Bitcoin Forum
May 13, 2024, 04:43:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: BITNATION AMAZIX BOUNTY SCAM [Ekran görüntüleri ile kanıtlar] + Banlandım  (Read 618 times)
holdmycoins (OP)
Member
**

Activity: 294
Merit: 11

View Profile
June 15, 2018, 01:06:41 PM
Last edit: June 17, 2018, 11:58:01 PM by holdmycoins

Bitnation bounty katıldığımda çoğu kişinin stakelerini yediklerini gördüm. Benim elimde kanıt var ve kanıt olan birçok kişinin stakeleri yendi ve ağzımıza bir parmak bal çalmak için ''teselli miktarı'' verildi. Bu konuda mağdur olan tek ben değilim. Ben youtube, newsletter, sign up bounty katıldığım ve her şeyi eksiksiz yaptığım halde stake sayılmadı. Daha sonra ekran görüntülerini Bitnation takımında bir kişiye göndermemiz istendi ve teselli olarak 25,000 pat gönderildi. Almamız gerekenin neredeyse 10'da 1'i kadar. İlginç olan şey ortada yenen bir hak var ve bize sus payı olarak bu veriliyor sorduğumuzda haksızlık kabul ediliyor ama gönderilen miktar bu.

Bu apaçık bir scamdır. Hakkımız verilmiyorsa bu başta Amazix sonra da Bitnation'ın dolandırıcılığıdır. Buna sadece ben değil birçok kişi maruz kaldı. Youtube için kanıt koyamam çünkü sonradan da abone olunup beğeniler yapılabilir ancak birçok bounty'e katılıp stake alan biri olarak işlerin nasıl yürüdüğünü biliyorum ve görevleri eksiksiz tamamladım. Daha sonra sinirlenip tüm videolarına dislike bastım. Ekran görüntülerinde açıkça signup ve newsletter için katıldığım ama spreadsheet incelenirse 0 stake aldığım görülür.

Bitnation bounty konusu: https://bitcointalk.org/index.php?topic=3081168.0

Spreadsheet: https://docs.google.com/spreadsheets/u/1/d/e/2PACX-1vT99qxeaZ6UvYE_uHM1xXYbvwWDU0jMf1kzkEpS7CwJgBgLmvPwwWqrpnVKklF_bsWBQNYiYBqoqvJ-/pubhtml#

Linkleri incelerseniz açıkça her şey görülüyor. Bunu yapmaları da ilk değil daha sonra başka dolandırıcılıklarını da burada duyuracağım.

_______________________________________________________________________________ _____________________________________________________

Güncelleme: Hakkımı aradığım için Amazix beni tüm kampanyalarından ve katıldığım kampanyalardan saatlerimi harcayarak banlamıştır. Şimdi gerçekler ile onların anasını sikmek benim hakkımdır. Siz de bunların bountylerine katılıyorsanız unutmayın ki benim başıma gelen sizin de başınıza gelecektir. Hakkınızı ararsanız atılırsınız bu kadar basit.

Yoğ adamlar scam değil diyenler de siktirsin yazmasın buraya. Ekran görüntüsü var adam gördüğünü inkar edecek kadar spastik buna ne yapsan haktır.

Ekran görüntülerini toplayıp neden beni attıklarını ve ne kadar haklı olduğumu göstererek yeni bir konu açacağım.

_______________________________________________________________________________ ______________________________________________________________

SCAMix sorumlusunun açıklaması burada. % 100 Yalan ile geldi yüzsüz buraya açıklama yapıyor ama bu iş burada bitmeyecek tüm yüzlerini apaçık bir şekilde herkes görecek.

The list of submissions was cross-checked with Bitnation (as they are the only ones who have access to the list  of newsletter subscribers) and the manager only worked with the list he received from the team. Is it possible that you supplied a wrong email address when submitting the form?

You got banned for using bad language and throwing around scam accusations that you can't prove, a behaviour we do not tolerate in any way.

_______________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________ _________________

AMAZİX ÜYESİ HATASINI KENDİ ELLERİYLE GÖSTERDİ. HAKLI OLDUĞUM BARİZ BİR ŞEKİLDE ORTAYA ÇIKTI. ONA RAĞMEN SÜREKLİ VE LAFI ÇEVİRİP KENDİLERİNİN NE KADAR PROFESYONEL OLDUKLARINI SÖYLEYİP SÖYLEYİP DURUYOR. BENİ BANLAMA SEBEBİNİ DAHİ BİLMEYEN ADAM HAKLI OLDUĞUMU GÖRÜNCE SAÇMALAYIP SAÇMALAYIP DURDU. BURADA TÜM KONUŞMALAR VE EKRAN GÖRÜNTÜLERİ VARDIR. BU ADAMLARIN BOUNTYLERİNE KATILIYORSANIZ BENİM YAŞADIKLARIMIN AYNISINI YAŞAMAYI GÖZE ALACAKSINIZ YA DA BABAYI ALIP PISACAKSINIZ. BEN HAKSIZLIĞI SEVMEM VE BU DÜZENE KARŞI UCUNDA BAN DA OLSA KARŞI ÇIKARIM. BU YAPTIKLARI OROSPU ÇOCUKLUĞUNU HERKESE GÖSTERMEK BENİM BORCUMDUR.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=4475111

The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715618581
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715618581
Reply with quote  #2

1715618581
Report to moderator
1715618581
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715618581
Reply with quote  #2

1715618581
Report to moderator
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 15, 2018, 01:34:44 PM

Bu amazix ekibinin böyle şeylere kalkacağını düşünmezdim
Umarım doğru değildir.
Şuan ki  bir proje için bir çok içerik ürettim umarım stakelerim yenmez
depecoin
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile
June 15, 2018, 03:20:58 PM

banada newsletter dan 25,000 pat geldi youtube ve signup a çöktüler maalesef bildiğin hak yediler , ama youtube da şöyle bişey vardı bütün videoları like lamak gerekti kayıt zamanında olanları like ladım sonradan video yüklendi ama bakmadım bir daha sayfalarına onuda öyle yediler.
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 15, 2018, 03:36:53 PM

Amazixin bir çalışanı yok bildiğim kadarıyla. Bu bountyi yöneten kişiler tokenlerin üstüne de çökmüş olabilir. Tüm ekibi suçlamak doğru olmaz. Ana gruba bildirebilirsiniz

CoinSlayer
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
June 15, 2018, 04:30:27 PM

geçenlerde makale yazmıstım bende xyo bountysine ne yaptıysam adamlara stakemi vermediler. türkçe yazmışım makaleyi 1 kelimede sizli bizli yazmışım diye D
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 15, 2018, 04:41:00 PM

Bende Twitter bountysindeydim, ilk başlarda iyi gidiyordu. Bir ara forumda bir arkadaş ara sıra spreadsheet leri kontrol edin atildiginiz kampanyalar için uğraşmayin diye uyari yapmıştı. O zamanlar farkettim meğersem beni kampanyadan sepetlemisler. Tabi ben sebebini bilmiyorum. O zaman çok fazla raporlamayi sistemli yapamıyordum. Nasip değilmiş demek ki. Bu işlerde de en kötüsü o kadar uğraşıp emeginin karşılığını alamadığın zaman moral bozucu oluyor. Herşeyin hayırlısı. Nasipten öte köy yok
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 15, 2018, 04:43:28 PM

geçenlerde makale yazmıstım bende xyo bountysine ne yaptıysam adamlara stakemi vermediler. türkçe yazmışım makaleyi 1 kelimede sizli bizli yazmışım diye D

Bu kampanyadan da atilmistim. Demek ki tek sıkıntı ben değilmişim. Bununda Twitter Facebook bountysindeydim iki üç hafta bununla da uğraşmıştım. Sonra spreadsheet i kontrol edince atildigimi farkettim. Boşa o kadar vakit uğraşmıştım. Demek ki bu kampanyakarin yöneticilerinde de ibnelik varmış
holdmycoins (OP)
Member
**

Merit: 11

View Profile
June 15, 2018, 08:48:30 PM

Amazixin bir çalışanı yok bildiğim kadarıyla. Bu bountyi yöneten kişiler tokenlerin üstüne de çökmüş olabilir. Tüm ekibi suçlamak doğru olmaz. Ana gruba bildirebilirsiniz

Ya hocam kimi kime şikayet ediyorsun sen? Adamlar güvenip veriyor mu veriyor tokenların üstüne çöküyor mu çöküyor e o zaman Amazix değil Abdurrahman mı diyeceğiz? Ben onu da suçlu bulurum o ibneye de konu açacağım zaten negatif trust da bırakırım ama buraya gelip kraldan çok kralcı olma. Ortada bir haksızlık var Amazix'i suçlama diyorsun kim suçluysa hepsini suçlarım bounty manager, Amazix, bitnation bu ibnelerin hepsi suçlu burada. Lütfen hakkımızı arayalım burada haksızlığa uğrayan biziz. Rica ediyorum suçlu olanlara suçlu diyelim.

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
June 15, 2018, 10:14:56 PM

Ya hocam kimi kime şikayet ediyorsun sen? Adamlar güvenip veriyor mu veriyor tokenların üstüne çöküyor mu çöküyor e o zaman Amazix değil Abdurrahman mı diyeceğiz? Ben onu da suçlu bulurum o ibneye de konu açacağım zaten negatif trust da bırakırım ama buraya gelip kraldan çok kralcı olma. Ortada bir haksızlık var Amazix'i suçlama diyorsun kim suçluysa hepsini suçlarım bounty manager, Amazix, bitnation bu ibnelerin hepsi suçlu burada. Lütfen hakkımızı arayalım burada haksızlığa uğrayan biziz. Rica ediyorum suçlu olanlara suçlu diyelim.
Ekibi düzgün seçemediysen ve ekip yattıysa tokenlerin üstüne bu suç kampanya katılımcılarında değil ekiptedir. Hakkını arayabileceğin tek yer forum malesef bu işte. Negatif trust basarsın, scam diye konusunu açarsın başka elinden bir şey gelmez. Ekibin bu kadar kalitesiz olması zaten geleceğinin parlak olmadığını da gösteriyor ama.
alex219
Sr. Member

Activity: 628
Merit: 251

View Profile
June 15, 2018, 10:20:59 PM

Bir arkadaşım böyle bir olay yaşamış sonra bunu Bounty konusuna yazmıştı ertesi gün Senior member hesabını uçurdular.. Böyle iş yapanlarım yanına kâr kalıyor, forum yönetiminden tanidiklari olduklarina emin olabilirsiniz.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
June 15, 2018, 11:02:51 PM

Bir tane twitter kampanyasına katılmıştım Amazix ekibinin. Ödülleri gönderdikten aylar sonra bir mail geldi. Bountye katıldığınız için teşekkür ederiz size ödül olarak 0.02 eth göndereceğiz diye. Önce fake sandım sonra bir baktım cüzdana geldi. Başka da bir kampanyasına katılmamıştım. Takımdan birilerinin yaptığı üstüne yatma olabilir.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
June 16, 2018, 05:16:36 AM

Hadi ya böyle şeylerdemi oluyor. Eee kime güveneceğiz??

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
June 16, 2018, 06:02:11 AM

Bazende adam spreadsheeti incelemeden kafaya göre stake veriyor. Sırf bu yüzden bizim hakkımız yeniyor. Bu konuya gelirse vardır kesin bir bokluk. Hakkımızı savunalim.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
June 16, 2018, 07:34:21 AM

bu orosbu çocukları bana da yollamadı bi çok arkadaşıma da yollamadı...yanılmıyorsam 1 m$ para toplamışlar ico dan soft yapamamışlar dendi...bilmiyorum araştırmadım ama öyle denince ben de üstüne düşmedim tokenların...bu piçlerin ödül programlarına(bounty) kyc yapacak varsa bi daha düşünsün...bilgilerinizi icolarda çoklu hesap kasmak için kullanacaklar  Grin ya da depwebte satarlar gibime geliyor
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 16, 2018, 07:40:24 AM

Hocam ben amazixi falan savunmuyorum ama ekibin içinde kalitesiz adamlar olabilir bunu ana gruba bildirin diyorum. Belki bir çözüm olur yoksa amazix babamın şirketi değil banane. 
Daha önce görmüşsünüzdür datx e 300 bin lira kaptıran arkadaşın konusunu. Telegramdaki admin bu elemana farklı adres veriyor. Bu adam da ekipten değil miydi

derincold
Member
**

Activity: 182

View Profile
June 16, 2018, 08:39:21 AM

Amazix'in bounty yöneticileride telegram destek adminleride hepsi aynı bunların. Hepsi birbirleriyle bağlantılı çökmüşler işte tokeninin üstüne adamın. Sonradan ödül düşürmeler stakeleri hiç etmeler hepsi bunlarda.
myortvyje
Member
**

Activity: 224
Merit: 52

View Profile
June 16, 2018, 04:58:29 PM

Amazix e bir çok blog yazısı yazdım adamlar totalde sonuçlanan yaklaşık 10 yazımdan 3 ünü filan bir kısmı orijinal değil diye reddettiler ki genelde de iyi para toplamış projelerde yaptılar bunu. 3 ay önce yazdığım essentia yazısında adamlar bazı kısımlar orijinal değil demiş 3 ay önce doğru düzgün essentia yazısı yoktu, keza bu shivom ve xyoda da başıma geldi bundan sonra hiç bir projelerine girmem, tamamen güvenilmezler benim nezlimde.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
June 16, 2018, 05:11:41 PM

Ben youtube bountysine girdim alamadım hiç bişey vermdiler bütün videoları izledim likeladım ama boş geçtiler daha ne yapmam gerekiyor stake alabilmek için newsletter da girdim ondada aynı durum
kelbasatarak
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
June 16, 2018, 05:51:10 PM

amazix zaten kyc istemiyor muydu bountylerinden uzak durmak lazım her önüne gelene kimlik yollarsak işimiz yaş
burkay
Full Member

Activity: 644
Merit: 103

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 16, 2018, 07:11:51 PM

Hakkınız yenmesi konusunda hiç bir şey diyemem hocam, konunuzu bilmediğim için o konuda yorum yapamam ama şu var ki, bir projeye scam demeniz için projenin sahte olup farklı amaçlarla ve insanları kandırarak para toplama olayına girmesi olur ki, ben zannetmiyorum amazix sahte hiç bir projenin bounty sini kolay kolay yönetmez.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: