Bitcoin Forum
June 24, 2024, 12:50:42 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  
Author Topic: Dövizin Yükselme Sebepleri  (Read 956 times)
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
June 28, 2018, 03:51:00 PM

sadece ekonomik olarak değil ülkenin her alanda gelişip gelişmediğine bağlı olarak da döviz artar ya da yükselir.örneğin sizin bir şirketiniz olsa adalet sisteminin sıkıntılı olduğu bir yere yatırım yapmak ister misiniz?başlı başına bir neden mesela.
jeda2000
Full Member

Activity: 392
Merit: 101

View Profile
June 28, 2018, 06:49:20 PM

Hocam söylediklerine aynen katılıyorum bir de eklemek istediğim bir nokta var, eskiden dolarınız bozdurun oyunu bozun deniyordu;

1)Bozdurulan dolarları kim aldı
2)Aynı söylem niye devam etmiyor artık yastık altında kalanlara mı göz dikildi?
mappefaar
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
June 29, 2018, 12:14:50 PM

Madem böyle bir tezgah var ve admalar tl yi öldürüp para kazanıyorlar, devletimiz buna önlem alsın; dolarınızı bozdurun döviz düşsün demesin. Olan her türlü gariban insanın kenarda köşede birktirdiği paraya oluyor.
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
June 29, 2018, 10:52:31 PM

Dövizin yükselme sebebi seçimden sonra belli oldu tamamen dış mihrakların müdahalesi ile yükseldiği belli oldu. seçim bitti düşüş başladı ve devam ediyor.
emrah0406
Jr. Member
*

Activity: 239

View Profile
July 01, 2018, 05:54:10 PM

Üretim gerçekten yok her konuda dışa bağımlılık sürekli artıyor haliyle döviz yükselir bunun çok da başka açıklaması yok bence
Firadi
Jr. Member
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 01, 2018, 08:04:25 PM

Ana sebepler sayılmış buna siyasi durum yani dünyanın gözünde ülkenin durumunu da ekleyebiliriz. Yabancı yatırımcı artık ülkeye güvenemiyor yarın başlarına ne geleceği paralarını geri alabilecekleri bile muallak
jullerkone
Newbie
*

Activity: 182

View Profile WWW
July 02, 2018, 02:41:07 PM

haberlerden gördüğüm iki sebep var. merkez bankasının bağımsızlığına müdahale, cari açık. abd faiz artırımı ile bizdeki dolarları geri çekiyor. ayda 20 milyar dolar ödeme yapmamız gerekiyormuş. özel sektör dış borcu neredeyse 500 milyar dolar oldu. bunlar malum kanallarda hiç dillendirilmez.
Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
July 02, 2018, 03:55:14 PM

daha önce hep 1. madde haricindeki maddeleri düşünüyordum da ilk madde aydınlattı beni. Daha doğrusu bu şekilde bir döngü yaratabildiklerini hiç düşünmemiştim. Yeni bir bakış açısı oluşturdun.
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
July 02, 2018, 06:06:26 PM

Döviz piyasasını yakından takip eden biri olarak 2 yıldır söylediğim hep şudur: Dolar bundan sonra düşmez. Çünkü FED paralarını geri çağırıyor. Yani daha açık anlatmak gerekirse, Tarihini tam hatırlamamakla birlikte sanıyorum2008-2010 arası FED ABD ekonomisi kötü gidince para bastı ve çok düşük faizle herkese dağıttı. Dedi ki bu paraları alın ve ekonomiyi canlandırın. Bu paraları alan bazı kimseler para kazanmak adına kırılgan 5 li dediğimiz ülkelere gönderip para kazanmak istediler. Türkiye de bu kırılgan 5 li içinde. Tabi Türkiye^de yatırım aldı. Sonra FED dediki ABD ekonomisi toparlanmaya başladı artık ben fazi artıracağım ve benim paralarımı geri getirin. Ve bu paralar artık anayurduna dönüyor. Doların en büyük yükselme sebebi budur.
arhan2015
Jr. Member
*

Activity: 196

View Profile WWW
July 02, 2018, 08:49:23 PM

Dövizin düşmesi için ve düşük seviyede kalması için ülkemize yüksek miktarlarda döviz girişinin olması gerekir.Tabi bunun için de çözüm başta üretim ve turizm olmak üzere birçok konuda gelişim sağlamak ve böylece yabancı yatırımı ülkemize çekmeyi sağlamaktan geçer.

kaasy.ai ICO Token Sales               
BUY KAAS TOKEN NOW
Artificial Intelligence Algorithms on Blockchain
shldsun
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
July 03, 2018, 03:28:36 PM

Farklı bir bakış açısıolmuş mantıklı bir yorumlama bence
sinandd
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 03, 2018, 04:39:03 PM

Guzel konuya deginmissin sistemin carklari en tepeden bozuk kanun hukmunde cikan kararnameler kendi cikarlarini korma hukmunde isi bilen carki kendi dogrultusunda kullaniyor paramizi pul insanimizi sefil ediyor

XCT CLUB  |  xCrypt - Blockchain Ecosystem
▰▰▰  ▲▼  PRE - ICO Sale is Live!  ▲▼  ▰▰▰
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
July 04, 2018, 07:55:25 AM

Madem böyle bir tezgah var ve admalar tl yi öldürüp para kazanıyorlar, devletimiz buna önlem alsın; dolarınızı bozdurun döviz düşsün demesin. Olan her türlü gariban insanın kenarda köşede birktirdiği paraya oluyor.

Ne yazık ki öyle bu adamlardan vergi de alsınlar bakalım nasıl oluyor gariban insanlara içtiği suya kadar vergi alıyorsun, musluğu açınca vergi kapatınca vergi her yer vergi ama parası olanlar her türlü işin içinden sıyrılıyor.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
July 04, 2018, 11:10:56 AM

yalnızca ithal edilen ürünleri nasıl Türkiye'de üretebiliriz bu dışa bağımlılığı azaltacak yöntemler geliştirilmediği sürece işimiz çok zor. dolar ile borçlandığımız için dolar rezervimizin olması gerek ama fazla değil. 450 milyar dolar dış borç var özel sektör ve mb de o kadar dolar bile yok.
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
July 05, 2018, 02:19:39 PM

Dövizin yükselme sebeplerini güzel izah etmişsin hocam. Ama genel ekonomimize baktığımız zaman üretken değiliz ve dışarıdan alım yapmaya alışmışız. Türk lirasını değerlendirecek politikalarımız yok. Merkez bankası elinde döviz saklıyor, bir de çıkmış halka dolarınızı TL ye çevirin diyorlar. Sebep çok bir değil ki.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
mypat3op
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile
July 05, 2018, 08:29:34 PM

Türk Lirasının aşırı değerlenmesi de ekonomiye zarar veriyor, aşırı düşük olmasıda aynı şekilde zararlı. Döviz kıtlığı ülkemizde yaşanan krizlerin en büyük sebeplerinden bir oldu hep.
kardil
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
July 05, 2018, 08:36:41 PM

Kripto piyasasında olduğu gibi trende uyan insanları da eklemek gerekiyor. Dolar çıkyor yüklen ve daha fazla çıksın düşüyor hemen sat ve daha fazla düşsün alttan al
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252

View Profile WWW
July 06, 2018, 02:14:13 PM

hocam geçende bilgisayar toplatmaya gittim. dolar 3.90 civarında geziniyor. grafiklere baktık bilgisayarcı ile "doların yükselmesini gerektirecek durum yok" demişti bana. bende dolar 4'ü çok rahat kırar 5 liraya da gider dedim. 3.95 gibi oldu o ara daha fazla patlamadan sipariş verdim. şu andaki telefon, pc değer kazandı. tertemiz duruyor. hani türk lirası kazanıyorsun ama dolar fiyatına göre satın alacağın ürün şekilleniyor. çok acayip bir ülkeyiz.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
July 06, 2018, 05:15:03 PM

Ne yazık ki durum bu ve doların yükselişi enflasyonu ve cari açığı şişirerek en çok orta ve alt gelir grubu insanları etkiliyor diğerleri bir şekilde işin içinde çıkıp kurtuluyor olan garibana oluyor.
hadibeabi
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
July 07, 2018, 03:30:16 PM

Sonra FED dediki ABD ekonomisi toparlanmaya başladı artık ben fazi artıracağım ve benim paralarımı geri getirin. Ve bu paralar artık anayurduna dönüyor. Doların en büyük yükselme sebebi budur.

Bu arkadaşa katılıyorum ve şu anda doları düşürebilmemiz için sanırım hiç bir şey yapamıyoruz zaten ne yapabiliriz ki zamanında her şeyi sattık ancak hiçbir  sanayi hamlesi yapmadık şu anda satacağımız bir şeyimizde kalmadı paramızın değer kaybetmesini izlemekten başka şansımız yok.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »  All
  Print  

Jump to: