Bitcoin Forum
June 01, 2024, 07:46:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Takım Arkadaşları Arıyoruz!!  (Read 310 times)
Tempest07 (OP)
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile
June 15, 2018, 02:28:14 AM
Last edit: June 20, 2018, 09:53:29 AM by Tempest07

Merhabalar ben Ahmet DEMİR Antalya'da yaşıyorum ve yazılım mühendisi olarak freelance çalışıyorum.

Turizm sektöründe kullanmak için bir altcoin tasarlıyoruz, projemize katkı sağlayabilecek veya destek çıkabilecek takım arkadaşları arıyorum.

Detaylar bire bir görüşülecektir, Şuanda 7 kişiyiz ve 3 tane travel agency firması ile anlaşmış bulunmaktayız. Cryptopia ve HitBtc ile görüştük ve yeni yapacağımız coinin listelenmesi için tekliflerini aldık.

Algoritma: Cryptonight
Şuanki Takımımız: Güncellendi 20.06.2018
4 Yazılımcı      :  Ben,Halil Bey,Safdar Bey,Navid Bey
1 UI Tasarımcı :  Hasan Bey
1 Web Geliştirici: Ahmet Bey
1 Sponsor      :  Davut Bey

Bu konuda çok ciddiyiz ve büyüyeceğimize inanıyoruz. Borsalar bi hayli yüksek fiyat istiyorlar listeleme için fakat bunu toplayacağız ve ilk olarak Antalya'daki bütün otellere coin ile satışı alıştıracağız. Daha sonra tüm Türkiye'ye genişleyeceğiz.
Aramıza katılmak isterseniz özel mesaj atmanız yeterlidir.

Her türlü yardım bizim için gereklidir, Yardımlarınız karşılıksız kalmayacaktır.

Sosyal medya, Youtube hakim ve izlenen kanalı olan kişilere reklam karşılığı ücret verilebilir. Bunun içinde bana yazabilirsiniz.

ÖNEMLİ GELİŞME

Coin için gerekli maddi miktarı toplamakta zorlanıyoruz ve şuanki sponsorumuz Davut bey tek başına her şeyi karşılayamayacağı için ilk önce Ethereum tabanlı Erc20 Token ile ICO yaparak başlamaya karar verdik.

Ek olarak ICO da aldığınız tokenler ICO sona erdiğinde ve wallet yayımlandığında(ICO bitiminden en geç 2 hafta sonra) site üzerinden swap(takas) olacaktır.
Örnek:
50 token aldınız, Bu tokenleri site üzerinde bir form doldurarak swap wallete göndericeksiniz.
wallete gönderdiğiniz tokenlerin tx idleri onaylandıktan sonra coinlerinizi kendi walletinize aktarabilmeniz için size online wallet verilecektir.

Not: Normalde ICO yapmadan bu işe başlamak istiyorduk fakat bunun bizim bütçemizi aşacağı için malesef bunu yapamadık. En geç 1 ay içerisinde Sitemizi Duyuracağız ve ICO başlayacaktır.

LÜTFEN 2 DAKİKANIZI AYIRIP OKUYUN ÖNEMLİ!!

Özellikle herkes aynı şeyden bahsediyor "Türkler coin çıkarırsa kesin dolandırmak içindir" aslında gidişata göre yanlış bir tabir değil gibi gözüksede YANLIŞTIR.

Örnek vererek anlatayım.

Turcoin: ( Bitcoine Rakipmişler Cheesy Sen kimsin bitcoine rakip oluyorsun, Piyasanın %40 hacmi Bitcoin'de Allahın cahili daha site iconunun arka planını saydamlaştırmayı bilmiyorsun.) En fazla 5 dakika incelemeyle bütün grup üyelerinin ponzi ve dolandırıcılık işlerinde adını kirlettiğini bulabilirsiniz. Zamanında 2 3 haber kanalında yazılarım paylaşılmıştı herkesi uyarmak için elimden geleni yaptım fakat insanlar "Yattığım yerden para gelsin her hangi bir çaba vermeyeyim 50 bin atayım aylık 5000 gelsin" düşüncesinde malesef.
Eee buna yatırım yapan arkadaşlara bir soralım.
Nerde bunun borsası?

Cevap: Yok abi ama açıklama yapmışlar bak : Borsa üzerinden Turcoin alım-satım işlemleri henüz başlatılmamıştır. Mevcut şartlarda Turcoin'in parasal sirkülasyonunu arttırmaya yönelik çalışmalarımızdan ötürü piyasa arzını kontrol altında tutmak adına böyle bir uygulama içindeyiz. ( Tabi Kesin öyledir.)

Soru2: Nerde bunun walleti, Wallet Kaynak kodları ve Coin Kaynak kodları?

Cevap2: Ha Walletmi abi var o sitede üye oluyorsun ordan aldığın gözüküyor, Kaynak kodu ne abi?

Soru3: Gelir paketleri nedir nasıl işliyor?

Cevap3: Abi 50 bin veriyorsun aylık 5000 alıyorsun süper bi sistem.

Evet 3 cevaptan ne çıkardık?

1- Bu coini aldın aldın ama satmak istersen nasıl olacak o iş? Yok ne borsası var ne paranı geri veriyor tamamen ponzi bir sistem.

2- Cüzdan var ama kendi sitelerinde ne indirebiliyorsunuz ne saklayabiliyorsunuz. Coin güvenilirmi diye kaynak kodlarına bakmak istiyorsunuz ama oda ney öyle bir şey yok. Coinde değil sadece ismi o siteye para at orda x Turcoin yazsın Cheesy

3- Ya arkadaşlar Kairos geldi akıllanmadınız, Çiftlikbank geldi akıllanmadınız, Turcoin geldi yinede akıllanmıyor bu millet. Hepsi aynı taktik hepsi aynı b.k afedersiniz anlayın artık.

Örnek 2: Fazla uzatmayacağım çok basitçe açıklayacağım.
Son olarak eklemek istiyorum Sikke diye bir Sözde coin. Madencilik için bir şart koymuş.

Sikke madencisi olmak için kesenizde en az 2.500 SKK olması gerekmektedir. 

Ya Mining için para alanını ilk defa gördüm nasıl bir dolandırıcılıktır bu.
Masternodemi kuruyorsun arkadaşım nedir bu?
NOT
Siz siz olun 5000 ödeyin aylık 500 kazanın gibi saçmalıklardan uzak durun.
Bunu konuya eklememin sebebi türkler dolandırıcıdır önyargısını biraz olsun kırabilmek.
Türkler dolandırıcı değildir aksine dolandırılmaya aç bir millettir.
Tekrar ve tekrar söylüyorum bu tip oluşumlara paranızı bağlamayın üzülen her zaman siz olursunuz.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
June 15, 2018, 02:56:57 AM

Bir yazılımcı olarak naçizane tavsiyem herşeyi kağıda dökmeniz. Umarım başarılı olursunuz. Özellikle yerli ve milli tarzındaki söylemlerden kaçınırsanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır.

Tempest07 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 15, 2018, 03:16:27 AM

Bir yazılımcı olarak naçizane tavsiyem herşeyi kağıda dökmeniz. Umarım başarılı olursunuz. Özellikle yerli ve milli tarzındaki söylemlerden kaçınırsanız sizin için çok daha mantıklı olacaktır.

Yorumunuz için Teşekkürler.
Yerli, milli değilde global pazar fakat türkiye otelleri gibi düşünüyoruz. Yani türk vatandaşımızda alıp değerlendirebilecek yurtdışında yaşayanlarda. Yıllık pos geliri vererek yazdan yaza daha tasarruflu tatil yapılması fikri ile başladık projeye.

Ayrıca bunun için bir ofisimiz bile hazır yani gelip insanlar görerek birşeyler yapabilecekler.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 15, 2018, 04:09:18 AM

Başarılar dilerim.
Umarım hevesiniz geçmeden tamamlarsınız.
Eğer bi salarsanız bi daha toparlanmıyor.
Bu herhangi bir proje değil.
Yapacağınız coinin değerini belirleyecek bir ürün ortaya koymalısınız
Tempest07 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 15, 2018, 04:15:37 AM

Başarılar dilerim.
Umarım hevesiniz geçmeden tamamlarsınız.
Eğer bi salarsanız bi daha toparlanmıyor.
Bu herhangi bir proje değil.
Yapacağınız coinin değerini belirleyecek bir ürün ortaya koymalısınız
Çok teşekkür ederim.

Çoğu şeyi hallettik sayılır sadece site satış entegrasyonları kaldı, coin ile fiyatlandırma kısmı yani.

Vee tabiki hiç beklenmeyen sorunlar Smiley
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 15, 2018, 06:51:43 AM

Öncelikle çıkmış oldugunuz bu yolda başarılar dilerim. Özellikle foruma yerli coin token gibi söylemlerle sakin çıkmayın. Çünkü epey bir kişi Türk ismini lekeledi. Nerede dolandırıcı varsa yerli coin deyip milleti bezdirdi. İsmi de mümkünse yabancı olsun. İçinde türk geçen herhangi bir şeyiniz olmasın ki zarar görmeyin. Başarılar diliyorum.
Tempest07 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 15, 2018, 07:20:03 AM

Öncelikle çıkmış oldugunuz bu yolda başarılar dilerim. Özellikle foruma yerli coin token gibi söylemlerle sakin çıkmayın. Çünkü epey bir kişi Türk ismini lekeledi. Nerede dolandırıcı varsa yerli coin deyip milleti bezdirdi. İsmi de mümkünse yabancı olsun. İçinde türk geçen herhangi bir şeyiniz olmasın ki zarar görmeyin. Başarılar diliyorum.

Öneriniz için teşekkür ederim.

Merkezi olmayan fakat Çoğu yerde geçerli sayılan bir para çıkarmayı düşünüyoruz. Şimdiden 3 yer ile anlaştık ve onların aracılığı ile 60'ın üstünde otel ile görüştük. Çoğu bu işe olumlu bakıyor.

Kısacası biz çıkartıp bir şey vaat ederek ve adını ICO koyarak insanlara satış yapmayı düşünmüyoruz.

Global olarak geçerli ve sadece turizm odaklı kullanıma sunulucak, Kimsenin rich wallete sahip olamayacağı eşit bir coin yapmayı hedefliyoruz.

Grubumuz büyüdükçe bu konuyu biraz daha görselleştiricem ozaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Ayrıca dediğiniz gibi Türkler yaptı yapacağını 3 kuruş para kazanmak uğrunu lekelediler Türkçe coinleri. Fakat umuyorum bizle birlikte bu biraz değişicektir.
orkungenel
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
June 15, 2018, 07:57:43 AM

İCO aşamasında ücretsiz airdrop yaparsanız sitede ücretsiz yayınlayabiliriz. Şimdiden hayırlısı olsun, iyi bayramlar.
https://www.airdrobum.com/
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
June 15, 2018, 09:44:49 AM

Ekibe şimdiden bol şans diliyorum. Yolunuz hiç kolay olmayacak. Piyasadaki zorluklar belli, bir de üstüne halkın ön yargısı ile karşılaşacaksınız. Allah güç, kuvvet, dirayet versin.

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
xzone
Legendary
*

Activity: 2604
Merit: 1490

View Profile
June 15, 2018, 10:31:29 AM

Umarım gerçekleştirilebilir bir projeniz olur. Düşünce güzel fakat uygulamaya geçince sorunlar yaşanabilecek gibi geliyor.

Diyelim ki tokenin ilk fiyatı 1 dolardı. Borsaya girdikten sonra 10 dolara çıktı. Fakat ben bu otellerden birine girmek için ilk fiyattan rezervasyon yapmıştım. Bu tür problemlerin önüne nasıl geçilecek? ICO yapmıyor olmanız bu durumu değiştirmez, eğer değer kazanabilecek bir token olmazsa kimse borsalara girip bu tokeni satın almaz Smiley

Bounty kampanyası yaparsanız blog yazılarımla projenizi destekleyebilirim.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
June 15, 2018, 11:15:52 AM

Yapacaginiz projenin detaylarini yazmanizda fayda var.  % kac dagitulacak %kac satilacak %kac gelistirici takimda olacak.  PoS mu PoW mu calisacaksiniz?  Hedefiniz nedir,  yurtdisindan partner alacakmisiniz,  yoksa yerel olcekte mi kalacaksiniz?  Forumda hangi yonetici ile calisacaksiniz.  Bastan sona paket yonetici ile mi calisacaksiniz yoksa projenin genelini siz mi yoneteceksiniz.  Vs vs.  Bunlari yazarsaniz daha fazla katilimcinolabilir.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
Alucardo
Newbie
*

Activity: 155

View Profile WWW
June 15, 2018, 11:49:17 AM

Umarım gerçekleştirilebilir bir projeniz olur. Düşünce güzel fakat uygulamaya geçince sorunlar yaşanabilecek gibi geliyor.

Diyelim ki tokenin ilk fiyatı 1 dolardı. Borsaya girdikten sonra 10 dolara çıktı. Fakat ben bu otellerden birine girmek için ilk fiyattan rezervasyon yapmıştım. Bu tür problemlerin önüne nasıl geçilecek? ICO yapmıyor olmanız bu durumu değiştirmez, eğer değer kazanabilecek bir token olmazsa kimse borsalara girip bu tokeni satın almaz Smiley

Aynı şey düşmesi için de geçerli. O zaman da oteller kabul etmeyebilir. Bu tarz projelerde tek sıkıntı bu bence de. Çok fazla ve çok büyük iniş çıkışlar olması hizmet tokenlerinde böyle bir sorun ortaya çıkarıyor. Ha bu normal para birimlerinde de olabilir ama çok daha nadir. Bookingde euro olarak ayırıyorsun odayı ama şuan tl olarak çok çok fazla ödemek zorunda kalıyorsun.
Tempest07 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 15, 2018, 12:41:28 PM

İCO aşamasında ücretsiz airdrop yaparsanız sitede ücretsiz yayınlayabiliriz. Şimdiden hayırlısı olsun, iyi bayramlar.
https://www.airdrobum.com/
Teşekkürler fakat airdrop yapmayacağız.
Ekibe şimdiden bol şans diliyorum. Yolunuz hiç kolay olmayacak. Piyasadaki zorluklar belli, bir de üstüne halkın ön yargısı ile karşılaşacaksınız. Allah güç, kuvvet, dirayet versin.
Teşekkürler.

Düşüş olma riski olmayacaktır, Şöyle anlatayım
Örnek bir kişi borsa üzerinden 50 adet satın aldı ve siteye girerek otel rezervasyonunu yaptı diyelim.
Satın alınan 50 adet bize veya ortaklarımıza geri dönüş yaptığında borsaya tekrar ortalama fiyattan satışa çıkarılacaktır.
Bu sayede hem coini satan kişi kazanır, Hem alan kişi tatilini yapar, Hemde firma sahibi tekrar satarak parasını kazanır. bir nevi geri dönüşüm döngüsü.
Tabiki satışlar bir önceki fiyatın biraz üstüne çekilirse fiyat artış gösterebilir, Yada tam tersi olarak düşüş gösterebilir. Fakat eninde sonunda firma sahibinin eline geçen coinler pazar fiyatını dengeleyecektir.

Bounty için daha 1 ayımız var fakat o gün geldiğinde desteklerseniz sevinirim.
Yapacaginiz projenin detaylarini yazmanizda fayda var.  % kac dagitulacak %kac satilacak %kac gelistirici takimda olacak.  PoS mu PoW mu calisacaksiniz?  Hedefiniz nedir,  yurtdisindan partner alacakmisiniz,  yoksa yerel olcekte mi kalacaksiniz?  Forumda hangi yonetici ile calisacaksiniz.  Bastan sona paket yonetici ile mi calisacaksiniz yoksa projenin genelini siz mi yoneteceksiniz.  Vs vs.  Bunlari yazarsaniz daha fazla katilimcinolabilir.
Detaylar görsel olarak eklenecektir yakında, Fakat sorularına cevap vereyim.

1.Dağıtım derken ico tarzı bir dağıtımdan söz ediyorsan bu olmayacak.
2.Sosyal medya ve köşe reklamlarından bir miktar ücretsiz dağıtılacak.
3.Geliştirici Takım payı olarak %3 düşünüyoruz.
4.Tamamen PoS olucakdır.
5.İlk hedefimiz bu sektörde önde gelen firmalara kendimizi tanıtıp işbirliği yapabilmek.
6.Şu anlık yurt dışından kimseyi almayacağız, Fakat yerel olarak da sınırlı kalmayacağız. Sadece zaman meselesi.
7.Projeyi biz yöneteceğiz.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 15, 2018, 01:19:01 PM

Hocam Allah kolaylık versin. Yolunuz bahtınız açık olsun. Ne zaman içimizden birilerinin bu yola çıktığını görmek beni çok mutlu ediyor. Umarım diğer projeler gibi yarıda bırakmazsınız. Aradığınız nitelikleri her türlü demek yerine detaylı yazarsanız daha güzel olur kanısındayım. 
Tempest07 (OP)
Newbie
*

View Profile
June 15, 2018, 01:32:27 PM

Hocam Allah kolaylık versin. Yolunuz bahtınız açık olsun. Ne zaman içimizden birilerinin bu yola çıktığını görmek beni çok mutlu ediyor. Umarım diğer projeler gibi yarıda bırakmazsınız. Aradığınız nitelikleri her türlü demek yerine detaylı yazarsanız daha güzel olur kanısındayım. 
Teşekkürler, yakında ekliyeceğim görseller ile belirteceğim.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
June 15, 2018, 05:36:54 PM

Böyle bir projeyi duymak beni hem şaşırttı hem mutlu etti gerçekten,umarım başarılı olursunuz

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
jamesawyer
Member
**

Activity: 140
Merit: 15

View Profile WWW
June 15, 2018, 07:22:15 PM

dusunce guzel ama uygulamaya gelince cogu proje basarisiz kaliyor. Umarim sizinki de onlar gibi olmaz

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
June 15, 2018, 08:12:03 PM

Bu tarz ICO girişlerinde Team çok önemli, gerçekten iyi bir kadroya sahip olursanız tabi ki biz de destekleriz. Ancak alakasız kişilerinde oluşturduğu bir takıma kimsenin yatırım yapacağını sanmıyorum. Başarılar diliyorum, yolunuz açık olsun.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2100
Merit: 1140

View Profile
June 15, 2018, 08:27:01 PM
Last edit: June 15, 2018, 09:55:08 PM by wolwoo

bildiğim kadarıyla Türk turizmcileri yabancılara paket satışlarla neredeyse bedava sayılacak fiyatlara konaklama imkanı sağlıyor, özellikle erken rezervasyonda arada dağlar kadar fark oluyor. şimdi yabancıda para varsa riske girip niye böyle bir maceraya girsin. buradan hareketle bu coinleri ülke insanı talep edecekse bunun yerine yabancıya gösterilen imkanlar yerli turiste gösterilse turizme daha büyük bir katkı olmaz mı? örneğin ben alkol kullanmıyorum diyelim alkol kullananla aynı fiyatı ödüyorum, malum alkol pahalı bir ürün, bana farklı bir paket sağlanabilir, bu tür çözümler sanki daha kolay uygulanabilir gibi geliyor. Adam kripto dünyasında ise zaten başka yerden voleyi vurup gidip kendi tatilini gerekiyorsa en pahalısından da alabilir bana göre! kriptodan anlamayan da bu tokena ilgi gösterir mi bilemiyorum çünkü hala BTC'ye balon diyen prof olmuş zatlar var.

o halde sorunları sıralayalım
-Otel fiyatı turlar arasında bile farklılık gösteriyor, nasıl cazip olacak, turlar mı coin mi avantajlı olacak? coin avantajlı olursa tourlar ne tavır alır?
-Ülkeler arasında farklılık gösteriyor, yurtdışına göre mi ülkemizdeki fiyatlara göre mi fiyatlanacak?
-hangi tarihler arasında alındığıyla ilgili farklılık gösteriyor, erken rezarvasyona göre mi  normal tarifeye göre mi fiyatlanacak?
-Ülkemizdeki vergi mevzuatı nasıl aşılacak? Karttan çektirdim e-fatura gönderiyor, coin ile aldığımda faturaya ne yazılacak? Antalya vergi dairesi tutar: 200 tourist coin/gecelik kişi başı yazılsa haydaaa uğraş dur???

ha bir de ucuz-avantajlı olsa otelci şikayet edecek, pahalı olsa adam gider tour'dan alır vs vs vs

yine de başarılar dilerim.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 15, 2018, 08:41:58 PM

Aslında yapmak istedikleriniz hepimizin bir beklentisi özellikle millet olarak dahaca dişe dokunur ciddi bir proje gerçekleştiremedik, inşallah başarırsınız ve ciddi bir proje olarak yola çıkıp inşallah öyle devam edersiniz.

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: