Bitcoin Forum
May 30, 2024, 01:46:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Elhamdülillah ekonomimiz 2018 ilk 3 ayında %7.4 büyüdü  (Read 781 times)
usakli64
Full Member

Activity: 980
Merit: 143

View Profile WWW
June 30, 2018, 08:09:02 AM

Hala bu konusuluyor olmasi bile inanilmaz.  Ekonominin iyiye gitmedigi ispatlanmasina ragmen bu denli buyumeyi konusmak son derece yersiz ve gereksiz.  Gunesten uzaklastikca golgede buyur ama burada  onemli olan golgenin büyümesi degil,  gunesten uzaklasmadir.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
June 30, 2018, 09:51:02 AM

Hala bu konusuluyor olmasi bile inanilmaz.  Ekonominin iyiye gitmedigi ispatlanmasina ragmen bu denli buyumeyi konusmak son derece yersiz ve gereksiz.  Gunesten uzaklastikca golgede buyur ama burada  onemli olan golgenin büyümesi degil,  gunesten uzaklasmadir.

bir adama 40 kere deli dersen deli olduğuna inanırmış. Bize de bir yalanı devamlı söylüyorlar. Artık inanıyoruz biz de o yalana. Zannediyoruz ki Türkiye büyüyor ama diğer ülkeler hep bittiği için böyle sıkıntılar çekiyoruz.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
June 30, 2018, 04:02:30 PM

Hiç bir şeyin büyüdüğü geliştiği yok! Atv haber izleyip buralarda yalan yanlış şeyler yazmayın. Medyanın %95 akp kontrolünde atv habere göre dolar 4.95'lere çıkmışken 4 tl diye kur fiyatı verebilen bir medyadan bahsediyoruz.. Patetesin, soğanın bile fiyatı ortada hiç bir şeyin büyüdüğü geliştiği yok artık uyanın!
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
June 30, 2018, 04:31:26 PM

Hocam tamam ekonomi buyudu diyelim hadi. Neden surekli olarak bir turk lirasinda deger kaybi goruyoruz tamam su siralar dolara karsi birseyler oluyor fakat dolarin dususu gecici emin olun bundan. Ekonomimizin buyudugu felan yok. Yok olup gidecegiz.

zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
June 30, 2018, 07:07:37 PM

ben artık güvenmiyorum istatistiksel verilere. ekonomi hangi alanda büyüdü ? ithalat mı ihracat mı ? zenginin daha zengin , fakirin daha fakir olduğu bir ülkede büyümek... ayrıca hangi sektörde büyüdük ? tarım ? sanayi  ? hizmet ? ben söyliyim kesin hizmet sektörüdür.
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
June 30, 2018, 07:23:35 PM

Orta direk denen kesimin genişlemesi ve refah seviyesinin artması önemliydi ama zengini çok zengin fakiri çok fakir oluyoruz gidişat bu yönde, kimi yer kimi bakar kıyamet ondan kopar.
Firadi
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile WWW
June 30, 2018, 08:18:57 PM

En son verilen örneklerden biri inşaat sektörüyle ilgili, kaçak yapılabilecek belgesiz ruhsatsız yapıları da alınan ruhsatlara %40 civarı ekleniyormuş. Herhangi bir belge görmüş değilim ama söylenti bu yönde
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
June 30, 2018, 11:34:54 PM

Ekonomimiz buyuyor zamlar büyüyor, paket ambalajları küçülüyor bu gidişle buyuk ekonomimiz ile buyuk bir çökünte yaşaya biliriz. Neyse herkes ayağını yorganına göre uzatmalı
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
July 01, 2018, 02:34:10 PM

elin conisi 1 telefon çıkartıyor bizim paramızla 6000 TL, dolar kuru uçuyor 10.000'e bile gelir. Türk lirası değersiz, hayat pahalılığı var. bizim karnımızı ekonomik büyüme doyurmuyor. büyüyen malum sektördekiler. onlar zenginleşiyor, halk hayat pahalılığı karşısında daha da fakir.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
July 01, 2018, 04:39:45 PM

Bende bu büyümeye anlam veremiyorum herked borç içindr dış borcun durumu belli dolar ortada ama her ay büyüyoruz bir gariplik yok mu bunda  Huh
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434

View Profile
July 01, 2018, 06:54:26 PM

Ekonomimiz büyüyor ve pazarda fiyatlarda büyüyor.  Tv de haber yapıp soğan patateşekkür düştü diyorlar ama daha bugün pazardaki fiyatlar 6 TL.  Ama ekonomimiz büyüyor.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
July 01, 2018, 09:09:44 PM

Bana göre büyümenin en önemli göstergesi vatandaşın refah seviyesinin artmasıdır. Şimdi birisi bana çıksın desin son 1 yıl dan bu güne refah seviyem artı diye. Kimse kimseyi kandırmasın, hergün yükselen fiyarlar ferahımızı düşürüyor.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
July 01, 2018, 09:28:14 PM

Bize büyüyen birşeyler var ama bu kesinlikle ekonomi değil. İşin ilginci o kadar büyüyüp rahatsız edecek noktaya gelmesine rağmen halen rahatsız olmayan büyük bir kesim var. İlla g.tümüze girmesi gerekiyor onun sanırsam. Sonumuz hayrola.
zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
July 03, 2018, 02:16:47 PM

tersten mi büyümüş? enflasyon oranı bugün açıklandı %15.39.. gıdaya, benzine, otomotive herşeye zam! beyin yoksunuzunuz bu haberlere inanıyorsanız yobazın çomarısınız!
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 03, 2018, 04:41:03 PM

Tuik denilen kendi icinde yatista memurlarin amirlerin seflerin bu gun ne sacmalasam dedigi kalkinma hizimizi Almanyadan fazla gosteren kurumdakiler ne kullaniyor cok merak ediyorum

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
zeynep.1
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 03, 2018, 08:09:38 PM

Konuya yorum yapayım dedim ama bir de baktım ki birileri istatistik dersi veriyo birileri ona cevap.. seviyeli bir tartışmada olsa konu dışına çıkılması biraz gerilime neden olmuş ..büyüyen ekonomiye yorum yapamadım bile..

[www.athero.io]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution
▀▀█▄▄   A revolutionary decentralized digital economy   ▄▄█▀▀
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
July 04, 2018, 07:38:17 AM

bir adama 40 kere deli dersen deli olduğuna inanırmış. Bize de bir yalanı devamlı söylüyorlar. Artık inanıyoruz biz de o yalana. Zannediyoruz ki Türkiye büyüyor ama diğer ülkeler hep bittiği için böyle sıkıntılar çekiyoruz.

Nasıl olsa yiyen var gönder gitsin matığındalar sokağa çarşıya çıkan halinden memnun değil ihtiyacı olan bir malzemeyi alırken kırk kere düşünüyor insanlar ekmekler bile pahalanmasın diye gramajlar düşürülüyor.

jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
July 06, 2018, 06:31:57 PM

Tuik denilen kendi icinde yatista memurlarin amirlerin seflerin bu gun ne sacmalasam dedigi kalkinma hizimizi Almanyadan fazla gosteren kurumdakiler ne kullaniyor cok merak ediyorum

Rakamlarla oynamak kolay örnekleminizi, evreni temsil etmeyecek bir kesimden seçerseniz sonuçları maniple edersiniz ama ancak kendinizi kandırırsınız insanlar da size kıçıyla güler.
barbarsakba
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
July 06, 2018, 06:32:55 PM

Çok şükür büyüyoruz beee !!!!!
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile WWW
July 06, 2018, 06:48:00 PM

büyüme rakamlarına en çok etki edenlerden biri inşaat sektörü. geçenlerde emlak kredileri için indirime gittiler. satamadıkları için öyle keyiflerinden değil. ne yapacaksın? gidip bankadan kredi alıp o emlağımı yiyip, içeceksin. bu kadar inşaat sektörüyle iç içeyiz. yurt dışında bu firmaların ülkeye katkısı parasal olarak ne kadar?
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: