Bitcoin Forum
May 27, 2024, 01:10:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Türkiye'de her 5 kişiden birinin kripto parası var  (Read 461 times)
coinfinder000
Full Member

Activity: 350
Merit: 100

Swipe

View Profile
June 29, 2018, 09:02:33 PM

Bu sonuçlara ulaşmaları mümkün değil . Nasıl bir anket yapmışlar ise yalandır .

▀▀▀▀▀▀     SWIPE  │ Monetizing mobile engagement data, on the blockchain    ▀▀▀▀▀▀
▄▄▄▄         Whitepaper       Telegram       Twitter       Medium       Reddit          ▄▄▄▄
adrenal09
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile WWW
June 29, 2018, 10:07:03 PM

Bu rakam bana çok uçuk geldi. Çalıştığım iş yerinde, eğitim düzeyinin ve sosyoekonomik düzeyin yüksek olduğunu düşünürsek  bile 100 kişinin 2'sinde ancak var.

geeba  |  A NEW ERA OF DELIVERY SERVICE THROUGH
ROBOTS, BLOCKCHAIN AND THE COMMUNITY
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
June 29, 2018, 10:17:15 PM

NTV de iyice ilginçleşti atıp tutmanın sonu yok herhalde, her beş kişiden bir tanesi internet kullanmayı bilmiyor ülkede doğru düzgün üstüne gidip kripto para satın almış bir de bak bak şaka olmalı bu haber.
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
June 29, 2018, 10:43:20 PM

Türkiye’de beş kişiden birinin kripto parası olmasına ihtimal vermiyorum. Bu oran çok yüksek bizim ülkemiz için bence. Şayet bu doğru olsa şimdiye kadar devlet bu konuda yasal düzenleme yapar ve vergi uygulaması başlamış olurdu.
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
June 30, 2018, 01:28:54 PM

Bu adamlar neye göre hesapladılar neye göre böyle bir açıklama yaptılar acaba. btctürk paribu koinimde kaç tane hesap var sadece buna baksalar bile çok yakın bir bilgi çıkar karşımıza.
OMERSAS
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile
June 30, 2018, 02:00:56 PM

Ben doğrulugununa inanırım semtimizde ki simitci kardaşimizin bu konularda yorum yapacak kadar bilgisi olduguna gore..
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 1

View Profile
June 30, 2018, 06:15:32 PM

aslı, astarı olmayan iddia. Türkiye'nin en varlıklı semtlerinde mi yaptınız bu anketi anlamadım ki. Cep telefonu kullanım sayısı bile belli ve herkeste akıllı telefon, tablet bile yok. nasıl, nereden indirecek de cüzdanı olacak. toplam türkiyedeki bitcoin cüzdan sayısını mı baz aldın ne yaptın.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
June 30, 2018, 06:19:50 PM

Belki über zengin abilerimizin üzerinden yapmış olabilirler bir oran kurup. Ama benim çevremde hiç kimsede yok benim dışımda. Yarısının haberi bile yok böyle birşeyden.

nesso
Sr. Member

Activity: 638
Merit: 259

View Profile
June 30, 2018, 08:00:55 PM

Bu sonuçlara ulaşmaları mümkün değil . Nasıl bir anket yapmışlar ise yalandır .
Neden mumkun olmasın sonucta TV de bunu insanlar görüyor ana haberde Çiftlik bank bile bu kadar ileri gitmiş iken neden Kripto ya bu kadar az ihtimal veriyorsun ?
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
June 30, 2018, 08:16:33 PM

Türkiye'deki borsaların hacimleri böyle bir istatistiğin mümkün olmayacağını söylüyor. Sadece şuan için söylemiyorum bunu. En trend zamanlarda yaptığım gözleme dayanarak yazıyorum. Türkiye'de 20.000 ile 50.000 kişi arasında kripto para kullanıcısı varsa iyi. GoogleTrend'de 2017 yılı içinde en çok aranan kelimelerde bile yok bitcoin Smiley Stres çarkı bile daha popüler.
teorisyen
Newbie
*

Activity: 11

View Profile
June 30, 2018, 08:54:40 PM

Medya çarpıcı rakamlarla haberleri parlatmayı seviyor. Türkiye'de her beş kişiden biri demek 16 milyon kişinin kripto parası olması demek. Mümkün değil.

Nitekim araştırmayı yapan ipsos kendi sitesinde "bu çalışma, sınırlı sayıda örneklemi olan online bir araştırma olduğu için; Türkiye’den verilen bu yanıt, medya ve teknolojiyle yakından ilgili genç ve çalışan kesimi temsil ediyor olarak yorumlanmalı" demiş.

https://www.ipsos.com/tr-tr/ipsos-ing-bank-icin-kripto-paralarla-ilgili-tutumlari-15-ulkede-arastirdi

Haberin magazinleştirilmiş olarak sunulmasını bir yana bırakırsak, sonuçlara bakınca Türkiye'de kripto paralara ilginin diğer ülkelere nazaran oldukça yüksek olduğu görülüyor.

https://think.ing.com/uploads/reports/ING_International_Survey_Mobile_Banking_2018.pdf
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
June 30, 2018, 11:00:10 PM

Bitcoin 19.000 USDolar seviyelerinde seyrederken, o günlerdeki Bitcoin haberleri ve her kanalda Bitcoin hakkinda biseylerin cikmasi... Kisa yoldan zahmetsiz para kazanmak isteyen gariban kisileri bu piyasaya itti... Bu garibanlar da simdi cok cok kisa sürede cok cok uzuncu oldular maalesef. Az sayida degil diye biliyorum bu kisileri. Umarim yakin zamanda zararlarindan kurtulurlar da, sonra bakariz hep beraber önümüze...
zybk70btc
Newbie
*

Activity: 52

View Profile
June 30, 2018, 11:03:30 PM

Kesinlikle yanlış araştırılmış, mümkün değil... 5000 de 1 belki
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
June 30, 2018, 11:24:03 PM

Ülkemizdebu işe ilgi giderek artıyor dünya endeksi ile bakıldığında ne durumdayız bilmiyorum ama sanki borsa kısmı ile ilgiliyiz blockchain e dair çok az bilgisi olan ada hiç olmayan insanlar dahi yatırım yapabiliyor.
coinpool_de
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 250

View Profile
June 30, 2018, 11:57:22 PM

Bizde kriptoya ilgi gerçekten var ama 5 kişiden birinde kripto para olduğuna en azından şu aşamada inanmak mümkün değil. Hızla büyüyüp herkese yayılacaktır, böyle olması muhtemel zaten. Ama şu anda 5 kişiden birinde kripto olması gerçekçi değil.
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
July 01, 2018, 12:13:05 AM

Umarım böyledir. Ancak, ne yazık ki bana çok da gerçekçi gelmiyor. Ülkemizdeki  yatırımcı sayısında artış görülse de her 5 kişiden 1 inin kripto parasının olması abartı geldi bana.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
July 01, 2018, 06:20:19 AM

sokağa çıkıp 1000 kişiye bitcoin nedir diye sorsunlar. 200 kişi biliyorum, cüzdanım var diyecek mi acaba. en zengin kesimlerin yaşadığı yere gitsinler de şanslarını artırsınlar. benim bitcoin ile tanışmam 1 sene öncesine dayanır. Türkiye'de bitcoini bilmeyen çok kişi olduğu gibi cüzdan oluşturulması, saklanmasını bilmeyen daha fazladır.

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
July 01, 2018, 09:38:04 AM

Sanki ülkede herkes internet kullanıyorda, yapılan araştırma internet üzerinden yapılmış, bu da demekki internet kullanan 5 kişiden 1 i ama ben buna da inanmıyorum. Çünkü her internet kullanan kişinin bu araştırmaya denk gelmesi mümkün değil. Mesela ben böyle bir araştırma görmedim Cheesy çok çok daha azdır. Benim çevremde yok denecek kadar az bu işlerle uğraşan.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
July 01, 2018, 09:58:44 AM

İnandırıcılığı sıfır olan haber bu yüzden inanması güç gibi yorumlar yazılması boşuna. Avrupa da kullanım oranı %60 olsaymış inanırdım hiç değilse haber kendi içinde çelişmemiş olurdu. Her 5 kişiden 1 i bitcoin adını duymuştur en azından internetle uğraşanlar arasında kaldı ki medyanın gücüyle internetle haşır neşir olmayanlar bile duydu. Araştırma gerçekse yanlış veriler kullanılmış. Ankete katılanlar doğruyu söylemişse bitcoin ile tanışanlara denk gelmişlerdir kaç kişiye sormuşlar acaba.

https://www.ipsos.com/tr-tr/ipsos-ing-bank-icin-kripto-paralarla-ilgili-tutumlari-15-ulkede-arastirdi

Listenin başındayız bundan sonra ICO'lar Türkçeye ağırlık verebilir. Dolandırıcıların hedefinde olabiliriz dikkatli olmak gerekiyor.
utkuy
Sr. Member

Activity: 770
Merit: 268

Helena Helena!

View Profile
July 01, 2018, 12:13:30 PM

Bence bir yanlışlık var, bunun bu şekilde gerçeği yansıtması  çok mümkün gözükmüyor. İnterneti faal kullananların beşte biri desek bile yine de düşündürücü. Ya anket yanlış yapılmış doğruluğu tartışılır ya da haber bilinçli olarak çok saptırılmış.

THE BEST IN SPACE
AUTO-COMPOUNDING DEFI 3.0
PROTOCOL ON BSC
▀█▄▄▄                                                                      ▄▄▄█▀
▀██
████▄▄▄                                                          ▄▄▄██████▀
▀▀███
██████▄▄▄                                              ▄▄▄█████████▀▀
▀▀████
████████▄▄▄                                ▄▄▄████████████▀▀
▀████████████████▄ ▄▄                  ▄▄ ▄████████████████▀
████████████████████▄▄          ▄▄████████████████████
▀█████████████████████        █████████████████████▀
▀████
███████████████▌      ▐███████████████
████▀