Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:49:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Faiz Veren Coinler.  (Read 409 times)
vvthd
Member
**

Activity: 194
Merit: 10

View Profile
June 21, 2018, 10:05:43 AM

Bende yeni öğrendim. Sanırım faizlerde aylık. Ama oralar biraz yüksek değer kaybetmezlerse çok güzel kazanç bırakılar.
1715021364
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715021364
Reply with quote  #2

1715021364
Report to moderator
1715021364
Hero Member
*

Ignore
1715021364
Reply with quote  #2

1715021364
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715021364
Hero Member
*

Ignore
1715021364
Reply with quote  #2

1715021364
Report to moderator
1715021364
Hero Member
*

Ignore
1715021364
Reply with quote  #2

1715021364
Report to moderator
1715021364
Hero Member
*

Ignore
1715021364
Reply with quote  #2

1715021364
Report to moderator
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile
June 21, 2018, 10:16:53 AM

Bende yeni öğrendim. Sanırım faizlerde aylık. Ama oralar biraz yüksek değer kaybetmezlerse çok güzel kazanç bırakılar.

minex var günlük veriyor cogu günlük veriyor zaten ama nedense kimse yazmıyor.
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
June 21, 2018, 10:42:41 AM

Böyle coinler güzel oluyor ama geneli scam sağlam düzgün çalışanı bulmak lazım ben social wallet masternode kurmayı düşünüyorum fakat kurması biraz zahmetli gibi.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
June 21, 2018, 10:45:33 AM

Minex bu konuda en popüler coinlerden biri, binlerce kişi çok uzun süredir park konumuna geçti ve parasını buraya yatırdı bekliyor (:
Docademic de elinizde tuttuğunuz coinin %5.5'i kadar aylık faiz veriyor. Yükselme potansiyelini de düşününce MTC yatırım yapılabilir bir coin bence

turkmachiavelli
Full Member

Activity: 434
Merit: 100

View Profile
June 21, 2018, 10:53:56 AM

Neo nun yan coinin faiz muhabbeti ile geldiğini biliyordum eğer yanılmıyorsam fakat şöyle bir durum var hocam bu faizleri değerlendirebilmek ve gerçekten bir şeyler kazanabilmek için yüksek yatırım gerek.

Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
June 21, 2018, 11:02:30 AM

Neo nun yan coinin faiz muhabbeti ile geldiğini biliyordum eğer yanılmıyorsam fakat şöyle bir durum var hocam bu faizleri değerlendirebilmek ve gerçekten bir şeyler kazanabilmek için yüksek yatırım gerek.

misal üsteki coin %5 veriyormus yıllık %70 yapar türkiyedeki bankaların 6x fazlası veriyor birde coin 1 senede 2x yapsa ki yapması cok olası al sana 12x para. Bence güzel para
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
June 21, 2018, 11:19:27 AM

misal üsteki coin %5 veriyormus yıllık %70 yapar türkiyedeki bankaların 6x fazlası veriyor birde coin 1 senede 2x yapsa ki yapması cok olası al sana 12x para. Bence güzel para

coin ya da tokenlerin pos getirilerini yıllık kazançlarını fiat para birimleriyle kıyaslamayınız. sonra çok üzülürsünüz Smiley
herhangi bir coini ya da tokeni 2018 ocakta pos getirisi için almışsanız örneğin, şuan o coin tarafında karınız epey olmuştur, fakat gerek btc olarak gerekse fiat para birimleri olarak değeri şuan muhtemelen 3te 1 e düşmüştür. ortalama zararınız %50-%70 olmuştur
SecurityShark
Member
**

Activity: 182

View Profile
June 21, 2018, 11:22:53 AM

Katılıyorum. Örneğin neo gas veriyor ama yatirdiginiz miktar yüksek olmalı. Ben Nisan başında 5 tane almıştım. Daha yeni 0,1 gas oldu verdiği. Yani değecek bir faiz için iyi para yatırmak gerekir. Bence alım satım dan daha iyi kazanırsınız.

Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
June 21, 2018, 11:24:44 AM

coin ya da tokenlerin pos getirilerini yıllık kazançlarını fiat para birimleriyle kıyaslamayınız. sonra çok üzülürsünüz Smiley
herhangi bir coini ya da tokeni 2018 ocakta pos getirisi için almışsanız örneğin, şuan o coin tarafında karınız epey olmuştur, fakat gerek btc olarak gerekse fiat para birimleri olarak değeri şuan muhtemelen 3te 1 e düşmüştür. ortalama zararınız %50-%70 olmuştur

kardeş sen olayı yanlıs anlamıssın biz gelen karı satıyoruz ana para ve coine ellemiyoruz yıl içinde elbet düşecek ama ilk seviyeye geldiğinde satarsak zararmız olmuyor.

örneğin btc faiz veriyor diyelim 10k$ dan 10 tane aldık günlük %1 karımızı alıyoruz eee btc suan 6k dolar seviyesinde zarardamıyız Smiley tabiki hayır elimizde halen 10 tane var Huh nasıl zarar olup üzülcez sattıkmı hayır btc 10k seviyesine geldi diyelim elimizde kaç adet btc var 15-20 tane oldu bu nasıl zarar Smiley
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
June 21, 2018, 11:30:08 AM

Faizden kasıt POS olayı değil mi acaba? Ben yanlış hatırlıyor olabilirim. Önümüzdeki günlerde STAKER airdrobu var. Hem zar oyunu vb içerikli bir proje hemde POS özellikli. Bu sebeple ben 1. airdrobuna katılma şansı yakalayamadım ama katılan arkadaşlar 333.333 adet kazandılar. Sınırlı sayıda dağıtım yapıyorlar. Geçen partide 100,000 adet dağıtmışlardı.

2. Airdrop için katılım linki aşağıdaki gibidir. Referans ve benzeri bir durum söz konusu değildir doğrudan twitter kaynağından alınmıştır.
https://staker.network/airdrop-2nd-round/
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 21, 2018, 11:40:16 AM

Pos sistemlerinde tam olarak faiz demek yanlış buna. Madenciliği olmayan coinlerde zincirin doğrulama yapabilmsi için işlem gücü değil coin miktarı esas alınıyor. Yani kendinden sonraki işlemleri bu cüzdanlar doğrulayarak ilerliyor. Bu sayede işlemlerin karşıya güvenle gitmesi sağlanıyor.

Faiz, parayı borç verip karşılığında daha fazla para almak işidir. Pos ise farklı bu durumdan. Sistemi yürüten ve ayakta tutan sizin yaptığınız bu iştir. İşlem olmazsa getiride olmaz. Yani faizdeki gibi sabit getiriler söz konusu değil.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
June 21, 2018, 12:03:33 PM

Temettü dağıtan coinlerden TaaS 'ın yazılmaması bana garip geldi.

Taas bir fon, al-sat yaparak kar elde eden bir ekip. Bu karın belli bir oranını(ne kadardı unuttum şimdi, ama boğa döneminde bana iyi kazandırmıştı) 3 ayda bir dağıtıyorlar, ben 0.05 btc değerinde Taas tutuyorum düzenli olarak.

https://taas.fund/
Bu sitesi, Audit kısmından ellerinde ne tuttuklarını an be an görebilirsiniz.

Araştırın derim.
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
June 21, 2018, 12:25:09 PM

bence böyle faiz veren coinlerin tuzak olma olasılığı çok çok yüksek ve daha önce var olan kairos getmy ankaway gibi aldaymaya günelik şirketler ile karşılaşm bunların bunlardan hiç farkı yok diye düşünüyorum.

ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1485

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
June 21, 2018, 12:30:57 PM

Smartcash var aylık PoS geliri sunan. Çok yüksek miktarlar vermese de gelecek vaat eden bir coin olduğunu düşündüğüm için birkaç ay önce yatırım yapmıştım. Şimdi Smart sayımı artırıyorum. Yükseliş başladığı zaman PoS gelirinin de hatırı sayılır bir değeri olacaktır.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
gorkem19888
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
June 21, 2018, 12:42:32 PM

Smartcash var aylık PoS geliri sunan. Çok yüksek miktarlar vermese de gelecek vaat eden bir coin olduğunu düşündüğüm için birkaç ay önce yatırım yapmıştım. Şimdi Smart sayımı artırıyorum. Yükseliş başladığı zaman PoS gelirinin de hatırı sayılır bir değeri olacaktır.
aylık oranı % kac acaba hocam
nekominer
Full Member

Activity: 476
Merit: 102

CAT.EX Exchange

View Profile WWW
June 21, 2018, 12:46:44 PM

Temettü dağıtan coinlerden TaaS 'ın yazılmaması bana garip geldi.

Taas bir fon, al-sat yaparak kar elde eden bir ekip. Bu karın belli bir oranını(ne kadardı unuttum şimdi, ama boğa döneminde bana iyi kazandırmıştı) 3 ayda bir dağıtıyorlar, ben 0.05 btc değerinde Taas tutuyorum düzenli olarak.

https://taas.fund/
Bu sitesi, Audit kısmından ellerinde ne tuttuklarını an be an görebilirsiniz.

Araştırın derim.

Başlığı görünce benimde aklıma Neo gelmişti. Taas tamamen aklımdan çıkmış.
Taasda 3 ayda bir kar payı dağıtıyor, son dağıtımda oran çok çok düşüktü.

trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
June 21, 2018, 01:18:48 PM

Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla bu olay Yobit'in InvestBox'ı gibi birşey. Yobit'teki mantığı halen anlamış değilim zaten. İnsanlar yüksek kâr alacak diye birden o coine yükleniyor. Sonra da parayı bağladığı zaman da ellerinde patlıyor...

Ama sizin anlattıklarınız bambaşka sanki. Gerçi arada bir arkadaşta söylemiş scam olanları da var diye... Evet, hold yapanlar için avantajlı gibi ama yine de daha detaylı bir anlatıma ihtiyacım var. Türkçe kaynak tavsiye edebilecek var mı?
Carolinawiestput28 (OP)
Jr. Member
*

View Profile
June 21, 2018, 04:46:23 PM

Yorumlarınızdan anladığım kadarıyla bu olay Yobit'in InvestBox'ı gibi birşey. Yobit'teki mantığı halen anlamış değilim zaten. İnsanlar yüksek kâr alacak diye birden o coine yükleniyor. Sonra da parayı bağladığı zaman da ellerinde patlıyor...

Ama sizin anlattıklarınız bambaşka sanki. Gerçi arada bir arkadaşta söylemiş scam olanları da var diye... Evet, hold yapanlar için avantajlı gibi ama yine de daha detaylı bir anlatıma ihtiyacım var. Türkçe kaynak tavsiye edebilecek var mı?

neo da veriyor misal günlük öyle düşünebilirsin herkez arastırdıgını yazarsa bilgileniriz benim için günlük önemli 3 ayda bir kar cok uzun dönem onun yerine kend,m trade yaparım zaten
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448

View Profile
June 22, 2018, 05:56:43 AM

Stake veren bayağı bir koin var aslında , bunlardan bazıları oldukça dikkat çekici mesela minexcoin total supply oldukça az verdiği oranda oldukça yüksekti bir ara sonra bunu azalttı ve marketinde etkisiyle oldukça düştü. Ancak hala degerlendirilebilir.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
June 22, 2018, 07:37:12 AM

bende minex kullananlardanım. bountysinden gelen koinler parkta duruyor. şuanda elimdeki koinleri ikiye katladım. ama maalesef piyasa şartlarında mı yoksa koin enflasyonunda mı bilmiyorum, fiyatı baya geriledi.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: