Bitcoin Forum
June 17, 2024, 09:59:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Forbes Bitcoin Fiyatını Tetikleyecek Yeni Gelişmeyi Açıkladı  (Read 87 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
June 12, 2018, 07:06:53 PM

Bitcoin ve altcoinler 2017 yılında yakaladıkları olumlu yükseliş trendini 2018 yılında mumla arıyorlar. 20.000 dolar seviyesini test eden Bitcoin bu ani yükseliş karşısında sert bir düzeltme yaşamış ve bu düzeyden yüzde 70’a yakın değer kaybederek 6.000 dolar seviyelerine kadar gerilemişti.

Nisan ayında bu negatif trendi bir nebze de olsa durdurmayı başaran Bitcoin ne yazıkki düşük likidite ve marketteki işlem hacmi zayıflığı sebebiyle bu momentumu koruyamamış ve 10.000 dolar seviyeleri test edildikten sonra haziran ayında yeniden 7.000 doların altına gerilemişti;

Forbes’a Göre Fiyat Artışı ICE ve Nasdaq’ın Dahil Olmasıyla Gerçekleşecek

Kripto para market hacmi 300 milyar doların altına gerilemişken Forbes bugün yaptığı haber ile Bitcoin fiyatına etki edebilecek bir sonraki büyük gelişmeyi duyurdu.

Forbes’a göre Bitcoin fiyatında yaşanacak artışta en büyük etkiyi ICE ve Nasdaq gibi büyük oyuncuların oyuna dahil olması yaratacak. Zira iki büyük ticaret platformu da Bitcoin’e olan ilgisini ve iştahını açıklamakta hiç çekinmiyor.

Son dönemde yaşanan fiyat gerilemesine rağmen kripto para dünyası olumlu gelişmelere de tanık oluyor. Artık transferler SegWit adaptasyonunun genişlemesi ve yoğun ilginin bir nebze de olsa azalması gibi sebeplerle daha hızlı ve daha ucuza gerçekleşiyorlar. Hemen hemen her gün Bitcoin’i kabul eden firmaların haberini duyuyor ve yapıyoruz. Son dönemde Avustralya’da Brisbane Havalimanındaki dükkanlar Bitcoin ile ödemeleri kabul etmeye başlaması ve Brezilya’da bir otobüs firmasının ödemelerde Bitcoin’i seçenek olarak eklemesi sadece basit iki örnek.

Bu gelişme dahilinde de Wall Street borsaları Bitcoin üzerine yoğunlaşıyorlar, zira son aylarda New York Menkul Kıymetler Borsası ve onun bağlı olduğu şirket “ICE” bir dijital para borsası geliştireceğini açıklamış, Nasdaq da kripto para borsası Gemini ile yeni bir anlaşmaya varmıştı.

Bu iki dev borsanın yakında CME ve CBOE gibi platformların arasına katılması ve Bitcoin’i geleneksel finans sistemine bir seçenek olarak sunması bekleniyor.

https://kriptokoin.in/forbes-bitcoin-fiyatini-tetikleyecek-yeni-gelismeyi-acikladi/

Senior / Full
mappefaar
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
June 12, 2018, 07:32:24 PM

Ben bu tarz durumların çok fazla piyasa hacmine bitcoin fiyatlarına etkisi olacağını düşünmüyorum. Belki uzun vadede tetikleyici olabilirler ama kısa ve orta vadede ben aşırı bir dalgalanma beklemiyorum
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
June 12, 2018, 07:38:01 PM

Bu youncuların girmesi zarar getirmez güzel reklam/tanıtım getirir. Alakasız ama güven getirir.. Böylece talep artrar ve fiyat olumlu etkilenir diye düşünüyorum..
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
June 12, 2018, 07:46:44 PM

Forbes’a göre Bitcoin fiyatında yaşanacak artışta en büyük etkiyi ICE ve Nasdaq gibi büyük oyuncuların girmesi etki edecekmiş hadi inşallah diyim  ama Bitcoin piyasasına teşrif etmeleri tam olarak ne işe yarayacak bilemedim, CME ile başlayan süreçte düşüşten başka bir şey göremedik.
frankiemalton
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
June 12, 2018, 08:15:26 PM

Artık daha küçük piyasa bonosu kripto projeleri kısa sürede likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalarak, yatırımcıların pozisyonlarını satmalarını engelliyordu. Kripto-para piyasası olduğu gibi oldukça likittir ve bu dik düşüşler pek çok yatırımcı piyasayı terk etmeyi ve pozisyonlarını kapatmayı seçerse yardımcı olmaz.
Rkc Trader
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile WWW
June 12, 2018, 09:52:12 PM

Nasdaqı hepimiz biliyoruz, piyasaya girmesi ihtiyaç olan güveni fazlasıyla sağlar. ICE hakkında bilgim yok.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: