Bitcoin Forum
July 02, 2024, 10:03:51 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Altcoinler için icraat yılı / Hayaller bitti şimdi sıra gerçeklerde!  (Read 317 times)
Kalemder (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1862
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
June 22, 2018, 07:53:33 AM

Selam!

Geçen yıl malum altcoin yılı idi. Ve inanılmaz hayaller, süpper vaadler, uçuk kaçık fikirler ile pumplar yaşandı hep. Bizde mal bulmuş mağribi gibi, adeta sinek ve koyun sürüleri gibi o coinden bu coine atladık. Sonuçları da güzel oldu bizim adımıza  Cheesy

Amma gel görki yıl olmuş 2018. Ve artık verilen vaadlerin gerçekleşmesi gerekiyor.

Neredeyse bütün Rood Map'lar "Artık İcraat Vakti" diyor. Bakalım kimlerin hayalleri suya düşecek, kimler yiğit çıkacak.

Malesef pek azı ayakta duracak. Bence!

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
June 22, 2018, 08:10:29 AM

Tamamen suni ve şişirilmiş bir piyasanın içerisindeyiz. Hangi coinin ayakta kalacağını hangisinin borsalardan delist olacağını kestirmek çok güç. Aslında borsalardaki hacimleri yüksek olan coinler ölmeyecektir fakat bazılarıda günden güne değer kaybetmeye devam edecektir. Tam bir kurtlar sofrası oluşmuş durumda.

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
June 22, 2018, 08:14:00 AM
Merited by bobita (1)

İşte bu yüzden ben bu fonlama token larına yatırım yaparken çok detaylı araştırıyorum.
Bir coin'e yatırım yaparken sorun yok, kitlesi belli, ağı açık, kodu github da, cüzdanı node u her şeyi ortada.
Aha unify, boost, dgb, via adamların ne yaptığı ne yapacağı her şeyi ortada. Bu nedenle daha rahat yatırım yapıyorum.

Ama token işi öyle değil,
Bir grup ikna kabiliyeti yüksek adam bir araya gelip bir proje fikri sıçıyor.
Oturup bir yol haritası çıkarıyor. Bu bütçe ile bu işi şu kadar zamanda yaparım diyor. İnanlar ICO ya yatırım yapıyor.
Yatırımcıların büyük çoğunluğu projeye değil hype'a yatırım yapıyor aslında. Projenin teknik olarak gerçeklenebilir olup olmadığına bakmıyorlar bile.
sonra o token borsaya açıldıktan sonra olay papaz kaçtı oyununa dönüyor. en son kimin elinde patlarsa artık...

2018 in ikinci yarısında o dünya paralar yatırdığımız token ların nasıl çöpe dönüşeceğini hep beraber göreceğiz.

Ryuuma
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile
June 22, 2018, 08:18:52 AM

Hiç sanmam piyasa 1 katrilyonu geçerse hepsi bir kez bile olsa yine pumplanacaktır.O sıra tamamen gerçek projelere geçelim.
parin35
Newbie
*

Activity: 71
Merit: 0

View Profile
June 22, 2018, 08:21:30 AM

Hiç sanmam piyasa 1 katrilyonu geçerse hepsi bir kez bile olsa yine pumplanacaktır.O sıra tamamen gerçek projelere geçelim.

Trilyon dolar cap degeri demek istediniz sanirim ...
parin35
Newbie
*

Activity: 71
Merit: 0

View Profile
June 22, 2018, 08:25:32 AM

Bilenler bilir bir arada hyip siteleri vardi yuksek kazanc vaad eden sonra scame donup kapatip kaciyorlar ben bu ETH tokenlerinin %99 unu aynen onlara benzetiyorum o yuzden ETH tokenlerine herzaman mesafeli durdum , kendi zinciri olmayan gercek hayatta kullanilamayacak tokenlerin hepsi bu sene 2018 de cope donecek donsunde zaten bosu bosuna cap degeri bolunuyor soyle saglam 100 proje olsun gerisi cop olsun  Grin
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

View Profile
June 22, 2018, 08:39:02 AM

Aslında bu sene de bir kısmı idare eder, ağzı iyi laf yapanlar proje büyük, hedeflerimizi revize ettik vb. ayaklarında yılı tamamlar ama seneye hiçbirinin şansı yok. Zaten şahsi öngörüme göre (öngörü demek bile iddialı oldu aslında, kabak gibi görünüyor) ico olayı kanunen gitgide zorlaşacağı ve denetimler artacağı için önümüzdeki yıl bu kadar yeni proje(!) olmayacak.
shulio
Legendary
*

Activity: 1540
Merit: 1016

View Profile
June 22, 2018, 01:53:55 PM

Piyasa düştüğü için çoğu proje 2019 2020 ye sarkacak, projelerini bitirenler olsa da benim tahminim bu sene yayınlamayacaklardır. Piyasa bu kadar kötü iken hiç biri kazanca dönmez çünkü.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
June 22, 2018, 02:40:01 PM

Bende piyasa yüzünden bekleyişte olduklarını düşünüyorum. Ama kendi projesine sahip kaç adet kripto olduğuda aşikar zaten. Geneli birbirinin kopyası ya da üzerine 2 özellik eklemiş hali. Özgün projeler bir şekilde değerleniyor.
Sirin Labs vb. fiziksel ürün projelerinin artmasını dilerdim ama onlarda ne durumda belli değil sanırım

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 22, 2018, 02:46:08 PM

Dediğiniz gibi artık projelerin icraat yılları başladı. Yatırımcı icraat görerek yatırım yapmak isteyecektir. Çöp olan projler yüzünden, yatırımcı yoğurdu üfleyerek yiyecektir..
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3192
Merit: 1517

View Profile WWW
June 22, 2018, 02:47:30 PM

Piyasa düştüğü için çoğu proje 2019 2020 ye sarkacak, projelerini bitirenler olsa da benim tahminim bu sene yayınlamayacaklardır. Piyasa bu kadar kötü iken hiç biri kazanca dönmez çünkü.

Ne alakası var yahu? Biz bu adamlara ICO aşamasında milyon dolarları vermedik mi? Bu paraları ceplerinde değil mi?
Ceplerinde peşin paraları var? ne krizi? adam gibi yapacakları işleri yapmalarını beklerim ben.
Ürünü hizmeti duyurmak için piyasa düzelmesini bekleyelim mantığı bitmez hiç.
belki bir önceki dönem gibi bitcoin fiyatı 4 yıl sürünecek. coin fiyatları düştü diye proje mi ertelenirmiş? Bana saçma geldi.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 22, 2018, 02:55:05 PM

Ya arkadaşlar her şey ortada değil mi zaten Smiley

Siz gerçekten yatırım yaptığınız her projeyi inceleyerek mi yatırım yapıyorsunuz ?

Tek derdiniz ne zaman yükselecekte para kazanacağım değil mi  Huh
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1143

View Profile
June 22, 2018, 05:34:23 PM
Last edit: June 22, 2018, 08:27:23 PM by wolwoo

Evet çoğu hype amaçlı ancak bazı yan faktörler de var bence:
-Ne kadar çok "yan çar" varsa o kadar çok zıplama yapılabilir. Paranın likit gibi ondan ona akması...
-Piyasanın cazibesini arttırıcı hareketleri görmemiz açısından "ummadık taş baş yarar" kaidesince sürpriz yumurta olabilmeleri
-Konvertibilite ve işlem için ihtiyaç duyulması (bu büyük coin ve tokenlar için de geçerli)
-Nispeten küçük ölçekli balina ve pump gruplarına ekmek teknesi olabilmeleri
-Gerçekten birşeyler başarabilecek olma ihtimalleri

Güven vermeyen yönler
-Daha İco aşamasında kafaları kurcalayan sorular var. Örneğin 10 saniyede kendisi mi alıyor bilemiyoruz
-Piyasada tutunabilecekler mi ve işe yarar proje olup olmadıkları..Örneğin adam "woow waay süppeer" diye harala gürele çıkıyor, bir araştırıyorsun bakıyorsun "bunu kim niye kullansın" diyesi geliyor insanın.
-Gerçekten vurgun içinse ufak meblağlarla yetinirler mi? yoksa büyük düşünüp topladıklarıyla muazzam hype yapıp öyle mi emekli olurlar!
-Düzgün bir proje olarak yola çıksa bile komünite, kullanıcı-fan, pazar bulabilmede başarı şansı azalırsa tası tarağı toplayıp uzama ihtimalleri
-Büyüyen piyasada hergün farklı güç-ekip-proje vs rakiplerin ortaya çıkması karşısında rekabet edebilirlik

Tabii bir de roadmape uyulmaması ile ne amaçlanacağı da önemli, bazılarında pek de tınlanmıyor, bazılarında iyi bir projeyse dump için bahane olarak kullanılıp dökme yapılabilir. Örneğin waves ne durumda ya da elastic vardı "delist" olma muhabbeti döndü ama birşey olmadı aylardır...Yani bu yıl o kadar etkiler mi bilinmez hala gideri var çoğunun

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
June 22, 2018, 05:49:42 PM

Piyasa artık bu kadar kirliliği ve çöpleşmeyi kaldıramadığı bir noktaya gelecek, pay çok fazla bölünüyor. Oysa sadece adam akıllı, işe yarar projeler geride kalsa her anlamda daha rahat ederiz diye düşünüyorum. Ben de birçok projenin yok olup gideceğini ve vaatleri yerine bile getiremeyeceğini düşünüyorum. Umarım yaptığımız tercihlerde bizler de yanılmayız.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
June 22, 2018, 08:06:30 PM

Ya balon patlayacak ya da büyük bir yükseliş yaşayacak . En güvendiğim coinlerden biri neonun durumu bile beni korkutuyor

Necroface
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

simply getting the job done

View Profile WWW
June 22, 2018, 08:39:05 PM

beyler kraldan çok kralcı olmak böyle birşey olsa gerek, okuyorum okuyorum, 'proje' diyorsunuz, 'gerçekleşme' diyorsunuz, biz bizeyiz açık konuşalım, binance'ta en çok para kazandığım dönemde trade yaparken hangi coini alıp sattığımın farkında bile değildim, isimlerine hiç bakmadım ki siz 'proje' diyorsunuz, ismine bakmayan adam projeye bakar mı? lale borsasında takılıoz hepimiz farkındayız da işte ya değilse diye kendi kendimizi kandırıyoruz.

Mycro Jobs                                                                                                                                                
| SIMPLY GETTING THE JOB DONE
⟩                                                                                                                                                      
                                                    ⟩⟩ Telegram ⟩⟩ Twitter ⟩⟩ Medium ⟩⟩ Github ⟩⟩ Instagram ⟩⟩ LinkedIn ⟩⟩ YouTube ⟩⟩ Facebook
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
June 22, 2018, 10:53:30 PM

2018 berbat bir yıl oldu 2017 son dönemimizde kazandıklarımızı bizden aldı ah ah keşke tekrar olsa şu stresli zamanlar bitse kanser etti bizi çok iyi olacaktı tekrar yaşansa umutlarımız yeşillense

tmskcimen
Member
**

Activity: 448

View Profile
June 22, 2018, 11:02:39 PM

Hayal mi bıraktılar ki icraat yılı olsun düştü düştü daha nereye düşücek acaba magmayı mı test edicekler  anlamadım piyasa çok kötü moraller sıfıır cidden ruhsall durum bozukluğu yaşatıyor insana
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
June 22, 2018, 11:13:00 PM

Alt fiyatları neredeyse geçen senenin eylül ekim dönemiyle aynı şuan yani düşecek bir nokta daha yok dibin dibi bu paranız varsa all in btc girin 3x garanti sene sonuna
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
June 22, 2018, 11:34:54 PM

İşin gerçeklik boyutuna gelirsek kim ne kadar yüzleşmeye hazır bence orası tartışılır. Verilen vaatleri yerine getirecek kaç tane sağlam ekip var ki ortada? Adamların çoğu parayı topladıktan sonra ne roadmap hatırlıyor ne bir şey. Yine de bu berbat dönemi aralıklarla en azından eth btc alımı yaparak ilerisi için iyi hale getirmeye çalışıyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: