Bitcoin Forum
June 24, 2024, 06:25:06 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Türk Lirası Ucuz Alım Tavsiye Ediyorum  (Read 451 times)
brkttlv (OP)
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
June 26, 2018, 07:23:55 PM

Yanlış anlaşılmasın ben demiyorum, Mobius Capital Partners'ın ortağı ünlü yatırımcı Mobius diyor. Haberin kısaca özetini geçeyim hemen:

İstanbul'da Salı günü konuşan Mobius, gelişen piyasaların 2018 yılında ortalama yüzde 5 büyüme kaydetmesinin beklendiğini dile getirdi.

Emtia fiyatlarının yükselmeye devam edeceğine ve gelişen pazarların önemine vurgu yapan Mobius katıldığı konferansta şunları söyledi:
Türkiye’ye birçok kez geldim, insanların üretkenliği muazzam. Faizler de fena değil. Çin, Dubai gibi ülkelerin 25 yıl önceki haline bakın. Şu anda ofisimizin olduğu yerde yeller esiyordu. Gelişen ülkeler küresel GSYH’nin yüzde 50’sinden fazlasını oluşturuyor. 1987’de finans piyasalarının sadece yüzde 25’i gelişen pazarlardı. Bu yüzden Türkiye’yi ve gelişen pazarları seviyoruz. Demografik bileşenlere baktığınızda ise gelişmiş ülkelerde ortalama yaş 41, gelişen ülkelerde 33. Bir insanın en üretken yaşları.

Kaynak: http://finans.mynet.com/haber/detay/dunya/mobius-tl-ucuz-alim-tavsiye-ediyorum/176647/
ruhikizi
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 1

View Profile
June 26, 2018, 07:28:51 PM

Alsınlar abi alsınlar az bir şey değerlensin şu para ne kadar değersiz oldu savaşta savaşta olan ülkelerin para birimleri ne baktığın zaman paramızın ne kadar değersiz değiştiğini görmüş oluyorsun eli zengin etmekten başka bir şey yapmıyoruz artık
pelimies
Member
**

Activity: 618
Merit: 11

BNBTiger ! Fierce. firm. Victory.

View Profile WWW
June 27, 2018, 05:14:49 AM

Yanlış anlaşılmasın ben demiyorum, Mobius Capital Partners'ın ortağı ünlü yatırımcı Mobius diyor. Haberin kısaca özetini geçeyim hemen:

İstanbul'da Salı günü konuşan Mobius, gelişen piyasaların 2018 yılında ortalama yüzde 5 büyüme kaydetmesinin beklendiğini dile getirdi.

Emtia fiyatlarının yükselmeye devam edeceğine ve gelişen pazarların önemine vurgu yapan Mobius katıldığı konferansta şunları söyledi:
Türkiye’ye birçok kez geldim, insanların üretkenliği muazzam. Faizler de fena değil. Çin, Dubai gibi ülkelerin 25 yıl önceki haline bakın. Şu anda ofisimizin olduğu yerde yeller esiyordu. Gelişen ülkeler küresel GSYH’nin yüzde 50’sinden fazlasını oluşturuyor. 1987’de finans piyasalarının sadece yüzde 25’i gelişen pazarlardı. Bu yüzden Türkiye’yi ve gelişen pazarları seviyoruz. Demografik bileşenlere baktığınızda ise gelişmiş ülkelerde ortalama yaş 41, gelişen ülkelerde 33. Bir insanın en üretken yaşları.

Kaynak: http://finans.mynet.com/haber/detay/dunya/mobius-tl-ucuz-alim-tavsiye-ediyorum/176647/

%5 kıme gore neye gore buyume bu rakam  cok buyuk bır rakam cunki  biz hayrını goremıyoruz yabancılar hayrını goruyor arkadas cekın doları 5 tl ye bak bakalım tl nın yaına yanasabılıyorlarmı...

OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
June 27, 2018, 07:39:46 AM

şu verilere bakıp daha sonra son 16 senede neler olduğunu neler yaşandığı hatırlayıp bir gözden geçirelim, sonrada çıkarımda bulunalım.

yıllara göre dolar-tl kuru

2001: 1,43 tl
2002: 1,63 tl
2003: 1,39 tl
2004: 1,34 tl
2005: 1,34 tl
2006: 1,40 tl
2007: 1,16 tl
2008: 1,51 tl
2009: 1,50 tl
2010: 1,54 tl

burada araya giriyorum, akp iktidarı 2010 yılına kadar iyi götürdü, dolar sabit kalırken asgari ücretler hep arttı, millet akp ile zengin olmaya başladı alım güçü arttı, ama bir yerden sonra büyük bir kırılma meydana geliyor! ve dolar her sene katlamaya başlıyor! nedir bu kırılma? bir yerden sonra akp milleti bırakıp yandaşı düşünmeye başlıyor, bütün kurumları ele geçiriyor ve artık milletten korkmuyor! millet çepte ne yaparsak yapalım bunlar bize zaten oy verecek kafası yüzünden akp rantın, usülsüzlüğün, yolsuzluğun, hoyratlığın, israfın dibine vuruyor ve sonrası malum dolar her sene rekor üstüne rekor kırıyor, ekonomi günden güne batıyor uzatmıyayım herşey ortada..

2011: 1,77 tl
2012: 1,75 tl
2013: 2,14 tl
2014: 2.33 tl
2015: 2.92 tl
2016: 3.52 tl
2017: 3.93 tl
2018: 4.90 tl
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
June 27, 2018, 08:19:20 AM

Türkiye'yi tanıması için Mobius'un biraz daha bu ülkeyi tanıması gerekiyor sanırım. Hadi Türk Lirası 2 kuruş değerlense de diğer yatırım araçları Türk Lirasına oranla her zaman daha fazla kazandırır  Smiley

mustafacemil
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
June 27, 2018, 08:57:21 AM

Altcoin analizi yapar gibi TL ucuz demişSmiley bari ne sürede kaça katlar onu de deyiverseydin de ona göre yatırım yapsaydık daha doğrusu elimizdekileri bekletseydik
cukulata45
Newbie
*

Activity: 57

View Profile
June 27, 2018, 09:51:23 AM

baya bir uzun vade gerekli tl deki artış için öyle düşünüyorum kısa zamanda toparlayacak bir şey değil bu
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
June 27, 2018, 10:17:24 AM

Hakli aslinda alim yapilirsa bir noktadan sonra deger kazanmaya baslar ve kazandirir. Hem onlar icin hemde bizim icin guzel olacaktir.
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
June 27, 2018, 10:28:06 AM

Konuşmasının sonunda da kaybedebilir de diyor. Zaten grafiklere göre bu son çıkısını büyük düzeltmesi gerekiyor. İnşallah aşağı yönlü kırılırda
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
June 27, 2018, 10:43:16 AM

Beş sene içerisinde dolar 10 Türk lirası olacak aksini söyleyen ağır maldır.
zeynep.1
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
June 27, 2018, 11:03:33 AM

Bugün döviz rezervlerinin yarısından fazlası gelişmekte olan ekonomilerde. Kamu borcu gelişmiş ülkelerde çok yüksek fakat gelişen ülkelerde daha sağlıklı düzeyde.ve Türkiye 2. kategoride yer alıyor.. açıklamasında ünlü yatırımcı Mark Mobius aynı zamanda gelişen pazarları sevdiğini dolayısıyla Türkiye 'yi de sevdiğini söylemiş sağolsun... yatırımıcılar için hedef gösterirken faizlerin yüksek olduğu vurgusunu yaparak espiride bulunmuş... ince espiri... Angry

[www.athero.io]  ❒  ATHERO  ❒  Internet 3.0 solution
▀▀█▄▄   A revolutionary decentralized digital economy   ▄▄█▀▀
bluemylife1907
Member
**

Activity: 350
Merit: 11

View Profile
June 27, 2018, 11:28:01 AM

Bu açıklamaları yaparak neye dayanarak neye güvenerek bu açıklamaları yapmış anlamak mümkün değil ,ülkemizin ekonomisi malum ortada ,sanırım gelecek yıllarda ülkemiz ekonomisinde büyük yüklemiş bekliyor.

MyCryptoBank  ――  Legal and Reliable Crypto Bank
Whitepaper  ――  CRYPTOBANK FOR CRYPTOCOMMUNITY  ――  Announce
―― Medium ―― YouTube ―― LinkedIn ―― Telegram ―― Facebook ―― Twitter ――
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 27, 2018, 12:22:36 PM

Hiç polemik yaratmak istemiyorum ama şu hususa müdahale etmemek mümkün değil, yazının iki ülke ile kıyası var:
1) Dubai: Ülkesel, toplumsal olarak gelişim sıfır, tüm işleri yıllar önce de yabancılar yapıyordu hala kendileri bir bok beceremiyorlar, her şeyi yabancılar yapıyor, diğer araplardan farkları şu, vizyonu olan bir emire sahip olmaları. Peki esas avantajları, yani önemli fark ne? Petrol, yani para bok, kıyas yapılamaz.
2) Çin: Dünyanın pis, ucuz fabrikası olarak başlayan bilinçli yolculuk doğrudan teknoloji üretmeye vardı, ülkede özgürlük, demokrasi sıfır (üç ülkenin ortak paydası) ama çocuklar zehir gibi yetiştiriliyor, Çin'in dünyada ilk 100 içinde 2 üniversitesi var, inanılmaz bir iş gücü var, yani benzerliğimiz yok.
3) Türkiye: Sanayi anlamında ana üretim sektörü  "makine", çünkü hiçbir gelişmiş ülke üretimi külfetli, know-how gerektirmeyen, getirisi az, operasyonel maliyeti çok yüksek olan makine sektörüyle uğraşmak istemiyor. Türkiye'nin ilk 100 içinde üniversitesi yok, en iyi konumdaki ODTÜ 498. sırada. Bizde ne var? Daha da artacak bol bol imam hatip var.
O nedenle geçiniz bunları, gelip böyle gaz veriyorlarsa, o gazdan çıkarları vardır.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
June 27, 2018, 05:02:24 PM

Birseyin alim firsati olmasi icin yukselisinin garanti olmasi gerekiyor fakat turk lirasi ulkemizde yatirimlar desteklenmedikce yukselise gecemez.
mercinek344
Newbie
*

Activity: 97

View Profile
June 27, 2018, 05:28:35 PM

Yabancı yatırımcı zaten bunu biliyor ve türk şirketlerinden hisse senedi alıyor türk hava yolları gibi çünkü eskiden 1 dolara daha az hisse alabiliyorlardı şuan çok daha fazla alabiliyorlar kur sayesinde
suram
Full Member

Activity: 560
Merit: 113

View Profile
June 27, 2018, 06:06:55 PM

şu verilere bakıp daha sonra son 16 senede neler olduğunu neler yaşandığı hatırlayıp bir gözden geçirelim, sonrada çıkarımda bulunalım.

yıllara göre dolar-tl kuru

2001: 1,43 tl
2002: 1,63 tl
2003: 1,39 tl
2004: 1,34 tl
2005: 1,34 tl
2006: 1,40 tl
2007: 1,16 tl
2008: 1,51 tl
2009: 1,50 tl
2010: 1,54 tl

burada araya giriyorum, akp iktidarı 2010 yılına kadar iyi götürdü, dolar sabit kalırken asgari ücretler hep arttı, millet akp ile zengin olmaya başladı alım güçü arttı, ama bir yerden sonra büyük bir kırılma meydana geliyor! ve dolar her sene katlamaya başlıyor! nedir bu kırılma? bir yerden sonra akp milleti bırakıp yandaşı düşünmeye başlıyor, bütün kurumları ele geçiriyor ve artık milletten korkmuyor! millet çepte ne yaparsak yapalım bunlar bize zaten oy verecek kafası yüzünden akp rantın, usülsüzlüğün, yolsuzluğun, hoyratlığın, israfın dibine vuruyor ve sonrası malum dolar her sene rekor üstüne rekor kırıyor, ekonomi günden güne batıyor uzatmıyayım herşey ortada..

2011: 1,77 tl
2012: 1,75 tl
2013: 2,14 tl
2014: 2.33 tl
2015: 2.92 tl
2016: 3.52 tl
2017: 3.93 tl
2018: 4.90 tl

Gidişat çok ilginç, 2019 5.40 tl 2020 6 tl olacak gibi sıralamışsın ancak ciddi önlemler yerine geçici önlemler alınırsa bu şekilde ilerleyecek gibi bakalım ne olacak

ADVERTISEMENT SPACE FOR RENT, PM
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
June 27, 2018, 06:34:55 PM

Türk Lirası çok değersiz bir halde şuan, bu yüzden değerlenmesine çok kolay gözüyle bakıyorum. Mobiusta aynı şeyleri demeye çalışmış sanırsam. Mantıklı geldi bana açıkcası

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
brkttlv (OP)
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
June 27, 2018, 06:52:49 PM

Yabancı yatırımcı zaten bunu biliyor ve türk şirketlerinden hisse senedi alıyor türk hava yolları gibi çünkü eskiden 1 dolara daha az hisse alabiliyorlardı şuan çok daha fazla alabiliyorlar kur sayesinde

Hisse senedi alıyorlar evet, hatta dediğin gibi doların artışı ile extra karla alıyorlar ama adam açık açık Türk Lirası ucuz demiş, TL alın demiş hisse senedi değil ki. Yani bilmiyorum ama baya boş bir açıklama gibi geldi bana.
matrixturk
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
June 27, 2018, 09:54:30 PM

Gelişmekte olan bir ülkeyiz ama bu gelişim sürecinde ki gelir dağılımı eşit bir şekilde dağılmıyor maalesef. Bunada bir çözüm bulunmalı artık. Yeni hukümetten bunu bekliyoruz.
markandum
Member
**

Activity: 266
Merit: 10

View Profile
June 27, 2018, 10:26:48 PM

Türkiyenin gücünün farkında AB USD o yüzden büyümemizi çok fazla istemiyorlar ellerinden geldiğince önümüze taş koyuyorlar. Bu genç nüfus onları korkutuyor özellikle Avrupayı. Kedi köpekten başka genç nüfusları yok. Grin

[/center]
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: