Bitcoin Forum
May 19, 2024, 02:49:20 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: sistemkoin.com 1.259.022 XRP Mİ HESABIMDAN SİLDİ  (Read 552 times)
mhtakfdmr (OP)
Member
**

Activity: 87
Merit: 10

View Profile
June 11, 2018, 09:37:03 AM
Last edit: June 11, 2018, 11:09:43 AM by mhtakfdmr

Sistemkoin borsası paramı hesabımdan sildi bu borsaya itimat etmeyiniz bu konuda ne yapa bilirim konuyu desteğe belirttim onlar f5 yap dediğinde tüm işlem geçmişi silinmişti ve ben mağdur oldum sonrada sistem hatası olmuş olabilir deyip ilgilenmediler bu konuda yapa bileceğimiz bir şey var mı? ilgili ekran görüntülerini paylaştım borsaya itimat etmeyiniz  

Resim 1

Resim 2

Resim 3

ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
June 11, 2018, 09:57:54 AM

Açık emir girmiş görünüyorsun bu resimlerde 2si aynı onu anlamadım ama bekleyen işlemleri iptal ederseniz geriye yüklendiğini görebilirsiniz XRP nin 0,0 küsür liradan almanıza şaşırmadım değil ama içerde bir yanlışlığın olduğu bariz belli çünkü 2500 tl ile 1 milyon+ xrp alamamanız gerekiyor :s Güncel fiyat 2,5+ tl iken :s
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
June 11, 2018, 10:28:52 AM

Benim ilk resimden anlayamadığım o kadar alış emirlerinin arasında 0.0019 tl'den 1.2 milyon tane XRP nasıl alınmış?
Büyük ihtimalle yanlış bir satış verdi sonra da sistem bunu algılayıp sildi.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
mhtakfdmr (OP)
Member
**

View Profile
June 11, 2018, 10:30:25 AM

İşlem geçmişinde ki işlemleri kontrol ederseniz alış gerçekleşmiş olarak göre bilirsiniz sonra bakiyeme yansıdı ben emir gidimde o 2.6 , 2.7 krsluk emirler yoktu.
SistemKoin
Newbie
*

Activity: 25
Merit: 0

View Profile
June 11, 2018, 10:32:35 AM

Merhabalar,

Borsa olarak konu ile ilgili açıklamamız aşağıdadır, takdir sizlerindir:

11 Haziran 11:15:58 tarihinde XRP'de oluşan sistemsel bir hatadan dolayı fiyat 0.00 olarak görünmüş ve sistem tarafından işlemler dondurulmuştur.
@mhtakfdmr nickli yatırımcımız bu esnada bir alış gerçekleştirmiş fakat sistem tarafından XRP işlemleri 11:15:58'de dondurulduğu için bu işlemin bir geçerliliği olmamıştır.
Bahse konu zamanda 2.70₺'den işlem gören XRP coinin satışının 0.001991₺'ye yapılamayacağını kripto para borsası kullanan herkes bilmektedir.
Normal şartlarda satıcı fiyat olarak 0.001991 bile girse bu işlem alış bekleyenin kurundan işlem görür ve 0.001991₺'den bir işlem gerçekleşemez.
Müteakiben sistemdeki hata giderilerek 11:15:58'de dondurulan XRP işlemleri yeniden açılmış ve işlemler normale dönmüştür.
O esnada işlem yaparak 1.259.022 XRP aldığını düşünen @mhtakfdmr nickli yatırımcımızın bu işlemi ortadan kalkmıştır.

Bu hata her borsada olabilecek bir hatadır ve söz konusu yatırımcımızın herhangi bir zararı/yararı bulunmamaktadır. İşlemden önceki TL bakiyesi halihazırda aynı şekildedir.

Saygılarımızla bildiririz.

Sistemkoin
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
June 11, 2018, 10:34:58 AM

İşlem geçmişinde ki işlemleri kontrol ederseniz alış gerçekleşmiş olarak göre bilirsiniz sonra bakiyeme yansıdı ben emir gidimde o 2.6 , 2.7 krsluk emirler yoktu.

işte sorun da o zaten. 2.6 - 2.7 yoktur da 0.0019'a gelinceye kadar dünyanın satışının girilmesi gerekiyor. Alış işlemi de görülüyor zaten geçmiş alışlardan. Fakat bariz hatalı bir işlem.
Yoksa sende biliyorsun alışın 0.0019'a kadar düşmesi için oraya kadar bütün değerleri süpürmesi gerekiyor.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
mhtakfdmr (OP)
Member
**

View Profile
June 11, 2018, 10:37:25 AM

işlem yaparken alış emirleri boştu bende biliyorum alış 2.70 iken 0.001991 dan alınmayacağını işlem yapıldıktan sonra 2.70 2.6 emirleri 1 dk sonra geldi ben emirleri api den kontol ediyorum o emirler oraya gerçekten girilmişti .
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
June 11, 2018, 10:44:36 AM

Daha önce hiç bir borsada bu şekilde işlemle karşılaşmamıştım. işlem geçmişlerine baksanıza 11:16'da 1.92'den satış olmuş 1 dakika sonra 0.009'dan alış 1 dakika daha sonra 2.72'den alış. Arada etherdeltada dalgın traderların yanlış değerler girip de yaptıkları işleme benzemiş Smiley
mhtakfdmr (OP)
Member
**

View Profile
June 11, 2018, 10:47:52 AM

Merhabalar,

11 Haziran 11:15:58 tarihinde XRP'de oluşan sistemsel bir hatadan dolayı fiyat 0.00 olarak görünmüş ve sistem tarafından işlemler dondurulmuştur.
@mhtakfdmr nickli yatırımcımız bu esnada bir alış gerçekleştirmiş fakat sistem tarafından XRP işlemleri 11:15:58'de dondurulduğu için bu işlemin bir geçerliliği olmamıştır.
Bahse konu zamanda 2.70₺'den işlem gören XRP coinin satışının 0.001991₺'ye yapılamayacağını kripto para borsası kullanan herkes bilmektedir.
Normal şartlarda satıcı fiyat olarak 0.001991 bile girse bu işlem alış bekleyenin kurundan işlem görür ve 0.001991₺'den bir işlem gerçekleşemez.
Müteakiben sistemdeki hata giderilerek 11:15:58'de dondurulan XRP işlemleri yeniden açılmış ve işlemler normale dönmüştür.
O esnada işlem yaparak 1.259.022 XRP aldığını düşünen @mhtakfdmr nickli yatırımcımızın bu işlemi ortadan kalkmıştır.

Bu hata her borsada olabilecek bir hatadır ve söz konusu yatırımcımızın herhangi bir zararı/yararı bulunmamaktadır. İşlemden önceki TL bakiyesi halihazırda aynı şekildedir.

Sistemkoin

sistem logu
https://resmim.net/f/h006hj.jpg

Apiden paylaşılan loglar elimde mevcuttur. "Loglarda gözüktüğü gibi" Emirde gerçekten vardı. Gerçekleşen alış emrim 2-3 dakika içinde hesabımdan silindi.
BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
June 11, 2018, 08:35:42 PM

Merhabalar,

Sistemkoin

Hayatta olduğunuza sevindim. Sizi bulmuşken söyleyeyim, bazen hacim artırma butonunuz takılıyor. 2 BTC'ye 3 BTC'ye falan düşüyo hacminiz. sonra bi süre sonra 550 oluyo. Piyasa ölüyken siz uçuyosunuz, sonra piyasa coşuyor sizin hacimler donup kalıyor. Bilginiz olsun
SistemKoin
Newbie
*

View Profile
June 12, 2018, 07:59:29 AM

Merhabalar,

Sistemkoin

Hayatta olduğunuza sevindim. Sizi bulmuşken söyleyeyim, bazen hacim artırma butonunuz takılıyor. 2 BTC'ye 3 BTC'ye falan düşüyo hacminiz. sonra bi süre sonra 550 oluyo. Piyasa ölüyken siz uçuyosunuz, sonra piyasa coşuyor sizin hacimler donup kalıyor. Bilginiz olsun

Buyrun telegram grubumuzdan yazın düşüncelerinizi. Her zaman hayatta ve ayaktayız.

t.me/sistemkoinofficial

Hacmimiz 2-3 BTC'ye düşseydi şu anda boy boy ekran görüntüsü paylaşıyor olurdunuz, bunu herkes tahmin ediyordur sanırım.
Bu şekilde karalamalar ile bir yere varamayacağınızı anlamanız gerekiyor artık.

Saygılar.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
June 12, 2018, 08:05:55 AM

Sistemkoin borsası paramı hesabımdan sildi bu borsaya itimat etmeyiniz bu konuda ne yapa bilirim konuyu desteğe belirttim onlar f5 yap dediğinde tüm işlem geçmişi silinmişti ve ben mağdur oldum sonrada sistem hatası olmuş olabilir deyip ilgilenmediler bu konuda yapa bileceğimiz bir şey var mı? ilgili ekran görüntülerini paylaştım borsaya itimat etmeyiniz  

Resim 1

Resim 2

Resim 3

1.2milyon ripple ı 2500liraya aldıgınızda bu işte bir gariplik yok mu demediniz mi? güncel kurdan 3milyon tlnin üzerinde yapıyor. paranızı geri verdilerse bir sorun yok bence bir bug oluşmuştur. Bu arada borsayı bilmiyorum ve hic kullanmadım.
BtcAnkara
Member
**

View Profile
June 12, 2018, 08:30:35 AM

Merhabalar,

Sistemkoin

Buyrun telegram grubumuzdan yazın düşüncelerinizi. Her zaman hayatta ve ayaktayız.

t.me/sistemkoinofficial

Hacmimiz 2-3 BTC'ye düşseydi şu anda boy boy ekran görüntüsü paylaşıyor olurdunuz, bunu herkes tahmin ediyordur sanırım.
Bu şekilde karalamalar ile bir yere varamayacağınızı anlamanız gerekiyor artık.

Saygılar.

Smiley) Valla aklıma gelmemişti ama o ekran görüntüsünü yakalayacağım sırf sizin için. Buraya da hızlı resim olarak link ini koyacağım. Burdan tum bitcointalk alemine söz veriyorum.
BtcAnkara
Member
**

View Profile
June 12, 2018, 08:39:13 AM

O zaman şu hafta sonu aldığım ekran görüntüsünü bi iliştireyim de kapak olsun size. Bakın bakayım hacim kaç yazıyo orda. HAdi canım.

https://i.hizliresim.com/VDVY2R.png
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146
Merit: 1

View Profile
June 12, 2018, 09:17:12 AM

ben ilk gördüm bu konuyu yav diyorum bu paraya sanırım xrp değil bu isimde farklı bir coin bu Cheesy sonuç ne oldu hocam.

bu araada ben bu borsalara ayar oluyorum sen bir alım yaptı isen satan var ki yaptın satan yoksa kimsen aldın bunu Cheesy borsanın yalanı burada çıkıyor işte
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
June 12, 2018, 11:44:04 AM

Bilader 1milyon xrp yi ucuzdan kapatmıssın zengin oldum diye dolanıyorsun vermeyincede parayı borsa suclu bu sistemcoin olmasaydı baska borsa olsaydı yine yazardım o zaman benim btctürkde 5ktl var sistem arzası oldu diyelim 1tl ye 5bin adet btc aldım. Sonrada hesapları silincede oooo btcturk paramı aldı oooo gitti 5bin adet bitcoin oooo mu diyecektim.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 12, 2018, 11:46:38 AM

borsayı tanımam etmem ama zaten siz bir bug sayesinde bu rakamda ripple almışsınız. tutup buraya konu açıp bana 1.2milyon xrp versinler demeniz komikliğin yanısıra ayıp. bide screenshot falan atmıssınız.
SistemKoin
Newbie
*

View Profile
June 12, 2018, 12:42:03 PM

O zaman şu hafta sonu aldığım ekran görüntüsünü bi iliştireyim de kapak olsun size. Bakın bakayım hacim kaç yazıyo orda. HAdi canım.

Borsamızı kullanmasını bilmeyen bir kişi olarak lütfen karalamaya devam etmeyiniz.

Almış olduğunuz ekran görüntüsünde Güncel Fiyat 7,328 TL görünmektedir. Ekran görüntünüz üzerinden işaretlediğim üzere BTC'nin fiyatı ise 33,097.45 TL'dir.

https://hizliresim.com/Z3DMbz

Bariz bir şekilde görülmektedir ki yukarıdaki veriler BTC verileri değildir. Coinler arası geçiş sağlarken yukarıdaki veriler önceki tıkladığınız bir coinden kalmıştır.

BTC fiyatının doğru olarak görüldüğü bir ekran görüntünüz yok ise, sizi kapağınız ile başbaşa bırakır, bundan sonraki karalamalarınızda daha dikkatli olmanızı temenni ederiz.

Saygılar.
karates
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
June 12, 2018, 01:42:16 PM

Gün geçmiyor ki memleketimde bir başka çakallık manzarası daha ortaya çıkmasın. Adam, bi malı teknik arıza sonucu değerinin 10bin de birine almış, arıza giderilince de bu işlem iptal olmuş belli ki. Ama bizim uyanık vay efendim parama çöktüler diye şikayet ediyor bi de. Hiç utanma falan da yok.

Yani bu herif, kapısını açık bulduğu bi eve girip hırsızlık yapsa, sonra ev sahibi bunu yakalayıp çaldıklarını geri alsa, bu karakola gidip onu da şikayet eder. Savunması da heralde "kapı açıktı, girdim aldım" olur.

BtcAnkara
Member
**

View Profile
June 12, 2018, 01:48:36 PM

Borsamızı kullanmasını bilmeyen bir kişi olarak lütfen karalamaya devam etmeyiniz.

Almış olduğunuz ekran görüntüsünde Güncel Fiyat 7,328 TL görünmektedir. Ekran görüntünüz üzerinden işaretlediğim üzere BTC'nin fiyatı ise 33,097.45 TL'dir.

Bariz bir şekilde görülmektedir ki yukarıdaki veriler BTC verileri değildir. Coinler arası geçiş sağlarken yukarıdaki veriler önceki tıkladığınız bir coinden kalmıştır.

BTC fiyatının doğru olarak görüldüğü bir ekran görüntünüz yok ise, sizi kapağınız ile başbaşa bırakır, bundan sonraki karalamalarınızda daha dikkatli olmanızı temenni ederiz.

Saygılar.

Saygılar.

aBorsa kullanmayı senin ağa babandan iyi bilirim. Sen diğer posttaki ithamlarıma cevap versene. O kadar yalancısınız diyorum tık yok. Ayan beyan ortaya cıkardım ne mal olduğunuzu. Hafta sonu global borsalar 2000 USD hacime kadar düştüğü, Paribu 110 BTC hacimde ve BTCTurke sadece 34 BTC hacimde iken sen nasıl BTC/TL de 606 BTC lik hacme ulaştın onun cevabını ver. Hemen 1 saat sonrasında gece 3 te global borsalarda dump gelince bütün borsalar 1 önceki günki hacmini 5e katladı ama sen niye yine 550 BTC'lik hacimdeydin onun cevabını ver. Kemik kadro mu var? Hep bi 550?

Asabımı bozma bütün platformlarda bangır bangır bağırırım. Yalancılığınız ortaya cıktı, milletin gözünde rezil oldunuz bari hadsizlik etmeyin de özür dileyin. Hadi özrü geçtim yaptığınız sahtekarlıktan vazgeçin yeter. O da birşeydir. Hadi cevap ver bakalım.  Sana da saygılar.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: