Bitcoin Forum
June 20, 2024, 11:46:19 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Binance hesabımın şifresi değiştirildi. Biraz önce.. 29.06.2018 Saat 21.07  (Read 595 times)
Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:02:22 PM
Last edit: June 29, 2018, 07:18:39 PM by Sakaleyn_40

Arkadaşlar herkes e postasını kontrol etsin.

Şifremi değiştiren ip no 160.179.70.198 bu. 2fa kullanıyorum. Şifremin kırılması, tahmin edilmesi imkansız.
Binance hesabımdaki son aktiviteler, etkinlikler arasında şifremi değiştirdiğim yok.
Ucuz yırttık ama bu piyasaya olan güvensim tamamen sarsıldı! ve yok oldu!!!

Sizler de sıkıntı var mı?

E postama önce sıfırlama isteği geldi sonra şifreniz değiştirildi diye binanceden eposta geldi.
Destek kısmındaki eposta adresi ve site linklerinde sahtekarlık yok birebir aynı .

Resim:
https://ibb.co/e4Hoey

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
June 29, 2018, 07:09:37 PM

Konuyu görür görmez bir korkuyla gmail hesabımı kontrol ettim. Bir mail gelmemiş şimdilik 2fa nın olduğu bir sisteme girmeleri çok zor diye biliyorum. Bilgisayarınızda 2fa nın kurtarıcı kodlarını falan tutuyor musunuz?

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Devil Investor
Newbie
*

Activity: 154
Merit: 0

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:10:25 PM

Çok enteresan, bana gelen mail yok size has bir durum olabilir. 2FA ya rağmen olması düşündürücü.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
June 29, 2018, 07:10:30 PM

hocam ciddi misiniz? binance da bile böyle bir sorun baş gösteriyorsa çok çok dikkatli olmakta fayda var. bende şifremi değiştirip 2fa kullanmaya devam edeyim. binance çok büyük bir borsa eğer bu ciddi bir sorunsa krize sebep olabilir. daha da salar kendini aşağı hem btc hem bnb

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:26:11 PM

2fa varsa kırılması imkansız sonuçta bana göre çünkü oradaki kodlar sürekli değişiyor ve şifre değiştime işlemi yapılabilmesi için 2fa kodunun olması lazım belkide pcnizde 2fa kurtarma kodunu tutuyorsanız buradan çalınmış olabilir gibi ama cidden 2fada bile böyle birşey oluyorsa piyasada boşuna kürek çekiyoz sabah bir kalkmışız hesabımız boşaltılmış kötü bir durum olurdu

Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:28:29 PM

Arkadaşlar kesinlikle ciddiyim üstte link ekledim. İsteyenler için  detaylı ekleme de yapabilirim.
Bu işte yeni ve acemi değilim. Aman arkadaşlar günlük giriş yapıp hesabınızı kontrol edin. Çünkü hesabınız birinin eline geçse bile 24 saat çekim yapamaz. Hesabınızda anormallikler olabilir. Ben herkesin şifresini yenilemesini tavsiye ediyorum. Hem borsa hem de eposta adreslerinizi hemde hemen... Tavsiyedir acil!!!

Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:30:40 PM

Önemli bir not daha kullandığınız tarayıcılarda şifrreniz sık kullanılanlara ekliyse onları iptal edin. Başka türlü nasıl hesabıma giriş yaptılar merak ediyorum. Bu imkansızken ve 1 haftadır binance hesabıma bile girişş yapmadım. Uyarıyı görmseydim her şey bittiydi. Hala huzursuuzum!

yns1903
Member
**

Merit: 16

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:33:03 PM

Önemli bir not daha kullandığınız tarayıcılarda şifrreniz sık kullanılanlara ekliyse onları iptal edin. Başka türlü nasıl hesabıma giriş yaptılar merak ediyorum. Bu imkansızken ve 1 haftadır binance hesabıma bile girişş yapmadım. Uyarıyı görmseydim her şey bittiydi. Hala huzursuuzum!

hocam ıpyı bence binance destek hattına bildir belki işe yarayabilir tabi ip değiştirme imkanıda varda yinede denemeye değer bir ara bir borsada benim başıma gelmişti türk borsa hesabıma 30 dk içinde belki 25-30 defa giriş denendi sonra destek hattından ip kara listeye alındı belki bir çözüm olabilir

Koseli Jeton
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile
June 29, 2018, 07:35:02 PM

Resime şimdi baktım, aynı anda hem binance hemde cryptopia şifreleri değiştirilmiş gibi görünüyor.
Pc de trojan benzeri birşey vardır belkide. 2FA codeları pcde saklıyor muydunuz.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:35:25 PM

Bilgi için çok teşekkürler. Bu piyasada yeni olmadığınızı biliyorum . Söylediklerinize çok şaşırdım. Birde binance gibi bir borsada. Geçen başka bir borsada da benim başıma gelmişti, 2fa açık olduğu için çokda önemsememiştim. hemen mail hesabımı kontrol ediyorum.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
June 29, 2018, 07:37:32 PM
Last edit: June 29, 2018, 07:51:06 PM by lossnet

Hocam, anladığım kadarıyla hesabınızdan bir şey çalınmamış. Bunun sebebi de şifre değişiminde 24 saatliğine transferlerin kapanması. Fark ettiğiniz iyi olmuş, geçmiş olsun.
Bunu Binance desteğe iletin, hatta Telegram kanalında da paylaşın. "Binance Turkish" kanalı var Telegram'da. Buranın admini baya ilgilidir. Mutlaka bunun neden olduğunu izah eder.
Gelişmelerden bizi de haberdar edin.

Edit: Epostanıza erişilmemiş bence. Çünkü Binance şifre sıfırlamada eposta onayı istemiyor. Sadece 2FA onayı gerekiyor. Eposta adresinize sadece şifre değiştirildiğine dair bilgi gelmiş olmalı.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
June 29, 2018, 07:38:46 PM

bende gelen giden yok ayrıca 2fa yı nasıl geçecekler ki ? ilginç gerçekten
Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:42:51 PM

hocam ıpyı bence binance destek hattına bildir belki işe yarayabilir tabi ip değiştirme imkanıda varda yinede denemeye değer bir ara bir borsada benim başıma gelmişti türk borsa hesabıma 30 dk içinde belki 25-30 defa giriş denendi sonra destek hattından ip kara listeye alındı belki bir çözüm olabilir

Destek kısmına biraz önce yazdım. Pc de 2fa lar var ama epostama nasıl erişildi?

hakanke
Newbie
*

Activity: 40
Merit: 0

View Profile
June 29, 2018, 07:49:01 PM

telefona uzaktan bağlanıldığını varsayalım 2fa kodu da acınca goremiyorlar mı ?
Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:51:40 PM

telefona uzaktan bağlanıldığını varsayalım 2fa kodu da acınca goremiyorlar mı ?

Telefonu daha yeni aldım. 1 ay olmadı ve öyle program da yüklü değil. Virüs olma şansı yok.. Bilgisayarımda kaspersky yüklü! Tam koruma! Hiçbir yerde bu şifreyi kullanmadım.

HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
June 29, 2018, 07:52:42 PM

Çok enteresan bir durum gerçekten yani bunu da basarabiliyorlarsa helal olsun artık. Yani böyle durumlar olunca insanların ister istemez güveni sarsılıyor. Yani bende konuyu okur okumaz hemen maillerime girdim baktım da gelen giden birşey yok. Zaten hesabımda da pek birşey yok da ne olur ne olmaz. Yani 2fa çok güvenli bir sistem bunu basarabiliyorlar mi.

sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:03:55 PM

Geçmiş olsun hocam umarım bir sıkıntı çıkmaz. Seni hep airdrop konusunda takip ediyorum. Dualarım seninle

BankDex.io  / Decentralized Exchange
Sakaleyn_40 (OP)
Member
**

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:04:40 PM

En büyük sorun binanceye giriş yaptım. Hesabım kısmında son giriş etkinliklerinde epostama gelen ip numarasıyla giriş yok. Bu nasıl oluyor?

zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:04:55 PM

Hocam unutmadan gelişmeleri buradan paylaşıp bizleri de haberdar edersen çok sevinirim. Bugün size yarın bize.
Suskunadam
Hero Member

Merit: 505

View Profile
June 29, 2018, 08:20:55 PM

Öncelikle geçmiş olsun.

Ben hala şoktayım nasıl olabilir böyle bir şey 2fa var ama hesaba giriş yapıp şifre değiştiriyorlar bendede güven kalmadı, sanırım bu kadar zarara rağmen eldekinden olmamak için fiata geçeceğim.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: