Bitcoin Forum
May 29, 2024, 08:07:12 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Büyük Dolar Düşüşüne Hazır olun  (Read 459 times)
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
June 26, 2018, 06:48:23 AM

benide ak partili yaptınız ya helal vallahi ben aylar öncesinden burada muharrem ince ye atın diye kampanya yürütmüş biriyim. Smiley görünen o ki doların 3 ayda 10 tl olacağını düşünenler mevcut temmuz ağustos aylarında görüşürüz. daha yaz sezonu yeni açılıyor. plajlar tam kapasiteye geçmedi hele avrupalı turist aksın türkiyeye o zaman göreceğim Smiley 4.00 seviyesine vurup sekeceğimizi düşünüyorum.

Turizmden geçen yıla göre daha canlı geçecek gibi görünüyor daha şimdiden. Geçen yıl bile 25 milyar$'lık bir girdi sağlanmıştı. Bu yıl daha fazla olacağı söyleniyor. Yine de sadece oradan gelecek para doları düşürmeye yeteceğine emin değilim. Daha arttırılan faizlerin ceremesini çekeceğiz.
bu sene turizm cokta iyi değil bunu temmuz gelmesine rağmen otellerin fiyatları hala erken rezervasyon fiyatıyla satmasından anlayabilirsiniz. 30 milyar dolar girdi sağlansa bile bu sene bu paranın buyuk cogunlugu yine yurtdısına akıyor hadi akmadı diyelim sene sonuna kadar odenmesi gereken borc 250milyar dolar. ben dövizin düşeceğini hiç sanmıyorum artı suan global anlamda dolar değer kazanıyor.
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
June 26, 2018, 11:02:47 AM

Doların düşeceği falan yok, sanki seçimden sonra herşey düzeldide doların düşmesini bekliyoruz. Çok acil ekonomik olarak önlemler alınması gerekiyor.

aynalitarak
Newbie
*

Activity: 129
Merit: 0

View Profile
June 26, 2018, 11:28:54 AM

dolar belki bir miktar düşer lakin kalıcı bir düşüş olamayacaktır sonrasındaki tırmanışını hepbirlikte izleyeceğiz
smulasyon
Jr. Member
*

Activity: 142
Merit: 1

View Profile
June 26, 2018, 12:05:28 PM

hiçte düşecek paramızın değeri artacak diye beklemeyin düşer ama geri çıkar ekonomimiz çöktü maalesef değerlendirecek birşeyimiz kalmadı
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile
June 26, 2018, 08:14:49 PM

Tayyip kazandı dolar düşmedi bundan sonra doların 4ün altına inmesi çok zor
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
June 26, 2018, 08:23:40 PM

Arjantinden sonra en fazla faizi veren ülkeyiz doların hala düşeceğini sanan var.

sufleli
Jr. Member
*

Activity: 38

View Profile
June 26, 2018, 10:03:01 PM

Bunlar doların iyi günleri... Direnç kırılacak. 5in altına inmesi bile hayal olacak. Tıpkı şu an 10 sene önceki fiyatların hayal olması gibi.  Ekonomi yerleri boyladı sanıyorsunuz daha da dibe çökecek. Göz göre göre verdiğiniz adamların eline yine; Dolar düşecek, vergiler düşecek, üretim artacak ekonomi büyüyecek diyerek mi? Kusura bakmayın da şu saatten sonra düşecek doları ''nah'' bulursunuz.
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
June 26, 2018, 11:20:24 PM

Hayal kurmayin hocam. Imkansiz demiyorum fakat oldukca zor o is daha 10 pazarteside gecse 4 tlye kadar inmesi cok zor bu gidisatla.
thovig26
Newbie
*

Activity: 103

View Profile
June 27, 2018, 07:06:25 AM

Seçim geçti hala da düşeceğini inanmıyorum bir sebeb yok ortada bunun için
strescarki
Newbie
*

Activity: 128

View Profile
June 27, 2018, 08:14:50 AM

büyük dolar düşüşü diye bişey olamnaz artık minicik oynar yine çıkar battık çünkü ekonomimiz battı hiçbişey üretmiyoruz hazırcı toplum olduk herşeyi dışarıdan alıyoruz daha nasıl değer kazanacak türk lirası
karaleke
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
June 27, 2018, 06:05:34 PM

Dolar büyük düşmez. Dolar suni çabalarla ufacık düşer sonra büyük bir dalga gibi gelir. Birilerinin zannettiği gibi süpergüç falan değiliz. ekonomimiz birilerinin elinde oyuncak gibi. istedikleri gibi oynayabiliyorlar.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
Severne
Newbie
*

Activity: 111

View Profile
June 27, 2018, 07:03:06 PM

Bence hayatta düşmez düşmesi için bi sebep yok hükümet değişmedi.Düşse bile 4.50'nin altına hayatta düşmez kısa vadede.ATŞ
DanielBTT
Newbie
*

Activity: 86

View Profile
June 27, 2018, 07:09:33 PM

Kimse dolar düşüşü beklemesin 4 altına kısa vadede sanmıyorum dşeceğini herşeyi betona yatırdık malesef üretim ekonomisi yaratmamoz lazım kısa zamanda buğdayı bile dışardan dolar ile alıyoruz batışımız yakındır böyle giderse
cleverboy_engineer
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
June 29, 2018, 08:14:02 AM

Gönül ister ki düşsün 4 olsun, hatta daha da düşsün 1.5 olsun.

Ama piyasalar bu duygularla çalışmıyor malesef. Doları düşürmek adına geçici çözüm olan faiz artırımından başka ne gibi hamleler yaptık ülke olarak? Ya da gaza gelip meydanlarda dolar yakmaktan başka?

Yatırım uzmanları ve küresel şirketlerin usd/tl  beklentileri 5'in üstünde.

Daha kötü günler bizi bekliyor gibi. Göreceğiz artık, hayırlısı olsun.
almeydeniz16
Newbie
*

Activity: 82

View Profile
June 29, 2018, 02:24:35 PM

Bu zihniyet devam ettikçe dolar daha düşmez 4 lira falan hayal yani
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
June 29, 2018, 04:39:09 PM

benide ak partili yaptınız ya helal vallahi ben aylar öncesinden burada muharrem ince ye atın diye kampanya yürütmüş biriyim. Smiley görünen o ki doların 3 ayda 10 tl olacağını düşünenler mevcut temmuz ağustos aylarında görüşürüz. daha yaz sezonu yeni açılıyor. plajlar tam kapasiteye geçmedi hele avrupalı turist aksın türkiyeye o zaman göreceğim Smiley 4.00 seviyesine vurup sekeceğimizi düşünüyorum.

Turizmden geçen yıla göre daha canlı geçecek gibi görünüyor daha şimdiden. Geçen yıl bile 25 milyar$'lık bir girdi sağlanmıştı. Bu yıl daha fazla olacağı söyleniyor. Yine de sadece oradan gelecek para doları düşürmeye yeteceğine emin değilim. Daha arttırılan faizlerin ceremesini çekeceğiz.
bu sene turizm cokta iyi değil bunu temmuz gelmesine rağmen otellerin fiyatları hala erken rezervasyon fiyatıyla satmasından anlayabilirsiniz. 30 milyar dolar girdi sağlansa bile bu sene bu paranın buyuk cogunlugu yine yurtdısına akıyor hadi akmadı diyelim sene sonuna kadar odenmesi gereken borc 250milyar dolar. ben dövizin düşeceğini hiç sanmıyorum artı suan global anlamda dolar değer kazanıyor.

ukrayna'ya gittiğim zaman bir seyahat acentesiyle karşılaşmıştım. Fiyatlar şu şekilde.
Kemerde aura resort otel. Türkiye için fiyatlarına bakmadım da doğrudan oradan aldığım fiyatlar.

7 günlük, kiev-antalya uçak biletleri dahil. her şey dahil 6630 grivna. 1100 lira civarında bir para yapıyor. kemer premium palace 6724 grivna.

o 30 milyar dolar gelir olarak var ama giderleri de diğer ülkelere göre çok yüksek.
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
June 29, 2018, 05:04:58 PM

Hayal kurmayi birakin bence dolar simdilik secimin gaziyla bir miktar dusus yasamis olabilir fakat ulkemizde saglam bir yatirim gerceklesmedigi icin dolarin dusmesi imkansiz.
uzumsirkesi
Member
**

Activity: 240
Merit: 10

View Profile
July 02, 2018, 05:00:40 PM

büyük dolar düşüşü olamaz ben olabileceğini düşünmüyorum ki henüz de görmedik öyle büyük bir düşüş
cagdastmr
Newbie
*

Activity: 56

View Profile
July 02, 2018, 05:09:05 PM

Ah güzel kardeşim, keşke düşşe ama kısa vadeli düşüşler olacak çıkışları bizi daha çok üzecek bunu göreceksin..
600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
July 02, 2018, 05:33:31 PM

O yaptigimiz yollarla sehir hastaneleriyle mi olacak hocam o is tam anlamadim ben. Yoksa gercekten turk lirasinin cikis yolu muydu devletin yaptigi yollar. Sacmalik.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: