Bitcoin Forum
May 08, 2024, 02:06:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoinleri Hangisiyle alırsak Daha Avantajlı Olur ?  (Read 430 times)
55ekrem (OP)
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
June 11, 2018, 06:13:10 PM

Bazı kişiler USD ile alırken BTC ile alan arkadaşlarıda gördüm bu durumun avantajları ve dezavantajları nedir? Neden BTC ile almalıyım veua USD ile ?
1715134008
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715134008
Reply with quote  #2

1715134008
Report to moderator
I HATE TABLES I HATE TABLES I HA(╯°□°)╯︵ ┻━┻ TABLES I HATE TABLES I HATE TABLES
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
June 11, 2018, 06:45:12 PM

İkisi arasında çok fazla fark yok ama BTC fiyatları diğer coinlerle aynı oranli düşüş yükseklis gösterirse eğer sen al sat yaparken BTC üzerinden yaparsan düşükten de alsan yüksekten de alsan sana kâr veya zarar sağlamaz.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
June 11, 2018, 06:56:18 PM

Bütün coinleri doğrudan USDT ile satın alamıyorsunuz. Mesala binance'den örnek vermek gerekirse USDT ile 15 tane coinin alış satışını yapabilirken bitcoin ile saymadım ama neredeyse 50 60 tane coinin alış satışını yapabilirsiniz. Binancedeki bütün coinler. Bu alacağın coin için ve senin yatırımınla değişiklik gösterir.
Yine diğer bir örnek üzerinden WAVES alacaksın ve bitcoinin yok diglira ile doğrudan tl ile waves alabilirsin. BTC al gönder waves al şeklindeki 3 işlemin 2 tanesinden kurtulmuş olursun. Doğrudan tl'yi gönderir ve wavesi alırsın. Bu da elbette bir maddi kar bırakacaktır.

Bunun ana noktası özellikle bu düşüş dönemlerinde bazıları USDT'ye geçer bazıları BTC'de kalır.

Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
June 11, 2018, 06:59:41 PM

Güzel konu bende hep merak etmişimdir 😊
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
June 12, 2018, 09:30:19 AM

Altcoinleri almanın en güzel yolu bounty ile almak bence ya Cheesy Ne kadar çer çöp token varsa topluyoruz bakalım ne olacak.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 12, 2018, 10:15:23 AM

Bu biraz piyasanın durumuna göre değişiyor. Elinde usd varsa usd ile al, yoksa btc ile al. Burda önemli olan kar etmek için ne zaman tekrar usd yada btc ye geçeceğini öngörmek. Bazen senin altcoinin btc bazında yükselebilir yada btc yükselmesiyse usd bazında yükselebilir.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
June 12, 2018, 11:44:23 AM

Bu konuda her türlü örneği gördüm. Bazen çok büyük fırsatlar olabiliyor. Arbitraja gerek kalmadan aynı sitede bir coini ETH ile satıp Bitcoine dönüp oradan tekrar altcoin alınca miktar arttirilabiliyor. Bazen de tam tersi oluyor. Hızlı ve iyi hesaplama gerekiyor. Ben bir excel tablo ile yapıyorum kolay oluyor.
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
June 12, 2018, 11:48:49 AM

Önem verilecek kadar bir fark yaratmadığını söylemek doğru olur. Zaten genelde borsa sitelerinde fiyat dengesini tutmak için botlar sürekli çalışır vaziyette.
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
June 12, 2018, 12:15:11 PM

Eth yada doge ile alınca birkaç kez avantaj sagladiklarim oldu ama bir kaç kez nadiren gibi deyim, çok fazla bir avantaj saglamiyor, bazı hacmi düşük borsalarda eth ile yada doge ile alıp BTC ile satabilirsiniz birkaç kez yaptım karlı da oldu lakin dikkat edin yine de Smiley
asnafisna
Newbie
*

View Profile WWW
June 12, 2018, 12:47:54 PM

tether doların var ve dolar türünden satışı yapılıyor o daha mantıklı ama bitcoine baktın geriliyor ne alırsan al zarar edersin.

ikincisi bitcoin türünden satışı yapılıyor aldın hem altcoine hem bitcoini yine takip edeceksin. bitcoindeki gerileme satoshilerinin fiyatında, altcoinin gerilemesi satoshinin miktarında azalma yapar.

piyasa kötü, satış baskısı ağır basıyor ise ne alırsan al zarar edersin.

zira bugün itibari ile düzelme belirtileri için en erken 2 ay süre geçmesi gerekir bence.
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
June 12, 2018, 03:53:08 PM

2 side alırken aynı fiyatta bitcoinle almak daha mantıklı bitcoin değerine bakarsın bitcoine göre düştü mü arttı mı bakmak için. Yani dolardan ziyada bitcoin fiyatına bak.
sanjimor
Newbie
*

View Profile WWW
June 12, 2018, 04:29:25 PM

Pek fark etmez alırken 2 sinde de aynı fiyat ama aldıktan sonra bitcoin fiyatına göre işlem yapmak daha doğru. Kar da mısın zarar da mı anlamak açısından.
SpacExplorer
Jr. Member
*

Activity: 51
Merit: 1

View Profile
June 12, 2018, 04:38:01 PM

Bazı kişiler USD ile alırken BTC ile alan arkadaşlarıda gördüm bu durumun avantajları ve dezavantajları nedir? Neden BTC ile almalıyım veua USD ile ?

usd mi kazanmak istiyorsun yoksa btc mi arttırmak? usd kazanmak istiyosan daha çok usd paritelerine yok ben uzuncuyum hodl larım ama ara sıra trade yaparım diyosan btc paritesine yönelmelisin.

senin soru şuna benzemiş. vatandan monitör alacam. 600 lira. ama ben 150 dolar verdim kabul ettiler. kazıklandım mı? bunu bilemeyiz. 10 sene sonra 150 dolar edecek belki 6000. sana önerim napacağını iyi seçmen.

karakan77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 2

View Profile WWW
June 12, 2018, 08:25:10 PM

Bazı Coin'leri Usd Eth vs. ile her borsada alamazsınız öncelikle hangi borsadan alım yapacağınız önemlidir biraz araştırırsanız Usd Eth vs. yelpazesi gayet geniş borsalar var.
Şunu unutmayın neyle ne alacağınız değil ne zaman ne alacağınız ve satış hedefi koymanız hepsinden daha önemlidir...Ve herhangi bir yatırım yapmadan önce lütfen stop_loss koymayı öğrenin biliyorsanız da alım yaptıktan sonra koymayı unutmayın.

▀▀    PUBLISHprotocol    [  WHITELIST  ]    ▀▀
The most viable blockchain based media platform
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
June 12, 2018, 09:09:44 PM

Elindeki altcoini hangi değer üzerinden aldığın önemli bence.

Örneğin ben birkaç gündür bir altcoinde işlem yapıyorum. İlk başta USD değeri üzerinden al-sat yaptım. Ama baktım, BTC karşılığı daha hızlı hareket ediyor, bu nedenle de BTC değeri üzerinden satış yapıp tekrar USD dip fiyatından alış yaptım. Ama her zaman bu şekilde kârlı işleme denk gelmiyorum. Küçük miktarlarda sorun olmuyor ama miktarı arttırdıkça nedense zarar ediyorum.  Grin
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
June 12, 2018, 10:36:37 PM

BTC için alım satım fiyatları halen yüksek durumda olduğu için hem hız hem de ücret bakımından ETH'nin seçilmesini daha mantıklı buluyorum.
thegreatnc
Newbie
*

Activity: 8

View Profile
June 13, 2018, 09:18:39 AM

Alt coinlerin değeri işin temelinde btc ile paralel olduğu için, bir alt coini alırken btc ile işlem yapmak daha doğru mantıklı bence. Hatta zaten senin USD ile işlem yapman da bi nevi önce btc alıp onu usd çevirmen anlamına geliyor
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
June 13, 2018, 12:11:33 PM

Arkadaş benim taktik yeni çıkan coinler yada en düşük balance olan coinlerden alın 5000 10000 tane ilerde ne olacağı belli olmaz 5 dolara binlerce alabileceğin koin var bunları at kenara dursun
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
June 13, 2018, 10:48:19 PM

Arkadaş benim taktik yeni çıkan coinler yada en düşük balance olan coinlerden alın 5000 10000 tane ilerde ne olacağı belli olmaz 5 dolara binlerce alabileceğin koin var bunları at kenara dursun

Hocam, aynen katılıyorum. Özellikle şu son zamanlarda biten bounty kampanyalarında dağıtılan tokenları takip etmek lazım. Bazıları ölü fiyata satıyor. En kötü ihtimalle x2 kâr bırakıyor zaten...
vatalay
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
June 15, 2018, 06:26:25 PM

Bence ikiside ayni yani baktigin zaman birbirlerini takip ediyorlar gibi. Sen yinede bildigin gibi yap emin ol en iyi yol budur Smiley Zararda da karda da ayni durum olacaktır
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: