Bitcoin Forum
July 03, 2024, 04:21:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Dövizin Yükselme Sebepleri  (Read 960 times)
sundure
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 24, 2018, 10:49:20 PM

Dövizin yükselme sebeplerinden birisi de seçim kararı oldu, ülkede belirsizlik ve güvensiz bir ortam oluştuğu için kurlar yükseldi. Mevcut hükumet dışarıya karşı güvensizlik oluşturuyor bu imajını bir an önce düzeltmesi lazım.
munhunbe
Member
**

Activity: 164
Merit: 10

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
June 24, 2018, 11:15:23 PM

Herkes yükselme sebebini seçim kararına bağlamış ancak dış faktörlere değinen çok az kişi olmuş. Yarın döviz kurlarının durumu net bir şekilde belli olur bekleyip göreceğiz.

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
June 25, 2018, 09:14:37 AM

Dövizin yükselmesi ülkenin kalkınmasını istemeyen bazı güclerin yalan yanlış gündem yaratarak ekonominin kötüye gitmesini sağlayarak dövizin yükselmesine  neden oluyorlar.
renemagritte
Member
**

Activity: 235
Merit: 40

View Profile
June 25, 2018, 09:32:52 AM

ABD kendi parasını ülkeye çekmek isterse (ki istiyor) yıl sonuna kadar daha da artacak bence. Bu bizim değer kaybından bağımsız bir şey, ama üstüne bizde olan yanlış politikalar girince iyice berbat oluyor.
arhanklc
Newbie
*

Activity: 98

View Profile
June 25, 2018, 06:58:03 PM

ülkeden yuklu miktarda paranin cikmasi .
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 26, 2018, 09:23:44 AM

Bu işi bu kadar basit bir nedene bağlamak doğru olmaz bence. Doların bu kadar yükselmesine sebep olan birçok faktör diye düşünüyorum ve bu yüzden kolay kolay geri düşmeyecek..

zeynep.1
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 26, 2018, 09:46:16 AM

kabul etmemiz gereken 2 gerçek var birincisi doların dünyanın para birimi olduğu ikincisi ise Türkiye ekonomisinin dışa bağlı olduğu. Petrol, otomobil, ilaç endüstrisi, sanayi malları, üretim araçları, tüketici elektroniği gibi aklınıza gelen en büyük hacimli sektörlerde ülkemiz ne yazık ki ithalata bağlıdır.

[www.athero.io]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution
▀▀█▄▄   A revolutionary decentralized digital economy   ▄▄█▀▀
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 26, 2018, 02:24:03 PM

merkez bankasındaki gerçek rezervlerin 33 milyar dolar olduğu gibi video izledim. ne kadar merkez bankasını eleştirirsen yatırımcılar o derecede çıldırıyor. bunu ekranlar ben görüyorum. yabancı ekonomistlerin eleştirileri tek tek dinlenerek aynı hataların yapılmaması gerek.
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
June 26, 2018, 04:07:31 PM

Galiba yükselmeye devam edecek, dolar tutmak mı yoksa faizde türk lirası tutmak mı uzun vadede daha kazançlı olur? sanırım ikinci seçenek daha kazançlı oluyormuş ayrıca altın yatırımı

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
KTM
Jr. Member
*

Activity: 158

View Profile
June 26, 2018, 08:18:47 PM

Sonuçta suriye de abd ye kafa tutuyoruz tabiki dolar yükselicek ama ordumuz terörist piçleri temizedikten sonra ve suriyeliler ait oldukları yere dönünce bir rahatlama yaşayacağımız kesin ülke olarak
BitcoinVSfiat
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 254

View Profile
June 27, 2018, 07:15:39 AM

Sonuçta suriye de abd ye kafa tutuyoruz tabiki dolar yükselicek ama ordumuz terörist piçleri temizedikten sonra ve suriyeliler ait oldukları yere dönünce bir rahatlama yaşayacağımız kesin ülke olarak

Bunu gerçekten inanarak mı yazdınız? Cheesy
Doların yükselme sebebi Suriyeliler mi? Ülkede üretim yokken, dış borç her geçen gün yükselirken ekonominin kötüye gidiyor olma sebebi bu mudur? Neyse ABD'ye kafa tutmaya devam. Cheesy
sgrcn36
Newbie
*

Activity: 252

View Profile
June 27, 2018, 09:30:08 AM

Dövizin yükselme sebeplerinden biri seçim öncesi hükümeti zor durumda bırakmaya çalışan iç ve dış güçlerin suni gündem yaratması devamlı döviz alarak piyasaları bulandırmaları diye düşü nüyorum.
Bassakkk7
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
June 27, 2018, 09:34:15 AM

Üretim ve ihracatın önemi büyük ama devletimizin buna zemin hazırlaması lazım kösteklemek yerine.
alihaydar6644
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 27, 2018, 08:59:13 PM

Bunlar görünür sebepler aslında gerçek sebebi tolere edememe sebebimiz bunlar. Neden yapıldığını kimse söylemiyor ama bütün büyük şirketler paralarını dışarı kaçırıyor açıkçası bu beni korkutuyor belki yakın zamanda ülkede karışıklıklar çıkacağı öngörüsünde bile bulunmuş olabilirler. Kendi önlemlerini alırken bu karışıklığa da çok güzel zemin hazırlamış oldular
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
June 27, 2018, 09:36:52 PM

Dolardaki yükselişin sebeplerinden biri seçim süreci olarak gösteriliyordu, seçim bitti ama hala yükseliş devam ediyor. Demekki seçim kararının yükselişte çok etkisi yokmuş. Dünya genelinde dolar değere kazandığı için yükseliyormuş  Wink
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
June 27, 2018, 10:29:02 PM

İthalatın çok olması ihracatında yeterli sevide olmaması kur fiyatlarını olumsuz etkiliyor. Bir an önce üretip ihracatımızı da çok iyi seviyelere çıkartmamız gerekiyor ki dövizin artışından çok etkilenmeyelim.

[/center]
mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
June 27, 2018, 11:23:52 PM

En büyük sebeplerinden birisi seçimdi oda beklenildiği gibi çıktığı için çok üzülecek bir durum yok bence. Kur yükselmeye devam edecektir milletin sabrı burada ölçülüyor en iyi.
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
June 28, 2018, 10:41:31 AM

Dünya piyasasına baktığımızda aslında olan şey dövizin değer kazanmasından ziyade bizim paramızın değer kaybederek düşmesi dövizi daha değerli kılıyor. Umarım paramızın değerini artırma adına gereken adımlar atılır.
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
June 28, 2018, 10:44:03 AM

Döviz yükselişinin önüne geçebilecek kesin sonuç alınacak adımlar atılmalı,dolar kuru bu kadar inişli çıkışlı seyir gösterirken insanların bundan faydalanmak istemesi bana göre gayet normal.

buyukwoody
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
June 28, 2018, 02:02:50 PM

Hocam çok güzel bir açıklama olmuş. Emeğine sağlık. Zaten ülkemizin en büyük sorunu bu kurdaki yüksek oynaklık. Onu stabilize etmeyi başarırsak, TL'nin ermesinin önüne geçebiliriz.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: