Bitcoin Forum
May 04, 2024, 04:23:04 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: 7 Ay Boyunca Değeri Düşen Birşey Duydunuz mu ?  (Read 642 times)
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
June 17, 2018, 10:38:12 AM

Artık bu işin soygun oldugunu düşüneceğim.Bu nedir ya 7 aydır soluksuz herseferinde yeni dipler deniyor.Bu kadar kaybedecek ne yaptı piyasa ? 2017 'de yaptığı sıcrama ile milyonlarca yatırımcı kendine çekmedi mi ? Her kanalda her haberde reklamı yapılmadı mı ? Eee ne değişti bilmediğimzde 7 aydır düşüyor ?? Böyle saçmalık mı olur kardeşim,herkes bir ağızdan diyor ki yok topluyorlar,nereye topluyorlar ??
O denli patlamadan sonra yapılan bu operasyone ben SOYGUN diyorum.Bizleri çok fena terste bırakıp dımdızlak ettiler.HELAL OLSUN demekten başka bişi diyemiyor insan   Grin

6000 $ kırıp 5999 Gösterdikleri an ne altcoin ne bitcoin diye bişi kalmaz,dumpun AĞA'sı işte ozman başlar.Ama yazıktır günahtır bu şerefsizlere kaptırdıgımız paraları.Kârdan zarar bile etmiş olsak dahi bu kadar hızlı olmamalıydı neyse kardeşlerim giren girmiştir fazla söze gerek yok Grin

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
1714796584
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714796584
Reply with quote  #2

1714796584
Report to moderator
1714796584
Hero Member
*

Ignore
1714796584
Reply with quote  #2

1714796584
Report to moderator
1714796584
Hero Member
*

Ignore
1714796584
Reply with quote  #2

1714796584
Report to moderator
It is a common myth that Bitcoin is ruled by a majority of miners. This is not true. Bitcoin miners "vote" on the ordering of transactions, but that's all they do. They can't vote to change the network rules.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714796584
Hero Member
*

Ignore
1714796584
Reply with quote  #2

1714796584
Report to moderator
1714796584
Hero Member
*

Ignore
1714796584
Reply with quote  #2

1714796584
Report to moderator
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
June 17, 2018, 11:20:57 AM
Last edit: June 17, 2018, 11:35:42 AM by forbidden
Merited by ingiltere (2), MorpheWQ (1)

Dünya sana ne kadar basit bir ortam görünüyor bilemem ama şöyle bir kısa bilgi vermek istiyorum bu başlığa karşılık.
Devletlerden başlayıp insanlara inelim..
Devletler yatırımlarını çok uzun yıllar sonrasını düşünerek yapar, bu süre 50-100-200 yıl olabilir.
Fabrikalar yatırımlarını 10-30 yıl ileriyi görerek yaparlar, vatandaş Ahmet bile bir yatırım yaparken, ev-arsa alırken 5-20 yıl ileriyi düşünerek yapar.
Mimarlar,mühendisler,doktorlar,sanatçılar, kalifiye işçiler hep yıllarını eğitimlerine, mesleğine adarlar, meyvelerini ilerleyen yıllarda almaya başlarlar.
İstisnalar tabi ki kaideyi bozmaz, ana-babadan zengin olan piyangodan ikramiye vuran vs. bunları dışarıda tutuyorum. (Gerçi ana-babadan zengin olanın geçmişine in, o servet de zamanında kolay yapılmamıştır.)
Kısacası bu dünyada para kazanmak gerçekten zordur.
Hal böyle iken siz bitcoine hangi gözle bakıyorsunuz bilemem ama 7 ay iş hayatında çok kısa bir süredir, 3 koydum neden 5 alamadım düşüncesi bu kadar kısa sürede oluşmamalı, ya da hiç bir yatırıma bu gözle bakılmamalı.
Zamanında yüklü miktarlarda ether ve btc bozdurmuş ve onlarca milyon kazanabilecek iken kaybetmiş biri olarak sabretmenin ve beklemenin, fevri davranmamanın, piyasaya güvenmenin önemini anlamış biri olarak sana bu tavsiyeyi rahatlıkla verebilirim. Ayrıca bu piyasada yaşayarak tecrübe ettiğim diğer bir konu da hiç beklemediğin anda çok kısa sürede rüzgarın terse esmesidir ki bu detay da çok çok önemli anlayana ve sabredene.
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
June 17, 2018, 11:27:37 AM
Merited by Blacknavy (1)

7 ay boyunca yükseleceğine inandın da 7 ay boyunca düşüşe mi şaşırdın? 6000 dolar kırılınca neden coin diye bir şey kalmasın? Geçen seneye kadar 6000 doları görmeyen coinler şimdi bu fiyatlara düşünce mi yok olacak? Başarısız bir troll konu olmuş.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
neblpr
Newbie
*

Activity: 140
Merit: 0

View Profile
June 17, 2018, 01:15:47 PM

Yukselmesi ne kadar normalse, dusmesi de o kadar normal, onemli olan bu duzeltmelerden minimum kayipla cikmak fakat bazi altcoinler 10 da bir fiyatina dustuler
gorkem19888
Full Member

Merit: 110

View Profile
June 17, 2018, 01:24:53 PM

7 ay degıl ben 16 senedır tl nın devamlı asaga dusmesıne alıstım btc nın 7 aylık dususu nedır kı
2002 : 1 dolar = 1,5 tl
2018 : 1 dolar = 4,74 tl
unutbunudostum
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
June 17, 2018, 02:34:32 PM

Türk lirası gibi buda arkadaşın dediği gibi acaba sonumuz ne olur Cheesy
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 17, 2018, 02:48:24 PM

Valla bundan once 2 yil boyunca dusmustu. Forumda 10-15 kisi takiliyorduk. Sonra 2016 temmuz yarilanmasindan sonra bi trend basladi 1.5 yil surekli cikti. Ondan bu piyasada sabir en buyuk  stratejidir
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
June 17, 2018, 02:51:01 PM

7 ay boyunca yükseleceğine inandın da 7 ay boyunca düşüşe mi şaşırdın? 6000 dolar kırılınca neden coin diye bir şey kalmasın? Geçen seneye kadar 6000 doları görmeyen coinler şimdi bu fiyatlara düşünce mi yok olacak? Başarısız bir troll konu olmuş.

tam nasreddin hoca hikayeleri gibi olmuş yüzlerce sene geçse de hala insan psikolojisi hala aynı,  

kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne neden inanmıyorsun,  
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
June 17, 2018, 02:51:28 PM

Cheesy zevk almaya bakıyoruz gerçekten konuyu açan arkadaş gibi düşünüyorum bu kadar uzun süre değeri düşen başka bir varlık zor yani altın ve pariteler bu kadar uzun süre düşmüyor aksine çıkıyor.
ferhat1242 (OP)
Sr. Member

Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
June 17, 2018, 03:02:08 PM

Hayır arkadaşlar demek istediğim şu ;

20.000 $ ı gördü tamam , insanlar tanıdı,yayıldı,milyonlar geldi Tamam,her habere çıktı Tamam.Arkadaş anlamadım ki ne değişti bu kadar kısa sürede de 7 aydır zirve zamanından düşmeye başladı ? Bu göz göre göre SOYGUNDUR.Demek ki bir değeri yoktu şişirdiler şişirdiler gelenlere yapıştırdılar.(Ben dahil)

Bu bir yükseliş değil soygundur.Bu teknoloji değil balondur.Kardeşim milyonlarca insan tanıyor seni,milyarlarca dolar akıtıyorlar.Piyasa uçuyor yükseliyor ama ne olduysa hiçbir ciddi gerekçe yokken 7 AY BOYUCA düşüyor ? Bunu biri bana mantıklı anlatsın diyeyim ki tamam bu bir devrimdir düşüşüde normaldir!
Şimdi herkes daha paniklemedi 6000 i kırsın bi şöyle güzelce 4-3 'lere gelsin ozman rahat yorum atanlarıda görecem.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
June 17, 2018, 03:27:12 PM

Çok zengin olmadıkça trader yada büyük miktar hodl yapmak biraz riskli olabilir piyasada. Hala emekleyen bir teknoloji ve piyasa da çok büyük olmadığı için balinaların oyuncağı. Bunu Vitalik Buterinde söylemişti insanlar tarafından garip karşılansada.

Sen 6 binden al 14 binde sat değil de, senin 14 binden alıp 6 bine satmanı isteyen büyük bir kesim var.

Kriz geçirtmeyecek bir miktar ile piyasada bulunmak bu işin panzehiri bence.

Örnek olarak 20 bin lira senin gözden çıkardığın bir paradır yok olana kadar hodl dersin.

Haliyle sana kurşun işlemez.

Bitcoin / Ethereum / Monero
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
June 17, 2018, 03:27:49 PM

Yok hocam gayet panikledik 6000usd nin alti cukur gibime geliyor ve tedirginim acikcasi. Zaten asiri cikisini sacma bulmustum su anda da dusus suresini sacma buluyorum
forbidden
Hero Member

Activity: 1532
Merit: 560

View Profile
June 17, 2018, 03:56:59 PM

Bitcoin yıllardır ölüyor veya birçok kesim tarafından öldürülüyor. Bitcoin balon, saadet zinciri gibi yaftalamalarla karalanıyor. Bunlar da yetmiyor. Bitcoin bitti veya BALONNN patladı gibi haberler ve yaygaralar yapılıyor. Şimdi bitcoin bundan önce kaç kez öldü, bitti ve patladı denmiş bakalım.

• Haziran-Kasım 2011'de Bitcoin 32 $'dan 2 $'a düştü. Evet yanlış duymadınız. 32.000 $'lık yatırım yaptınız öyle bir hale geliyorki yatırımınız tamı tamına 2.000 $'a düşüyor. Kayıp % 94 yani şimdiki duruma ahlar vahlar edenler. Acaba o dönemde ne yaparlardı.

• Haziran 2012'de BTC 7 $'dan 4 $'a düşüyor. Yani 7 birimlik yatırımınız 4 birime düşüyor. Kısacası zararınız da % 45 olmuş oluyor.

• Nisan 2013'te BTC 266 $'dan 54 $'a düşüyor.  % 80' lik bir düşüş trendi yaşanmış.

• Kasım 2013'ten Ocak 2015'e 1166 $'dan 170 $'a düşüyor BTC'miz. %87'lik bir kayıp trendine girmiş hemde 1.5 yıllık bir düşüş trendinden bahsediyoruz.
  • Eylül 2017'de BTC 5000 $'dan 2972 $'a düşmüş. %40'lık bir düşüş yaşamış ama sonrası malum 20.000 $ seviyeleri.

• Son olarak Ocak 2018DE 19.000 $ seviyelerinden 8000 $ seviyelerine geriledi. Düşüş trendimiz % 58.

Sonuç olarak BTC bir çok kez balondu ve patladı denildi. Her düşüşünde bir önceki zirvesini aşarak BTC balon patlayacak diyenleri patlattı. BTC öldü, bitti, saadet zinciri diyenler, BTC rekor üstüne rekor kırınca toz duman oldu. Unutmayalım BTC şu anda bulunduğu seviyesinin de  altına düşebilir ancak önceki zirvesini tekrardan aşarak yoluna devam edecektir.

Şimdi size soruyorum arkadaşlar ? Sizce BTC tekrar eski günlerine dönüp zirvesini aşarak yola mı devam edecek ? Yoksa balon diyenler haklı çıkacak ve tarihin tozlu sayfalarında yerini mi alacak ?

Yorumları alalım....

Dipnot: Veriler twitterdan fatihhamurcu adlı kullanıcıdan alınmıştır. Bunun üzerine kendi yorumlama mı yaptım. Bilginiz olsun.

Yazdık çizdik ama sanırım sen halâ farklı düşünüyorsun, arkadaşın birisi güzel bir post açmış zamanında aynen alıntıladım;
Şimdi buna göre yorum yapar mısın tekrardan.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
June 17, 2018, 04:06:14 PM

evet tl var yıllardır değeri düşüyor
hatta hiç yükselmedi bile diyebiliriz sıfırları attık baştan başladık yine düşüyor.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
June 17, 2018, 04:36:02 PM

Akp oyları Smiley
Biraz siyasi bir açıklama oldu kusura bakmayın ama artık insanlara tak etmeye başladı. Sorunlarımız arttıkça saçma sapan projeler ile üstünü örtmeye çalışıyorlar hala.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
June 17, 2018, 06:18:11 PM

Piyasalardan anlamayan, hayatındaki tek yaptığı yatırım dolar almak olan insanları son yükselişte çok güzel .iktiler. 2017 yılının sonundaki yaşadığımız yükseliş tamamen gerçek dışıydı ve fiyatın balon olmasını sağladı. O zaman trene binenler, fiyatı balon gibi şişirip patlatanlar, şimdi ağlıyor. Kendiniz ettiniz kendiniz buldunuz. Şimdi sabretmeyi veya kaybetmeyi öğreneceksiniz.
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
June 17, 2018, 06:30:09 PM

Bıktırma stratejisi hocam bunlar. Böyle şeylere her zaman hazırlıklı olun. Adamlar bu şekilde piyasada para toplayıp bombayı patlatacaklar. Dikkatli olun ve hiç acele etmeyin.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
June 17, 2018, 06:46:52 PM

Kripto piyasasında istatistiklere baktığımızda içinde bulunduğumuz dönem gibi uzun süreli düşüşler yaşanmış o yüzden benim görüşüm panik yapmadan sabırla bekleyip uzun süre düşünmeliyiz.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
June 17, 2018, 06:53:26 PM

Evet düşüş devam ediyor gözüküyor ancak bitcoinin huyu bu yapacak bir şey yok. Yıllardır aynı şeyi yapıyor bıktırmadan yükselişe geçmiyor Smiley Ne zaman herkes ümidi kesti o zaman en beklenmedik yükselişleri yaşatıyor.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀
▀▀█████████
██████████████████
█████████▀▀
▀████████████████████████████████▀

▀███████████████████████████▀

▀██
█████ ███    ███ ███████▀
▀▀███   ██    ██   ███▀▀
5 0 1 , 6 5 2 %   A P Y
|    TWITTER    |   TELEGRAM   |    DISCORD    |
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
JOIN NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
June 17, 2018, 07:24:14 PM

Ferhat yine açmışsın olumsuz başlık alt yapısı olmayan bir görüşle karşımıza çıkmışsın. Hiçbir yatırım aracı aralıksız bir şekilde kazandırmaz. Tabiiki bazen düşecek bazen de yükselecek bunda anlamayacak ne var?
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: