Bitcoin Forum
June 14, 2024, 08:43:40 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'de her 5 kişiden birinin kripto parası var  (Read 462 times)
mariogomer (OP)
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
June 28, 2018, 03:40:04 PM

Araştırma şirketi IPSOS'un her yıl 15 ülkede gerçekleştirdiği mobil bankacılık araştırmasında kripto paralar merceğe alındı. Türkiye’de internet üzerinden yapılan anketle oluşturulan araştırmaya göre, neredeyse her 5 kişiden 1’inin kripto parası var. Türkiye, yüzde 18’lik bu oranla yüzde 9’luk Avrupa ortalamasını ikiye katlıyor ve en çok kripto para birimine sahip ülke olarak öne çıkıyor. Geri Sayım'da Berfu Güven, Servet Yıldırım ve Mahfi Eğilmez konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

- Bugün gün içerisinde bununla ilgili özellikle NTV Haber kanalı haberler yaptı. Ben ülkemizde kripto para kullanımının bu kadar yaygın olduğunu bilmiyordum. Sohbeti kaçıranlar için video linkini aşağıya bırakıyorum;

https://www.ntv.com.tr/video/ekonomi/turkiyede-her-5-kisiden-birinin-kripto-parasi-var,kVobT52G2EmgNMl03KdWRA

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
sundure
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile WWW
June 28, 2018, 10:40:43 PM

Bende konu başlığını görünce şaşırdım. Konu içeriğini okuyunca dahada bi şaşırdım türk milletinin bu işe bu kadar çok yatırım yaptığını hiç tahmin etmezdim. Demek ki millet olarak bu işi yakından takip ediyoruz.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
June 28, 2018, 10:55:40 PM

Ben inanmıyorum ülkede her 5 kişiden birinin kripto parası olduğuna, varsa bravo diyorum doğruysa, bugünlerde bu araştırmalar çok konuşulur oldu umarım blockchainde de liderliği yakalarız.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
June 29, 2018, 07:53:18 AM

pek inandırıcı gelmiyor bana hala ne olduğunu bahsettiğim çok  arkadaşım var ben bitcoin diyorum adam çiftlik bank anlatıyor bana

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:11:17 AM

Kırsal kesimde yaşayanların kripto paraya sahip olabileceklerini pek sanmıyorum. İstanbul, İzmir, Ankara gibi büyükşehirlerde yaşayanların bir miktar kripto parası vardır. Onun dışında 25-40 yaşları arasında olan erkeklerin bu işle uğraştığını tahmin ediyorum. Her 5 kişiden 1'inin kripto paraya sahip olabileceğini düşünmüyorum. Belki her 500 kişiden 1'inin kripto parası vardır.

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
June 29, 2018, 01:13:31 PM

Türkiyede her beş kişiden birinde kripto para olması mümkün değil. Daha yeni okuma yazma oranımız %85 civarındaydı. Haliyle anadolu insanının teknolojiye uzak olduğu bilinen bir gerçek. Türkiye de interneti aktif kullanan kişiler için bu oran muhtemelen.

Bitcoin / Ethereum / Monero
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
June 29, 2018, 01:21:18 PM

5 kişiden biri sanki uçuk oldu. altı dolu mu bu çalışmanın yoksa işte böyledir diye biraz yorum mu eklendi. ülkelerdeki kişilerin kriptoya yatırım yapması araştırılsa önlerde yer alırız ama meblağ çok yüksek kalmaz.
sufleli
Jr. Member
*

Activity: 38
Merit: 1

View Profile
June 29, 2018, 01:30:19 PM

Tabii efendim olmaz mı bizim sitedeki teyzeler kripto para günü yapıyorlar her ay. Kısırın yanında güzel gidiyormuş. Annemin hele olmazsa olmazı kripto para! Bitcoini olmayan damat adaylarını eve bile almıyor -.-
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
June 29, 2018, 01:36:54 PM

ben bu istatistiklerin doğru olduğunu sanmıyorum.
Bankacılıkla bile bir çok kişinin bağlantısı yok gidip binanceden kripto paramı alacaklar Cheesy
bence yuvarlamışlar.
her 100 kişiden birinde falan var deseler anlarım 5 kişi ne yahu
calmaral
Newbie
*

View Profile
June 29, 2018, 01:43:19 PM

Döviz kurlarının artışı ve enflasyonun da artmasıyla ben daha fazla insanın kripto paralara yöneleceğini düşünüyorum. Yalnız bu anket internet ortamında gerçekleştiği ve örneklem belirtilmediği için sonuçlar biraz yanıltıcı olabilir.
listenandapply
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
June 29, 2018, 01:55:41 PM

Yeniliklere açık milletiz hele ucunda para varsa yapmayacağımız şey yok, biraz da teknolojisine kafa yorduğumuzda dünyanın kripto merkezi olabiliriz
sofikurban
Member
**

Activity: 448

View Profile WWW
June 29, 2018, 03:35:01 PM

Yüzde yüz eminim ki bu araştırma tam anlamı ile bir fiyaskodur ,ülkede bu kadar çok kişide kripto para olsa idi ,ülkemizde durum çok daha farklı olur ve bu büyük çöküş sonrası illa ki ağlayanları duyardık.

hunter17
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 8

View Profile WWW
June 29, 2018, 03:41:38 PM

Abartı. Hatta çok abartı. Şu anda öyle bir şeyin olması imkansız. Hatta geçen aylarda Almanya içinde bu benzer bir istatistik çıkarmışlardı. Nerede yapmışlar acaba bu çalışmayı. Düşünüyorum da bütün arkadaşlarımı bütün akrabalarımı kripto para yatırımı olan sayısı 3 bilemedin 5'tir. O 5 dediğimde sayıyı arttırmak için 5'tir.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
June 29, 2018, 03:44:00 PM

Borsada o kadar kişi yok ki. hadi onu geç alayı forumlardan, eşden dosttan mı alıyor. Bir kere borsadan bunun bilgisini almamışlar ise atmasyon demektir. Çünkü bitcoin cüzdanları kime ait bilinmiyor. Tabi üyelik kaydı isteyenleri hariç tutarsak.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
June 29, 2018, 04:14:55 PM

Türkiye'de her 5 kişiden 1'inin kriptoparayı duymuş olması bile çok yüksek bir oranken kalkıp o 1'inin kripto para yatırımının olduğunu söylemeleri tamamen abartıdır. 80milyonluk ülkede 16 milyon kişinin yatırım yapması demek bu hiç de mümkün değil.
pikiditor
Newbie
*

View Profile WWW
June 29, 2018, 05:16:12 PM

etrafımda 5 kişi var kriptoyla uğraşan tek ben varım.  Grin o kadar kişi türkiyede kripto ile uğraşmaz. foruma üye olanları da mı saydınız mübarek. arkasının olmadığı, doğruluk payı baya zayıf olarak düşündüğüm haber. neyse üzerinde durmaya değmez.
zeytinye
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:23:56 PM

5 kişiden biri çok büyük bir oran öyle bir oran olmaz. Alanlardan çogu bence 15 binden sonra almaya başlamıştır diye düşünüyorum. Sadece türkler edil milleti çok güzel tokatladılar.
kiymetli
Member
**

Activity: 210

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:26:18 PM

Turkiye icin harika bir gelisme bence bu. Insanlarimizin bu yeni piyasada birseyler yapiyor olmalari onlara oldukca kazanc saglayacaktir bence. Cok geride kalmadigimiz bir gelisme.

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
ugurszf
Jr. Member
*

Activity: 434
Merit: 1

View Profile
June 29, 2018, 08:51:59 PM

Nüfusa oranladigimiz çok büyük rakam ediyor ve bu bana çok inanıyorum derici gelmiyor. Netice itibarı ile ülkemizin sosyo kültürünü düşündüğümüzde pekde akla yatmıyor. 
hndgnl
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 4

View Profile
June 29, 2018, 08:58:58 PM

Kolay parayi seviyoruz hocam bu oldukca normal bakti bizimkiler bitcoinden para kazaniliyor hemen el attilar ve kuruttular maalesef 2018 girdi gireli bir hareketlilik yok.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: