Bitcoin Forum
June 26, 2024, 09:32:34 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: 600 GH İle Ne Kazanırım?  (Read 1305 times)
emkalkan (OP)
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
February 05, 2014, 10:07:12 AM
Last edit: February 05, 2014, 10:28:15 AM by emkalkan

Merhaba arkadaşlar. Merak saldığımdan Bitcoin ve Litecoin arasında gidip geliyorum. Nette dolaşırken bu cihazı gördüm. 600 GH. Hesaplamaya baktım. Makinenin fiyatı elektrik gideri hariç 1 ayda fazlasıyla çıkıyor.

İşte makine: https://products.butterflylabs.com/homepage-new-products/600-gh-bitcoin-mining-card.html

Ne dersiniz?
Denemeye değer mi?
Ne kadar elektrik yakar? 350w/s diyor açıklamada.
Kullanım ömrü giderek düşer mi?

Ayrıca aynı cihazı Litecoin'de hesaplayınca müthiş rakamlar çıkıyor. Bitcoin madenciliğine uyan cihaz, Litecoin madenciliğine uyar mı?

Birde bu cihaz için sistem gerekli mi? Gerekliyse nelerdir?
btworld
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
February 05, 2014, 10:28:41 AM

Bununla SHA256 algoritmalı coinleri(bitcoin,terracoin,zetacoin vs) kazarsınız Litecoin,dogecoin vb scrypt algoritmalı coinleri kazamazsınız.
Butterfly labs teslimat konusunda sabıkalı bir firma ürünleri geç teslim etmesi ile ünlüler.İngilzce bölümüne göz atın.
emkalkan (OP)
Newbie
*

View Profile
February 05, 2014, 10:36:15 AM

Eyw paşam. Lakin merak ettiğim doğru mu bu iş? 600 gh ile bugünkü şartlarda 2.800,00 $ ediyor. Bu makine için sistem gerekiyor mu?
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 05, 2014, 10:39:01 AM

Tamam öğrenmek istiyorsunuz da en azından bitcoin ile litecoinin aynı bitcoin asıclerde kazılamayacağını öğrenmek için akademik araştırma yapmaya gerek yok. Bence sen çok yanlış gelmişsin. Kapıdan bakan wooooow adamlar 2 kart çalıştırıyor her ay parayı kırıyor diyor ama kazın ayağı öyle değil. Siz de girin madenciliğe ve kafayı kırmaya hazır olun. 2 gün sonra satılık komple rig diye başlık açmayın ama.

btworld
Newbie
*

View Profile
February 05, 2014, 10:42:18 AM

Eyw paşam. Lakin merak ettiğim doğru mu bu iş? 600 gh ile bugünkü şartlarda 2.800,00 $ ediyor. Bu makine için sistem gerekiyor mu?
Pci-ex yuvası olan bir pc ve sağlam güçlü PSU lazım.İlk duyurduklarında sanırım 4500$ karşılığı BTC toplamışlardı ön sipariş için.
emkalkan (OP)
Newbie
*

View Profile
February 05, 2014, 10:43:38 AM

@labtek38

Hocam ben burada öğrenmek istiyorum. O yüzden destek istedim. Bilsem buraya yazar mıyım?

Kâr yoksa zaten girmem. Kâr etmek için ne yapayım?

Bunları öğrenmektir amacım.
emkalkan (OP)
Newbie
*

View Profile
February 05, 2014, 11:05:54 AM

Ustalarım bu cihaz nasıl?

https://www.kncminer.com/products/neptune-second-batch

Bu işe girebilecek kadar gücüm var

Yardımcı olacak arkadaşa yardımcı olurum!
btworld
Newbie
*

View Profile
February 05, 2014, 11:26:36 AM

Ustalarım bu cihaz nasıl?

https://www.kncminer.com/products/neptune-second-batch

Bu işe girebilecek kadar gücüm var

Yardımcı olacak arkadaşa yardımcı olurum!
3TH şu an için iyi bir hız.Posta gümrük vs giderleri de göz önüne almalısınız.
labtek38
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 05, 2014, 11:31:13 AM

Yanlış anlamayın saygısızlık etmek istemem ama 2 saat sadece Türkçe kısmındaki konuları 2 şer sayfa geri giderek okusanız sorularınızın % 80 ininin yanıtını bulursunuz. İşin içinden çıkamadığınızda ben dahil bir çok kimse yardımcı olmaya çalışacaktır ama  " Param var ne yapmam lazım " gibi bir soruyla gelince 0 dan kimse size bu işi anlatmaya uğraşmaz. Belki bir yatırım danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Para bu işte 2. 3. planda kalıyor. Mining yapacaksanız Orta düzeyde pc ve donanım bilgisinine orta ileri düzeyde pc kullanma becerisi olmalı. Sonuçta "yav 10 000 l lik bilgisayar alıyormuşsun ayda 5 000 tl kazanılıyormuş" diye dalmamak lazım. Sonuçta bu parayı 1 saat içinde kefilsiz kredi veriyorlar artık. tak çalıştır bir sistem olsa millet 1 tane değil 20 şer tane falan kurardı. Eğer trade yapacaksanız bu çok daha riskli çünkü hiçbir öngörünün çalışmadığı birkaç veledin tweeter mesajına bakarak binlerce kişinin bir coinin değerini suni olarak yükseltip işi başlatan kişinin bir dakikada binlerce dolar kazanıp ona uyan güruhun aynı sürede binlerce dolar kaybettiği bir sistem. İyice okuyup anlamadan girmeyin naçizane yatırım tavsiyemdir.

murat131
Newbie
*

Activity: 73

View Profile
February 17, 2014, 03:13:03 PM
Last edit: February 17, 2014, 03:26:30 PM by murat131

bitcoinx.com sitesinin hesaplayıcısına göre.  Ben tam şu an mesajı girerken. 300 GH lık  bir makine ne kadar kazandırıyor.

Zorluk derecesi 3,129,573,175
500 watt dan hesap

Günlük 0,0482 BTC kazandırır diyor.  giderlerden sonra. Böylesi bir makinenin mal ediliş değeri 984 dolar. 50 güne cihazın maliyetinin karşılanması şeklinde hesap yapıyor.
BTC türkde 1400 tl satışı 1 tanesi. dolar 2,18
tl ye çevirerek hesap yaparsak.  günde 64 lira, ayda 2024 tl kazanc getirisi var. TL olarak bakarsak 1 ayda makine kendini amorti ediyor.

Labtek38'in, "riglerimizin resimlerini ve içeriğini paylaşalım " konulu başlıkta yazdıkları.

"Yav hala doge kazarsanız diyorsunuz ben kafamı duvara vuruyorum siz öyle dedikçe. Sağa sola bakın araştırın soruşturun biraz. Belliki adam hobi olarak girmemiş full time iş olarak girmiş. Ben 3,6 mhs ile günlük 0,08-0,1 btc değer üretiyorum. Extrem şanslıysam 0,2 btc bile buluyor günlük. 2 ay böyle kovalasan çıkar parası."

o 3,6 mhs ile 0,1 btc üretebiliyorsa. Siz yukarıdaki verilere göre 600 GH yı düşünün.
alibaba 300 gh lik asic miner blade ler , satış fiyatları 1000 dolar. Biraz alibabayıda araştır istersen. Daha ekonomik yolla çok yüksek gh'lık bir makine almak kolay. Üstelik siparişden 4-7 gün içerisinde kargoya verileceği garantisi bildiriliyor.ups ile türkiye gelişini bilmiyorum. Aletin ağırlığı ise 23 kg, Bir bilgisayar sığabilecek tarzda.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
February 17, 2014, 03:35:14 PM

Ancak bunun Pre-Order olduğunu unutmayın arkadaşlar.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: