Bitcoin Forum
June 25, 2024, 01:06:29 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto paralar kullanılarak al-sat ile elde edilen gelirin vergisi  (Read 1536 times)
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 29, 2018, 08:12:12 PM

vergi konusunda 50 tane başlık var arayıp onlara bakın yeni bir durum yok
alpcaba45
Newbie
*

Activity: 77
Merit: 0

View Profile
June 30, 2018, 02:54:03 PM

Hatırlarsınız devlet kısa bir süre önce Çin merkezli ünlü bir alışveriş sitesinden (ismini hepiniz biliyorsunuz) yaptığınız alışverişlerde belli bir ücretin üstünde olanlara vergi getirmişti. Yapılan harcamanın boyutu dikkat çeker noktaya gelince uygun gördüğü durumda vergi getirebilir tabi. Şuan kripto para işlemlerine vergi getirmiyorsa bunun nedeni henüz karlı olmadığını düşündüğünden ya da altyapı zorluklarını çözememesi gibi sebeplerden olabilir.
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
June 30, 2018, 04:02:53 PM

Forumda hiç şu kadar vergi ödedim diyeni görmedim yada ben denk gelmedim. 27.000 Tl den sonraki kazançlar için gelir vergisi ödeniyor yıllık. Şuan için kripto paralar için vergi yok. Eğer maliyeden çağırırlarsa borsa hesaplarınızdaki al-satları beyan etmeniz sizin yararınıza olacaktır. Elden alım-satım sorun olmaz ama çok riskli.
sunistator
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 30, 2018, 05:45:38 PM

Türkiye'deki borsadan banka hesabına para transfer edildiğinde biraz şans mı diyeyim artık takibe takılmayanlar var. takibe takılıp da bazı sıralı sorular karşına geldiğinde vereceğin mantıklı cevaplar ile yine vergilendirme dışında kalabilirsin. forumda avukat vardır mutlaka ama kazanıyorsan bu işin uzmanları ile direkt temasa geçmende fayda var.
slhcne (OP)
Newbie
*

Activity: 9
Merit: 1

View Profile
July 01, 2018, 12:51:21 PM

Yıllık 27.000 TL'ye kadar olan çekimlerde kimsenin vergi sormadığını biliyorum. Bir sakıncası yoksa niye düzenli olarak çektiğinizi öğrenebilir miyim? Çoğu insan ya bütün parasını kriptoda tutuyordur yada bir kerede banka hesabına çekim yapıyordur da ondan yani.

bi strateji gibi düşünün. 1 btc var elinizde ve yaptığınız tradelerde kar realize ettiğinizde 1.1 btc ye sahip oldunuz. 0.1 btc yi nakite çevirmek gibi.
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
July 01, 2018, 01:49:08 PM

Forumdaki şu başlıkların sayısını arttırmanıza gerek yok, verginin konuşulduğu bir sürü konu zaten mevcut. Vergilendirme diye bir şey yok, konuşmaya devam etmeye de gerek yok.
Bir gün konuşmamız gerekirse o zaman düşünürüz Wink

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 01, 2018, 03:30:57 PM

Henüz vergi için yasal bir düzenleme yapılmadı Türkiye'de bu düzenleme gelirse o zaman bir vergi söz konusu olur. Şu an da herhangi bir vergilendirme durumu yok. Borsaların ödediği söylenen vergi ise sizden alınan komisyon üzerinden doğan KDV'dir. Faturada yer alan budur.
bulson
Full Member

Activity: 322
Merit: 101

https://owloper.com

View Profile WWW
July 01, 2018, 07:41:02 PM

Herhangi bir vergilendirme yasası mevcutta yok. Mümkünse çekimlerinizi düzenli aynı günlerde yapmak yerine araya birkaç gün ekleyin bir sıkıntı olmaz.
redlineico
Newbie
*

Activity: 65

View Profile
July 01, 2018, 08:26:38 PM

mevcutta vergilendirme konusunda bir gelişme yok. herkes nasıl biliyorsa o şekilde. Kripto para piyasalar şu an dip yapmışken pek medya önünde de revaçta değil. bitcoin tekrar 15k üzerine gelsin o zaman bakın siz Smiley
bulson
Full Member

View Profile WWW
July 05, 2018, 06:56:02 PM

mevcutta vergilendirme konusunda bir gelişme yok. herkes nasıl biliyorsa o şekilde. Kripto para piyasalar şu an dip yapmışken pek medya önünde de revaçta değil. bitcoin tekrar 15k üzerine gelsin o zaman bakın siz Smiley

Valla o zaman geldiğinde kimse şu kadar kar ettim bu kadar kazandım ıvır zıvır yazmasın. Sabrımız dan uykumuzdan çalıp 3-5 kuruş gelir elde etmeye çalışıyoruz ondanda olmayalım.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
July 06, 2018, 09:42:28 PM

Bence bu gelirler vergilendirilmeyecek, zaten yasa vs çıksada geriye dönük bir vergilendirme olmaz kanaatindeyim ben
vatalay
Newbie
*

Activity: 238

View Profile
July 07, 2018, 08:07:06 AM

Şu an bildiğim kadarı ile bununla ilgili bir vergilendirme bulunmamaktadır. Ama ileride nasil bir sisteme geçeriz orasi mechul , bizim devletimizin en çok sevdigi şey vergidir eminim ki bununla ilgili bir yasa cikacaktir.
renemagritte
Member
**

Activity: 235
Merit: 40

View Profile
July 07, 2018, 12:25:48 PM

Ciddi paralar çekenler denetime takılabilir ama şimdiye kadar duymadım. Amerikada her işlemden vergi alınıyor diye duymuştum ama o da saçma, günde kaç işlem yapıyoruz yeri gelince kripto borsaları normal borsa gibi değil
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
July 07, 2018, 10:32:20 PM

evet vergi konusunda henüz bir güncelleme yok, bana kalırsa uzun süre de olmaz diye düşünüyorum
pavetjove
Newbie
*

Activity: 118

View Profile
July 10, 2018, 08:13:53 PM

Ülkeye döviz girişi sağladığın için teşekkür etmeleri lazımken birde vergimi isteyecekler 😁  Hani gerçekten dikkat çekecek rakamlar olmadıktan sonra bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum.
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
July 10, 2018, 08:15:44 PM

bu konu cok tartisildi baya da baslik var. acikcasi vergi odememiz gerektigini dusunmuyorum. bitcoin online ve hareketli. herhangi bir devlet vergi istemeye baslarsa elbet istemeyen bir devlet cikacaktir. global dusunmek lazim.
bulson
Full Member

View Profile WWW
July 10, 2018, 08:58:31 PM

Ülkeye döviz girişi sağladığın için teşekkür etmeleri lazımken birde vergimi isteyecekler 😁  Hani gerçekten dikkat çekecek rakamlar olmadıktan sonra bir sıkıntı yaşayacağınızı zannetmiyorum.

Bende onu anlamıyorum, büyük kısım Türkiye borsalarından çekim yapıyor bu durumda ülkeye döviz girmiş olmuyor ki. Hatta çoğu zaman kredi kartı ile alanlarca para çıkışı oluyor.
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
July 10, 2018, 10:33:45 PM

Valla hocam ne diyeyim,  bence bunu kolay kolay vergilendirmezler diye düşünüyorum ben, bu açıdan bakmak lazım
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
July 11, 2018, 10:15:51 AM

günümüzde kripto paralar hakkında yasal bir düzenleme olmadığı için şuan vergisel bir boyutu yok ama vergi yok diye ilerki zamanda olmıyacak diye bişey yok benim şahsi düşüncem herkes bu piyasa yoğunlaştığında ve çok talep olduğu zaman mutlaka devlette bu kripto paralar hakkında vergisel yasal düzenlemesi mutlaka yapacaktır
DemirelEylul
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
July 11, 2018, 03:03:46 PM

Hemen kesilmez biraz geç haberin olur eğer kesilecekse, parana el konulmaz vergini yatırmazsan haciz işlemi gerçekleşir. Ama çok belirsiz bir durum bazıları vergi ödemek zorunda kalırken bazılarına hiçbir şey olmuyor
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: