Bitcoin Forum
May 24, 2024, 04:50:15 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Doğalgaza %20 zam yapıldı!  (Read 399 times)
Cryptorianx (OP)
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
June 29, 2018, 07:03:49 PM

Son dönemde petrol fiyatlarında yaşanan artışa paralel olarak Türkiye'nin doğalgaz ithalat fiyatları da yükseldi.Buna kurlarda yaşanan artış da eklendiğinde, yurt içinde Türk Lirası olarak belirlenen doğalgaz satış tarifelerine yönelik zam beklentisine yol açmıştı.Evet,sonuç ortada %20 zam!

Maalesef ülkemiz yeterli enerjiyi üretemediği için enerji açığı olan ve bu yüzden gerekli enerjiyi dışarıdan ithal eden bir ülke.Yani bu konuda dışa bağımlı bir ülkeyiz.E hal böyle olunca zam/zamlar da kaçınılmaz oluyor haliyle.

"Zam mam farketmez zaten ben her zaman 50 liralık gaz alıyorum" diyenler bu haberi ciddiye almasınlar.Artık ortamlarda da doğalgaz lobisi dersiniz kim bilecek.

Ha bir de yaz ayındayız.Ohh miss ne kadar gelebilir ki ki fatura?
Bir iki kanal dışında çoğunluğu yandaş medya da lafzı bile geçmeyecektir bu zammın.Neyse yazın başındayız daha, kışa çooook var(!)

Haberin devamı:
https://tr.sputniknews.com/turkiye/201806291034082453-dogal-gaz-zam-sinyali-botas/
ht_turk
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:03:02 PM

Beklemiyor degildik bunlari. Dusunsenize tl deger kaybetmeye devam ettikce daha cok zamlar gorecegiz. Umarim daha buyuk sikintilar cekmeyiz.

█ CURAIZON █
We are Improving Healthcare, Reducing Costs, Saving Lives!
https://curatoken.curaizon.com
symtrmnl
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
June 29, 2018, 08:25:54 PM

Sıra ona geldi unutmuşlardı herhalde ama akıllarına geldi 1 ayda bir güncelleme yaparlar artık Roll Eyes
kiymetli
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile WWW
June 29, 2018, 08:29:49 PM

Secimden sonraki ilk zam da hayirli olsun bakalim. Bu kadar hizli baslamasini dusunmuyordum bari bir kac ay gecseydi. Bakalim bir kac ay sonra ne olacak

iLink2Music     ●     PRE-ICO LIVE     ●     J O I N  U S
|   THE POWER TO SHARE & CONNECT GLOBAL MUSIC ENTERTAINMENT   |
[          FACEBOOK     TWITTER     TELEGRAM          ]
600rr
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
June 29, 2018, 09:18:16 PM

%20 zam baslangic gibi gorunuyor. Sene sonuna kadar daha cok zam gorecektir petrol turevleri ve dogal gaz. Buna simdiden hazirlikli olmakta fayda var.
tommyss
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile WWW
June 29, 2018, 09:29:14 PM

Hayirli ugurlu olsun bakalim umalimda daha fazla zam gelmesin artik bu sene. Halk biraz olsun rahatlasin artik bundan daha fazlasini hakediyor turk halki zam zam nereye kadar.

gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
June 30, 2018, 09:05:59 AM

Kötü düşünmek istemem ama bu daha başlangıç. Daha ilk haftasından böyle yüklü bir zam geldikten sonra önümüzün daha sancılı olacağı görünüyor. Şimdiden geçmiş olsun.
Riskylisk
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 257

View Profile
June 30, 2018, 09:25:04 AM

gaza zam demek cogu seye zam demektir. genelde yazın tuketim az oldugu icin indirim yapılıyordu. heralde ilk kez yazın zam geliyor olacak. Kısın gelecek gaz zamlarının habercisi olur bu.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
June 30, 2018, 09:28:13 AM

gaza zam demek cogu seye zam demektir. genelde yazın tuketim az oldugu icin indirim yapılıyordu. heralde ilk kez yazın zam geliyor olacak. Kısın gelecek gaz zamlarının habercisi olur bu.

Doğalgaza yazın böyle bir zam almışsak kışı gerçekten düşünemiyorum bile. Ekonomiyi yönetecekler bir netleşsin çalışmalar başlasın da sonra diğer zamları daha hızlı göreceğiz.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
June 30, 2018, 11:14:25 AM

Bunlar daha öncüler, dün mazota, bugun doğalgaza.. herşeye zam gelecek. Dovizin yükselmesinin etkileri yeni yeni geliyor .

Angolem
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile
June 30, 2018, 11:22:16 AM

Bunlar daha öncüler, dün mazota, bugun doğalgaza.. herşeye zam gelecek. Dovizin yükselmesinin etkileri yeni yeni geliyor .

Bu daha başlangıç. yakında kemal sunal filmindeki zam haberlerine dönecek ortalık. Her sabah başka bir zam haberiyle uyanacağız. Umarım bundan sonra göstermelik değilde gerekli ekonomik çalışmalara girerler de bu zamlardan en az etkileniriz.
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
June 30, 2018, 01:13:49 PM

Ne elektriğe zam mı yapılmış? Türkiye elektriğini hala ağırlıklı olarak doğalgazdan üretiyor. Özellikle yaz dönemlerinde barajların debisi azaldığı için doğalgazın yükü daha da artıyor. Yakında bunun yansımasını elektrikte görürüz.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
June 30, 2018, 04:15:33 PM

Gecmis olsun hocam simdiden hazir olmalisiniz. Hayatimizdaki herseye zam geliyor ve petrolle dogal gaz bunun belirtileri. Yarinimiz yok gibi gorunuyor.
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
June 30, 2018, 04:51:43 PM

Dogal gaz harika bir baslangic yapti gordugunuz gibi ve bu zam baslangicini elektrik ve diger hersey devam ettirecek bakalim devletimiz bunlari nasil engellemeye calisacak.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
July 01, 2018, 01:29:54 AM

Hayırlı oğurlu olsun. Patates, soğan ile kendini seçimden önce belli etmişti zaten. Zam lar seçim sonrasına bırakıldığı için sırası ile herşeye gelecek demek oluyor hu. Ver mehteri ver ver
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
July 01, 2018, 10:05:24 AM

hiç şaşırmadım. Böyle olacağı belli değil miydi? adım gibi emindim. Zaten seçimden sonra yıllardır babama para konusunda bir şey demeyen ben nakit paran varsa tutma baba ya altın hesabı aç ya dolar euro al diye bastırdım. enflasyonlar önümüzdeki aylarda daha fazla can yakacak. dövizlere hiç girmiyorum bile.
easyboy
Full Member

Activity: 122
Merit: 100

View Profile
July 01, 2018, 12:42:50 PM

Kredi kartı borçlarınada zam yapılmış. Yakında içki sigara benzinede gelir yaşasın rte ver faizi ver mehteri.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
July 01, 2018, 01:55:25 PM

Ne bekliyordunuz ki. Adamlar enkaz yarattılar ve bu enkazın altında bizler kalıyoruz. Neyse bana ne ya. Benim belirli bir gelirim kendime ait topraklarım ve evim var . Ayda 1000 tl ile sigortasız çalışan akp taraftarı düşünsün.

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
ogm
Newbie
*

Activity: 19

View Profile
July 01, 2018, 02:07:27 PM

seçim bitti zamlar kapıda, geçinmek zorlaşacak.
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
July 01, 2018, 03:33:08 PM

Seçimden sonra kredi oranlarına, petrole, sigaraya ve doğalgaza zam geleceği belliydi zaten ama bu kadar yüksek oranda bir zam beklemiyordum açıkçası
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: