Bitcoin Forum
July 01, 2024, 09:40:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Analiste Göre Bitcoin Satışları Sonlandı ve Dip Görüldü  (Read 107 times)
mailimechul (OP)
Newbie
*

Activity: 82
Merit: 0

View Profile
June 20, 2018, 01:09:02 PM

2018 yılı kripto paralar için şimdiye kadar olumlu geçmedi. Bitcoin ve altcoinler en yüksek seviyelerinden yüzde 50’nin üzerinde değer kaybı yaşadılar. Uluslararası bir finans şirketi olan Blue Line Futures’ın CEO’su Bill Baruch ise Bitcoin fiyatında artık dibin görüldüğünü ve sinyallerin artık olumlu olduğunu düşünüyor.

CNBC’ye açıklamalarda bulunan Baruch Bitcoin’de yaşanan fiyat kaybının ve azalan volatilitenin artık satışların sonlandığına işaret ettiğini ve Bitcoin’in çok yüksek bir ihtimalle dip seviyelerde olduğunu dile getirdi.

Blue Line Futures CEO’su dijital altın Bitcoin’in 2017 yılında yaşanan fiyat zirvesinden bu yana yüzde yetmiş oranında bir değer kaybı yaşadığını ve sonrasında fiyat oynaklığının azaldığını dile getirdi. Baruch’a göre volatilitenin azalması satış eğiliminin yok olduğuna işaret ediyor ve bu da Bitcoin’in bir dip yaşadığı anlamına geliyor.

Bitcoin’in son dönemde yaşadığı değer kaybı ve gördüğü dip seviyesi ise Baruch için fiyatın artması konusunda olumlu bir sinyal;

“Bitcoin’in dip seviyelerine ulaşmış olması fiyat yerine bir sürecin sonu olarak algılanmalı. Bitcoin’in son dönemde yaşadıkları onun pozitif yönde eğim kazanması için sağlam temeller oluşturuyor.”

Bitcoin ve altcoinlerin 2017 yılının sonunda hızla değer kazanmasını da Bitcoin’in geleneksel piyasalara giriş yapmasını sağlayan CME ve CBOE vadeli Bitcoin işlemleri ile eşleştiren Baruch, piyasada yaşanan “kaçırma korkusu”nun fiyat artışını tetiklediğini sözlerine ekliyor.

CNBC’nin Baruch’un görüşlerini okurlarına da sorduğu ankete katılanların yüzde 56’sı Baruch gibi düşünüp Bitcoin fiyatının dibi gördüğüne inanırken, kalan yüzde 44’lük kitle ise Bitcoin’in daha da dipleri görebileceğini düşünüyor.

https://kriptokoin.in/analiste-gore-bitcoin-satislari-sonlandi-ve-dip-goruldu/
tatanga54
Newbie
*

Activity: 238

View Profile WWW
June 20, 2018, 01:21:38 PM

Gene yeni bir oyalama taktiği daha , bitcoinde 6 aydır görünen dip Bir türlü bitmiyor ,her seferinde dip dendiğinde yeni bir dip daha geliyor ,bu seneden ümidi kestim ban artık.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
June 20, 2018, 01:34:14 PM

%56 ve %44lük oran bile her şeyi gözler önüne seriyor bence. 2 uç nokta var, bir tarafa kırılacak. Ya sert bir şekilde aşağı salacak ya da sert bir şekilde yükselecek. Düşecek ve yükselecek diyenlerin yarı yarıya olması şu anki belirsizliği gösteriyor gibi (:

aya54
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile WWW
June 20, 2018, 01:36:30 PM

Bitcoin fiyat değişikliği için son günlerde olduğumuzu düşünüyorum ,ya kısa zaman içerisinde bitcoin yukarı çıkar ,yada 1 yıl boyunca bitcoinden bir cacık olmaz.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
June 20, 2018, 02:36:55 PM

Dibi gördüğümüz konusunda ciddi endişelerim var şu anki seviyeler bence dip sayılmaz daha yolun başında gibiyiz buna benzer senaryoları geçen yıllarda da gördük daha sert düşüşlerle pump görme ihtimalimiz yüksek bence

pikiditor
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 20, 2018, 03:08:00 PM

anket sonuçlarında yüzde 44'lük kesim bitcoinin dip yaptığına inanmıyor. neredeyse iki kişiden biri bu yönde. tamam bugün aldınız bitcoini baktınız desteğinde altına çekiliyor B planınız olmalı. Bugün kredi çekip de bitcoin alanlar özellikle sizlere sözüm.
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
June 20, 2018, 03:21:24 PM

Eğer bu analizler doğru olmasa bile bu algı yönetimiyle fiyatları tekrar yükseltebilirler. Yükseleceğini düşünen benim gibi basit kullanıcılar ellerinden geldiği kadar alım yaparak fiyatın yükselmesini sağlayabilir

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
June 20, 2018, 04:25:00 PM

arada tradingview sitesindeki hazır analizleri takip ediyorum. bence çoğu işe yaramaz. bazıları var ki çok ince çizgiden gitmişler.  analistlerin bazıları dibin son bulmadığını yazıyor. aslında pump sırasında bu analiz yapılıyorsa 50'nin üzerine biraz kayıyor.

sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 20, 2018, 11:01:02 PM

Hepimiz piyasanın 2017 dinin son çeyreğinde ki gibi olacağını zannetti ama iş öyle olmadı maalesef.  2018 tamamen kayıp bir yıl olabilir bu piyasa için ona göre hazırlıklı olmak lazım.
Mobi Coin
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
June 21, 2018, 09:42:15 PM

Analistin şurada bir hatası var. Piyasa CME ve CBOE den sonra düzelmedi bir türlü.
Hacimsiz türev borsalar enteresan bir şekilde fiyatı baskıladı.
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
June 22, 2018, 11:11:18 AM

6 bin dolar taban fiyat.  Ben bunu bilir bunu soylerim.  Millet yukselsin biraz alalim diyor ama almayinca da yukselmiyor.  Herkes birbirini beklemekten bir adim oteye gidemedik.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
June 22, 2018, 11:21:48 AM

Tabanı gördüğümüzü düşünen çok da ben biraz daha zaman geçince yorumlarınız bekliyor olacağım, çünkü 5k seviyelerine kadar bir gerileme bekliyorum. Ama şurası bir gerçek bitcoine olan ilgi önceki zamanlara göre azaldı
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
June 22, 2018, 12:02:44 PM

Bitcoin dibi ,dipsiz kuyu gibi maalesef bir türlü dibi gelmiyor ,en son 6700 dolara hareketlenince acaba yükseliş başlıyorum dedik ve bugün yaşanan düşüş ile bitcoin 6300 dolara geriledi ,ümitler tükendi artık.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
Pages: [1]
  Print  

Jump to: