Bitcoin Forum
April 18, 2024, 04:51:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Prodaja domaćeg mlijeka (ideja)  (Read 183 times)
jakolinko (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 0


View Profile WWW
June 14, 2018, 11:02:02 AM
 #1

Evo prošto sam pročitao post gdje je jedan dečko napisao kako bi prodavao dijelove automobila, meni se već par dana mota jedna ideja po glavi.

Pošto se obitelj bavi proizvodnjom/prodajom mlijeka, a svi znamo kakva nam je poljoprivreda u državi i kakvo mlijeko inače pijemo...
Moja ideja je bila da farmeri postanu neovisni od mljekara poput Vindije, Dukata i ostalih lopova, te da prodaju probaju prodavati preko websitea. Znači, logiraš se, naručih 1-2-4L na kućnu adresu i samo ti se to dostavi isti dan, naravno, svaki grad/selo bi imalo svoje nekakve dostavljače. Plaćanje ili preko kartica ili kad se dostavi (možda jednog dana i sa kripto) I da, da cijena bude viša nego otkupna po kojoj ju dobivaju mljekare kako bi se moglo profitirati.

Šta vi mislite o tome? Kako vam se čini?
1713415875
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713415875

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713415875
Reply with quote  #2

1713415875
Report to moderator
1713415875
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713415875

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713415875
Reply with quote  #2

1713415875
Report to moderator
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713415875
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713415875

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713415875
Reply with quote  #2

1713415875
Report to moderator
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
June 14, 2018, 11:31:01 AM
 #2

Ima jedan takav web koji nudi kupnju kojekakvih proizvoda izravno od OPG-ova. Web je https://www.finotekadostava.com/. Koristio sam ih nekoliko puta za kupnju, ali ne znam koliko uzimaju provizije i slično. Znam samo da je svaka narudžba bila super odrađena i sve što je došlo bilo je svježe.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
jakolinko (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 0


View Profile WWW
June 14, 2018, 11:50:50 AM
 #3

Zanimljivo! Budem pogledao stranicu kada uhvatim više slobodnog vremena. Naime, mislim da bi također problem bio u malim zajednicama nedostatak potražnje. Npr. dvije tri farme koje proizvedu cca 1000-1300L mlijeka dnevno, a to nema tko pokupovati... U takvom slučaju je lakše preko mljekara
campica
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 645
Merit: 145


View Profile
June 14, 2018, 03:09:18 PM
 #4

Postoje vec nekoliko godina mljekomati , kod mene ih ima dosta, cak i u selima. Cijena 5 ili 6 kuna po litri s tim da moras imati svoju ambalazu. Kolika bi onda bila cijena na tvom websajtu gdje bi nudio i dostavu a vjerojatno i ambalazu? Mislim da to nije bas dobra ideja jer bi cijena bila previsoka. Ljudima je cak previse davat 5 kuna za litru mlijeka u ducanu, kojeg netreba prokuhavat.
jakolinko (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 0


View Profile WWW
June 14, 2018, 06:04:25 PM
 #5

Postoje vec nekoliko godina mljekomati , kod mene ih ima dosta, cak i u selima. Cijena 5 ili 6 kuna po litri s tim da moras imati svoju ambalazu. Kolika bi onda bila cijena na tvom websajtu gdje bi nudio i dostavu a vjerojatno i ambalazu? Mislim da to nije bas dobra ideja jer bi cijena bila previsoka. Ljudima je cak previse davat 5 kuna za litru mlijeka u ducanu, kojeg netreba prokuhavat.

Iskreno ne znam za cijenu, nisam previše razmišljao u detalje. Ovo mi je samo površno došlo kao ideja. Ali samo da je veća nego 2.5kn po kojoj se trenutno otkupljuje ako se ne varam Smiley Također trebali bi uračunati održavanje, prijevoz i hrpu drugih stvari...
iluvbitcoins
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
June 15, 2018, 07:48:37 AM
 #6

Ah, čuj.
Napravi  Cheesy

To bi teško funkcioniralo, možda bi bilo najbolje napraviti nešto kao mljekarski oglasnik, gdje bi mljekari objavljivali po lokacijama gdje prodaju mlijeko, ostave broj u oglasniku, ti nazoveš i pokupiš fino, domaće mlijeko ako želiš Smiley

Looking for a signature campaign.
eroejoe
Member
**
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 54




View Profile
June 15, 2018, 10:26:05 AM
 #7

Mislim da bi ovu opciju dostave na vrata ponajviše koristili stariji i nemoćni, tako da ne bi bilo loše da osim narudžbe preko interneta imaš i narudžbe preko telefona.

BTC
jakolinko (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 0


View Profile WWW
June 15, 2018, 03:08:12 PM
 #8

ok dečki, hvala svima na mišljenju/komentarima. ovo je čisto samo površinski malo smišljeno, te mi se činilo kao ok. pokušat ću više razraditi ideju preko ljeta sad pa vam se javim ako bude išta novo  Huh
Xerof
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 53
Merit: 2


View Profile
August 25, 2018, 07:31:44 PM
 #9

To bi možda funkcioniralo u većim gradovima, ali u manjima mislim da bi imao problema sa troškovima transporta.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!