Bitcoin Forum
April 27, 2024, 04:07:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: +18 Video  (Read 230 times)
ekiller (OP)
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
June 11, 2018, 08:07:04 AM

https://www.youtube.com/watch?v=BNWmW3tALJU

Aklını kullan Türkiyem
Remember that Bitcoin is still beta software. Don't put all of your money into BTC!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714190848
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714190848
Reply with quote  #2

1714190848
Report to moderator
1714190848
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714190848
Reply with quote  #2

1714190848
Report to moderator
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 11, 2018, 08:19:17 AM

sülo nun bir sözü geldi aklıma; dün dündür, bu gün bu gündür.
bu arada bu sloganı kim düşünmüş ise süper yanlış yapmış.
Akıl tek başına bir anlam ifade etmez.

Aklı  kullanabilmek için belli bir bilgi birikimi,
bu bilgi birikimine dayalı olarak zaman içinde deneyimlerle doğrulanarak kişiliğin bir parçası haline gelmiş evrensel değerler ve dürüstçe düşünebilen hür bir birey gereklidir.

Bu birey tüm bunları bir potada eriterek entelektüel bir önerme sunmalı ve bu şekilde önce kendini sonra çevresini aydınlatmalıdır.

Buda maalesef buralarda pek yok.
ekiller (OP)
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
June 11, 2018, 08:28:14 AM

sülo nun bir sözü geldi aklıma; dün dündür, bu gün bu gündür.
bu arada bu sloganı kim düşünmüş ise süper yanlış yapmış.
Akıl tek başına bir anlam ifade etmez.

Aklı  kullanabilmek için belli bir bilgi birikimi,
bu bilgi birikimine dayalı olarak zaman içinde deneyimlerle doğrulanarak kişiliğin bir parçası haline gelmiş evrensel değerler ve dürüstçe düşünebilen hür bir birey gereklidir.

Bu birey tüm bunları bir potada eriterek entelektüel bir önerme sunmalı ve bu şekilde önce kendini sonra çevresini aydınlatmalıdır.

Buda maalesef buralarda pek yok.

O zaman sadece "aklını kullan" demeyeyim de  hem aklını hem iç güdülerini kulllan diyeyim.  Aklını kullanamayanlar en azından hayvanlar gibi iç güdülerini kullansın.  Sığırlar bile bir terslik olduğu zaman mera değiştirir.  

Her halde en kötü aklı selim bir insan,  bir sığırdan iyidir. (Diye umuyorum)
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
June 11, 2018, 08:40:23 AM

CHP liler seçim öncesi nasıl ortalıgı karıstırırız derdinde geçmiş geçmişte kaldı önünüze bakın.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
June 11, 2018, 09:12:57 AM

Sonundaki yazı cuk diye oturmuş.

Hakimde var, savcıda var, gazetecide var, memurda var, işçide var. Olmayan tek yer siyaset. Siz buna inanıyor musunuz?

gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 11, 2018, 11:59:59 AM

CHP liler seçim öncesi nasıl ortalıgı karıstırırız derdinde geçmiş geçmişte kaldı önünüze bakın.
Chp lıler sıksın ananı amk troluuu
hassangunduz
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
June 11, 2018, 12:36:56 PM

bu videoyu izleyince görünce yüzleri kızarmıyormu acaba burdaki şahısların özelliklede o bekir bozdağın konuşmalar şimdiki kıvırmaları nekadar saçma sapan bir durum bir insana bunu ne yaptırabilir bukadar mı gurursuz bukadar mı yüzsüz bu insanlar
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
June 11, 2018, 01:23:38 PM

O zaman sadece "aklını kullan" demeyeyim de  hem aklını hem iç güdülerini kulllan diyeyim.  Aklını kullanamayanlar en azından hayvanlar gibi iç güdülerini kullansın.  Sığırlar bile bir terslik olduğu zaman mera değiştirir.  

Her halde en kötü aklı selim bir insan,  bir sığırdan iyidir. (Diye umuyorum)

Ankara kazan da hayvancılık ile uğraşan arkadaşımın bir boğası var. Hayvan a bir kere kötü kötü baktım, beni görünce yanımıza gelmiyor.
15 yıldır  vatandaş her türlü şekil ile şapıldı  ama doyamadı galiba
bakalım sırada ne var.
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
June 11, 2018, 01:51:17 PM

gecmis gecmiste kalsiysa hala niye tek parti donemini anlatiyor akp mitinglerde?

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
June 11, 2018, 07:27:17 PM

Bizim milletimiz çok çabuk unuttu zamanında bunlarla şu anki hükümetin kol kola olduğunu. Gerçekten çok yazık göz göre göre adamlar bizlerle dalga geçiyor ama hala destekçileri olmaya devam ediyor.  Sad

pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
June 11, 2018, 07:37:55 PM

Bu parti şimdide kalkmış diyor ki, Enis berberoğlu fetöcü, chp fetönün maşası, Meral fetönün siyasi ayağı, millet ittifakı fetönün projesi.
Herkes fetöcü bir tek bunlar pürü pak zaten. herkes terörist bir tek bunlar yerli ve milli vatanına ve milletine hizmet eden cengaverler zaten.
kim-yon
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 251

View Profile
June 11, 2018, 09:04:06 PM

Hocam siz hangi videoyu koyarsanız koyun , o oyunu verecek olan yine verecektir . Hiç mantıklı değil ama adamlar bir bahale bulup veya kendilerini kandırıp verecekler .
CAH
Newbie
*

Activity: 103

View Profile WWW
June 11, 2018, 09:22:38 PM

Hocam siz hangi videoyu koyarsanız koyun , o oyunu verecek olan yine verecektir . Hiç mantıklı değil ama adamlar bir bahale bulup veya kendilerini kandırıp verecekler .

Adam bir mitingde çıksın ben bu adamları yıllarca destekledim dürüst olduklarını düşündüm ama değillermiş. Sizin vergilerinizi bunlara dağıttım ben. Şirketlerinin önlerini açtım. Hata yapmışım hakkınızı helal edin desin vay be reise bak hata yapmış hatasını babalar gibi nasıl kabul ediliyor herkesin karşısında diye daha çok bağlanacak yüzbinlerce insan var.
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 11, 2018, 10:03:41 PM
Merited by ekiller (1)

Erdoğan için her şey söylenebilir ama şuna kimse itiraz edemez sanırım, son derece kurnaz biri. Dolayısıyla şöyle bir sonuç ortaya çıkıyor, bu milletin ne mal olduğunu gayet iyi biliyor ve bundan yararlanırken versiyon 3 olarak çok daha gelişmiş bir algoritma kullanıyor (v.1 Demirel, v.2 Özal). Şunu kabul etmek gerekir, çok cahil bir toplumuz ve cahil topluluklar çok kolay manipüle edilirler. Ama dünyada daha bir sürü olan diğer cahil toplumlara göre önemli bir dezavantajımız var, kafa karıştıran bir Atatürk dönemi yaşamışız. Atatürk çıkıp ortalığı bulandırmasaydı, efendi/kullar ilişkisi çerçevesinde mutlu mesut yaşayacaktık. Ama Atatürk toplumun bir bölümünün eksenini kaydırdı, DNAsını değiştirdi ancak bu bölümü çoğaltıp güçlendirmeye ömrü yetmedi. Şimdi ortada yaşanılanları hazmedemeyen ama azınlıkta kalan, gitgide de azalan (hangi görüşten olursa olsun, ister sağ, ister sol, ister ultra modern ve rahat, ister muhafazakar, hatta sofu) bir kitle var, bir de güdülmeye muhtaç (hakaret için yazmıyorum, gerçekten güdülme derecesinde yönlendirilmeye ihtiyaç duyan) çoğunluk.
İşte akepelilerin dilindeki (ve kısmen haklı oldukları) meşhur cehape zihniyetinin hatası ülkenin bu azınlıktan oluştuğunu zannetmek, oradan yürümeye çalışmaktı ama görülüyor ki realite bambaşka.
Reyiz Türk siyasi tarihi boyunca kesinlikle bu toplum yapısını en iyi kavrayıp, son zerresine kadar kullanan kişidir.
Ve o nedenle Muharrrem İnce kafaları karıştırdı, MALESEF bu ülkeye Kılıçdaroğlu gibi nezaket eksenli değil, İnce gibi mahalle kabadayısının anlayacağı dilden konuşulabilen birisi gerek, ilk defa kazansın, kazanmasın doğru bir tercih yaptılar.
Fetö konusuna gelince, geçmişte de, şu anda da durum nettir, değişen bir şey yok, akepe fetönün Türkiye'deki siyasi ayağıdır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1040

View Profile
June 12, 2018, 12:06:12 AM
Merited by ekiller (1)

Başlıktaki +18 ibaresi sanırım rey veren arkadaşlara ithafen olmuş. ekiller gayet güzel bir başlık açmışsınız 12 gün var malum birçok kişi için bahsedilen dönüm noktası. Evet bence de dönüm noktası olacak. Ya bu bataktan çıkarız, veyahut daha da kötüleşerek gider. Benim üzüldüğüm nokta siyaset artık veraset sistemine dönmüş. (bkz. veraset ,miras bırakma ) Bugün 18 yaşına indirilen milletvekilliği seçilme yaşı ile irtibatlı aday listesine genelde son sıradan giren kişiler bu A partisi B partisi olsun bakıyorsunuz ya babası önceki dönemlerde milletvekili veyahut bakan olmuş. Önemli olan nedir? Önemli olan işini hakkedene vermektir. Sayın bahçeli, Kılıçdaroğlu, Erdoğan kaç yıldır tabiri caizse tahtlarından inmeden sürekli partilerde gövde gösterisi yapıyorlar. Gençlerin önünü açmak için koydukları 18 yaş sınırından girenlerde ya torunları ya çocuklar. Ha torun demişken, TEOG bile torun istemedi diye kaldırıldı da neyse..Bu ülkede kimse işini yapmıyor ki, siyasetçi siyaset yapsın. Bir öğretmen olarak söylüyorum bunu sizlere...

Bu ülkede öğretmen olmak demek aç kalmak demek, alternatiflere ve alakasız bölümlere yönelmek demek. (bkz. benim tarafımdan açılmış ilgili başlık https://bitcointalk.org/index.php?topic=2838481.msg29116163#msg29116163)
Bu videodaki şeyleri bir adalet ve kalkınma partisi seçmenine göstersen, kandırıldık der geçer. Arkadaş Laiklik dedik, sanki ateist muamelesi gördük. Atam ne güzel geleceği görmüşte kapatmış tekke zaviyeleri ne güzel getirmiş din ve devlet işleri ayrıdır diye. Bir kez daha 15 temmuz' da gördük. Hain saldırılar, kendi halkına dönmüş tanklar tüfekler helikopterler.. Orada Ak partilisi de vardı CHP lisi de MHP lisi de. Malum sempatizan parti dışında her türlü partiden görüşten insanlar çıktı ve bastırdı o ayaklanmayı. Üzüldüğüm bir diğer nokta bunun sadece Ak parti seçmenince yapılmış, elde edilmiş bir zafer gibi gösterilmesi. Bunları besleyip o silahları kullandırmasını, uçakları uçurtmasını B partisi mi sağladı. Orduyu emniyeti başka birileri mi teslim etti. Konu çok uzayacak sizi de sıkmak istemiyorum.

Bir diğer nokta vergiler. Kulağımızın arkası kaldı vergi alınmayan 30 tl lik elektrik faturasında kullanım bedeli 15 tl, vergi 15 tl. %50 vergi elektrik faturasından.. Trt payından bahsetmiyorum bile, ek olarak cep telefonu kullanıyoruz diye ödediğimiz telsiz kullanım bedeli var birde...

İyi kötü amazondan alışveriş yapıp Türkiye'de fahiş fiyatlardan alışveriş yapmıyordum. Önce 135 dolar olan bedeli 80e daha sonra 30 a en son 18 dolara düşürüp 18 doların üzerine bile vergi almaya başladılar. Ha dolar demişken, neredeyse 5 tl oldu 1 Türk Lirası, 2002 de kriz varken dahi dolar 1.5 TL ortalama ile yılı toparladı. Dolar 1.2 tl idi 1.6 tl ye çıktı, esnaf çıktı yazar kasa fırlattı isyan etti. Dolar 4.5 tl arkadaşlar 4.5 TÜRK LİRASI !!!

Ülkem taşı toprağı altın dersin ya ha öyle işte. Bu ülkede Mardin'li 8 çocuklu bir aileden bir bilim insanı çıkıp DNA sarmalları ile alakalı bir hataların onarımı üzerine çalışma yapıp 2015 yılında NOBEL Kimya ödülüne layık görüldü. İmkan verilirse ülkemin insanları çok zeki. Yeterki imkan verilsin. Hoş Aziz sancar da en büyük şansı Türkiye'den Amerika'ya gitmekle buldu. Neden çünkü kendi Tıp fakültesinde eğitim yaptığı için Türkiye'de ben Kimya üzerine eğitim alacağım deseydi, ülkemin aydın(!) biliminsanları bu bizim işimiz sen git Tıp alanında çalış derdi...

Asırlar boyu Fırat ve Dicle nehri medeniyletlere beşiklik etmiş, insanlarımızın evlerinden hala bilmemkaç bininci yıldan kalma tabak çanak tarihi eser çıkıyor. Ama ne yazık ki ülkemizde çıkan o harikülade tarihi eserleri biz British Museum'da yada Amerika'da Fransa'da müzelerde görüyoruz. Kaçımız müze kültürü ile büyüdük. Bunu bırakın belki dünyada en fazla Arkeolog'ların Türkiye'de iş kolu olmalı ama Türkiye'de Arkeolog olmak eşittir işsiz sınıfına +1 daha kaydırmak anlamını taşıyor..

Keza 4 tarafının 3ü denizlerle çevrili güzel ülkemde Su ürünleri Mühendisleri'nin işsiz kalması gibi... Güneş enerjisi Antalya'dan tutun Şırnağa kadar Türkiye'nin hemen her yerinde faydalanıp bolca bulunabilen tükenmez enerji kaynağı ancak Güneş enerji panellerimiz maalesef ki Danimarka gibi doğru dürüst güneş görmeyen bir ülkeden daha az. Musul, Kerkük, Irak dünya petrol rezervlerinin yüzde bilmemkaçını oluşturuyor, geçen haberlerde okumuştum hatta Kuzey Irak'taki petrol kaynakların dünyanın 1.5 yıllık, Türkiye'nin 200 yıllık petrol ihtiyacını giderebilecek düzeydeymiş. Hemen dibimizde çıkan bu kaynak ne hikmetse ülkemde çıkarılamıyor. Bulunan kaynaklar kapatılıyor. Keza herkesin dilinde olan BOR minerali, dünya rezervlerinin yaklaşık yüzde 70 ine sahibiz ama bor'u hayatın hiç bir alanında kullanamıyoruz.

Bunları neden yazıyorum? Şundan yazıyorum eğer ülkemde hakkıyla siyaset yapabilen birisi çıkarsa biz o hayallerdeki gibi Süper güç olabiliriz. Çok uzak değil, yeter ki Türkiye'nin farkında olsun başımızdakiler...

O yüzden bu seçimde sandığa gidip oyunuzu mutlaka atın..

Sağlıcakla kalın.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
yansahun
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
June 12, 2018, 06:02:15 AM

üstat harika bir başlık insanların bunları görüp de bilinçlenmeleri lazım keza biz çabuk unutuyoruz. teşekkürler kocaman teşekkür ederim bilgilendirdiğin için
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
June 12, 2018, 06:12:11 AM

Bunların alayı fetöcü. Bekir bozdağ baş fetöcü. İlk okul mezunu aptal birisine bilge diyebilecek kadar düşük zekalı birisi. Kargalar şimdi kime gülüyor düşünsün eski milli eğitim bakanı. Chp yi fetöcülükle suçlayanların hepsi kendi fetöcü.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀