Bitcoin Forum
May 27, 2024, 10:40:10 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: SEC’den John McAfee’ye ICO ayarı  (Read 236 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
June 19, 2018, 06:43:28 PM

Ünlü siber güvenlik uzmanı John McAfee, attığı tweetle, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan baskılardan dolayı ICO tavsiye etmeyi bırakacağını söyledi.

McAfee Twitter hesabında şu paylaşımı yaptı:

“SEC baskısı nedeniyle, artık ICO’larla çalışmıyorum ve bunları tavsiye etmiyorum. Bu haksızlık ama gerçek. SEC’in dokunamayacağı, ICO’lara eşdeğer bir alternatif üzerine bir makale yazıyorum. Lütfen sabırlı olun.”

ICO’lar, son aylarda düzenleyicilerden daha sıkı bir incelemeye tabi tutuldu ve SEC ICO’ları, düzenleyici ile kaydedilmesi gereken menkul kıymetler olarak nitelendirdi.

Bazı analistler, ICO’ların ücretli destekleyicilerinin kayıt dışı broker bayi olarak hareket ederek yasayı ihlal ediyor olabileceğini söylediler.

Mart ayında McAfee, ICO’ları ve diğer ürünleri tanıtmak için tweet başına 105 bin dolar tutarında ödeme aldığını gösteren bir web bağlantısı paylaşmıştı.
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
June 19, 2018, 07:24:24 PM

SEC tarafından John McAfee’ye baskı yapılması neticesiyle artık ico tanıtımı yapmayacağını açıklaması, SEC’in icolar konusunda şahıslara da müdahale ettiği anlamına geliyor. Gerçi John McAfee gibilerin sadece para karşılığı pump, dump yaptırarak piyasanın doğal işleyişini manipüle etmeleri önlenmiş olur belki.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3164
Merit: 1517

View Profile WWW
June 19, 2018, 07:27:29 PM

Güzel ayar vermişler, iyi yapmışlar. Hatta başlamışken şu tivıtır daki yavşak fenomenlere de bir ayar verseler süper olur Smiley Elleri dert görmesin. Aferin SEC e
barslanhan
Member
**

Activity: 658
Merit: 42

Graphic Designer

View Profile WWW
June 19, 2018, 07:49:15 PM

John McAfee, Kasım 2017’de, attığı “Bir Bitcoin 2020 yılının sonlarında 1 milyon dolar olmazsa bir televizyon kanalında kendi cinsel organımı kesip yiyeceğim” tweet’i akıllardayken, bence bunu gölgelemek için başka şeylere yöneldi.. malum iddaa büyük (belki de o kadar büyük değildir  Grin Grin Grin)
kardil
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile WWW
June 19, 2018, 08:01:07 PM

Bu tür düzenlemeler düzenbazlara caydırıcı etki ediyor ama özgürlük yavaş yavaş kısıtlanıyor. Kontrolü tamamen ele aldıklarında Bitcoin gerçekten varlığına devam mı edecek yoksa devletler blockchain temelli paralarını üretip sistemlerine devam mı edecekler?
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
June 19, 2018, 08:08:50 PM

John McAfee'nin ICO tanıtımları iyice cozutmuştu, SEC'in her şeye karışması taraftarı değilim fakat bu şekilde abartılı para karşılığı destekleyiciler olmasa da olur piyasanın sağlığı açısından.
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 19, 2018, 08:47:35 PM

Bu adamda şeytan tüyü var, hem şarlatan olduğunu düşünüyorum hem de ilgiyle takip ediyorum. Onun tweetleriyle işlem yapanlar da bu şekilde. Hem çok riskli olduğunu biliyorlardı ama takip etmekten de kendilerini alamıyorlardı
Koin Defteri
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 1

View Profile WWW
June 19, 2018, 08:52:12 PM

Oranı bilmiyorum ama Balina ve Mcaffe %3-5 gibi bir oranda token almadan onun tanıtımı yapmazlar.
Güvendiği için değiş komisyonu için tanıtım yapıyorlar.

[  waves   ]       Join The Waves Community       [  waves   ]
◆ Smart Contract       ◆ No Gas       ◆ High Speed
Rhego
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 278

View Profile
June 20, 2018, 03:57:18 AM

Güzel ayar vermişler, iyi yapmışlar. Hatta başlamışken şu tivıtır daki yavşak fenomenlere de bir ayar verseler süper olur Smiley Elleri dert görmesin. Aferin SEC e

Yerlimi yoksa yabancı yavşaklardan bahsettiniz orasını anlamadım  Grin Son 1 aydır twitter hesabımı acıyorum Pundix aşagı pundix yukarı, birde nchash muhabbetleri görmekten bıkmıştım artık.
ogul
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
June 20, 2018, 05:39:59 AM

aslında bir yönden de iyi olmuş sec müdale etmekte haklı  mcfee ye para verdikce istedikleri ico nun reklamını yaptırıyorlar . sağlam olsun olmasın her türlü reklam yapıyorlar.
Kruncha
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 250

View Profile
June 20, 2018, 06:14:11 AM

Sec nasıl bir kurumsa adamlar çok iyi çalısıyorlar gerçekten . Yakında ICO sitesi açıp scamları bile söyleyebilirler .
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
June 20, 2018, 06:19:30 AM

Bu tarz baskılar merkezsiz sistemlerin mantığına ters olsa da, şu adama yapıldığı için pek sesimi çıkarasım yok. Yerli yersiz para karşılığı insanları zor duruma düşürüyordu. Umarım, azalarak yok olur bu piyasadan.
adile
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
June 20, 2018, 06:25:26 AM

Bu tarz baskılar merkezsiz sistemlerin mantığına ters olsa da, şu adama yapıldığı için pek sesimi çıkarasım yok. Yerli yersiz para karşılığı insanları zor duruma düşürüyordu. Umarım, azalarak yok olur bu piyasadan.

her zaman farklı konularda açıklamalar yaparak piyasayı yönlendirme çabası içerisinde olan mcfee şimdi çıkmış bu tarz açıklama yaparak kendini savunuyor. baskı yiyiyorum mantığı
neowutang
Jr. Member
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 20, 2018, 06:37:52 AM

icolara eş değer ve SEC'in dokunamayacağı alternatif. makalede yapıcı bilgiler varsa topluluk bunu değerlendirmeye alır. 800k twitter takipçisi ile ilk başta yazdıkları atmasyon, uçuk hedefler gibi olsa da bazı tokenleri takip ediyorum tutuyor.

|  Shopin  |  Shopping Made Personal
››››  https://tokensale.shopin.com/  ‹‹‹‹
carlzec
Full Member

Activity: 616

View Profile
June 20, 2018, 06:42:11 AM

Yani benim ... yemiyor siz de dikkatli olun diyor işin açıkçası, ICO larla ilgili kapsamlı bir düzenlme gerekiyor ve tek bir kurum ya da kuruluşun isteğiyle olacak bir şey de değil bir konsorsiyum oluşmalı bu alanda
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
June 20, 2018, 06:50:25 AM

icoların alayı masum değil. biz kazanç kısmına odaklanıyoruz hep. Mcaffeenin yaptığı ise bildiğiniz yatırım danışmanlığı. yönlendirme, pump sağlama gibi. bu eleman açıklama yapmasa o tavsiye ettiklerinde pump bu kadar şiddetli olurmuydu.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
June 20, 2018, 06:51:51 AM

bu adam bana en büyük crypto ile alakalı troll fenomenmiş gibi geliyor. Gercek mcafee olduguna inanmak istemiyor insan. ne yazarsa tersini yapmak istiyorsun.
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253
Merit: 10

View Profile
June 20, 2018, 06:52:23 AM

McAfee'nin zaten ico tanıtımlarının para karşılığında yaptığı ortaya çıkmıştı. adamın susması iyi oldu. SEC belki bu yüzden baskı yapıyordur.
internaldr
Full Member

Activity: 378

View Profile
June 20, 2018, 07:10:13 AM

adama üzüldüm ya. adam artık ico tavsiyesi yapmayacakmış. 2020 yılına kadar bitcoin 1 milyon dolar olmazsa çükünüde yiyecek. adama darbe üstüne darbe geliyor. Grin
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
June 20, 2018, 07:10:47 AM

Yeni mi müdahale etmişler adam bir sürü pump dump yaptırdı üstüne ico pazarladı ve pazarladığı icoların hepsi batık durumda şu anda artacaklarıda yok.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: