Bitcoin Forum
April 27, 2024, 04:04:39 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Turcoin’den Milyar Liralık Vurgun: Alacaklılar Tesisi Bastı!  (Read 584 times)
mailimechul (OP)
Newbie
*

Activity: 82
Merit: 0

View Profile
June 18, 2018, 06:53:50 AM

Türkiye’de henüz Çiftlik Bank konuşulmaya devam ederken saadet zinciri ile dolandırıcılıklara bir yenisi daha eklenmiş oldu.

Tıpkı Çiftlik Bank’ta olduğu gibi Kıbrıs’ta kurulan Hipper A.Ş ile “Türkiye’nin ilk dijital para birimini hayata geçirdik!” mesajıyla ortaya çıkan Turcoin kayıplara karıştı. Hipper A.Ş’nin %49 oranında ortağı olan ve Turcoin’in sahibi Anafis A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Sadun Kaya’nın yurtdışına kaçtığı iddia edilirken Hipper A.Ş’nin diğer ortaklarına da ulaşılamıyor.

10 ay gibi bir sürede piyasadan 500 Milyon TL toplayan Hipper A.Ş yakın zaman önce 22 yöneticisine Mercedes hediye etmişti.

Röportajlarından birinde 5 Milyar Dolar cirolarının olduğunu ifade eden Sadun Kaya’ya telefonla ulaşıldı; kendisinin diğer ortakları tarafından kandırıldığını iddia eden Kaya şu cümleleri sarf etti:

“SISTEMDE TOPLANAN PARADAN BENIM HESABIMA 30 MILYON TL GELDI. DIĞER ORTAKLAR BENDEN HABERSIZ 400 MILYON TL TOPLAMIŞ. ŞU AN HERKES SUÇU BANA ATMAK ISTIYOR. BANA DEKONT GÖNDERENLERE ÖDEME YAPIYORUM.”

Sistemin yakın zamana kadar kesintisiz çalıştığını ancak Gümrük Bakanlığı’nın incelemeleri sonrası işlerin karıştığını itiraf eden Kaya ayrıca şu sözleri söyledi:

“BANKALAR, BAKANLIK INCELEMESINE PARALEL HESAPLARI BLOKE ETTI. ÖDEMELERIMIZ AKSADI. SISTEM DE TIKANDI. OYUNA GELDIM. BU IŞTEN AKLANINCA KENDIMI TITAN VE NETWORKING PAZARLAMA ILE MÜCADELEYE ADAYACAĞIM”

Turcoin’in yaratıcısı Sadun Kaya, “Benim kripto paramda kaybetmek yok!” sloganıyla piyasaya çıkmıştı.

Ayrıca şirketin Kocaeli’nde kurduğu kripto para üretim tesislerinin de alacaklılar tarafından basıldığı öğrenildi.

Şirket tarafından dolandırıldıklarını ifade eden bir mağdur hangi vaatlerle kandırıldıklarını anlattı:

“62 BIN TL TAM PAKETLE GIRIŞ YAPTIM. BUGÜNE KADAR KURUŞ ÖDEME YAPMADILAR. OYSA TANITIM REKLAMLARINDA ILK BIR AYDA ÖDEYECEKLERI PARA 22 BIN TL IDI. YANI RISKIN BIR AYDA 40 BIN TL’YE DÜŞECEĞINI SÖYLÜYORLARDI. ŞU AN BANKA KREDILERIMI ÖDEYEMIYORUM.”

https://kriptokoin.in/turcoinden-milyar-liralik-vurgun-alacaklilar-tesisi-basti/
Make sure you back up your wallet regularly! Unlike a bank account, nobody can help you if you lose access to your BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714233879
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714233879
Reply with quote  #2

1714233879
Report to moderator
1714233879
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714233879
Reply with quote  #2

1714233879
Report to moderator
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
June 18, 2018, 06:59:40 AM

hahahaha... hiç üzülmüyorum kimse kusura bakmasın

daha 10 ay önce paylaşmıştım şurada bakın;
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2211473.0
adamlar henüz turconi diye birşey çıkarmamişlardi, dolandiracak yer arıyorlar diye söylemiştik. ama işte milletin aç gözlülüğü. saadet zincirinin temel mantığı zaten birinin parasının başkasının cebine girmesinden ibaret başka birşey değil.

signature not found.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
June 18, 2018, 08:09:33 AM

Ülkemizde kolay para kazanmak isteyenler asla bitmez ve bunları dolandıran bir çoban da illaki çıkar.
Hem çiftlik banktan hemde turcoinden vurgun yiyen var mı merak ettim şimdi Grin
internaldr
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
June 18, 2018, 08:43:00 AM

emeksiz, hızlı ve kolay para kazanmak isteyen herkesin sonu böyle oluyor maalesef. açıkçası para koyanlara üzülmüyorum. daha çok para kazanmak isteyenlerin elindeki paraları bir şekilde alıyorlar.
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253
Merit: 10

View Profile
June 18, 2018, 08:57:45 AM

"Benim kripto paramda kaybetmek yok!" ne demek ya. işte bu yüzden scam olduğu belli değil mi. kaybetme riski olmayan hiç bir şeyden kazanç sağlamak mümkün değildir.
bul168
Jr. Member
*

Activity: 114
Merit: 1

View Profile
June 18, 2018, 09:03:55 AM

Bu koini çıkaran kişi "50 bin bitcoin'im var" diye ortalıkta dolanıyordu. O zamanlar dalga geçilmişti ama adam doğruyu söylüyormuş. Tek hatası gelecek zaman yerine şimdiki zaman kullanması olmuş, bunun haricinde adam hakikaten 50 bin btc olmasa da ona yakın bir vurgun yapmış. İşin kötü tarafı kripto paraların olumsuz itibarını perçinleyecek bir haber maalesef.
CoinCini
Full Member

Activity: 448

View Profile
June 18, 2018, 09:27:17 AM

artık türkiye'de vurgunlar 500 milyondan aşağı olmuyor sanırım ilk ico dolandırıcılığımız. vatana millete hayırlı olsun.
CryptoBey
Full Member

Merit: 107

View Profile WWW
June 18, 2018, 10:24:00 AM
Last edit: June 18, 2018, 10:54:53 AM by CryptoBey

ahahha olacağı buydu  Grin

Ulan dilimizde tüy bitiyor yapmayın etmeyin uzak durun diye. Adam gözünün içine baka baka seni dolandıracağım diyor.
Ama buna rağmen bu sistemlere 500 bin tl yatıranlar bile oluyor kafa yok yeminle..

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
June 18, 2018, 10:35:23 AM

Çiftlikbank, Turcoin dolandırıcıları yüzünden kriptoparalara da bir yasak gelmesin sakın. Bu şerefsizler yüzünden yatırımcılar perişan.
Bu gibi vakalar yasaklamalara kadar götürür bu piyasayı. Böyle kansızlara yatırım yapanlara çok şaşırıyorum.

bitcointr01
Full Member

Activity: 149

View Profile
June 18, 2018, 11:35:18 AM

Hahaha bende hiç üzülmüyorum. Forumda o kadar söyledik yatırım yapmayın diye ama sonuç hüsran.

6 ay öncede ben yazmıştım: İşin içinde türk varsa oradan kaçın, olan yine acemilere olacak. Resmen dolandıracak adam arıyorlar, bu tür projelere destek vermeyin.
İlgili post: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2721545.msg27928820#msg27928820
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 18, 2018, 12:23:38 PM

Yine binlerce kişi daha mağdur olacak sanırım. Bir yandan gram üzülmüyorum bir yandan da ben de o konumda olabilirdim diyorum. Gerçekten aşağılık bir olay hayal tacirliği yapmak..

zonefloor
Hero Member

Activity: 1862
Merit: 524

View Profile
June 18, 2018, 12:34:42 PM

zerre kadar üzülmüyorum bu beyinsizlere.. insan bi google, ekşi sözlüğe falan bakar ki forumda da defalarca yazdık araştırır be kardeşim bu kadar geri zekalı olmayın çiftlik bank içinde ilk günden beri uzak durun dedik bunların üzerine halen gidip bu sistemlere para yatırıyorsanız ağlamayın sağda solda size müstehak.. bu mallar türko coin çıksın, tayyo coin çıksın bunlarada gözleri kapalı para basarlar sonra bitcoin şöyle böyle diye sağda solda ağlarlar.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
June 18, 2018, 12:36:01 PM

o dolandırılanlar sonuna kadar hak etmişler hiç ağlamasınlar. ama devletin asli görevlerinden bu tür hırsızlıkların önüne çok önceden geçmesi. Çiftlikbanktaki kaçırılan paralar hiç ders olmamı. Turcoin için gönderilen paralar kıbrısa çoktan aktarılmış. şimdi oradan kimbilir nereye. ben böyle düzensiz devlet anlayışını istemiyorum. biraz ciddiyet. vatandaş bilmez, dolandırılır önlemek senin görevin. iş, işten geçince değil.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 18, 2018, 12:42:25 PM

Hala bunlara inanan var mı? İnanamıyorum, tamam hepimiz hemen para kazanmak istiyoruz zengin olmak istiyoruz ama insanda biraz akıl olur. Ülkemizde baya sabit fikirli insanlar olduğu için umarım yasaklama haberleri gelmez .
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
June 18, 2018, 01:10:03 PM

Yolsuzlukların tavan yaptığı bir ülkede daha çok örneklerini göreceğiz yandaşa iş yandaşa ev olduğu sürece daha birçoğu bilinmiyor bile adil yargı eşit dağılım olacak ki bu gibi dolandırıcılara fırsat verilmesin yaptığı yanına kar kalmasın diyorsanız tamam demenin zamanı geldi
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
June 18, 2018, 01:36:03 PM

Arkadaş benden hızlı davranmış haberi paylaşacaktım. Arkadaşlar gerçekten bizden olmaz ya, milletin kafası çalmaya çırpmaya çalışıyor. Bu kaçıncı oldu artık sağlam projede çıksa kim güvenip yatırım yapacak  Huh
sofikurban
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
June 18, 2018, 02:37:57 PM

Adamlar açık açık resmen bağırıyorlardı ,biz dolandırıcıyız diye , fakat görünen  o ki ciddi bir miktar para toplamışlar , ne demek lazım şimdi bu yatırım yapanlara Allah sabır versin diyelim.

asnafisna
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 18, 2018, 03:03:31 PM

Bu vurgunların sonu gelmez. Çiftlikbank hadisesini hemen herkes duydu ne oldu. Gününü gün ediyor. 2-3 seneye kadar geri ödeme yapacağını söylemiş. yeniden mining yapacakmış falan. O işler o kadar kolay değil. Görürsünüz bunları ülkeye getirtmemiz bile bilmem kaç sene alacak. siyasi sığınma hakkı aldı mı hayatta geri getirtemezsiniz.
1453ist
Jr. Member
*

Activity: 364
Merit: 1

View Profile WWW
June 18, 2018, 03:17:52 PM

Bu ülkede bu tür adamlara hala nasıl güvenip inananıp para yatırıyorlar anlayabilmiş değilim ,Üç kuruş biriktir sonra sen git , üç beş sahtekara paranı kaptır yazık ya.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
nesso
Sr. Member

Activity: 629
Merit: 259

View Profile
June 18, 2018, 03:30:13 PM

Bu tarz insanlar yüzünden  kripto piyasası Türkiye de çok ayrı dillendiriliyor. Para kazanma hırsımızı dogru yönde kullanmalıyız akıllı ve mantıklı işlerle büyümeliyiz. Bu dandik coini almaları da  hırs peşinde yapılan hatalara örnek verilebilir. Dolandırıcı olma kapatesi Türkiyede yüksek oldugu kadar dolandırılma kapasitesi de yüksek. Ne yazık dolandırılan insanlara, bu insanlar daha  akıllanmıyacaklar gibi gözüküyor. Buz gibi souk su günümüzde PUMP yaptı.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: