Bitcoin Forum
May 08, 2024, 02:09:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bazı projelerin sahte hacim oluşturması ?  (Read 193 times)
Millennium_blue (OP)
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
June 20, 2018, 06:44:57 PM

Merhaba arkadaşlar.

Benim aklıma takıldığı için bu konuyu aydınlatmak ve bilgilenmek istedim.Böyle konuları yararlı görüyorum bizler için ipucu niteliği taşıyabileceğini düşünüyorum.

Telegramda sohbet ederken bazı arkadaşlar kimi tokenlerin kendilerine satıp aldıklarından şüpheleniyordu ve muhtemelen haklıydılar.Özellikle bu dönemde bunu yapan bazı sağlam projeler var.Benim de dikkatimi kendi tokenlerini dumplayan ekipler çekmişti.Yani fiyatı hususi olarak kendileri indiriyorlardı kendi tokenlerini yüklü miktarda satarak.Bunu yaparken aynı zamanda da hacim oluşturuyorlar elbette alım da yapıyorlar.Ancak bu alım fiyatı yukarı taşıyacak biçimde yatırımcıya güven verecek şekilde olmuyor şu anda.Satarken ise giderek düşürecek şekilde oluyor.

Şu kötü dönemde hacim yaratmak isteyen büyük projelere ne açıdan bakmalıyız ? Bu stratejiler ne göstergesi olabilir.Çaresiz kaldıklarını mı gösteriyor örneğin yada büyük oynadıklarını mı ? Yada ilk akla gelen şekilde zayıf eller diye tabir ettiğimiz yatırımcıların elinden toplama yöntemi mi ?

Farklı fikirleri görmek hepimiz açısından faydalı olur.
1715177388
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715177388
Reply with quote  #2

1715177388
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715177388
Hero Member
*

Ignore
1715177388
Reply with quote  #2

1715177388
Report to moderator
1715177388
Hero Member
*

Ignore
1715177388
Reply with quote  #2

1715177388
Report to moderator
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 20, 2018, 09:37:21 PM

Merhaba arkadaşlar.

Benim aklıma takıldığı için bu konuyu aydınlatmak ve bilgilenmek istedim.Böyle konuları yararlı görüyorum bizler için ipucu niteliği taşıyabileceğini düşünüyorum.

Telegramda sohbet ederken bazı arkadaşlar kimi tokenlerin kendilerine satıp aldıklarından şüpheleniyordu ve muhtemelen haklıydılar.Özellikle bu dönemde bunu yapan bazı sağlam projeler var.Benim de dikkatimi kendi tokenlerini dumplayan ekipler çekmişti.Yani fiyatı hususi olarak kendileri indiriyorlardı kendi tokenlerini yüklü miktarda satarak.Bunu yaparken aynı zamanda da hacim oluşturuyorlar elbette alım da yapıyorlar.Ancak bu alım fiyatı yukarı taşıyacak biçimde yatırımcıya güven verecek şekilde olmuyor şu anda.Satarken ise giderek düşürecek şekilde oluyor.

Şu kötü dönemde hacim yaratmak isteyen büyük projelere ne açıdan bakmalıyız ? Bu stratejiler ne göstergesi olabilir.Çaresiz kaldıklarını mı gösteriyor örneğin yada büyük oynadıklarını mı ? Yada ilk akla gelen şekilde zayıf eller diye tabir ettiğimiz yatırımcıların elinden toplama yöntemi mi ?

Farklı fikirleri görmek hepimiz açısından faydalı olur.

Kardeşim açıkçası beni korkutuyor.
Resmen kimin ne bok yiyeceği belli değil.
İstediğin kadar sağlam proje olsun.İstediği kadar ico fiyatında bir sürü eth toplasın.
yatırımcıyı falan pek sallamıyorlar.
Helbiz vardı mesela ico fiyatının 20 de 1 ne kadar düştü.icodan satın alanlara ne oldu ?
Yazık günah değil mi.
Başlarım bunların hacim sahteciliklerini rezil insanlar.
Carolinawiestput28
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
June 20, 2018, 09:39:50 PM

Bence resmi bir şey getirmeleri lazım mesela icomu cıkartacan önce abd gibi yerlerde basvuru yapacan kabul olunursa ico cıkartmana izin verecekler. Şimdi ahmetde ico cıkartıyor hamzada ico cıkartıyor kimin  ne halt yedigi belli değil. Ekibide bilmiyoruz
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
June 20, 2018, 09:47:23 PM

Teknoloji çağındayız programlarla istedikleri şeyleri yapıyorlar. Okex bile botlarla sahte hacik oluşturma derdinde

complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
June 20, 2018, 09:48:41 PM

evet bunu çok fazla yapan var tabiki iyi değil botlarlada bunu çok fazla yapıyorlar bu piyasanın spekilasyon ve botlar yönetimi iyice işi kumara döndürdüler kazanmak çok zor hale geldi ne yapacağız neye güveenerk yatırım yapacağız artık bilmiyorum

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
June 20, 2018, 09:49:56 PM

Takip diye bişey yok bu yüzden bir sürü saçma sapan işler dönüyor. Adamlar ico da bile satmadıkları tokenleri satmış gibi gözüküyor ondan sonra gelde bu insanlara güven. Birçok kişi bundan dolayı kripto para piyasasından soğudu

wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
June 20, 2018, 09:56:35 PM

"dar alanda kısa paslaşmalar"... yön tayin edilmeyince ve ne yapacaklarına henüz karar vermediklerinden altcoinler de btc gibi yalpa yapıp duruyor. Aslında şu dönemde kazanmak çok kolay yeter ki insiyatif alınsın, btc ucuz-ethereum ucuz-altlar ucuz yani daha neyi bekliyorlar anlamış değilim, satacak adam satmıştır, alıcılar kararsız ve çekingen, sok parayı, bildir "muhteşem" haberleri (iki tane tweet atacak sanki dünyayı yeniden inşaa ediyor qawat), anlaş borsalarla, alem yükseliş görsün! Hele şu dönemde millet girecek proje arıyor kar etmek için, sen salla bayrağı dalgalandır flamayı, millet arkanda kuyruk olur, 3'e 5'e satamadığını 1000'den kapışırlar, forumlarda övmek için birbirlerine girerler. Onun yerine şapşal şapşal öldürüyorlar fiyatı...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 21, 2018, 07:16:26 AM

Arkadaşlarında dediği gibi kimin eli kimin cebinde belli değil. Çok parası olanlar az parası olanlarla bilya boncuk gibi oynuyorlar. Çok dikkatli olmak lazım çok
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
June 21, 2018, 08:13:08 AM

Sahte hacim oluşturmalar ile kalmıyor yapılan işlemler. Grafiğe uydurmak içinde yapılıyor. Yani bildiğiniz milleti bilinçli olarak grafiğe uydurup dürtüyorlar. Aman dikkat diyim teknik analizler bu piyasada her zaman yemez. Hacimler her zaman doğruyu söylemez.
coobx
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
June 21, 2018, 08:50:52 AM

Botlarla çok oluyor zaten. Fiyat dengelemek için yapıyorlar. Veya hacminden dolayı dikkat çeksin diye sürekli aynı fıyat bandında satıp alabılırler
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
June 21, 2018, 08:53:12 AM

eğer ico esnasında contract adresi verilmemişse büyük ihtimalle o projede toplanan yatırım manipule edilmiş oluyor. o yüzden toplanan yatırım hakkında sağlıklı bir yorum yapabilmek için sitede verilen rakamlara değil, eth ağındaki contract adreslerine bakmak lazım
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
June 21, 2018, 09:32:09 AM

Bana göre tamamen yatırımcıları kandırmaya yönelik bir hareket, bunu yapan projelerden uzun vadede hayır gelmez zaten.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
June 21, 2018, 09:45:08 AM

Olay şu aslında coin'in yüksek fiyattan talep görmesinin ekip için çok bir önemi yok ellerindekini yüksek fiyattan satma dışında, coin sadece projede kullanmak bir aracı çoğu için, primalbase'de de sahte hacim var botlar mı yapıyor bilmiyorum.
vvthd
Member
**

Activity: 194

View Profile
June 21, 2018, 10:04:39 AM

Adamlar zaten iyi paralar topluyor. Topladığı parayla ve elindeki fazla adet coinle istediklerini yapabilirler
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546
Merit: 2

View Profile WWW
June 21, 2018, 01:42:02 PM

Coinmarketcapta görünmek ve hacimli oldukları izlenimi yaratmak için satış alış yapıyorlar sürekli benim de dikkatimi çekti. Büyük parçalar halinde alım ve satım yapılan bir sürü coin var.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Millennium_blue (OP)
Member
**

View Profile
June 21, 2018, 03:12:34 PM

Teşekkürler arkadaşlar.Bu farklı yorumları görmek gerçekten güzel oldu.
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
June 21, 2018, 03:32:39 PM

Bu olayı şahsen helbiz de tecrübe ederek yaşadım, Allah razı olsun ne diyim Smiley ama yatırımcılara üzüldüm yani adam 1 ethere 6000 helbiz almış şimdi 0.1 ether etmiyor yazık yani.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
June 21, 2018, 03:35:00 PM

maalesef bişeyler düzene oturana kadar bu hacim muhabbetine cmc muhabbetine daha çok keriz avlanır gibime geliyor..gerçi buna da nasıl önlem alınır zor gibi...sırf hacme göre değerlendirme yapanlara geçmiş olsun köylü kurnazları bi siz akıllısınız  Grin
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
June 21, 2018, 03:50:36 PM

Hem hacimle hem de hediye token dagitimiyla bircok kusinin cani yaniyor. Piyasalar duzelene kadar duzgun ve takipcisi olan buyuk coinlerden cikmamak lazim.
Millennium_blue (OP)
Member
**

View Profile
June 21, 2018, 04:03:20 PM

Umarım bu tarz hareketler scam olasılığına işaret etmiyordur.En büyük çekincem bu diyebilirim.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: