Bitcoin Forum
September 14, 2024, 08:23:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.1 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Enayi avında Bu hafta: Turcoin'de 1 katrilyon TL vurgun (cehalet belası)  (Read 821 times)
avalonn (OP)
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
June 18, 2018, 09:56:02 AM
Last edit: June 18, 2018, 01:14:24 PM by avalonn

http://www.posta.com.tr/turcoin-ve-hipper-asde-1-milyar-liralik-vurgun-2013732
https://kriptokoin.in/turcoinden-milyar-liralik-vurgun-alacaklilar-tesisi-basti/

burda baya konuşulmuştu...başka sitelerde de uyaran arkadaşlar olmuş...tabiki bu memlekette enayi den bol ne var ? elimdeki bitcoinleri satsam piyasa çöker diyen 15 yıldır bu sektördeyim diyen 165 takipçili twitter hesabı olan "CEO" 'ya bak hele sen  Grin https://twitter.com/sadunkaya

ege adalarının işgalini görmezden gelen , şeker fabrikalarının satışını dahi savunabilenlerin çıkabildiği bir toplumda böyle dolandırıcılık olaylarının olması kadar doğal bişey var mı ?

yandaş gazetelerden biri olan habertürk 'ün haber anlayışını da size fikir vermesi açısından resimlerini ekliyorum:

haber tarihi: 21.01.2018
http://www.haberturk.com/yerli-kripto-para-turcoin-kurucusundan-iddiali-aciklamalar-1804362-ekonomi

haber tarihi: 18.06.2018

başlık: "Hipper A.Ş. ve Turcoin'de büyük dolandırıcılık!" hasiktir yaaaaaaaa harbimi vah vah vah

http://www.haberturk.com/hipper-as-ve-turcoin-de-buyuk-dolandiricilik-2019964-ekonomi

casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
June 18, 2018, 10:00:19 AM

Hemşerilerimiz çok kurnaz insanlar ya maşallahları var. Çiftlikbanktan daha yeni kafasını kaldırmış zamanında jet fadıla defalarca parasını kaptırmış. Galata kulesini boğaziçi köprüsünü satın almaya çalışmış insanlarız. Valla bunlara müstahak

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
June 18, 2018, 10:07:43 AM

Kıbrıs merkezli hiçbir şeye güvenmeyin. Ne kadar insanı dolandırmak isteyen kişi varsa Kıbrıs yolunu tutuyor. İnsanların güvenlerini hiçe saymak...

BankDex.io  / Decentralized Exchange
traumatruste
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
June 18, 2018, 10:32:35 AM

efsane geçirmişler helal olsun alın size yerli milli Cheesy
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
June 18, 2018, 10:34:19 AM

Bu kadar yatırımı nasıl toplamışlar acaba merak ediyorum, bizim memlekette bu kadar enayi varmı gerçekten nasıl faka basıyorlar çok ilginç geliyor bana. Yıllar önce şu telefonla arayıp kontur dolandırıcılığı yapanların ilk kurbanlarından birisiydim ama yemedim, insanlar hala bu tarz sahtekarlara nasıl güveniyor şaşırıyorum
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
June 18, 2018, 10:40:11 AM

Bu kazigi yiyen bir Allah in kulu gelip buraya yazmaz. Zaten bu forumda aktif olan kişi bu tarz durumları fark eder. Yazık günah kaziklanan kişilere. Kısa yoldan köşeyi dönmek isteyenlere kazık fena girmiş. Ama ben öyle 1 katrilyon olduğuna inanmıyorum.
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
June 18, 2018, 10:40:40 AM

Malesef bizim en büyük sorunumuz kulaktan dolma bilgiler ile bazı işlere kalkışmak. Bu yatırım yapan vatandaşlarımızın en az %80 ni bu ıco nun geleceğe ne vaat ettiği yada road map i hakkında en kuçük bir fikrinin dahi olduğunu düşünmüyorum.

Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
June 18, 2018, 10:41:10 AM

Çiftlikbank, turcoin vakaları bizde enayi oldukça devam edecektir. Korkum bu piyasaya da zarar vermeleri. Kriptopara piyasasına devlet yasaklama ya da benzeri önlemler getirebilir. Yatırımcıyı korumak adına. Milletin cebinde birilerinin doymak bilmeyen gözü var.

ferdimutluiphone
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 18, 2018, 10:45:15 AM

Dolandırıcı oldukları o kadar çok belliydi ki bunlara inanıpta o kadar para yatıran insanları anlayamıyorum. Yüzyüze bakınca herkes birbirinden daha uyanık ama böyle şeylerde ne çabukta inanıp kaybediyorlar anlamıyorum. Yazık valla..

PLEASE  :  1-Click Trips  |  https://please.com/
Be part of the Travel Revolution!
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
June 18, 2018, 11:06:55 AM

Bu ülkede o kadar çok kısa yoldan zengin olmak isteyen insan var ki. E bu da cehaletten kaynaklanıyor , böyle insanlar oldukça böyle insanları silken insanlar da çok olacak. Milyar milyar koyuyorlar çocuğu

blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
June 18, 2018, 11:11:01 AM

Rakamlar kesinlikle abartili paralardir.  Hukumetin kriptoya karsi bakis acisi zaten belli 1 katrilyon 100 katrilyon ne soylerlerse soylesinler.  
Boyle cahil bir toplum icindeyiz ki,  cahil denildiginde bile asil cahil sensin diyebiliyor.  Ciftlikbank,  Turcoin filan bireysel,  bu cehalet ile memleketi ucurumun kiyisina surukluyorlar farkinda degiller.

Bugdayi bile  ithal eden ulke olduk diyorum,  adam yatirim yapti diyor.  Fikra gibi degil mi.  Iste bu kafalar oldugu surece somuren dolandiran eksik olmaz.  

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
June 18, 2018, 11:28:12 AM

Yazık günah bu millete hala nasıl kanıyorlar anlamıyorum. Zar zor kazanılan bu paraları hep bu dolandırıcılara kaptırıyorlar. Hepsi scam hepsi dolandırma aracı neden anlaşılmıyor bu kadar basit bir şey.
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
June 18, 2018, 11:36:59 AM

Böyle mallar olduğu sürece türkiyede kriptonun yasaklama ihtimali çok fazla oluyor .
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 18, 2018, 11:39:53 AM

Varya inanın bu parasını kaptıranlar ilerde daha fazlasını da kaptırır. borç alır yine yatırır farklı isimlerdeki işlere. araba hediye etmişler. kazandıklarının yanında devede kulak. para akışının nerelere aktığını takip eden yazılım Çiftlikbank olayından sonra yapılacağı söylenmişti. o hazırlanana kadar daha çok kişilerin canı yanar.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 18, 2018, 11:50:43 AM
Last edit: June 18, 2018, 02:47:36 PM by AlyattesLydia

Hayır bu saftirikler yüzünden, kripto piyasası da zarar görüyor. Millet sanıyor ki, bu piyasaya girersem elimdekileri de kaptırırım.

Bu Turcoin ilk çıktığı zaman CEO'nun bırakın linkedin hesabını tipini gördüm, dedim scam. Televizyon reklamları filan da çıkıyordu.

Hepsini geçtim, siteyi açtım takım yok be! Proje dedikleri de open source kodlarla para transferi, yazık gerçekten çok yazık.
zdrovie
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
June 18, 2018, 11:55:26 AM

Hayır bu saftirikler yüzünden, kripto piyasası da zarar görüyor. Millet sanıyor ki, bu piyasaya girersem elimdekileri de kaptırırım.

Bu Turcoin ilk çıktığı zaman CEO'nun bırakın linkedin hesabını tipini gördüm, dedim scam. Televizyon reklamları filan da çıkıyordu.

Hepsini geçtim, siteyi açıp takım yok be! Proje dedikleri de open source kodlarla para transferi, yazık gerçekten çok yazık.

Sonuna kadar katılıyorum bunları ben de farketmiştim. ki
kıbrıs menşei'li zaten. Ben yarın öbürgün icolarda 2.ci sınıf ülkeler kategorisinde umarım Türkiyeyi görmem. Neden görülsün ki ? neden adamlar olası dolandırıcılarla iş yapsın.

ben btcturk'e tek güveniyorum o da güvenimi boşa çıkarmaz umarım.

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
zaza4700
Newbie
*

Activity: 252
Merit: 0

View Profile
June 18, 2018, 11:56:28 AM

yav arkadaş ben anlıyamıyorum  bu bizim türkleri hala nasıl güveniyorsunuz kardeşim ben anlamıyorum yazık günah bu projeleri girerken hiçmi araştırmıyorsunuz kardeşim hele bu işte türklerin parmagı varsa bilki orda sahtekarlık var
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 18, 2018, 11:59:46 AM

Yaptıkları sorumsuz habercilikle zaten kandırılmaya meyilli milleti resmen sevk etmişler dolandırıcılığın içine.
Bedava para kazanacağız diye hayallere kapılanlar çoğu zaman hayatın gerçeklerini işte böyle görüyorlar..

bobita
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1333

View Profile
June 18, 2018, 12:57:14 PM

Her zaman vardı ama akepe iktidarı aynı kendisi gibi, büyük bir köşe dönücü, rantçı, hırsız, dolandırıcı sınıf yarattı (yıllardır iktidardan inmelerini engelleyen esas bu kesim) ve bu kitle üçü elli yapmaya, avantaya, emeksiz kolay paraya alışık, haliyle parası da olan bir kitle. İşte onlar ve onlara özenip arkalarından gitmeye çalışan kendi alt tabakaları (maddi anlamda) yolmasını bilene fil boyutunda tavuk gerçekten.
Tosun, Sadun vb vb daha onları çok kişi s..cek, üstelik doymayacaklar, her yeni gelene domalmaya devam edecekler.
Tosun olayında yazmıştım, burada da tekrarlayayım, ben böyle dolandırıcılara kızmıyorum, kendisini uyanık zanneden kerizleri silkeliyorlar, afiyet bal şeker olsun. Tek kızdığım, böyle örnekler yüzünden mevcut iktidar devam ederse kripto piyasası için işler gitgide zorlaşacak.
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 18, 2018, 01:01:00 PM

ÇEvremde ki ucundan azcık bir şey cryptodan tutmuş adını duymuş insanları bile bunların dolandırıcı olduğuna inandıramıyorum ya ben gerçeği ispatları ve önceki örnekleri ile açıklayarak anlatıyorum bana inanmıyorlar, adamlar tamamen salla pati onlara inanıyorlar.  Canı yanan çok insan olduğundan daha fazla bir şey yazmıyorum onlara kızmıyorum sadece üzülüyorum.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: