Bitcoin Forum
June 17, 2024, 04:57:29 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: www.CoinBaba.net - Türkiye'nin GLOBAL Kriptopara Borsası  (Read 17334 times)
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
August 14, 2018, 07:03:23 AM

* Hangi borsalara entegresiniz?

* 2 ay boyunca komisyonsuz işlem yapacaksınız, sizin tedarik ettiğiniz borsalar sizden komisyon kesiyor siz nasıl bu çarkı çevireceksiniz acaba?

* Tedarikçi borsalarınızda stok durumlarınız nasıl? Örneğin ben btc çekecek olsam sizin soğuk cüzdandan mı yoksa tedarikçiniz borsa hesabından mı gelecek?
*Ben coin çekimi için ne kadar bekleyeceğim?

* Madem anlık 31170 tl olan paribu dan 30763 e alıp kendi borsanızdan 1 btc de bile komisyon çıkıarsa size 300 tl yani %1 gibi kemiksiz kar kalacak iken neden macera arayıp borsa oluşturuyorsunuz?

* stoklarınızın en az 600 btc olduğunu vaysaysam daha az ise çekim işlemleri sakata girecektir. eldeki mal satılmıyor demektir siz şu anda bile yurtdışında olan stoklarınızı TR piyasasında satıp 180.000 TL kar etmek ve 2-3 gün süren sürede swift ile parayı takla attırıp haftada 2 işlem ile 360bin tl kazanıp keyfini sürmek yerine neden maceraya bulaşıyorsunuz.

* yok yurtdışına para göndermek zor ise bu stok btc ler gökten mi iniyor.

Neden borsa gerçekten merak ediyorum???

Merhaba, gerçekten çok güzel ve üzerinde düşünülmüş sorularınız için teşekkür ederiz.

Sanırım cevabımızı kısaca "SÜRDÜRÜLEBİLİR GELİR" şeklinde ifade edebiliriz.

Öncelikle, coinbaba.net ekibi olarak bahsettiğiniz "global piyasalar ile Türkiye arasında arbitraj" fırsatlarını yaklaşık 15 ay boyunca değerlendirdik ve çoğu zaman bu işten gelir sağladık. Ancak bahsettiğiniz şekilde gelir sağlanmasının günümüz teknolojisinde ve yazılım dünyasında çok uzun vadeli olmayacağı kanaati ile daha SÜRDÜRÜLEBİLİR bir iş modeli oluşturmayı amaçladık ve platformumuzu kurduk.

Coinbaba.net'i, şu anda hızla çoğalan diğer yeni borsalar gibi yerel olarak düşünüp açmak ve uzun süredir tercih edilmiş olan diğer borsalardan sıyrılmasını beklemek büyük ve yersiz bir hayal olacağı için; daha büyük, yenilikçi ve tercih edilebilir bir yapı üzerinde çalıştık. Bunu zaten işlem yapmaya başladığınızda görebileceksiniz.

Türkiye'deki ve yurtdışı borsalardaki gerek TL ve USD, gerekse kripto bakiyelerimiz oldukça yeterli olup, işlem yapmanız halinde kriptoparanız kendinize ait CoinBaba.net cüzdanınıza anında geçecek ve dilerseniz başka cüzdanınıza herhangi bir onay mekanizması olmadan derhal çekebileceksiniz.

Platformuz çok yenilikçi bir yapıda kurguladık ve şu anda CoinBaba.net te yayınlanan fiyatlar zaten entegre olunan global borsalara ödenen komisyonlar dahil olarak yayınlanmaktadır. Aksi taktirde platformumuzdan yapılan bu kadar büyük hacimli işlemlerin tüm komisyonlarını üstlenmemiz gerekirdi ki bu zaten asla sürdürülebilir olmazdı. Yani haklısınız. Smiley

Saygılarımızla...

Siz bu modelin sürdürebilir olarak görüyorsanız sorun var demektir.

11 haziran saat 17:25:22 ile 6708.8 binance kuru dolar 4,5073  30 .235 tl gibi bir rakam yapar sitenizde son işlem  0.32418501 BTC     TL30.193,62
yani zararına mal satıyorsunuz ve bu komisyon dahil öylemi yani Smiley

Buna maalesef ben inanamam.  Ve Türkiye gibi bir yerde doların 4,90 lardan geri çekilerek 4,50 gibi rakamlara düştüğü dün 7200-7400 dolar/usd olan bügün 6700 küsürlerde ki btc stoklarınız olduğunu ben nedense hiç inandırıcı bulmuyorum.

dolar/tl den %10-15 zarar 15 gün içinde ve btc/usd den ise 2 günde sadece %12 zarar ile ticaret yapacaksınız ve stoklarınız yeterince olacak.

Siz zaten batmışsınız bence sadece haberiniz yok Smiley

Bu kadar ağır eleştirileri olan biri olarak bu dönemde bu adamlara neden tl bazlı işlem yapmıyorsun demek çok saçma bir davranış.
Bankalar dahgi tl usd alım satımınında tahta kapattı neredeyse, döviz buroları kuru tabelasına yazamadı anlık harfeketlerden dolayı ve bu adamlar neden yaptı Smiley
Gerçekten komik, ne yapsaydı enpara gibi 1 tl makas ile size islemmi yaptırsaydı, ya da makası işbankası gibi 80 kuruşlara çıkarıp tl bazlı işlem mi yaptıracaktı.
Adamlar ticari olarak kendilerini korumaya almış.
Haklılar bu durumda bence...

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile WWW
August 14, 2018, 10:33:35 AM

Sayın Kullanıcımız,

Daha önce platformumuzda işlem yaparken de işlemlerin USD bazlı olarak listelendiğinin bilincinde idiniz, her fırsatta biz de bu vurguyu yaptık, yapıyoruz da. Türk lirasındaki bu anormal durumdan önce, gayet işleyen bir sistem içerisinde siz de pek çok kullanıcımız gibi işlemlerinizi yaptınız, hala yapmaktasınız, bizler de bu yüksek talebi karşılayabilmek, sorunsuz işletebilmek için elimizden geldiğince çalıştık, çalışıyoruz. Bu talebiniz için teşekkür ederiz.

Yapmış olduğumuz iş, kurmuş olduğumuz sistem, TL ya da USD farketmez, bir aracılık nihayetinde. Başka borsalar direk TL ile işlem yaptırıyor, sadece yerli piyasadaki kullanıcılara aracılık ediyor, biz de yerli piyasadaki kullanıcılar arası ve yerli-yabancı borsalardaki kullanıcılar arasında aracılık hizmeti veriyoruz. Diğer borsaların pek tabi kur ile ilgili bir sorunları olmuyor ancak onlarda da birkaç borsa dışında hacim sıkıntısı yaşanıyor. Biz bu hacim sıkıntısını ortadan kaldırmak, sizlere global borsalara direk bağlantı imkanı sunmak için bu şekilde bir altyapı oluşturduk ve bu yabancı borsa entegrasyonu pek tabi USD kuru üzerinden TL kuruna dönüştürülerek oluyor. (bu alınan bir risk tabiki). Biz bu riski minimize etmek için kendi kaynaklarımızın da kur hareketinden zarar görmemesi için hedge ediyoruz ancak yaşamış olduğumuz durum, TL'nin önce 5.00 TL'lere gelmesi, sonrasında da nefes kesmeden 7 TL'lerin üzerine kadar cıkması sizlerin de kabul edeceği gibi olağan bir durum değil. Bu periyotta bankaların bile volatil bile olsa, USD-TL kurunun o anki değerinden işlem yaptırmadığı ortamda ve kur sağlayıcılarımızdan sağlıklı kurların alınamadığı ortamda, "borsamızın doğru işleyememesi durumundan" ötürü, TL tahtamızı geçici olarak kapatmak durumunda kaldık.
Bu durumun devamlılık açısından sıkıntı yarattığının farkındayız ancak getirmiş olduğumuz hizmetin, oluşturduğumuz platformun diğer borsalardan "farklı bir hizmet" olduğunun da bilincinde olarak değerlendirmelerinizi yapmanızı rica ederiz.

Anlayışınızı rica eder, bol kazançlar dileriz.

Saygılarımızla,

CoinBaba Ekibi
fpotur
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
August 16, 2018, 02:21:08 PM

merhabalar şunu sormak istiyorum.
Biz BTC alış teklifi veriyoruz ve bu teklif en üstte sergileniyor çünkü en yüksek alım teklifini veriyorum.
Sormak istediğim kısım alım satımlar oluyor borsanızda ben 37050 tl den alım teklifi vermişim fakat 36600 tl den satan kişiden önce benim teklifimi değerlendirmesi gerekmiyor mu sistem?

https://resmim.net/f/xAOqHA.jpg

https://resmim.net/f/XgMj6J.jpg
Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
October 15, 2018, 04:15:39 AM

Merhabalar,

Son post 16 Agustostan kalma, site hakkinda bir guncelleme alabilirmiyiz? Hala acikmi , islem yapiliyormu, kullananlar varsa tavsiye ederlermi vs?

coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
October 15, 2018, 07:32:49 AM

Merhabalar,

Son post 16 Agustostan kalma, site hakkinda bir guncelleme alabilirmiyiz? Hala acikmi , islem yapiliyormu, kullananlar varsa tavsiye ederlermi vs?

Merhaba,

Borsamızda işlemler yapılmaktadır, siz de deneyimleyebilirsiniz. Forum yazarı olup da borsamızı kullanan kullanıcılarımızın görüşlerini iletmesini rica ederiz.
Ayrıca çok yakında tüm kripto para yatırımcılarının ilgisini çekecek, işlemlerini borsamıza kaydıracağı bir uygulamaya geçeceğiz. Takipte olmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla,

CoinBaba Ekibi
Lifekeeper
Member
**

View Profile
October 15, 2018, 09:49:57 AM

Ilk intibanin oldukca olumlu oldugunu soyleyebilirim. Ilk para yatirma islemimde kucuk bir sorun yasandi (aslinda kucuk ama diger borsalarda olsa uzayabilecek bir mevzu) ancak ticket vasitasiyla 10-15 dk icinde halloldu ve para hesabima aktarildi. Hem paranin hesabima gecis hizi hemde destek biriminin hizi baya iyiydi hadi hayirlisi bakalim umut vaadediyosunuz sanki Smiley

Lifekeeper
Member
**

View Profile
October 15, 2018, 02:58:55 PM
Last edit: October 15, 2018, 05:48:43 PM by Lifekeeper

Merhabalar,

Merhaba,

Borsamızda işlemler yapılmaktadır, siz de deneyimleyebilirsiniz. Forum yazarı olup da borsamızı kullanan kullanıcılarımızın görüşlerini iletmesini rica ederiz.
Ayrıca çok yakında tüm kripto para yatırımcılarının ilgisini çekecek, işlemlerini borsamıza kaydıracağı bir uygulamaya geçeceğiz. Takipte olmanızı rica ederiz.

Saygılarımızla,

CoinBaba Ekibi

Merhabalar,

Borsanizi deneme amacli 40.000 TL civari TL yatirip islemler yaptim son 3-4 saatte. Kisaca deneyimlerimi paylasim.

Oncelikle para yatirma hizi en iyiler ayarinda ve belkide en iyisi. 4 defa para yatirdim 5 ila 15 dk arasinda hepsi hesabima gecti. Hatta birinde sorun yasadim ve abartmiyorum ticket acinca destek sorunumu 5 dk da çozdu. Bu ozellikler baya guven arttirici seyler.

Gelelim alim satim orderbooklara. Evet orderbooklar siradan bildigimiz borsalardan farkli calisiyor. Yani en iyi teklifin sahibi olmaniz yeterli olmuyor Limit orderlardan alirken yada satarken. Bariz bir sekilde "iyi" olmaniz gerekiyor cunku aradaki bosluga yurtdisindaki borsanin komisyonu giriyor en basit ifadeyle ama bu komisyonlar fiyata dahil orda sorun yok sadece teklifinizi limit olarak koydugunuz zaman baya bi "iyi" koymaniz lazim yoksa bekler durursunuz. Market alis satislar bildigimiz gibi siradaki fiyattan almak yada satmak isterseniz aninda gerceklesiyor alistigimiz gibi.

Gelelim en guzel ozellige Smiley daha once hic bir borsada gormedigim (muhtemelen bazi borsalarda vardir ama benim calistiklarimda hic denk gelmedi bana) ve cok hosuma giden bir ozellik eklemisler. Limit order actiniz diyelim sonra o orderda miktar yada fiyatta oynama yapmak istediniz, klasik yontemlerle ne yapardik, once orderin kalan miktarini bir yere yazardik unutmamak icin sonra o orderi iptal ederdik ve sonra yeni order acardik. Coinbabada cok saglam bir ozellik eklemisler "edit" yapabiliyorsunuz acik olan orderinizi. Yani hic kapatmadan uzerinde oynama yapip kolayca guncelleyebiliyorsunuz. Bu ozelligin burada anlatamayacagim kadar faydasi var kullandikca anlayacaksiniz , oyle yabana atilacak bir ozellik degil yani Smiley

Birazda fee yapisina deginelim (en sevmedigim yani, hatta tek sevmedigim yani) %0.25 trade fee si var maker ve taker icinde ve hacime gore degismiyor (BTCTurkte ben %0.008 ile trade yapiyorum maker kisminda hacmimden oturu). Ben kendim orta-yuksek hacimli bir kullanici olarak feenin ya dusuk olmasini beklerim yada en azindan hacme gore dusuyor olsa derimki " 3-5 gune zaten hacmim arttikca fee lerim dusecek" Ama maalesef oyle bir fee orani ve sekli (sabit) belirlemissinizki ne emmeye ne gommeye geliyor acikcasi Cheesy Neyse bu oranin hic rekabetci olmadigini ve yakinda bir ayarlama yapacaginizi dusunuyor ve umuyorum yoksa orta ve yuksek hacimli kullanicilari cekmeniz biraz sikintili olacaktir.

Henuz para cekmedim cunku alim yonlu islemler yaptim son 3-4 saatte sadece. Cekim yapinca o konu hakkindaki deneyimlerimide paylasirim unutmazsam Smiley

Sonuc olarak kullanimi gayet sorunsuz ve hizli olan , fee olarak biraz yuksek olan , edit ozelligiyle fark yaratan , guven acisindan henuz hicbir fikrim olmayan ama bir yandanda bugune kadar neden Coinbabaya uye olmamisim dedigim bir borsa deneyimi yasadim. Acikcasi ben islemlerimi yavas yavas Coinbabaya kaydirmayi dusunur pozisyona geldim ilk intiba olarak. Ama tabiki bir sure daha temkinli davranip ozellikle su fee isini takip edecegim, ondada bir iyilesmeye gidilirse acikcasi guzel bir alternatif olarak gorunuyor.

Not: Buarada bir sey alim satim yaparken cok canimi sikti. Diyelim limit orderimiz acik ve satildi ama bundan haberimiz olmuyor Cheesy mesela BTCTurkte sag ust kosede yesil olarak yukardan asagiya dogru kapanan orderlar siralanir siz kapatana kadar yada sayfa degistirene kadar. Sirf bu tip bir ozellik olmadigi icin limitteki orderim kapanmis ama hic bir sekilde uyari vermedigi icin bende dikkat etmedigim icin ayni islemi 2 defa yaptim, Limit satilmadi diye marketten sattim bi baktimki limittende satilmis Cheesy Bir ikinci sorunda marketten sattik diyelim bam yeni bir sayfa aciliyor tum gecmis islemlerin oldugu. Buna hic gerek yok ve kotu olmus. Aldiysak aldik sattiysak sattik ana ekranin kapanip bizi gecmis islemlere goturmesi hic kullanisli degil ve ustelik kotu. Bunun yerine ayni sayfada kucuk bir kutucuk cikip "filanca coini sattiniz filanca paraya" gibilerden cok daha kolaylik olur kafa karismaz. Bir anda noooluyo diyosunuz sayfa kapanip bambaska bir sayfa acilinca.

Neyse simdilik bu kadar. Aklima bir seyler gelirse eklerim sonra.

Ozetle guzel bir borsa olmus, kullanicilarin azicik guvenini kazandinizmi onunuzde durulmayacak yaziyorum buraya Smiley

Iyi Calismalar

coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
October 15, 2018, 06:39:02 PM

Merhaba,

Güzel yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederiz.

Önerileriniz ile ilgili aksiyon alınacaktır. Komisyon oranları ile ilgili de çok yakında bir güncelleme yapılacaktır.

Bizi deneyimlediğiniz için teşekkür eder, bol kazançlar dileriz.

Lifekeeper
Member
**

View Profile
October 15, 2018, 11:51:05 PM

Merhaba,

Güzel yorumlarınız ve önerileriniz için teşekkür ederiz.

Önerileriniz ile ilgili aksiyon alınacaktır. Komisyon oranları ile ilgili de çok yakında bir güncelleme yapılacaktır.

Bizi deneyimlediğiniz için teşekkür eder, bol kazançlar dileriz.

Rica ederim,

Evet testlere devam Smiley

Gunduz (mesai saatleri icinde) Akbanktan yaptigim 4 ayri havale islemi 5-15 dk araliginda Coinbaba hesabima gecmisti, durumu birde gece test etmek istedim , saat gece 02:21 de yine Akbanktan para yolladim ve Coinbaba hesabima 02:35 de gecti (14 dk) yani gece gunduz farketmiyor 5-15 dk araliginda Akbank havalesi Coinbaba hesabima geciyor (en azindan 5 defa denedim 5 indede sonuc boyle cikti).

Buarada coin cekimleride oldukca hizli , nerdeyse instant gerceklesiyor, yani hani hicbir manuel onay processi yokmus hissi verdi bana ama arka plani bilemeyiz tabiki, sadece coini cekiyorum ve yola cikiyor hemen, hani diger borsalardaki gibi siraya alindi en kisa surede yollanacak tarzi bir durum (5-10-30 dk bekleme vs) yok. Ama tabi bu sistemin kendisiylemi alakali yoksa kullanici sayisiylami alakali bilemiyorum , sadece 5-6 defa coin cektim ve hic bekletmedi.

Heyecanla fee deki duzenlemenizi Smiley ve su bahsetmis oldugunuz cryptopara yatirimcilarinin ilgisini cekecek uygulamanizida bekliyorum Smiley

Iyi Calismalar

Lifekeeper
Member
**

View Profile
October 26, 2018, 07:43:18 PM

******      Yanlislikla diger konunuza yorum yazmisim ana konunuz zannederek , neyse copy paste yapiyorum buraya:      ********

Merhabalar,

Oncelikle 0 komisyonlu borsa slogani guzel ve aslinda devrim niteliginde bir uygulama ANCAK bunun faydasi sadece sizin borsaniz icerisinde devamli al sat yapanlar icin gecerli. Yani bu kullanicilar gercektende 1 kurus odemeden coinbaba da istedikleri gibi al sat yaparak 0 komisyon odeyerek kendilerine baya kazanc saglayabilirler buraya kadar hic bir itirazim yok zaten olamazda. Burdaki sorun benim tarzimdaki kullanicilar icin yani Arbitraj isi yapanlar icin. Biz ucuz borsadan alip pahali borsada satariz ve genellikle kucuk kar marjlariyla bu isi yapariz, karliligimizi arttirmak icinde hacimsel olarak gorece olarak daha buyuk islemler yaptigimiz soylenebilir is tanimi acisindan.

Sizin bu al sat da 0 komisyon FAKAT cekimde %0.25 - %0.768!!! arasi olan oranlariniz iste benim tarzimdaki yani arbitraj isi yapan kullanicilari tamamen sisteminizden uzaklastiriyor. Hani bu oranlari en azindan TL cekiminde sifirlasaniz o zaman en azindan ucuz borsadan alip yine sizde satma yolunu acik tutmus olursunuz ama sistem simdiki haliyle kalirsa oncekine gore yani al sat da uyguladiginiz %0.25 lik orandan bile daha pahaliya geliyor bize. Kucuk bir ornek verim az once yaptigim islemi 1 e 1 yazimki gercek ornek ve gercek rakamlar uzerinden gidelim.

0.16278 BTC almisim coinbabadan  5921 TL ye 3-5 gun once feeleriniz hala %0.25 iken ve bu islemde 14.77 TL size komisyon odemisim

Bugun ayni miktari TL olarak bankama cekmek istedim ve karsilastigim fee orani %0.30 idi yani 5921 TL ti cekerken 17.76 TL fee odedim size.

Yani aslinda sisteminizi hic degistirmeseniz benim tarzimdaki kullanicilar icin daha ucuza gelecekti eski "pahali " feeli sisteminiz.

Buarada BTC cekimlerinde 0,1 btc cekmek istediginizde fee %0.768 den basliyor, 1 btc deki fee %0.30 a iniyor , 8 btc ve uzerindede %0.255 e geliyor ve oyle devam ediyor. Yani aslinda tek seferde 8 btc ve uzeri cekmedikce onceki alis - satis feelerinin oldugu sisteme gore daha pahaliya geliyor tabi biz arbitraj yapanlar icin tum bu yazdiklarim. Yoksa borsanizda devamli coin ve TL tutup devamli al sat yapan kullanicilar devamli suretle 0 fee ile bedavaya islemlerin keyfini suruyorlar ona lafim yok Smiley

Uzun lafin kisasi Arbitraj isiyle ugrasan biri olarak yeni "feesiz" sisteminiz beni borsanizdan uzaklastiriyor. Ortalama bir hesapla bana borsanizin kullanimi asagi yukari %0.40 fee ile alim satim yapiyormusum gibi yansiyor cekim ucretleri isin icine girince. Ha bu sartlar altinda kullanirmiyim? Az ihtimalle kullanabilirim fiyat avantaji cok oldugu zaman. Ama suanda her 3 dk da bir borsanizin sayfasini kontrol ederken artik belki gunde 2 defa bakar hale gelirim cunku zaten bana gore piyasadaki en yuksek komisyonlu borsa oluyorsunuz ve cazibeniz benim gozumde cok azaliyor. Koinim %0.3 iken siz onuda gecip %0.4 gibi reel bir fee ye mal oluyorsunuz bana aslinda.

Yanlis anlamayin bu yazdiklarim sadece yapici elestri anlamindadir. Size borsanizi benim tarzimdaki kullanicilarin perspektifinden nasil gorundugunu ve aslinda ne kadar fee ye mal oldugunu gostermek istedim. Umarim yazdiklarimi dikkate alip bir takim duzenlemelere gidersinizde Arbitraj yapan kullanicilari kendinizden uzaklastirmazsiniz. Ben nacizane yeni "0 fee li" sistemi test edip goruslerimi paylastim, goruslerim kendimi baglar , belki diger Arbitraj yapan arkadaslar durumdan memnundurlar onu bilemem ama benim acimdan durum pek de ic acici gorumedi. Biraz ayarlama gerekiyor gibi duruyor benim acimdan.

Tesekkurler
Iyi Calismalar

coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
October 26, 2018, 08:42:09 PM

Merhabalar,
yorumlarınız için teşekkürler ancak bazı konularda size tam olarak katılmıyoruz. Alıntı yaparak değinmek gerekirse:

******      Yanlislikla diger konunuza yorum yazmisim ana konunuz zannederek , neyse copy paste yapiyorum buraya:      ********

Sizin bu al sat da 0 komisyon FAKAT cekimde %0.25 - %0.768!!! arasi olan oranlariniz iste benim tarzimdaki yani arbitraj isi yapan kullanicilari tamamen sisteminizden uzaklastiriyor. Hani bu oranlari en azindan TL cekiminde sifirlasaniz o zaman en azindan ucuz borsadan alip yine sizde satma yolunu acik tutmus olursunuz ama sistem simdiki haliyle kalirsa oncekine gore yani al sat da uyguladiginiz %0.25 lik orandan bile daha pahaliya geliyor bize. Kucuk bir ornek verim az once yaptigim islemi 1 e 1 yazimki gercek ornek ve gercek rakamlar uzerinden gidelim.

Konunun aslında %0,25 olan Coinbaba Fee + anlık olarak değişen blockchan feeden kaynaklandığını düşünüyoruz.  Coinbaba Fee yeni sistemimiz ile %0,25 olarak standart olarak alınmaya başlanmıştır ancak blockchain fee miktardan bağımsız, değişken bir fiyat olduğu için 0.1 BTC çekmek istediğinizde yüzdesel olarak yüksek bir oran ile karşılaşmış olabilirsiniz. Ancak görüşünüze değer veriyoruz ve bunun üzerinde çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

0.16278 BTC almisim coinbabadan  5921 TL ye 3-5 gun once feeleriniz hala %0.25 iken ve bu islemde 14.77 TL size komisyon odemisim

Bugun ayni miktari TL olarak bankama cekmek istedim ve karsilastigim fee orani %0.30 idi yani 5921 TL ti cekerken 17.76 TL fee odedim size.

Yani aslinda sisteminizi hic degistirmeseniz benim tarzimdaki kullanicilar icin daha ucuza gelecekti eski "pahali " feeli sisteminiz.

Sanıyoruz ki karşılaştırmada ilk işleminizin KDV sini eklemeyi toplama eklemeyi unutmuşsunuz. Tutarlar hemen hemen aynıdır.

Bu yüzden Coinbaba'nın daha pahalılaştığı görüşünüze saygı duyuyor ancak katılmıyoruz.

Coinbaba "arbitraj yapanlar" için aynen eskisi gibi devam etmekte; "trade yapanlar" için ise komisyonsuz bir borsa haline gelmiştir. Ne kadar trader borsamızı kullanır ise herkesdeki toplam kazanım o denli yükselecektir.

Pozitif yorumlarınız için de ayrıca teşekkür ederiz.

Lifekeeper
Member
**

View Profile
October 26, 2018, 10:00:25 PM
Last edit: October 26, 2018, 10:25:54 PM by Lifekeeper

Merhabalar,

Evet benimde katildigim gibi zaten trade yapanlar icin gercekten "cennet" e donmus coinbaba borsasi 0 komisyon uygulamasiyla o yonden harika ama dedigim gibi bir arbitraj oyuncusu olarak beni bir tik uzaklastirdi borsadan bu uygulamaniz. Dedigim gibi onceden %0.25 olan feeleriniz (ki zaten yuksekliginden yakiniyorduk) simdi bir tik daha yuksek hale gelmis.

Anafikir harika ama uygulamada Arbitraj yapanlar bariz dislanmis durumda bu haliyle (tum indirim ic traderlara yonelik, Arbitraj yapanlar aynen devam yada bir tik yukselmis maliyetlerle devam). Yani icerde trade yapanlara %100 indirim saglanirken Arbitraj yapanlara siz herne kadar pek kabul etmesenizde %10 ila %20 oraninda bir BINDIRIM Cheesy yansimiz. Biz %0.25 in dusecegini umarken %0.40 gibi hissedilir hale gelmis Cheesy. Bir kere TL cekimi eskiden miktardan bagimsiz 3-5 TL iken suanda %0.3. Yani burasi net, yoruma acik degil. Tradede sifirladiginiz %0.25 TL cekimde %0.30 olarak geri gelmis yani bindirim %0.05 Smiley Mesela 100.000 TL cekmek icin 300 TL komisyon odeyecegim.

Tabii bu sizin sirket politikaniz soz soylemeye hakkim yok tamamen tercih meselesi. Sisteminizi bu sekilde kurmussunuz, kendinizcede haklisiniz muhakkak. Ben sadece iyilesme degil bilakis kotulesme hissettim Arbitraj acisindan, yoksa icerde trade yapacaklar zaten 0 komisyon harika bir platform olmus onlar icin, umarim herkes bunu farkeder ve hacminiz baya yukselir de sizde su cekim feelerini tekrar gozden gecirirsiniz Smiley

Not: Gordugum kadariyla BTC cekimindeki %0.768 lik feeyi duzeltmissiniz (0.1 btc cekimi icin konusuyorum). Onceden base 0.0005 BTC + %0.25 uyguluyordunuz sanirim simdi o base 0.0005 kalkmis gibi duruyor bu iyi bir gelisme ama bu suandami oyle yoksa devamlimi boyle kalacak? Cunku bu anlık olarak değişen blockchain fee malum, sansa da suanda dusuk iken bakmis olabilirim, oyleyse kotu tabi.

Tesekkurler
Iyi Calismalar

coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
October 27, 2018, 05:05:40 PM
Last edit: October 31, 2018, 01:02:51 PM by coinbabaofficial1

Merhabalar,

Evet benimde katildigim gibi zaten trade yapanlar icin gercekten "cennet" e donmus coinbaba borsasi 0 komisyon uygulamasiyla o yonden harika ama dedigim gibi bir arbitraj oyuncusu olarak beni bir tik uzaklastirdi borsadan bu uygulamaniz. Dedigim gibi onceden %0.25 olan feeleriniz (ki zaten yuksekliginden yakiniyorduk) simdi bir tik daha yuksek hale gelmis.

Anafikir harika ama uygulamada Arbitraj yapanlar bariz dislanmis durumda bu haliyle (tum indirim ic traderlara yonelik, Arbitraj yapanlar aynen devam yada bir tik yukselmis maliyetlerle devam). Yani icerde trade yapanlara %100 indirim saglanirken Arbitraj yapanlara siz herne kadar pek kabul etmesenizde %10 ila %20 oraninda bir BINDIRIM Cheesy yansimiz. Biz %0.25 in dusecegini umarken %0.40 gibi hissedilir hale gelmis Cheesy. Bir kere TL cekimi eskiden miktardan bagimsiz 3-5 TL iken suanda %0.3. Yani burasi net, yoruma acik degil. Tradede sifirladiginiz %0.25 TL cekimde %0.30 olarak geri gelmis yani bindirim %0.05 Smiley Mesela 100.000 TL cekmek icin 300 TL komisyon odeyecegim.

Tabii bu sizin sirket politikaniz soz soylemeye hakkim yok tamamen tercih meselesi. Sisteminizi bu sekilde kurmussunuz, kendinizcede haklisiniz muhakkak. Ben sadece iyilesme degil bilakis kotulesme hissettim Arbitraj acisindan, yoksa icerde trade yapacaklar zaten 0 komisyon harika bir platform olmus onlar icin, umarim herkes bunu farkeder ve hacminiz baya yukselir de sizde su cekim feelerini tekrar gozden gecirirsiniz Smiley

Not: Gordugum kadariyla BTC cekimindeki %0.768 lik feeyi duzeltmissiniz (0.1 btc cekimi icin konusuyorum). Onceden base 0.0005 BTC + %0.25 uyguluyordunuz sanirim simdi o base 0.0005 kalkmis gibi duruyor bu iyi bir gelisme ama bu suandami oyle yoksa devamlimi boyle kalacak? Cunku bu anlık olarak değişen blockchain fee malum, sansa da suanda dusuk iken bakmis olabilirim, oyleyse kotu tabi.

Tesekkurler
Iyi Calismalar

Merhaba,

Yaptığınız bir hesaplama hatası olduğunu düşünüyoruz. Çünkü eski fee sistemine göre yeni sistemde zarar etme durumunuz yok. Aşağıdaki tabloda bu durumu görebilirsiniz.
Ayrıca BTC çekme işlemlerinde sabit olan fee sebebi ile daha önce de %100'e varan çekme ücreti zaten ödenebiliyor idi. Örnek vermek gerekirse bir kullanıcımız 0.0004 btc çekmek istediğinde bunun 0.0002 BTC'sini fee olarak ödüyordu. Yani 100%'ini çekme ücreti olarak ödüyor idi. BU yüzden sabit olan bu bedel için yüzde hesaplaması yanlış hesaba sebep olabilir. Verdiğiniz 100.000 TL örneği üzerinden aşağıdaki tabloyu incelemenizi rica ederiz.

100.000 TL ve aynı değerdeki 2.75 BTC'lik işlem için eski ve yeni fee karşılaştırmasını görebilirsiniz;

Tek işlem yapan kullanıcılarımız için dahi mevcut sistemde kripto para çekme işlemleriniz %20 daha az maliyetlidir.  Daha fazla alış satış yapan kullanıcılarımız için maliyet fayda oranı %90'lara ve daha fazlasına dahi ulaşabilmektedir.
Lifekeeper
Member
**

View Profile
October 27, 2018, 05:59:52 PM
Last edit: October 27, 2018, 06:17:20 PM by Lifekeeper

Merhabalar,

Tesekkurler
Iyi Calismalar

Merhaba,

Yaptığınız bir hesaplama hatası olduğunu düşünüyoruz. Çünkü eski fee sistemine göre yeni sistemde zarar etme durumunuz yok. Aşağıdaki tabloda bu durumu görebilirsiniz.
Ayrıca BTC çekme işlemlerinde sabit olan fee sebebi ile daha önce de %100'e varan çekme ücreti zaten ödenebiliyor idi. Örnek vermek gerekirse bir kullanıcımız 0.0004 btc çekmek istediğinde bunun 0.0002 BTC'sini fee olarak ödüyordu. Yani 100%'ini çekme ücreti olarak ödüyor idi. BU yüzden sabit olan bu bedel için yüzde hesaplaması yanlış hesaba sebep olabilir. Verdiğiniz 100.000 TL örneği üzerinden aşağıdaki tabloyu incelemenizi rica ederiz.

100.000 TL ve aynı değerdeki 2.75 BTC'lik işlem için eski ve yeni fee karşılaştırmasını görebilirsiniz;

www.resimag.com/p1/67b25a4a95.png

Tek işlem yapan kullanıcılarımız için dahi mevcut sistemde kripto para çekme işlemleriniz %20 daha az maliyetlidir.  Daha fazla alış satış yapan kullanıcılarımız için maliyet fayda oranı %90'lara ve daha fazlasına dahi ulaşabilmektedir.

Hesaplamalarimi sizin verileriniz uzerinden yapiyorum. Dolayisiyla eger yanlis yada eksik hesapladigim bir sey varsa bunlar tamamen sizin sitenizdeki rakamlarin yanlisligindan kaynaklaniyor olabilir zira kullandigim hesap makinesinin yanlis islem yaptigini dusunmuyorum Cheesy

Eski trade fee niz sadece %0.25 gosteriyor siteniz orda herhangi bir kdv ibaresi yada hesaba eklenmis bir kdv yok. Yani islem gecmisimde baktigim zaman 5921.64 TL lik islem yapmisim ve bunun icin odedigim fee (sizin sitenizin verilerine gore) 14.77 buda %0.25 e tekabul ediyor. Ama eger sizin dediginiz gibi %0.25 + kdv (%0.25 x %0.18) olsaydi yani toplamda %0.295 olacakti ve odemem gereken fee 17.47 olacakti. Ama oyle gozukmuyor. O zaman asagidaki 2 durumdan biri sozkonusu sizin ve benim hesaplarimin ortusmemesinin nedeni. Asagida islem gecmisimden aldigim goruntuyu paylasiyorum, yanlisim varsa duzeltin lutfen.

https://www.kolayresim.com/images/2018/10/27/Screen-Shot-2018-10-27-at-10.43.04-AM.png

1) Ya islem gecmisinde gozuken rakamlarda KDV gozukmuyor FAKAT siz yinede bu kdv yi bizim TL mizden kesiyordunuz (kaydini biz goremiyorduk)
2) Yada benim dedigim gibi fee sadece %0.25 ve buna gore yaptigim hesaplamalar dogru sizin hesaplamaniz yanlis. (cunku siz eski sistemdeki feeyi %0.295 olarak aliyorsunuz yeni sistemle kiyaslama yaparken ama aslinda %0.25)

Bu konuyu bu kadar irdeliyorum cunku sizin hesaplamalarinizla benimki arasinda bariz fark var bunun sebebini anlamak istiyorum. Zaten bu mesajima cevap verdiginiz zaman sorun tamamen aydinlanmis olacak.

Birde sabit BTC cekim ucreti yuzunden eskiden 0.0004 btc ceken birinin %100 fee odediginden bahsetmistiniz ama farkederseniz benim ornegim 0.1 BTC idi yani hic bir zaman 0.0004 gibi kucuk bir rakami kiyaslamadim cunku o seviyelerde zaten cekim feesinin yuzdesel olarak devasa olabildigini herkes bilir ve reeldede zaten kimsenin okadar btc cekmeyecegi asikardir cekim feesi yuzunden, isterseniz 0.0000000000000001 btc ceken birinin feesini hesaplayin o zaman % bilmemkac milyon cikacaktir Smiley ama bunu bu sekilde ornek olarak veremezsiniz cunku boyle bir islem makul olmadigi icin hicbir zaman gerceklesmeyecektir. Ama 0.1 btc gibi makul bir miktar (3600 TL eder, 1 aylik asgari ucretin bilmem kac kati) BTC cekerken %0.768 fee odemek gercekten cok yuksekti ancak bu konuyu tartismaya gerek yok cunku zaten sanirim bu sabit fee yi kaldirmissiniz sadece %0.25 cekim feesi olarak gozukuyor suanda (yada sansa suanda sabit fee okadar dusukki %0.25 i pek yukseltemiyor)

Buarada yanlis anlasilmasin hala sitenizi sonuna kadar destekliyorum cunku icerde trade yapanlar icin %0 FEE inanilmaz birsey, umarim herkes sizin borsaya kaydirir yatirimlarini yavas yavas ve ilerde bizde bu hacmin faydalarini goruruz Arbitrajla ilgilenenler olarak.

Bu arada bu "Tartismamiz" demek istemiyorum, daha ziyade fikir alisverisimiz konuyu aktif tutuyor artik tesekkurlerinizi bilahare iletirsiniz :PPP

fpotur
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
November 01, 2018, 03:32:29 PM

Merhabalar
Bende uzun zamandır Arbitraj yapan biri olarak sitenizi zaten aktif kullanamıyordum devamlı tl yatırdıgımda btc rakamları bırden fırlıyordu.
Neyse belkıde sıstemınızde param olmadıgında 35000 tl olarak alım gozuken BTC ben tl yatırdıgımda bırden 35500 olmasını anlayamıyordum ve ıslem yapmıyordum.
Bugun 0 komısyonla hesaplama yapayım dedım bırde ne goreyım 100 bın tl cekım yapsam 300 tl masrafı var.
Yukarıda arkadasa bır ton sey anlatmıssınız blockchaın den kaynaklı v.s hepımız blockchaın ın fee ucretlerının ne kadar oldugunu bılıyoruz.
Arkadasta sızı kırmamak ve tabırı caız ıse bozmamak adına lutfedıp duzgun uslubu ıle nacızane yaklasım gostererek sorularınızı cevaplamıs.
Fakat bana sunun mantıgını bır acıklar mısınız?
100 bın tl cekersem sıstemınızden 300 tl masraf alacaksınız
bunu turkıyedekı hangı banka sızden talep edıyor?
Ha 1 btc cekerken 90 tl fee odeme yapacagım konularına hıc gırmedım bıle...
coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
November 01, 2018, 08:51:54 PM

Merhabalar
Bende uzun zamandır Arbitraj yapan biri olarak sitenizi zaten aktif kullanamıyordum devamlı tl yatırdıgımda btc rakamları bırden fırlıyordu.
Neyse belkıde sıstemınızde param olmadıgında 35000 tl olarak alım gozuken BTC ben tl yatırdıgımda bırden 35500 olmasını anlayamıyordum ve ıslem yapmıyordum.
Bugun 0 komısyonla hesaplama yapayım dedım bırde ne goreyım 100 bın tl cekım yapsam 300 tl masrafı var.
Yukarıda arkadasa bır ton sey anlatmıssınız blockchaın den kaynaklı v.s hepımız blockchaın ın fee ucretlerının ne kadar oldugunu bılıyoruz.
Arkadasta sızı kırmamak ve tabırı caız ıse bozmamak adına lutfedıp duzgun uslubu ıle nacızane yaklasım gostererek sorularınızı cevaplamıs.
Fakat bana sunun mantıgını bır acıklar mısınız?
100 bın tl cekersem sıstemınızden 300 tl masraf alacaksınız
bunu turkıyedekı hangı banka sızden talep edıyor?
Ha 1 btc cekerken 90 tl fee odeme yapacagım konularına hıc gırmedım bıle...

Sayın fpotur,
siz para yatırdığınızda "rakamların firlaması" için özel bir gayretimiz yoktur. Yazdığınız bizleri zan altında bırakmaktan öteye gitmemektedir.
Platformumuzu aktif olarak kullanıyorsunuz, bu forum üzerinden övgü beklemiyoruz ancak bari lütfen asılsız iddialarda bulunmayınız.

Komisyon oranlarının sıfırlanması ile ilgili olarak yarattığımız avantaj "çok basit" matematik ile anlaşılabilir. Lütfen hesaplama yapınız.

Arbitraj Yapanlar İçin: Maliyet eski durum ile aynıdır. Yani KDV dahil %0,3. (Lütfen geçmiş işlemlerinizi kontrol ediniz)

Traderlar: Bakiyesi ile sürekli al-sat yapanlar için "muhteşem" bir avantaj konusudur. 10 işlem yaptığında 10 kere komisyon ödeyeceğine hiçbir komisyon ödemez. İçerdeki bakiyesini çekmek istediğinde 1 kereye mahsus %0,3 ücret öder. Eğer kullanıcı 10 işlem yapmış olsa %90, 100 işlem yapmış olsa %99 avantaj sağlamış olur.

coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
November 01, 2018, 09:07:39 PM
Last edit: November 01, 2018, 09:17:55 PM by coinbabaofficial1

Hesaplamalarimi sizin verileriniz uzerinden yapiyorum. Dolayisiyla eger yanlis yada eksik hesapladigim bir sey varsa bunlar tamamen sizin sitenizdeki rakamlarin yanlisligindan kaynaklaniyor olabilir zira kullandigim hesap makinesinin yanlis islem yaptigini dusunmuyorum Cheesy

Eski trade fee niz sadece %0.25 gosteriyor siteniz orda herhangi bir kdv ibaresi yada hesaba eklenmis bir kdv yok. Yani islem gecmisimde baktigim zaman 5921.64 TL lik islem yapmisim ve bunun icin odedigim fee (sizin sitenizin verilerine gore) 14.77 buda %0.25 e tekabul ediyor. Ama eger sizin dediginiz gibi %0.25 + kdv (%0.25 x %0.18) olsaydi yani toplamda %0.295 olacakti ve odemem gereken fee 17.47 olacakti. Ama oyle gozukmuyor. O zaman asagidaki 2 durumdan biri sozkonusu sizin ve benim hesaplarimin ortusmemesinin nedeni. Asagida islem gecmisimden aldigim goruntuyu paylasiyorum, yanlisim varsa duzeltin lutfen.

https://www.kolayresim.com/images/2018/10/27/Screen-Shot-2018-10-27-at-10.43.04-AM.png

1) Ya islem gecmisinde gozuken rakamlarda KDV gozukmuyor FAKAT siz yinede bu kdv yi bizim TL mizden kesiyordunuz (kaydini biz goremiyorduk)
2) Yada benim dedigim gibi fee sadece %0.25 ve buna gore yaptigim hesaplamalar dogru sizin hesaplamaniz yanlis. (cunku siz eski sistemdeki feeyi %0.295 olarak aliyorsunuz yeni sistemle kiyaslama yaparken ama aslinda %0.25)

Bu konuyu bu kadar irdeliyorum cunku sizin hesaplamalarinizla benimki arasinda bariz fark var bunun sebebini anlamak istiyorum. Zaten bu mesajima cevap verdiginiz zaman sorun tamamen aydinlanmis olacak.

Birde sabit BTC cekim ucreti yuzunden eskiden 0.0004 btc ceken birinin %100 fee odediginden bahsetmistiniz ama farkederseniz benim ornegim 0.1 BTC idi yani hic bir zaman 0.0004 gibi kucuk bir rakami kiyaslamadim cunku o seviyelerde zaten cekim feesinin yuzdesel olarak devasa olabildigini herkes bilir ve reeldede zaten kimsenin okadar btc cekmeyecegi asikardir cekim feesi yuzunden, isterseniz 0.0000000000000001 btc ceken birinin feesini hesaplayin o zaman % bilmemkac milyon cikacaktir Smiley ama bunu bu sekilde ornek olarak veremezsiniz cunku boyle bir islem makul olmadigi icin hicbir zaman gerceklesmeyecektir. Ama 0.1 btc gibi makul bir miktar (3600 TL eder, 1 aylik asgari ucretin bilmem kac kati) BTC cekerken %0.768 fee odemek gercekten cok yuksekti ancak bu konuyu tartismaya gerek yok cunku zaten sanirim bu sabit fee yi kaldirmissiniz sadece %0.25 cekim feesi olarak gozukuyor suanda (yada sansa suanda sabit fee okadar dusukki %0.25 i pek yukseltemiyor)

Buarada yanlis anlasilmasin hala sitenizi sonuna kadar destekliyorum cunku icerde trade yapanlar icin %0 FEE inanilmaz birsey, umarim herkes sizin borsaya kaydirir yatirimlarini yavas yavas ve ilerde bizde bu hacmin faydalarini goruruz Arbitrajla ilgilenenler olarak.

Bu arada bu "Tartismamiz" demek istemiyorum, daha ziyade fikir alisverisimiz konuyu aktif tutuyor artik tesekkurlerinizi bilahare iletirsiniz :PPP

Sayın lifekeeper,
verdiğiniz örnekte haklısınız. Ancak;

Platformumuzun yeni sisteme geçişi esnasında muhasebe modülümüzde yaşanan bir problemden dolayı bazı komisyonlar KDV siz olarak hesaplanmıştır. Şimdiye kadar yaptığınız işlemlerin neredeyse tamamında KDV dahil %0,3 komisyon ödemişsiniz. Ancak örneğinizi yalnızca bahsi geçen problemi yaşadığımız tarihlerde yaptığınız işlemden veriyorsunuz, genelleme yapıyorsunuz ve "zam" yaptığımızı iddia ediyorsunuz. Diğer işlemlerinizi kontrol ettiğinizde arbitraj yapanlar için eski durum ile yeni durumun farklı olmadığını görebilirsiniz.

Ayrıca, yapıcı eleştirileriniz için de teşekkür ederiz.    
Lifekeeper
Member
**

View Profile
November 01, 2018, 10:28:50 PM

Sayın lifekeeper,
verdiğiniz örnekte haklısınız. Ancak;

Platformumuzun yeni sisteme geçişi esnasında muhasebe modülümüzde yaşanan bir problemden dolayı bazı komisyonlar KDV siz olarak hesaplanmıştır. Şimdiye kadar yaptığınız işlemlerin neredeyse tamamında KDV dahil %0,3 komisyon ödemişsiniz. Ancak örneğinizi yalnızca bahsi geçen problemi yaşadığımız tarihlerde yaptığınız işlemden veriyorsunuz, genelleme yapıyorsunuz ve "zam" yaptığımızı iddia ediyorsunuz. Diğer işlemlerinizi kontrol ettiğinizde arbitraj yapanlar için eski durum ile yeni durumun farklı olmadığını görebilirsiniz.

Ayrıca, yapıcı eleştirileriniz için de teşekkür ederiz.    

Ok, Simdi hersey netlesti, sorun kalmadi o halde. Yanliz biraz haksiz ithamda bulunmussunuz gibi genelleme yaptigima dair, zira ben sizin o tarihlerde bilmem ne modulunuzde sorun yasadiginizi ve onun sonucunda odemis oldugum "eksik" komisyonu nerden bilebilirim. Ben sadece islem gecmisini actim, "sifir komisyon" guncellemesinden once yapmis oldugum son islemin komisyonuna baktim ve onun uzerinden sizinle yazismaya basladik. Benim sizin yasadiginiz sorunlari bilmek gibi bir durumum yada sorumlulugum olmadigi icin ne gorduysem onu yazdim, dolayisiyla buna "sorun yasadigimiz gundeki ornegi alip genelleme yapiyorsunuz" demeniz pek olmamis, sonucta medyummuyum o tarihte sorun yasadiginizi bileyim Cheesy Ha biliyor olsam ve kasten tamda o gundeki  islemi ornek verip devam etsem haklisiniz 1 gunluk sorunu genellemis olurdum ama kaldiki birakin benim bu sorundan haberdar olma durumumu sanirim sizde ben bu ornegi verene kadar bu sorunu farketmemistiniz Smiley Farkettiysenizde hicbiryerde yazip cizmemistiniz suana kadar.

Yapici elestirilerime deger verip tesekkur ettiginiz icin asil ben tesekkur ederim, cok dogru yolda ilerliyorsunuz umarim basarili olursunuz, yakin takipteyip firsat gordukce Arbitraja devam. Umarim islem hacminiz artarda ilerde bu cekim ucretlerinide biraz dusurursunuz biz Arbitrajcilar icin Cheesy

Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 20, 2019, 06:00:00 AM
Last edit: January 20, 2019, 06:51:29 AM by Lifekeeper

Merhabalar,

Son gunlerde daha cok kullanmaya basladim borsanizi AMA maalesef eski zamanlardaki hizinizi kaybetmis gibi gorunuyorsunuz... Malum borsada vakit nakittir. TL yatirdim eskiden 5-15 dk arasi yatan para 35-40 dk da islendi hesabima. BTC cektim, eskiden, abartmiyorum  3 dakikada "tamamlanan" islem bugun 83 dk da "tamamlandi" , yanlis anlasilmasin "tamamlandi" demek sizin borsanizdan ciktigi zaman demek, daha birde filanca onay alacakta cuzdanima girecek.... Biraz silkelenip eski performans ve hiziniza donmeniz dilegiyle. Bu yavaslamayla rekabetciliginizi kaybediyorsunuz bilginize. Borsa ici kullanimda bir yavaslama yok sadece yatirma cekme islemleri ve acilan ticketlara donus sureleri baya uzamis.

Not: 45 dk once ticket actim, neyse BTC cikisindan hemen sonra onada cevap geldi, eskiden 5-10 dk da cevap gelirdi. Eski performansiniza donmeniz dilegiyle. Hazir 0 komisyonlu alim satim yapmaya tam alismisken sogutmayin kendinizden Cheesy

Iyi calismalar

Lifekeeper
Member
**

View Profile
January 21, 2019, 04:25:23 AM

Az once LTC cektim, 1 saniyede cikisi tamamlandi borsadan Cheesy.

Dunku yazdigim postu okudugunuz icinmi bir anda isik hizina ciktiniz bilemiyorum ama sebep her ne ise super olmus aynen devam Cheesy

Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: