Bitcoin Forum
May 21, 2024, 10:35:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Facebook , Coinbase’i Satın Alacağını Söyledi  (Read 192 times)
forumevi (OP)
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 6

View Profile
June 29, 2018, 02:22:05 PM

Facebook,kripto para reklamlarına getirdiği yasağını tersine çevirdi ve önemli bir şey planladığını ileri sürerek yeni spekülasyonlar getireceğini söyledi.

Reklamların sahtekarlık için kullanıldığına dair korkuları nedeniyle Ocak ayında yürürlüğe giren yasağın kaldırılması, endüstri kurumları tarafından memnuniyetle karşılandı. Bazı kuruluşlar Facebook‘un bitcoin ve diğer kripto paraların potansiyelini kabul ettiğini söyledi.

EToro yatırım platformunun İngiltere genel müdürü İqbal Gandham, The Independent‘e verdiği röportajda: “Müşteri güvenliği ve pazarla ilgili eğitimin bir öncelik olarak kalması gerekiyor, ancak bir yasak getirmenin yeni fikirlere zayıf bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.Facebook gibi teknoloji devleri, blockchian teknolojisinin finansal sistemi kökten değiştirebilme potansiyelinin farkında ve bazen bu şekilde garip kararlar alabiliyorlar.”dedi.

Ancak, Kripto para şirketlerinin dolaysız etkilerinden daha önemli olan şey,belki de  Facebook‘un kendi emelleri hakkında ne sinyal verdiğidir.

Geçtiğimiz ay Facebook, şirketin CTO‘su Mike Schroepfer‘e doğrudan rapor veren bir keşif bloğu grubunun piyasaya sürülmesini için yönetimde değişiklikler yapılacağını açıkladı.

Grubun başında, Facebook Messenger‘ın eski başkanı olan David Marcus ve dünyanın en popüler kripto para platformlarından biri olan Coinbase‘in yönetim kurulu üyeleri yer alıyor.

Facebook‘un Coinbase‘i satın almakla ilgilendiği söylentileri daha önce The Economist tarafından da bildirilmişti ve bu kriz zamanında bir devin yokluğunun, büyük teknoloji şirketlerinin neden yatırımcılara ve sektöre ilgi göstermeye başlamasına neden olduğunu söylemişti.

Uzmanlar, satın alma işlemlerinin tek başına Facebook’un değerini ve sağlayacağı faydayı arttırmayacağını söylerken, bunun yanında bir teknoloji deviyle birleşmenin kripto para piyasasına meşruiyet katacağını da söyledi.

Teknoloji girişimcisi Oliver Isaacs, The Independent‘e verdiği söyleşide: “Facebook, Coinbase‘i satın alma girişiminde bulunduğunda beni şaşırmamıştım,ama Brian Armstrong ve ekibin aynı fikirde olup olmayacağını bilmiyorum.”dedi.

Coinbase, potansiyel satın alım hakkında henüz bir cevap vermedi, ancak Armstrong, daha önce de firmasının,kripto paraların benimsenmesinin bir milyar insana ulaşması konusundaki isteklerini belirtmişti.

Mart ayında Coinbase‘in yayınladığı tanıtım videosunda 10 milyon müşteriye hizmet verildiği ve dünyada dijital para kullanan günlük insan sayısının bir milyara ulaştığını söyledi.

Facebook‘un 2 milyardan fazla kullanıcısı var. Bunun da, Facebook‘un sunduğu herhangi bir kripto paranın , herhangi bir geleneksel para biriminden daha büyük bir potansiyele sahip olabileceğinin en büyük göstergesi olduğu söyleniyor.

Bir Facebook coini, bitcoin ya da piyasada bulunan diğer 1.500 den fazla kripto paradan çok daha büyük bir erişime sahip olurken, aynı zamanda bir değer ya da spekülatif yatırımdan ziyade gerçek bir para birimi olarak hizmet edebilecektir.

Manchester merkezli yatırım şirketi Blackmore Group‘un CEO‘su Phillip Nunn,The Independent‘e verdiği röportajda, “Google , Twitter ve Facebook gibi platformların kendi kripto para birimini başlatması, kullanıcı tabanı nedeniyle kısa zamanda büyük başarı sağlayabilir.”dedi.

Aynı zamanda Facebook , Coinbase’i devralması veya onun kripto parasına olan ilgisine dair söylentiler hakkında yorum yapmayı reddetti; bunun üzerine Facebook‘tan bir sözcü, merkezdeki para birimlerinin ve diğer teknolojilerin potansiyelini tartıştığı ve Mark Zuckerberg‘in derlediği yazdığı yazıyı yayınladı.Yazıda:

“Şu anda teknoloji sektöründeki en ilginç sorulardan biri, merkezileşme ve merkezden uzaklaşma ile ilgilidir.Az sayıda büyük teknoloji şirketinin yükselişiyle birlikte pek çok insan, teknolojinin merkezden uzaklaşmak yerine sadece gücü merkezileştirdiğine inanıyorum.Merkezi sistemlerden güç alan ve onu insanların ellerine geri getiren, şifreleme ve kripto paralar gibi önemli karşı eğilimler var.” söyleyen Zuckerberg, son olarak  bu teknolojilerle daha ​​derine inmek istediğini ve bunları en iyi şekilde kullanacağını belirterek sözlerini bitirdi.

KAYNAK www.independent.co.uk
nesso
Sr. Member

Activity: 635
Merit: 259

View Profile
June 29, 2018, 03:45:21 PM

Facebook bu iş için çok geç kaldı.. sistemi tam çözmeden girmek istemeyişlerini anlıyabiliyorum.. fakat Eğer Mark efendiler bu işe girerse ve eger istedikleri gibi coin de yaparlar ise ciddi anlamda piyasada bir farkindalık yaratıp üst sıralardan blockchain dünyasında yer alacaktır. Bu durumda hepimizin işine yarıyacaktır diye düşünüyorum.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
June 29, 2018, 09:22:12 PM

Pek inanmadım ancak bu piyasada söylentiler nasıl fiyat yapıyor malum ha bir de gerçek olurda yer yerinden oynad diye düşünüyorum. Reklamları yeniden serbest bırakması ufaktanda olsa bir işaret
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
June 29, 2018, 09:25:57 PM

Facebook yeniden kripto piyasasinda gundeme gelmeyi basardi gibi gorunuyor. Bakalim bu gelismeler piyasayi nasil etkileyecek izleyip gorecegiz.

adrenal09
Member
**

Activity: 126

View Profile WWW
June 29, 2018, 10:00:54 PM

Facebook'un kendi kripto parasını yaptığını düşününce, bütün dünyada inanılmaz bir tanıtım ve reklam ile piyasayı alt üst eder. Erişim, bikinirlilik, marka ve tabiki güven.. piyasanın lideri olur

geeba  |  A NEW ERA OF DELIVERY SERVICE THROUGH
ROBOTS, BLOCKCHAIN AND THE COMMUNITY
twiifm
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile
June 29, 2018, 10:49:02 PM

Madem yasak getirmek yeni fikirlere zayıf bir yaklaşımdı, neden yasak getirdiler? Sanırım diğerleriyle birlikte piyasayı manipüle ederek kripto para piyasasını yeterince silkeledikleri kanaatine vardılar. Yani kripto paralar konusundaki yaklaşımlar işlerine geldiği gibi değişebiliyor.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
June 29, 2018, 10:51:41 PM

Bu piyasa büyüdükçe sosyal medyayı da değiştirecek diye düşünüyorum. İçerik ürettikçe para kazanılacak şuan ki Steemit gibi mesela. Bir süre sonra Facebook gibi siteler rekabet edemeyecek duruma gelmemek için bu tarz adımlar atacaklar bana kalırsa.

Bitcoin / Ethereum / Monero
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 30, 2018, 10:15:22 AM

Bunu söyledi ve yasakları da kaldırma kararı aldı ki, piyasa tekrar yükselişe başlayabilsin. Çıkarlar devreye girince yasak koyduğu zamanki fikirler unutuldu tabi. Her neyse sonunda doğru yolu bulmuş olması güzel tabi...

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
June 30, 2018, 10:42:47 AM

Google plusa bakın kendi sıfırdan sosyal medya sitesi yapmaya çalıştı tutmadı. facebook gibi olabilecek hazır siteyi satın alması gerekiyordu. baştan yanlış yaptılar. facebooka bak instagramı satın aldı. coinbase i satın alacağı söyleniyor. yani doğru yolda.
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile WWW
June 30, 2018, 10:42:54 AM

Tam bir açıklama yapılmamış resmi açıklamadan sonra kriptoya bütün dünyanın bakış açısı değişecek. Bir de Google dan böyle bir atılım bekliyoruz onlar da artık elini taşın altına koysunlar
bitcoinevi
Member
**

Activity: 283

View Profile
June 30, 2018, 11:00:33 AM

açıkçası bu haber bizim için çok sevindirici olur. zükenbergin kripto paralara olan ilgisini herkes biliyor. Coinbase’ide satın alırsa inanılmaz bir etki bırakır.
bitcoin_info
Member
**

Activity: 253

View Profile
June 30, 2018, 11:06:29 AM

keşke satın alsa. bu çok iyi bir etki bırakır. Google ve microsofttanda böyle bir atılım bekliyorum. bu bitcoinin arkasını güçlendirir.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
June 30, 2018, 11:21:19 AM

keşke satın alsa. bu çok iyi bir etki bırakır. Google ve microsofttanda böyle bir atılım bekliyorum. bu bitcoinin arkasını güçlendirir.

Google'dan bir adım gelebilir ama Microsoft'dan bir beklentiniz olmasın. Gates bu konulara çok uzak duruyor.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
June 30, 2018, 11:46:43 AM

hocam haberde facebookun coinbasei satın alacağı yazmıyor. iddialardan, söyleşi içeriyor. ortada fol yok, yumurta yok. ha dünkü ve bugünkü bitcoin hareketi acaba dip geldi mi diye kıllandırıyor. dikkatli izleyelim. bu gelişme facebook coinbase olayından daha ciddi olabilir.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
z38630610
Legendary
*

Activity: 1050
Merit: 1000

View Profile
June 30, 2018, 01:08:48 PM

Eğer böyle bir şey olursa Bitcoin fiyatı çok güzel derecede artabilir. Belkide piyasada ki beklenen hareketliliği sağlayabilir. Bu sadece bitcoine de etki etmez. Bütün coinler bu sayede artış içine girebilirler.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
.JINBI..

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
.
...T H E   G O L D E N   I C O...
.────────     WHITEPAPER     ────────.
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
June 30, 2018, 08:09:15 PM

En azından iki yüzlü davranmıyorlar kripto yasağını kaldırdılar, hem bu işe girip hem de platformlarında yasağa devam etselerdi saçma bir ironi olurdu

btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
June 30, 2018, 11:26:58 PM

Coinbase ile alakalı pek çok haber çıkıyot hepside güzel olumlu haberler takip ettiğim kadarıyla yalnız bu btc neden hala gaza basmıyor tmm uçma be kardeş ama en azından yürü
markandum
Member
**

Activity: 266

View Profile
July 01, 2018, 10:58:01 PM

Bu haberin doğruluğunu bilmiyorum ama facebookun bu işe girecek olması piyasanın geleceği açısından önemli. Ayrıca facebook yasakla bir yere varamayacağını anlamış Smiley

[/center]
tarangogu
Full Member

Activity: 462

View Profile
July 02, 2018, 04:28:33 AM

Facebook'un coinbase'i satın almasından çok, kriptopara dünyasına girmesi çok daha büyük bir haber. Daha önceden de Zucenberg'in yüklü miktarda bitcoin alarak kriptopara dünyasına adım attığı söyleniyordu. Bu gibi haberler eğer gerçekse kriptopara dünyası için çok olumlu.
mypat3op
Full Member

Activity: 420

View Profile
July 02, 2018, 06:04:11 AM

Facebook‘un kriptolarla ilgili yasağı saçmaydı, hani toplumu koruma amaçlı davranıyordu filan ama Coinbase‘i satın almakla ilgilenince yasak falan kalmıyor.  Yasağı kaldırmadan bu işe atılmaları elbette hoş olmazdı.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: