Bitcoin Forum
June 17, 2024, 02:13:36 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bir projenin tutup tutmayacağı nasıl anlaşılır?  (Read 570 times)
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
June 19, 2018, 02:59:40 PM

Şöyle bir şey normal şirketleri bakarsan çok büyük sağlam gelecek vadeden şirketler bile batabiliyor dolayısıyla en iyilerini seçmiş olsan bile en az 2-3 farklı projeye yatırımı dağıtmak daha önemli.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
June 19, 2018, 03:15:26 PM

şuanda sistem zaten tamam hype odaklı oldugu için gerçek anlamda hangi projenin neler yapip yapamayacagini kestirmek gerçekten cok zor. proje vardir bakarsin incelersin bune ya adamlar all star team kurmuş hayvan gibi advisorlar var dersin hype yoktur girer piyasaya öyle yarım yamalak bi ico süreci geçirir sonra borsaya girer yarı fiyatına cakilir lan ne oluyor dersin.  kimi projede vardir mesela tanıdık hiç kimse yok doğru düzgün bir ürün yok ortada vs ama arkasinda hayvan gibi ilgi vardir pumplayani zıplatanı cok olur bi ico yapar 2 dk da biter akşaminda borsaya girer 5x  yapmiştir bile. şuan dedigim gibi icolar genel olarak hype ile yürüyor. burada seçici olmamiz gereken nokta da hype + team + advisor kombini yakalarsan yapiştir zarar gelmez.
kubra68
Member
**

Activity: 336
Merit: 10

View Profile
June 19, 2018, 05:17:06 PM

projenin kaliteli olmasına bağlıdır ve projenin önem derecesine hızına ve en önemli sayabileceğimiz reklamına da bağlıdır diye düşünüyorum.

snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
June 19, 2018, 05:19:24 PM

Projenin ekibine bakılır sonra advisorlara bakılır sonra yatırımcılara bakılır hangi capital ler girmiş bunlar önemli hypenıda bakın tabiki sonra gidin ico puanlama sitelerine bakın
blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
June 19, 2018, 07:08:40 PM

Bir projenin tutup tutmayacagi ne kadar reklam yaptigi ve ne kadar az bedava coin dagitirsa o kadar tutar.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
June 19, 2018, 08:12:13 PM

Maalesef bunu anlayamayiz ya. Görüyoruz o kadar güzel projeler var ama bir şişe yaramıyor. Yani yeni gelişmeler olmuyor yada ters zamanda iyi haberler geliyor. Bakıyorsun hiç işe yaramayan projeler haber olmasa bile bir anda yükselmeye basliyor. Bende bunu çözemedim. Ekip birde hangi ülkeler destekliyor galiba bu önemli.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Necroface (OP)
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
June 19, 2018, 08:20:03 PM

anlaşılabilir ama herkes anlayamaz. piyasanın yüzde biri anlar gerisi anlamaz. o yüzden bir çok kişi hep beraber bu proje tutacak diyorsa temkinli yaklaşın derim.

hocam rica etsem konuyu biraz açabilir misin?

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
June 19, 2018, 09:39:43 PM

Bir projenin tutması maddi olarak yatırımcısına katlayarak para kazandırması ise bu durum piyasanın genel gidişatına göre çok değişiyor, aylardır ıcoların tadı tuzu yok, piyasa keyifli olsaydı durum değişirdi.
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294
Merit: 0

View Profile
June 19, 2018, 09:45:26 PM

Bir projenin tutup tutmayacagi ne kadar reklam yaptigi ve ne kadar az bedava coin dagitirsa o kadar tutar.

hocam ama bazen öyle olmuyor, reklamlar da öne çıkıyor bazı işlerde
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
June 20, 2018, 08:49:09 AM

Arkadaşım söylediklerine katılıyorum. Çoğunda haklı söylemlerin var. Lakin şu yazıyı daha okunur yazsaydın keşke ya. Ne virgül ne nokta ne paragraf ayrımı. Zorlandım okurken vallahi.
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
June 20, 2018, 08:52:28 AM

Ya çok para toplayıp hiçbir işe yaramayan projeler var. Zaten son Zamanalrda piyasanın tadı tuzu yok icoya giriyosun piyasadan dolayı içi fiyatının altında oluyorlar. Önceden öyle miydi ya  ico ya giriyodun en az 3_4 kat kazanç sağlıyordu icodan sonra. Şuan maalesef hiçbir şey anlaşılmıyor hangi proje tutacak tutmayacak bilemiyoruz.

trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
June 20, 2018, 09:00:04 AM

Bunu anlamanın yolu yok bence, ne projeler yok oldu gitti artık isimleri bile anılmıyor denebilir. Ben bir dönem wepower'a çok geviyordum param oldukca aldım toplamda 15 eth değerinde aldım su an 5 eth etmiyor aldıklarım yani güzel projeydi ama prişan oldu
Necroface (OP)
Full Member

Activity: 518

simply getting the job done

View Profile WWW
June 20, 2018, 07:17:19 PM

Arkadaşım söylediklerine katılıyorum. Çoğunda haklı söylemlerin var. Lakin şu yazıyı daha okunur yazsaydın keşke ya. Ne virgül ne nokta ne paragraf ayrımı. Zorlandım okurken vallahi.

Haklısın hocam, aslında bir hışımdır yazdım, aceleye geldi biraz, nitekim daha ağır eleştiriler almak isterdim ama genelde düşüncelerime ortak olunmuş, neden eleştiri almak istediğim konusuna gelince, ben de birçoğumuz gibi çok emek verdim bu piyasaya, para da harcadım, evet kazandım da, ama bazılarımız şanslıydı çok kazandı ve ben de sürekli şu soruları sordum kendi kendime, nerede hata yapıyorum, bilmediğim ne var? (Bilmediğimden kastım proje okumak anlamında, yoksa bildiğin ne var dersen, senden 2 kelime daha ya söylerim ya söyleyemem)Döküldüm buraya; döküldüm ki, haksız çıkayım, birkaç bir şey daha öğreneyim, çünkü haklıysam yelken açma vakti gelmiştir!

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
mehmet312
Full Member

Activity: 378

View Profile
June 20, 2018, 07:26:33 PM

Herşeye dikkat edersin, takıma projeye, communitynin gerçekliğine işte ne bileyim söylenen işlerin yapılabilirliğine, fakat sonunda yine de tutmayabilir öyle garip piyasa ki boş boş projeler değer kazanırken onca güzel proje değer kaybedip yok olabiliyor.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
June 24, 2018, 05:50:42 PM

Valla bence hiçbir şekilde anlaşılmaz. Mükemmel proje ekip harika diyoruz ico fiyatının onda birine düşüyor. Bu nasıl proje bu nasıl ekip diyoruz 50x yapıyor. Tamamen şans işi bence. Kendini belli edenler hariç.
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
June 24, 2018, 06:20:33 PM

Genelde millet ön satışa veya ico sürecine bakıyorlar.Ancak bence fikir ne kadar uçuksa okadar tutmaz bir proje.Bir sürü örneğini gördük.Uçan kaçan şeyler yapacaz diyorlar paraları topluyorlar.sonra token fiyatı düşüyor.oh oldu bitti.
kısacası mantıklı olan projeler tutar.kafaya yatan.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2282
Merit: 2585

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
June 24, 2018, 08:06:36 PM

Çok nadir proje için önceden kestirim yapılabilir. Bazıları scam olduğunu baştan belli ediyor çok nadiren de iyi projeler ben burdayım diye bağırıyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
eymareddd
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile WWW
July 10, 2018, 02:39:52 PM

özel yatırırımcısının olup olmadığı da bir etken diye düşünüyorum. kendi özel yatırımcısı yeterince güçlüyse icoda bir şey toplayamasa bile başarılı olabilir.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
July 10, 2018, 03:07:46 PM

özel yatırırımcısının olup olmadığı da bir etken diye düşünüyorum. kendi özel yatırımcısı yeterince güçlüyse icoda bir şey toplayamasa bile başarılı olabilir.

bence tam tersi eğer özel yatırımcısı varsa adam tek başına on milyon dolar yatırır sonra aaa on milyon toplanmış diyen sazan yatırımcıları kendine çeker sonra projedekiler parayı toplar kaçar siz de arkalarından bakarsınız

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
July 10, 2018, 04:28:08 PM
Last edit: July 11, 2018, 11:36:49 AM by lossnet

BTC ve ETH yükselişe geçtiğinde piyasa da komple yükselir. Bazı coin ve tokenler daha fazla, bazıları da daha az yükselirler. Geçmişte çok daha detaylı incelerdim; ayrışan yönleri, inovasyonu, ekibi, sosyal medya kullanımını, coin adedini, girdiği/gireceği borsaları, ulaşabileceği hacim miktarını, vs... Sonra gördüm ki, bir proje ne kadar mükemmel olursa olsun, bazen olmayınca olmuyor. Kitlenin ilgisi ve balinaların seçimi bazen çok saçma diyebileceğimiz bir yerden yakalayabiliyor projeyi. Logosu ve renkleri güzel diye yatırım alan tokenler var:) CEO'yu sempatik bulup da peşine takılan kitleler var. Hal böyleyken fazla analiz kasmanın da bence anlamı yok;)
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: