Bitcoin Forum
June 26, 2024, 07:59:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: www.CoinBaba.net  (Read 568 times)
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
October 17, 2018, 09:51:53 AM

Arbitrajcı olarak çok büyük para kıran insanlar vardı zamanında.Önemli olan orada sattıktan sonra tekrar usd yi ülkeyi çekebilmekti.Şimdi tether yerli borsalara bile geldi bu sıkıntıda kalktı ortadan.

BtcAnkara
Member
**

Activity: 309
Merit: 15

View Profile
October 17, 2018, 10:07:25 AM
Last edit: October 20, 2018, 09:10:11 PM by BtcAnkara
Merited by teramit (1)

Haha emin misin arbtraj ile USDT'nin birbirine bağlı olduğundan? USD ve USDT tamamen farklı fiyatlandığını şuanda daha iyi görmekteyiz.

Yurtdışı borsa USD fiyatarı ile Türk borsa TL fiyatı arasında fark olmasına ya da aynı olmasına USDT'nin zerre etkisi olmadı. Niye mi? Çünkü BTC/USDT borsası farklı olduğu için onun kulvarı ayrı. USDT ye bak şu anda borsalarda 5.55 TL ye düşmüş, BTC/USDT tahtası da 6750 USD seviyelerinde.BTC'nin TL fiyatını(37100) global USD fiyatına(6425 USD) böldüğünde 5.77 TL ler seviyesinde, . Yani USDT ile USD nin kulvarları tamamen farklı, yani arbitraj olayına etkisi de sıfır.  
fpotur
Newbie
*

Activity: 139
Merit: 0

View Profile
October 24, 2018, 02:43:38 PM

Herşeyiniz iyi hoş da şu fee ücretlerini düşük ödediğiniz için btc ler cuzdanlarımıza 2-3 saatten once gecmıyor.
Neden hala bu kadar ucret bızlerden tahsıl etmenıze ragmen 0.00002 satoshı odeyerek aktarıyorsunuz?
Fee ucretlerınde duzenleme yapıp gonderımlerımızı daha hızlı yapma konusunda kendınızı gelıstırmeyı dusunmuyor musunu?
coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

Activity: 77

View Profile WWW
October 24, 2018, 04:30:39 PM

Herşeyiniz iyi hoş da şu fee ücretlerini düşük ödediğiniz için btc ler cuzdanlarımıza 2-3 saatten once gecmıyor.
Neden hala bu kadar ucret bızlerden tahsıl etmenıze ragmen 0.00002 satoshı odeyerek aktarıyorsunuz?
Fee ucretlerınde duzenleme yapıp gonderımlerımızı daha hızlı yapma konusunda kendınızı gelıstırmeyı dusunmuyor musunu?

Merhaba,

Talebiniz ile ilgili çok yakında aksiyon alacağımızdan emin olabilirsiniz.

Bol kazançlar dileriz.

fpotur
Newbie
*

View Profile
October 25, 2018, 03:00:47 PM

merhabalar
bugun bır maıl geldı

Tüm kripto para alış-satış işlemleriniz artık komisyonsuz ve limitsiz

dogru mu?
coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
October 25, 2018, 03:27:37 PM

merhabalar
bugun bır maıl geldı

Tüm kripto para alış-satış işlemleriniz artık komisyonsuz ve limitsiz

dogru mu?

Merhaba,

Bilgilendirmemizde de belirttiğimiz gibi kriptopara alış satış işlemlerimizden (maker-taker) komisyon ücreti almıyoruz. Türkiye'de tüm kripto para sektörüne faydası olacak komisyonsuz borsa fikrini başlatmış bulunuyoruz.

Ayrıca bilgilendirmek isteriz ki sadece çekme işlemleriniz için işlem ücreti alınacaktır. Bunun haricinde limitsiz ve komisyonsuz bir şekilde alış satış işlemi yapabilirsiniz. Tüm kriptopara kullanıcılarını CoinBaba'ya bekliyoruz.

Saygılarımızla,

CoinBaba Ekibi
fpotur
Newbie
*

View Profile
October 25, 2018, 04:51:22 PM

Yani burada sıkıntılı bir durum var !!!
Siz nasıl para kazanacaksınız sonucta bu alıs satıs ıslemlerınden kazanmıyor musunuz?
Yoksa komısyon almıyoruz dıyıp tası tarağı toplayıp gitmek mi var?
coinbabaofficial1 (OP)
Copper Member
Newbie
*

View Profile WWW
October 25, 2018, 05:22:04 PM

Siz nasıl para kazanacaksınız sonucta bu alıs satıs ıslemlerınden kazanmıyor musunuz?

Merhaba,

Tabiki hiçbir yere gitme gibi bir düşüncemiz planımız yok, aksine tüm traderların kullandığı borsa olmak ve bu şekilde kalıcı olmak istiyoruz.
Şu an hiçbir ücret almıyoruz gibi bir durum yok. Belirttiğimiz gibi alış satış işlemlerinizden komisyon almıyoruz. İstediğiniz kadar komisyonsuz alış ve satış işlemi yapabilirsiniz. Ancak çekmek isterseniz sadece o zaman çekme ücreti alıyoruz, başka bir ücret almıyoruz. Ancak çekme işlemi yapmayan kullanıcılarımız ücret ödemeden işlem yapmaya devam edebilirler.
Şuan piyasadaki hacmi yüksek borsalar gibi yüksek komisyon oranları ile yüksek kar elde etme gibi bir amacımız yok. Tabiki kar amacımız var ancak bizim business planımız tamamen farklı. Hemen olmayabilir ama zamanla kullanıcılarımızın güvenini kazanarak yüksek komisyon alan borsaların hacmini yakaladığımızda diğer borsaların da komisyon oranlarını azalttığını göreceksiniz.

Ayrıca kalıcı olma amacımızı göstermek için yüksek sermayeli bir şirket kurduk ve bu sermayeyi hacmimiz arttıkça artıracağımızı da vaad etmiştik.

Komisyonsuz borsamız için desteğinizi bekliyoruz.

Lifekeeper
Member
**

Activity: 360
Merit: 24

View Profile
October 26, 2018, 07:29:33 PM
Last edit: October 26, 2018, 07:49:48 PM by Lifekeeper

Merhaba,

Tabiki hiçbir yere gitme gibi bir düşüncemiz planımız yok, aksine tüm traderların kullandığı borsa olmak ve bu şekilde kalıcı olmak istiyoruz.
Şu an hiçbir ücret almıyoruz gibi bir durum yok. Belirttiğimiz gibi alış satış işlemlerinizden komisyon almıyoruz. İstediğiniz kadar komisyonsuz alış ve satış işlemi yapabilirsiniz. Ancak çekmek isterseniz sadece o zaman çekme ücreti alıyoruz, başka bir ücret almıyoruz. Ancak çekme işlemi yapmayan kullanıcılarımız ücret ödemeden işlem yapmaya devam edebilirler.
Şuan piyasadaki hacmi yüksek borsalar gibi yüksek komisyon oranları ile yüksek kar elde etme gibi bir amacımız yok. Tabiki kar amacımız var ancak bizim business planımız tamamen farklı. Hemen olmayabilir ama zamanla kullanıcılarımızın güvenini kazanarak yüksek komisyon alan borsaların hacmini yakaladığımızda diğer borsaların da komisyon oranlarını azalttığını göreceksiniz.

Ayrıca kalıcı olma amacımızı göstermek için yüksek sermayeli bir şirket kurduk ve bu sermayeyi hacmimiz arttıkça artıracağımızı da vaad etmiştik.

Komisyonsuz borsamız için desteğinizi bekliyoruz.

Merhabalar,

Oncelikle 0 komisyonlu borsa slogani guzel ve aslinda devrim niteliginde bir uygulama ANCAK bunun faydasi sadece sizin borsaniz icerisinde devamli al sat yapanlar icin gecerli. Yani bu kullanicilar gercektende 1 kurus odemeden coinbaba da istedikleri gibi al sat yaparak 0 komisyon odeyerek kendilerine baya kazanc saglayabilirler buraya kadar hic bir itirazim yok zaten olamazda. Burdaki sorun benim tarzimdaki kullanicilar icin yani Arbitraj isi yapanlar icin. Biz ucuz borsadan alip pahali borsada satariz ve genellikle kucuk kar marjlariyla bu isi yapariz, karliligimizi arttirmak icinde hacimsel olarak gorece olarak daha buyuk islemler yaptigimiz soylenebilir is tanimi acisindan.

Sizin bu al sat da 0 komisyon FAKAT cekimde %0.25 - %0.768!!! arasi olan oranlariniz iste benim tarzimdaki yani arbitraj isi yapan kullanicilari tamamen sisteminizden uzaklastiriyor. Hani bu oranlari en azindan TL cekiminde sifirlasaniz o zaman en azindan ucuz borsadan alip yine sizde satma yolunu acik tutmus olursunuz ama sistem simdiki haliyle kalirsa oncekine gore yani al sat da uyguladiginiz %0.25 lik orandan bile daha pahaliya geliyor bize. Kucuk bir ornek verim az once yaptigim islemi 1 e 1 yazimki gercek ornek ve gercek rakamlar uzerinden gidelim.

0.16278 BTC almisim coinbabadan  5921 TL ye 3-5 gun once feeleriniz hala %0.25 iken ve bu islemde 14.77 TL size komisyon odemisim

Bugun ayni miktari TL olarak bankama cekmek istedim ve karsilastigim fee orani %0.30 idi yani 5921 TL ti cekerken 17.76 TL fee odedim size.

Yani aslinda sisteminizi hic degistirmeseniz benim tarzimdaki kullanicilar icin daha ucuza gelecekti eski "pahali " feeli sisteminiz.

Buarada BTC cekimlerinde 0,1 btc cekmek istediginizde fee %0.768 den basliyor, 1 btc deki fee %0.30 a iniyor , 8 btc ve uzerindede %0.255 e geliyor ve oyle devam ediyor. Yani aslinda tek seferde 8 btc ve uzeri cekmedikce onceki alis - satis feelerinin oldugu sisteme gore daha pahaliya geliyor tabi biz arbitraj yapanlar icin tum bu yazdiklarim. Yoksa borsanizda devamli coin ve TL tutup devamli al sat yapan kullanicilar devamli suretle 0 fee ile bedavaya islemlerin keyfini suruyorlar ona lafim yok Smiley

Uzun lafin kisasi Arbitraj isiyle ugrasan biri olarak yeni "feesiz" sisteminiz beni borsanizdan uzaklastiriyor. Ortalama bir hesapla bana borsanizin kullanimi asagi yukari %0.40 fee ile alim satim yapiyormusum gibi yansiyor cekim ucretleri isin icine girince. Ha bu sartlar altinda kullanirmiyim? Az ihtimalle kullanabilirim fiyat avantaji cok oldugu zaman. Ama suanda her 3 dk da bir borsanizin sayfasini kontrol ederken artik belki gunde 2 defa bakar hale gelirim cunku zaten bana gore piyasadaki en yuksek komisyonlu borsa oluyorsunuz ve cazibeniz benim gozumde cok azaliyor. Koinim %0.3 iken siz onuda gecip %0.4 gibi reel bir fee ye mal oluyorsunuz bana aslinda.

Yanlis anlamayin bu yazdiklarim sadece yapici elestri anlamindadir. Size borsanizi benim tarzimdaki kullanicilarin perspektifinden nasil gorundugunu ve aslinda ne kadar fee ye mal oldugunu gostermek istedim. Umarim yazdiklarimi dikkate alip bir takim duzenlemelere gidersinizde Arbitraj yapan kullanicilari kendinizden uzaklastirmazsiniz. Ben nacizane yeni "0 fee li" sistemi test edip goruslerimi paylastim, goruslerim kendimi baglar , belki diger Arbitraj yapan arkadaslar durumdan memnundurlar onu bilemem ama benim acimdan durum pek de ic acici gorumedi. Biraz ayarlama gerekiyor gibi duruyor benim acimdan.

Tesekkurler
Iyi Calismalar

Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: