yaratma konusunda basarılı olmamasına ihtimal yok. Okuyup gormek lazım romanı.
jembaba1
Newbie
*

Activity: 150

View Profile
June 12, 2018, 11:13:30 PM

bir comic book hayranı olarak umarım türkiye'ye de gelir de koleksiyonuma koyarım..küçük yaştan çocuklarıma aşılamak için de güzel Smiley
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
June 14, 2018, 11:40:45 AM

Daha çok insana kripto paraları duyurmak adına yapılmış güzel bir proje bence. Umarım beklediği ilgiyi görür ve yayın hayatı uzun soluklu olur. Türkeçe çevirisi de ilgi görebilir.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 14, 2018, 12:08:24 PM

Sabırsızlıkla bekliyoruz, benim gibi comic book hayranları için iyi bir haber ve kripto farkındalığı için yapılmış olması ayrıca güzel bir düşünce.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: