Bitcoin Forum
June 21, 2024, 07:09:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: OAX Platformunun Prototipi Piyasaya Sürüldü  (Read 287 times)
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
June 27, 2018, 12:14:43 PM

Sadece arayuzle elestırenler 1 yıl once bınanceın arayuzu ne alemdeymıs ona da bır baksın, dırekt mukemmel mı cıkcak adamlar napsınlar, sıstem anca hazır hale gelır sonrasında guzellestırırler herkes gıbı.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
June 27, 2018, 12:54:47 PM

Hiç beğenmediğim ve OAX'tan da bir bok olmayacağını kanıtlayan bir prototip..

Bu projeler milyonlarca yatırım alıyor ama ortaya koyduklarını Hintli yazılımcılar sadece 500 dolara yapıyor.

bu kadar acımasız olmamak lazım. Evet prototip bir boka benzemiyor kabul ediyorum ama OAX ı sadece DEX beklentisi ile incelememek lazım.
arkada baya bir iş dönüyor. Ciddi hazırlık var. Ayrıca köpek gibi hızlı test net de denemelerini yaptım. sadece arayüze bakıp, bu mu yani demek çok doğru değil.
OAX ekibinin benim gördüğüm 2 sıkıntısı var;
1. zamanlama problemi
hep olmadık zamanlarda aksiyon alıyorlar. Buda piyasada fiyatlanmıyor.

2. İşin teknik boyutunu ve geliştirme sürecini toplulukla yeterince paylaşmama
Bence bu konuda da eksiklikleri var arkadaşların. Aç kodlarını koy github a düzenli günbe gün commitlerini yap. millet incelesin katkı versin. En azından günbe gün üstüne birşeyler katıldığını görsün.
Yok abi bunu da yapamadılar.

Ben her şeye rağmen gelecek görüyorum. ileride DEX pazarındaki en güçlü alternatiflerden biri olacağına inancım tam.

Bana göre bir uygulamayı kullanılabilir kılan şey arayüzüdür ve insanların o uygulamayı kullanmaları arayüzün kullanışlılığıyla doğru orantılıdır. Şu an piyasada EtherDelta gibi bir dev varken üstüne 10'dan fazla decentralized exchange projesi çıktı fakat hiçbiri tam manasıyla EtherDelta'dan daha iyi ya da rahat bir arayüz ortaya koyamadı. Ben decentralized borsa projelerinin hiçbirinin geleceği olduğuna inanmıyorum çünkü yakında Binance ve EOS gibi arkasında büyük bir topluluk ve yazılım ekibi olan dev projeler DEX işine girişecek, EOSfinex en geç 2019'un başında çıkıyor işte o zaman adam akıllı bir bir dex göreceğiz.

Dex işine ilk girişen Waves, Bitshares, Radardelay'dan bile bir bok olmadı artık büyük ekipler bu işe girişti.
gedor (OP)
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
June 27, 2018, 03:21:56 PM

Bu projeler milyonlarca yatırım alıyor ama ortaya koyduklarını Hintli yazılımcılar sadece 500 dolara yapıyor.

bu kadar acımasız olmamak lazım. Evet prototip bir boka benzemiyor kabul ediyorum ama OAX ı sadece DEX beklentisi ile incelememek lazım.
arkada baya bir iş dönüyor. Ciddi hazırlık var. Ayrıca köpek gibi hızlı test net de denemelerini yaptım. sadece arayüze bakıp, bu mu yani demek çok doğru değil.
1. zamanlama problemi

Bence bu konuda da eksiklikleri var arkadaşların. Aç kodlarını koy github a düzenli günbe gün commitlerini yap. millet incelesin katkı versin. En azından günbe gün üstüne birşeyler katıldığını görsün.

Ben her şeye rağmen gelecek görüyorum. ileride DEX pazarındaki en güçlü alternatiflerden biri olacağına inancım tam.

Bana göre bir uygulamayı kullanılabilir kılan şey arayüzüdür ve insanların o uygulamayı kullanmaları arayüzün kullanışlılığıyla doğru orantılıdır. Şu an piyasada EtherDelta gibi bir dev varken üstüne 10'dan fazla decentralized exchange projesi çıktı fakat hiçbiri tam manasıyla EtherDelta'dan daha iyi ya da rahat bir arayüz ortaya koyamadı. Ben decentralized borsa projelerinin hiçbirinin geleceği olduğuna inanmıyorum çünkü yakında Binance ve EOS gibi arkasında büyük bir topluluk ve yazılım ekibi olan dev projeler DEX işine girişecek, EOSfinex en geç 2019'un başında çıkıyor işte o zaman adam akıllı bir bir dex göreceğiz.

Dex işine ilk girişen Waves, Bitshares, Radardelay'dan bile bir bok olmadı artık büyük ekipler bu işe girişti.

OAX projesi 2013 yılında kurulan Hong Kong merkezli ANX şirketi tarafından başlatıldı. ANX, 2014 yılında kripto paralar için Hong Kong'da ilk ATM'leri kurdu ve debit kart piyasaya sürdü, ANXPRO adlı bir borsası var ve bugüne kadar iki borsayı satın aldı. Şu an Dünya'nın en büyük blokchain teknolojisi şirketlerinden biri olan Enuma ile çalışıyor, yani kısacası OAX'ın arkasında da büyük bir ekip, tecrübe ve köklü bir şirket var.

https://en.wikipedia.org/wiki/ANX_(Hong_Kong_company)

Burada şirketin infografiğini görebilirsiniz: https://www.anxintl.com/
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
June 27, 2018, 03:25:45 PM

Bende arayüzün çok önemli olduğunu düşünüyorum ama oax ekibininde çalıştığını twitter hesabından görebiliyorum.
Testler sonrası belki de arayüz tamamen değişir. Önünde iyi örnekler var.

vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
June 27, 2018, 05:30:01 PM

bence de arayüz çok önemli hocam, fakat ileride düzeltirler gibime geliyor, yenilikler eklerler diye düşünüyorum,
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
June 27, 2018, 05:40:48 PM

Oax'ın alyapı sorunu olacağını sanmıyorum. Temmuz ayında platformun test edilmesi için bounty kampanyası bile düzenleyebilir.
Arayüz iyileşecektir, ddex ayarında birşey fena olmaz.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
June 29, 2018, 11:16:03 AM

OAX projesi 2013 yılında kurulan Hong Kong merkezli ANX şirketi tarafından başlatıldı. ANX, 2014 yılında kripto paralar için Hong Kong'da ilk ATM'leri kurdu ve debit kart piyasaya sürdü, ANXPRO adlı bir borsası var ve bugüne kadar iki borsayı satın aldı. Şu an Dünya'nın en büyük blokchain teknolojisi şirketlerinden biri olan Enuma ile çalışıyor, yani kısacası OAX'ın arkasında da büyük bir ekip, tecrübe ve köklü bir şirket var.

https://en.wikipedia.org/wiki/ANX_(Hong_Kong_company)

Burada şirketin infografiğini görebilirsiniz: https://www.anxintl.com/

Konu takipçilerini bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. İşte maalesef bizi insanımız okumadan araştırmadan kulaktan dolma bilgilerle hareket etmeyi seviyor.

şu ana kadar açılmış tüm dex ler içinde en dandik olanı Ether Delta dır. Kullanışsız, bug dolu, browser bağımlı çok kötü bir borsa.
Ama idex gayet başarılı bence. hatta ondan daha iyisi switcheo dur ben bayıldım. bunlar beklentilerimizi yükselttiği için oax demosu nu beğenmedik.
ama arkada olup biteni bilenler oax biriktirmeye devam ediyor.
svdtpl
Member
**

Activity: 276

View Profile
June 29, 2018, 12:12:05 PM

bu bountysinde cok haksızlık yaptı bence zaten miktarda düşüktü ama betayı sunmaları tabiki kendileri için güzel olacaktır ama bu öncelerden fiyatlanmıştır tabi!

gedor (OP)
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
July 12, 2018, 06:01:02 PM

1. zamanlama problemi

OAX projesinin en önemli özelliğinden beri "OPEN" olması. geliştirme süreçleri düzenli olarak medium hesaplarından paylaşılıyor, bu da gitlab hesabı: https://gitlab.com/oax
vuslatgelir
Member
**

Activity: 195

-

View Profile
July 12, 2018, 07:57:03 PM

ben başarılı bir proje olacağını düşünüyorum OAX ın, fakat şu sıralar piyasa düşük diye debeleniyor
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
July 12, 2018, 08:17:34 PM

Anlık olarak coinmarketcap sıralamasında 471 de ama proje gelişim gösterdikçe kendisini yukarılara atacaktır.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: